Конспект заняття з дітьми другої молодшої групи з ліплення. Конспект відкритого заняття з ліплення в другій молодшій групі.

Конспект заняття з дітьми другої молодшої групи з ліплення. Конспект відкритого заняття з ліплення в другій молодшій групі.

Заняття з дітьми другої молодшої групи з ліплення "Вітаміни для звірів"

Шангарієва Гузалія Вільсівна, вихователь
Місце роботи: МДОАУ №153, м.Оренбург
Опис:Даний матеріал буде корисним та цікавим вихователям молодших груп та батькам. Заняття передбачає попередню підготовку.
Цілі:
- формування у дітей інтерес до ліплення;
- знайомство із властивостями пластиліну;
- знайомство з новою іграшкою;
- закріплення знань дітей про вітаміни, їх користь.
Завдання:
- продовжувати формувати навички роботи із пластиліном;
- продовжувати формувати знання про основні кольори;
- сприяти розвитку естетичного сприйняття;
- Розвивати вміння уважно слухати вихователя;
- розвивати загальну та дрібну моторику;
- закріпити вміння дітей відривати маленькі шматочки від великої грудки, катати кульки та сплющувати їх;
- виховувати акуратність у роботі;
- виховувати співчуття до чужої біди та бажання допомогти.
Попередня робота:читання К. Чуковського «Доктор Айболіт», настільно-друкована гра «Овочі та фрукти», розгляд ілюстрацій до твору К. Чуковського «Доктор Айболіт», бесіда з дітьми про здоровому образіжиття.
Обладнання:пластилін, дошка, серветки, паперові заготовки валізки лікаря, м'яка іграшкалисичка, настільно-друкована гра «Овочі та фрукти. Збери пазл», частування для дітей – яблучка.
Хід заняття:
Діти сідають на стільці. Чути стукіт у двері. Вихователь відчиняє двері, а там лисичка.
Лисичка: Хлопці, мене прислав до вас Лікар Айболіт! В нас біда! Айболит закінчився вітамінами.
Діти: А навіщо потрібні вітаміни?
Вихователь: Вітаміни допомагають дітям та дорослим бути міцними та здоровими. Одні вітаміни потрібні для зростання, інші – очам – добре бачити, треті – голові – добре думати, бути розумною. А є вітаміни, які захищають нас від хвороб. Якщо дитина отримує цих вітамінів мало, вона починає часто хворіти. А як ви думаєте, в яку пору року ми отримуємо вітамінів найбільше?
Діти: Влітку та восени, тому що в цей час багато фруктів та овочів.
Лисичка: Молодці хлопці! Ви багато знаєте. А я знаю гру. Бажаєте пограти?
Діти: Так.
Лисичка та хлопці грають у гру «Збери пазл». Збирають різні овочі та фрукти, а вихователь допомагає.
Вихователь: : Хлопці, а ви знаєте, що в іншу пору року, щоб люди не відчували нестачі у вітамінах, вітаміни - таблетки продаються в аптеках. І такі вітаміни закінчилися у Лікаря Айболита. Ну, що хлопці, допоможемо Айболіту?
Діти: Звісно, ​​допоможемо!
Вихователь: Давайте зліпимо вітаміни і розкладемо ось у ці валізки. А лисичка передасть Айболіту. У валізці намальовані відділення для вітамінів, вони різного кольору. Якого кольору вітаміни ми ліпитимемо? Діти називають кольори намальовані на заготівлі.
Вихователь вказує порядок дій. Діти дивляться уважно і показують рухи у повітрі.
Вихователь: Відщипуємо від великої грудки пластиліну маленький, круговими рухами скочуємо в кулю і сплющуємо. Вийшла вітамінка. Так роблю решту вітамінів. (промовляння та виконання)
Діти розглядають підготовлений матеріал перед собою і починають працювати за підказкою вихователя. Вихователь допомагає дітям.


У середині заняття вихователь проводить гімнастику для очей:
Очі міцно закриваємо
Дружно до п'яти вважаємо
Відкриваємо, поморгаємо
І працювати продовжуємо.


Вихователь: Наші очі трохи відпочили. Давайте закінчимо роботу.
Діти закінчують ліплення. Вихователь та лисичка проводять фізхвилинку.
Наші руки можуть плескати - хлоп, хлоп.
Наші руки можуть шльопати - шльоп, шльоп.
Руки можна вгору підняти,
Ними можна похитати,
Кулаками постукати,
Крильцями помахати,
Руки можна поставити на пояс
І ліхтариками танцювати змусити.
Руки можна всім подати
І великий гурток зібрати.



Вихователь: Ну, що хлопці, пограли. Давайте подивимося наші валізки з вітамінами. (розглядають валізки та обговорюють виконану роботу)
Вихователь: ми покажемо наші валізки з вітамінами батькам, а потім відправимо поштою Лікарю Айболіту.
Виставляємо роботи на стенді.


Лисичка: Хлопці, мені дуже сподобалося, можна я залишусь?
Діти: Так!
Лисичка пригощає всіх яблуками.


Діти 3 – 4 років вже знають, що з пластиліну можна ліпити, але ще не вміють поводитися з нею. Вони поки що погано уявляють собі, як від руху рук залежить одержувана форма предмета. Програма для дітей 3 - 4 років повторює програму 1 молодшої групи, але розташована чітко по кварталах і передбачає самостійну роботу дітей, ніж у попередній групі. Діти повинні орієнтуватися в поняттях «величина», «форма», «кількість». Завдання вихователя цієї групи – пробудити у дошкільнят ініціативу у роботі, виховувати естетичні почуття.
Предметне ліплення.
Мета вправ, які допоможуть педагогу в навчанні дітей ліплення – навчити маленької дитиниузгоджено працювати обома руками, порівнювати тиск долонь на кому пластиліну.
Наступний етап – це оволодіння вмінням видозмінювати знайому форму для отримання якогось іншого предмета, а саме згортати, наприклад, паличку в колечко. Завдяки цій вправі, в якій передбачається розкочування пластиліну прямими рухами, діти закріплюють набуті навички. У роботу також включаються пальці, що дуже важливо для створення більш складних фігур. На заняттях вихователь вчить розрізняти і правильно називати величини: більша, більша, менша, довга, коротка, мало, багато, один, два, три.
Далі діти вчаться розкочувати грудки пластиліну між долонями круговими рухами, що складніше для трирічних дітей, ніж оволодіння рухами по прямому напрямку. Тут потрібні зоровий контроль і координація рухів обох рук, щоб ком, що розкочується, прийняв округлу форму. Вправляючись у рухах по колу, діти можуть виліпити кульку, м'яч, вишню, яблуко. На цьому етапі навчання вони не зображують характерних деталей предметів, оскільки засвоюють лише рухи, які утворюють форму кулі.
Наступним етапом навчання є видозміна кулі. Малята вчаться розплющувати кулю між долонями, щоб зробити диск. Цим вони опановують швидко, і незабаром з кулі вони ліплять у формі диска корж, печиво, пряник.
Сюжетне ліплення.
Зображення сюжету в ліпленні має власну специфіку проти малюванням. В останньому зображення сюжетної композиції часто буває пов'язане з використанням умовних прийомів зображення предметів, що знаходяться на землі та в повітрі.
У ліпленні це завжди вдається зробити. Наприклад, зобразити літак, що летить, не може. Але хлопці в деяких випадках при показі предметів у польоті піднімають скульптури на підставці або паличці-каркасі, але цей умовний прийом не завжди можна використовувати, особливо якщо в сюжеті не один предмет у повітрі, а кілька. Робота над сюжетним ліпленням вимагає від дітей великої розумової напруги, тому що для композиції потрібно відібрати найвиразніші предмети.
Сюжетне лікування проводиться з дітьми старших груп.
Декоративне ліплення.
Одним із засобів естетичного вихованняє знайомство дітей із народним прикладним мистецтвом, різними його видами, у тому числі дрібною декоративною пластикою народних умільців.
Красиві, узагальнені форми птахів, тварин з умовним яскравим розписом ангобом і глазур'ю, радують дітей та позитивно впливають на розвиток їх художнього смаку, розширюють кругозір та фантазію. Дітям подобаються декоративні судини, створені гончарями різних народів.

конспект заняття


Конспект заняття з ліплення у другій молодшій групі

«В гостях у кухаря»

Тема «Професії»

Мета заняття:
Формувати та закріплювати у дітей уявлення про різні знаряддя праці за певних професій (кухар). Завдання: Освітні: 1. Закріпити знання дітей щодо професії кухаря. 2. Вчити дітей створювати вироби окремих предметів, наприклад, каструлі та ложки. 3. Продовжувати навчати дітей передавати основні властивості та співвідношення розмірів предметів. 4. Вчити передавати форму предметів при ліпленні, використовуючи прийоми розкочування, вдавлювання, сплющування, приєднання частин пластиліну до виробу. 5. Вчити називати знаряддя праці, якими користується кухар. Виховні: 1. Виховувати інтерес до процесу ліплення. 2. Виховувати самостійність. 3. Виховувати акуратність у роботі. 4. Виховувати вміння та бажання працювати у групі однолітків. Матеріал: Дитячий набір посуду із пластмаси, справжні ложка та каструля, кольоровий пластилін, дошки для ліплення, ножі для ліплення, підставки для виробів. Хід заняття: 1. Організаційний момент. Діти сидять за своїми столами. Вихователь розкладає на столі предмети з дитячого набору посуду та діти по черзі беруть їх. Вихователь: «Візьміть кожен з одного предмета і назвіть його». Діти називають.
Вихователь: "Правильно, молодці!". Далі всі розглядають ці предмети та передають їх один одному. Усі називають предмети, якими користується кухар. 2. Повторення раніше пройденого матеріалу на тему «професії кухар». Вихователь просить розповісти про те, як використовується посуд на кухні. Діти по черзі розповідають, як використовується той чи інший предмет на кухні кухарем. Вихователь звертає увагу на каструлю та ложку. Потім порівнює їх із справжніми предметами і говорить про те, що сьогодні на занятті ми ліпитимемо з пластиліну каструлю та ложку. 3. Фіз. хвилинка «Зайчику холодно сидіти». 4. Ліплення. Вихователь роздає всім дітям пластилін, дошки та ножі для пластиліну і показує каструлю з кришкою та ложку із пластиліну, які зробив сам, тобто. зразок. У дітей мають вийти такі самі вироби. Діти беруть пластилін та починають працювати (хтось самостійно, а хтось за допомогою вихователя). Діти ліплять, а вихователь здійснює індивідуальну допомогу. Контролює періодично решту дітей. 5. Узагальнення та порівняння. Діти після закінчення ліплення порівнюють свої роботи з роботою вихователя та роботами своїх однолітків. Вихователь просить дітей назвати той предмет, що вони ліпили. Просить назвати ще раз професію тих людей, які використовують каструлю та ложку. 6. Підбиття підсумків роботи. Вихователь говорить про те, що всі сьогодні молодці, всі старіли і добре працювали на занятті. Усі вироби виставляються на виставку робіт для батьків. Тепер можна всім подякувати та попросити чергових допомогти прибрати матеріали для заняття.

    Попередня робота:

    1. Малювання сонечка;

    Хід заняття

    1. Організаційна частина.

    Музика поступово вщухає.

    Вихователь

    Воно весь світ обігріває
    І втоми не знає.
    Усміхається у віконце,
    А звати його все…

    Діти: Сонце.

    Вихователь

    Діти

    Вихователь

    Діти(Декілька відповідей дітей).

    Зайчик та Білочка (разом): Привіт, хлопці

    Діти: Доброго дня.

    Зайчик

    Вихователь

    Діти: Допоможемо

    Вихователь

    Діти (Декілька відповідей дітей).

    Вихователь: Ну, тоді в дорогу!

    Фізкультхвилинка

    За сонечком, за сонечком
    Доріжкою луговою
    Ходімо ми всі веселі
    Літнім часом.
    Щебечуть пташки дзвінкі, (Ходьба, руки нагору.)
    Пурхають метелики,
    Жовтіють кульбаби, (Ходьба з поворотом тулуба )
    Синіють волошки.

    Діти та звірятка(разом):

    (Російська народна пісенька)

    Сонечко-відце!
    Виглянь у віконце!
    Твої дітки плачуть,
    По камінчиках скачуть! "Пружинки" на місці.
    Сонечко, нарядись!
    Червоне, здайся! Стрибки на місці.

    Вихователь

    Вихователь

    Діти

    Вихователь: А якого кольору сонечко?

    Діти: Жовтого, червоного

    Вихователь: Правильно, хлопці

    2. Практична частина.

    Вихователь:

    Погляньте: сонечко над нами,
    Над деревами, (Руки підняти вгору, пальці розімкнуті).
    Будинками,
    І над морем, над хвилею, (Намалювати хвилю рукою).
    І трішки наді мною. (Доторкнутися до голови).

    Вихователь

    3. Заключна частина.

    Вихователь

    Діти

    Вихователь

    Діти

    Вихователь

    Вихователь

Перегляд вмісту документа
«Конспект заняття з ліплення в 2 мл гр "Сонечко"»

Заняття у другій молодшій групі з ліплення на тему: "Сонечко"

Цілі:

    Формувати інтересі позитивне ставлення до гри, бажання брати участь у спільній дії, допомагати казковим персонажам;

    Заохочувати дітей доактивному спілкуванню, розвиватиметься;

    Закріплювати знанняпро сонечку (навіщо воно потрібно? яке воно?);

    Вчити передавати образсонечко, удосконалюючи вміння дітей скочувати шматочок пластиліну між долонями, надаючи йому кулі образну форму; вивчати прийому сплющування кульки на горизонтальній поверхні для отримання плоского зображення вихідної форми;

    Вправляти у розкочуванні грудочок пластиліну між долонями прямими рухами обох рук;

    Підтримувати в дітях бажання доводити справу до кінця.

Матеріал:

    декорації казкового лісу, гори, сонечка, хмар;

    лісові звірі: Зайчик та Білочка (ролі виконують діти з підготовчої групи);

    магнітофон;

    щільний картон синього кольору, Розмір - А4;

    пластилін жовтого та червоного кольорів;

    серветка для рук;

    дошка для ліплення.

Попередня робота:

    Прогулянки ділянкою дитячого садказ метою спостереження за сонечком (під час прогулянок вихователь вчить дітей вдивлятися у явища, порівнювати їх, бачити загальне та відмінне, питаннями спонукає їх знаходити свої слова та вирази для позначення баченого);

    Читання казки «У сонечка в гостях»;

    Розгляд сонечка на картині, уточнення форми та кольору сонечка;

    Малювання сонечка;

    Розучування пісеньок і потішок про сонечко;

    Відгадування загадок для природних явищ.

Хід заняття

1. Організаційна частина.

Звучить весела музика на мотив російської народної пісеньки «Світи, світи, сонечко». Діти сидять півколом на стільчиках, вихователь перед ними. За спиною вихователя стоять декорації лісу, праворуч від вихователя декорація великої гори та хмаринок.

Музика поступово вщухає.

Вихователь: Хлопці, послухайте дуже цікаву загадкуі скажіть мені, про що в ній говориться:

Воно весь світ обігріває
І втоми не знає.
Усміхається у віконце,
А звати його все…

Діти: Сонце.

Вихователь: Правильно, це сонечко Прокидається воно раніше за всіх, вмивається з хмарки і піднімається високо в небо, щоб робити «добрі справи». А які «добрі справи» робить сонечко?

Діти: Землю висвітлює, всіх зігріває

Вихователь: Так, хлопці, мабуть, у сонечка багато «добрих справ»: землю обігріти, яскравим світлом висвітлити, та й усіх розбудити своїми лагідними промінчиками. Але іноді, хлопці, буває так, що сонечко не виходить на небо і не дарує нам свого тепла. А як ви вважаєте, чому?

Діти: Хмари сонечко ховають, сонечко хворіє. (Декілька відповідей дітей).

Тоді через ліс з'являються Зайчик і Білочка. Звучить сумна музика, яка поступово вщухає.

Зайчик та Білочка (разом): Привіт, хлопці

Діти: Доброго дня.

Зайчик: Ми з Білочкою прийшли до вас за допомогою Ось уже кілька днів у нашій казці немає сонечка, а без сонечка нам холодно, самотньо та сумно. Діти, допоможіть нам знайти сонечко.

Вихователь: Ну що, хлопці, допоможемо нашим звіряткам з казки знайти сонечко?

Діти: Допоможемо

Вихователь: Тоді нам потрібно вирушити з вами в казку Але перш ніж вирушити, давайте згадаємо, де ж нам сонечко шукати? Де воно мешкає?

Діти: За лісом є велика гора, на великій горі серед хмар і живе сонечко, (Декілька відповідей дітей).

Вихователь: Ну, тоді в дорогу!

Звучить весела музика, діти разом із звірятами йдуть казковим лісом.

Фізкультхвилинка

За сонечком, за сонечком (Ходьба на місці, високо піднімаючи коліна).
Доріжкою луговою
Ходімо ми всі веселі
Влітку часом.
Щебечуть пташки дзвінкі, (Ходьба, руки нагору.)
Пурхають метелики, (Ходьба зі змахами рук вгору-вниз).
Жовтіють кульбаби, (Ходьба з поворотом тулуба праворуч, права рукаубік, ліва за спину і повторити навпаки.)
Синіють волошки.

Діти із звірятами підходять до великої гори, нагорі якої багато хмаринок.

Діти та звірятка(разом):

(Російська народна пісенька)

Сонечко-відце!
Виглянь у віконце!
Твої дітки плачуть,
По камінчиках скачуть! "Пружинки" на місці.
Сонечко, нарядись!
Червоне, здайся! Стрибки на місці.

Діти та звірятка звуть сонечко, але воно не з'являється.

Вихователь: Хлопці, сонечко не з'являється, мабуть, йому нездужатися А давайте, поки сонечко хворіє, ми його намалюємо. Можливо, тоді воно розжене хмари і почне всім дарувати своє тепло.

Діти проходять за столи, звірі лишаються біля гори.

Вихователь: А малювати сонечко ми будемо не олівцями і не фарбами, а за допомогою пластиліну Щоб сонечко було схоже на справжнє, пригадаймо, яке воно. На що схоже?

Діти: На м'ячик, на гудзик, на кульку

Вихователь: А якого кольору сонечко?

Діти: Жовтого, червоного

Вихователь: Правильно, хлопці

2. Практична частина.

Вихователь:

1. Потрібно взяти пластилін червоного або жовтого квітівна вибір, розділити стекою на дві частини за наміченою лінією. Одну частину покласти між долоньками. Скачувати кульку круговими рухами ліворуч (праворуч ліворуч), натискаючи на неї долонькою.

2. Готову кульку покласти на середину картону і злегка натиснути на неї, розплющити, щоб кулька-сонечко закріпилася на картонці.

3. Відщипнути невеликий шматочок від другої частини, покласти між долоньками та скачати ковбаску прямими рухами обох рук. Промінчик-стовпчик, що вийшов, прикріпити до сонечка і направити його вбік, злегка притиснути до картинки по всій довжині промінчика. Так само зробити інші промінчики.

Розминка для рук під час роботи

Погляньте: сонечко над нами, (Намалювати рукою над головою півколо (маховий рух)).
Над деревами, (Руки підняти вгору, пальці розімкнуті).
Будинками, (Руки складені над головою будиночком).
І над морем, над хвилею, (Намалювати хвилю рукою).
І трішки наді мною. (Доторкнутися до голови).

Діти закінчують роботу, у цей час з-за хмар з'являється сонечко. Звірі стрибають від радості. Звучить весела музика.

Вихователь: Хлопці, от і сонечко, розігнавши хмарки, випливло на небо У нас вийшло допомогти звіряткам.

Вихователь звертає увагу дітей на сонечко, що з'явилося. Діти радіють. Зайчик та Білочка дякують дітям за допомогу.

3. Заключна частина.

Вихователь: Сьогодні у нас з вами було дуже цікаве заняття. А пригадаймо, що ми робили на занятті?

Діти: Відгадували загадку, ходили з Білочкою та Зайчиком до сонечка, звали сонечко, ліпили сонечко, (Кілька відповідей дітей)

Вихователь: А що вам найбільше сподобалося?

Діти: Коли сонечко з'явилося, коли ліпили сонечко

Вихователь: Хлопці, а давайте порадіємо сонечку і пограємося в гру

Рухлива гра «Сонечко та хмарка»

Під музику на слова вихователя «Світить сонечко» діти бігають, граються, грають; на слово «хмарка» - діти сідають на свої стільці.

Вихователь: На цьому наше заняття закінчено, можете відпочивати

Конспект відкритого заняттяз ліплення

у другій молодшій групі

«Спекемо пиріжки»

Мета: Ознайомлення з технікою ліплення із солоного тіста.

Розвивати вміння використовувати тісто для прояву творчих здібностей; навчити точно передавати задуману ідею при виконанні виробу; розкривати творчу фантазію у процесі ліплення.

Ознайомити із способом виготовлення солоного тіста;

Вчити використовувати різні прийоми ліплення з тіста: скочування, сплющування (куля між долонями, надаючи йому форму коржика);

Розвивати дрібну моторику рук, точність тонких рухів, уміння регулювати силу тиску, зміцнювати м'язи кистей рук;

Продовжувати розвивати пов'язану мову, промови, підтримувати ініціативні діалоги між дітьми;

закріплювати вміння спільно вирішувати проблемні ситуації;

Розвивати зорову пам'ять, увагу, творчу уяву;

Виховувати акуратність, повагу до праці товаришів.

Види дитячої діяльності:

Комунікативна;

Пізнавально-дослідницька;

Продуктивна.

Попередня робота

Вільне експериментування із тестом.

Розмова про роботу пекаря.

Розгляд ілюстрацій хлібобулочних виробів.

Роздатковий матеріал: готове солоне тісто.

Обладнання: солоне тісто, клейонки, серветки, кролик, зразок готового пиріжка.

Хід заняття:

Запрошення дітей до групи, вітаємось із гостями.

Чуємо стукіт у двері: Тук-тук!

Вихователь: Хлопці, хтось до нас у гості ще прийшов! Давайте подивимося,


У гості заходить зайчик (вихователь переодягнений у зайчика), зайчик плаче,

Вихователь: Хто діти до нас прийшов?

Діти: Зайчик!

Вихователь: давайте із зайчиком привітаємось! Привіт зайчик!

Усі вітаються з ним

Вихователь: давайте у зайчика запитаємо, чому він плаче?

Зайчик відповідає: я зліпив пиріжок зі снігу, а поки його ліпив і пек, він у мене втік!

Вихователь: Не плач зайчик, ми зараз разом з хлопцями тобі пісеньку заспіваємо: Я пеку, пеку, пеку

Діткам усім по пиріжку

А для милої матусі

Спеку два прянички

Їж, їж матуся

Смачні два прянички

Я хлопців покличу, пиріжками пригощу.

Вихователь: Молодці хлопці, подивіться а зайчик все одно сумний. А давайте ми йому спекти пиріжки. Тільки ми пектимемо і ліпитимемо не зі снігу, а з справжнього тіста.

Вихователь: Напечемо пиріжків із тіста?

Діти: Так!

Вихователь: А тепер сідайте все на стільці за стіл,

Діти сідають на свої місця.

Вихователь: Дивіться, що у мене тут лежить?

Хлопці: Тісто

Вихователь: я вам усім роздам тісто і ліпитимемо пиріжки. Ось у мене в руках великий шматочок тіста, а ми відщипуватимемо, маленький шматочок і катаємо кульку.

Вихователь: Що в нас виходить?

Хлопці: Кулька!

Вихователь: А тепер беремо кульку, долонькою притискаємо, і виходить у нас ось такий пиріжок! Ми зайчику напечемо багато таких пиріжків!

Вихователь роздає невеликі шматочкитіста, і показує, як потрібно ліпити: катаємо кульки і злегка придавлюємо. Складаємо в тарілочку.

При цьому вихователь у кожного запитує: - З чого ми ліпимо пиріжки?

Діти відповідають: З тіста.

Коли зліпили і поклали у тарілочку всі пиріжки, вихователь у кожного питає: Скільки пиріжків ми наліпили?

Діти: Багато!

Вихователь усіх хвалить, кожного каже: Молодець!

Вихователь: Тепер ви хлопці візьміть серветки, витирайте ручки, а я поставлю пекти пиріжки в грубку!

Хлопці витирають ручки, потім вихователь запрошує їх встати та підійти до грубки.

Вихователь: Хлопці це, що у нас тут стоїть?

Діти: Печка!

Вихователь: А що ми в печі печемо?

Хлопці: Тістечка!

Вихователь: А грубку доторкніться, грубка яка у нас? Гаряча.

Хлопці: Гаряча!

Хлопці торкаються грубки.

Вихователь: Хлопці, а зайчик все одно сидить у нас сумний, давайте із зайчиком пограємо, зайчик іди з нами грати!

Вихователь з хлопцями: Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить

Отак, отак! Він ворушить!

(Руки над головою зображуємо вушка)

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти

Отак, отак! Треба лапочки погріти!

(Хлопаємо в долоні)

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати

Отак, отак! Треба зайчику поскакати!

(Підстрибуємо на двох ногах)

Вихователь: Ой хлопці, а давайте подивимося, чи спеклися у нас пиріжки?

Вихователь дістає тарілку з готовими пиріжками з грубки, каже: Ой які пиріжки у нас вийшли гарні, а які смачні! А скільки їх багато й зайчику напекли та гостям напекли!

Вихователь у кожного питає: Скільки ми пиріжків напекли?

Діти: Багато!

Вихователь: А зайчик уже не плаче, став веселенький. А тепер зайчика почастуємо пиріжком та гостей!

Хлопці пригощають зайчика та гостей, кажуть зайчику та гостям: До побачення!

 

 

Це цікаво: