Конспект заняття з аплікації для старшої групи. Заняття з аплікації «Будинки на нашій вулиці» у старшій групі дитячого садка. «Засніжений будинок» – предметна аплікація

Конспект заняття з аплікації для старшої групи. Заняття з аплікації «Будинки на нашій вулиці» у старшій групі дитячого садка. «Засніжений будинок» – предметна аплікація

Єресек тобиндағи ұйимдастирилған оқу

Конспект організованої навчальної діяльності у старшій групі

Өткізу күні/Дата проведення : 31.01.18 р.

Тәрбієші / Вихователь: Кукіль О.М.

Білім беру саласи/Освітня область: Творчість

Пән/Предмет: Аплікація

Өтпелі тақирип/Наскрізна тема: «Транспорт»

Тариби/Тема: «Пароплав»

Массатари/Мета:

Тәрбієлік – виховна: Виховувати інтерес до видів транспорту.

Дамитушілиқ – розвиваюча: Розвивати вміння акуратно наклеювати зображення, красиво розташовувати на аркуші паперу, увагу, дрібну моторикурук.

Оыту – навчальна: Вчити вирізати з паперу частини пароплава різноманітної форми. Закріпити вміння зрізати кути прямокутника.

Педагогічні технології лар / Педагогічні технології: ігрова, здоров'язберігаюча, комунікативно - мовна.

Ресурстармен қаматамасиз ету/Ресурсне забезпечення: готовий зразок «Пароплав», картинка із зображенням пароплава, машини, літака, кольоровий папір, клей, ножиці, кисті для клею, карта моря (використання методики «Подорож по карті»), скриня зі скарбами, квитки на пароплав, мелодія зі звуками пароплава.

Көптілділік/Полімовність: саяхат – подорож -journey

Ұйимдастирилған оқу қизметінің бариси

Хід організованої навчальної діяльності

Ұйимдастирушилиқ кезеңі/Організаційний момент:

Хлопці, ви любите подорожувати?(Використовує полімовність) Зараз ми з вами відправимося в подорож морем за скарбами і у мене для цього є карта щоб ми не заблукали, але спочатку нам потрібно вибрати транспорт, на якому ми вирушимо в цю подорож. Подивіться уважно на зображення та скажіть на якому виді транспорту ми з вами вирушимо в море?(Діти з різних видівтранспорту вибирають пароплав)

Негізі бөлімі/Основна частина:

Мабуть, у подорож ми з вами вирушимо на пароплаві. Діти, а до якого виду транспорту належить пароплав? (водний вид транспорту)А де може плавати пароплав, якими водними просторами? (Річкою, морем)

Молодці! А тепер давайте подивимося на нашу карту, на якій показано наш маршрут. Зараз ми знаходимося з вами у нашій групі «Ластівка», це вказано на нашій карті. Наступний пункт нашого призначення – це острів «Майстерності», але щоб дістатися острова нам потрібно потрапити на пароплав, для цього потрібні спеціальні квитки. (Роздає дітям квитки з їхніми іменами; просить дітей стати по двоє в колону і під звуки пароплава вирушають на острів «Майстерності»)

Ось ми з вами опинилися на острові «Майстерності». Діти, для нас є завдання від мешканців цього острова. Щоб продовжити нашу подорож, нам потрібно змайструвати свій власний пароплав. Виконаємо завдання, щоб дістатися скарбів? Але спершу приготуйте ваші пальчики.

Пальчикова гра "Брати-пальчики".

Скласти пальчики в кулачки, вказівним і великим пальцем однієї руки «будимо» пальчики іншої руки, починаючи з великого пальця, потрібний пальчик розгинаємо.

Сплять у хатинці п'ятеро братів.
Вставай, Большаку,
Вставай, Указка,
Вставай, Середко,
Вставай, Сирітко,
І ти, крихітко Митрошка.
Привіт, долонько!

Діти, подивіться на зразок пароплава, який приготували для нас мешканці острова «Майстерності». Скажіть, що має пароплав?У пароплава є корпус, рубка, труба та вікна, які називаються ілюмінаторами.

- А зараз приступимо до будівництва пароплава. Візьміть найбільший прямокутник, складіть навпіл і зріжте з одного боку кут - це корпус пароплава. Намазуємо корпус клеєм і приклеюємо посередині листа, на хвилях. Тепер беремо квадрат і приклеюємо його посередині корпусу пароплава. Це рубання – приміщення, де знаходиться капітан. Беремо маленький прямокутник, що залишився. Це труба. Приклеюємо нашу трубу до рубки. Зі смужки паперу складаємо гармошку, закруглюємо кути, розрізаємо, вийшли ілюмінатори-віконця, які приклеюємо на корпус пароплава. Ну от наш пароплав готовий.

Молодці! Жителі острова «Майстерності» дякують вам і пропускають нас далі до острова скарбів. (Показує скриню зі скарбами, запитує дітей чи відкривати скриню, роздає скарби дітям)

Індивідуальна роботаз дітьми ОНР - Гліб- назви види наземного транспорту, Богдан -повтори.

Загальні частини:

Аналізує роботи дітей, вихваляє за красиві, акуратно виконані роботи.

Узагальнює знання дітей, отримані на занятті.

Тема: "У полі береза ​​стояла".

Цілі: Продовжувати вчити дітей вирізати симетричні зображення з складеного паперу вдвічі. Розвивати зорово-рухові координації. Виховувати прагнення доповнювати зображення, вимагаючи виразності. Уточнити знання дітей про березу, про будову дерева та назву його частин.
Щеплювати любов до природи.

Прийоми навчання: Ігровий, показ, пояснення, питання, нагадування, індивідуальний підхід, оцінка.

Попередня робота: Заготовити основу: на аркуші паперу фарбами намалювати землю, небо та сонце. Розучування пісні «Берізка».

Індивідуальна робота: Продовжувати вчити вирізати симетричні зображення.

Словникова робота: Крона, ствол, береста, березовий гай.

Матеріали та обладнання: Картини із зображенням беріз, зразок аплікації, кольорова основа із зображенням землі, неба та сонця; заготовки зелені та жовті для вирізування крон дерев, білі – стовбурів. Кольорові олівці, ножиці, клей, кисть клейова, підставка для пензля, клейонка, ганчірочка, таця.

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку та дізнатися, що ми робитимемо на занятті.
На галявинці красуні
У білих сарафанах.
На голові зелені хусточки,
У вухах золоті сережки. (Берези).
Опитування:
Правильно, діти, сьогодні на занятті ми робитимемо берізку. (Виставляються картини із зображенням беріз).
Подивіться на ці зображення, як ви думаєте, чим берізка відрізняється від інших дерев? (Стовбур берези білого кольору).
Опитування: Правильно, діти. Окрім берези, природа жодне дерево не наділила такою чудовою корою білого кольору.
(На мольберт виставляється зразок аплікації).
Опитування: Хлопці, подивіться, які берізки ми сьогодні робитимемо. З білої смужки ми робитимемо стовбур берези, а з жовтих і зелених прямокутників вирізатимемо крону дерев. Уважно подивіться, яка форма у крони берези. На що вона схожа? (Відповіді дітей).

Вирізаємо крону дерев, склавши аркуш паперу навпіл, вирізані деталі розгортаємо, розташовуємо всі деталі на заготовленій основі так, щоб вийшло цілісне зображення, потім акуратно приклеюємо всі деталі на основу, чорним олівцем робимо штрихи на стовбурі дерева.
(Закріпити з дітьми спосіб симетричного вирізування, двом дітям (за бажанням) пропонується вирізати крону дерева).
Перед початком роботи вихователь нагадує правила роботи з ножицями, клеєм. При виконанні роботи допомагає порадами.

Опитування: Молодці, діти, все добре впоралися із завданням. У нас вийшов цілий ліс беріз. А чи знаєте ви, як називається ліс, у якому одні берези? (Березняк або березовий гай).
Давайте з вами станемо в коло і заспіваємо пісеньку «Берізка».

Пісня «Берізка»
1. У полі біля берізки дітки танцювали,
Усі вони з берізкою весело грали.
Діти з хустками в руках танцюють відповідно до тексту.

Підсумок заняття: Діти, що ми робили на занятті? (Відповіді дітей).
Як називається ліс беріз? (Березняк або березовий гай).
Аналіз дитячих робіт дітьми.

Copyright © УВАГА!. Цей матеріал є виключно для особистого використання. Копіювання контенту та розміщення на інших інтернет ресурсах ЗАБОРОНЕНО.

Аплікація на тему: "Їжачок з долонь" у старшій групі дитячого садка.

Автор: Галіуліна Надія Валеріївна, вихователь МДОУ "Дитячий садок комбінованого виду № 156", м.Саратов
Опис матеріалу:Пропоную Вашій увазі конспект НОД з аплікації у старшій групі дитячого садка. Цей матеріал буде корисним не лише вихователям старших груп, а й студентам педагогічних вузів, а також батькам для веселих занять із дітьми вдома.
Необхідне обладнання:ножиці, клей, прості олівці, кольоровий папір, заготівля для їжачка.

Ціль:Закріпити вміння обводити на папері предмет та акуратно вирізати його за контуром.
Завдання:
1. Закріпити знання дітей про їжаків.
2. Розвивати увагу, зорову пам'ять, уяву.
3. Виховувати вміння працювати у колективі.

Хід заняття.

Хлопці! Скажіть хто зображений на зображенні? (вихователь показує дітям картинку)


-Правильно це їжак! А ви знаєте де живуть їжачки? (Відповіді дітей)
- У наші дні вони широко поширені по всій Європі, в Росії, у всій Африці, на Близькому Сході, у Китаї та Південно-Східній Азії та Новій Зеландії.
Їжак - поширене звірятко, його спина і боки покриті короткими темними голками; у дорослих їжаків їх близько 6000, у молодих - близько 3000. Голки білі біля основи та на кінці, посередині пофарбовані смугами чорного, білого та коричневого кольору. Хутро на мордочці, ногах і черевці їжака жорсткий; у Росії найчастіше зустрічається його сіре забарвлення. Груди та горло однотонні, без білих плям, на відміну від схожих білобрюхих їжаків.
Довжина тіла їжачка близько 135-265 мм, хвоста – не більше 3 см; важить він у середньому 700-800 г, але перед сплячкою може від'їдатися до 1200 г. Мордочка витягнута, ніс гострий, очі чорні, круглі, майже заховані в хутрі. Лапки п'ятипалі, з гострими пазурами; задні ноги трохи довші за передні. Також у їжака є зуби.


- Хлопці, подивіться, а чого не вистачає нашому Їжачку? (Показуємо заготівлю)


- Правильно голочок! Давайте допоможемо Їжачку! Зробимо для нього голочки. (роздаємо дітям по листку кольорового паперу та прості олівці та ножиці)


- Тепер кожен із вас нехай акуратно обведе свою долоню на аркуші паперу! (Показуємо як правильно розташувати долоню)


Допомагаємо дітям акуратно обвести долоні. Обводимо зі зворотного боку, т.к. на кольоровій стороні не дуже добре видно простий олівець.


-Тепер кожен за допомогою ножиць вирізує кольорову долоню! І по черзі приклеює нашому Їжачку!



- Хлопці, подивіться який чудовий Їжачок у нас вийшов!
- Згадаймо, що нового ми сьогодні дізналися?


Ми з хлопцями ще й підписували кожну долоньку! Ціль:

Закріплювати вміння складати зображення частинами різних фігур, розвиваючи образні уявлення, уяву і творчість.

Завдання:

Вправляти у створенні зображень різних предметів із різних геометричних фігур шляхом розрізання прямою, по діагоналі, кілька частин;

Закріпити вміння акуратно наклеювати деталі.

Матеріали:заготовки з кольорового паперу: прямокутник – 1 шт., коло – 2 шт., трикутник – 1 шт., квадрат – 2 шт. ; кисть, підставка для пензля, ножиці, клей, білий папірформату 1/2 А4.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, як ви вважаєте, про що я зараз говорю?

Коли її не знають, вона буває щось,

А коли її впізнають, вона перестає

Бути тим, що була.

Відповіді дітей: правильна відповідь – про загадку.

Вихователь: Ми сьогодні з вами загадуватимемо незвичайні загадки. А незвичайні вони тому, що ми спробуємо їх "виготовити".

Вихователь: Перш ніж приступити до справи, дайте відповідь мені ще на таке запитання: чому загадку назвали саме загадкою?

Відповіді дітей.

Вихователь: Правильно саме тому, що відповіді на неї знають не всі. І щоб її відгадати, треба добре подумати.

Для "виготовлення" наших загадок знадобиться таке (фото 1).
Конспект заняття з аплікації у старшій групі «Загадки»

Які геометричні фігуриви бачите? (прямокутник, квадрати, кола, трикутник)

Скільки їх? (6)

Вихователь: Хлопці, ці фігури ви можете розрізати на кілька частин, на вашу думку.

Отже, давайте повторимо, чим ми зараз займемося:

Крок 1 - спочатку добре подумаємо, що ми можемо виготовити з цих фігур? (нікому не говоримо)

Крок 2: Акуратно виконаємо роботу.

Крок 3: Найважливіший – розгадаємо загадки, "виготовлені" кожним із нас.

Приступаємо до роботи.

Ось що у нас вийшло (фото 2, 3, 4, 5)

Давайте відгадаємо?


Тема заняття: «Веселі Петрушки»

Програмний зміст: продовжувати вчити дітей користуватися шаблонами, вчити шляхом аплікації створювати образ веселого чоловічка Петрушкі. Удосконалювати навички роботи з ножицями. Вміти підбирати кольори, що гармонійно поєднуються. Виховувати акуратність у роботі. Виховувати дружні взаємини

Обладнання:аркуш паперу або картону (форматом А4) на кожну дитину, пензлики, клей, серветки, клейонки, шаблони, кольоровий папір, прості олівці, підставки під пензлики, тарілочки для обрізків паперу, зразок, магнітофон, аудіозапис пісні « Справжній друг»(слова М. Пляцковського, музика Б. Савельєва)

Методичні прийоми: розповідь казки вихователем до або під час заняття, розгляд зразка, питання вихователя, пояснення, індивідуальна робота по ходу заняття, аналіз готових робітв ігровій формі, музичний супровід під час заняття.

Словник:клоун, кумедний, бешкетний, смішний, веселун, Петрушка.

Хід заняття

Вихователь (читає вірш) :

Щоб казки не образити –

Їх любити і грати в них!

Казки всіх відучать злитися,

А навчать веселитися.

Вихователь:Хлопці, а ви любите казки?

Діти: Так!

В:Тоді сідайте зручніше і слухайте уважно:

Жив-був у казковому місті веселий чоловічок – Петрушка. (Показує картинку із зображенням веселого Петрушки).Веселився він з ранку до вечора: показував фокуси, бігав, стрибав, перекидався. Веселився він день, другий, а на третій день стало йому так сумно, що він сів і заплакав: «Немає у мене друзів, ніхто не бачить моїх чудових фокусів, а одному так нудно». (Показує картинку із зображенням сумного Петрушки).

Який став Петрушка? (Сумний, сумний, невеселий, самотній).

Хлопці, що робити? Як допомогти Петрушці? Може, ви підкажете?

Діти:Можна зробити друзів, щоб Петрушці не було нудно. Нехай вони потоваришують, адже коли в тебе є друзі, то й нудьгувати ніколи.

У: Молодці, хлопці! Я згодна з вами. Адже коли ми маємо багато друзів, то й час летить непомітно! Друзі допоможуть, якщо тобі важко, розвеселять, коли стало сумно!

Діти розглядають зразок, відзначають, з яких деталей виконаний Петрушка, якої вони форми та розміру. Перед роботою нагадати дітям, як потрібно користуватися шаблонами, повторити правила безпечного використання ножиць, як акуратно користуватися клеєм. Разом із дітьми повторити порядок наклеювання деталей.

Під час самостійної роботи дітей звучить запис пісні «Справжній друг»

Наприкінці заняття підбивається підсумок в ігровій формі.

 

 

Це цікаво: