Modelēšanas ziemas 1.junioru grupa. GCD kopsavilkums modelēšanai jaunākajā grupā. Tēma: “Pīlādžu ogas vēršiem. Tēma: “Pīlādžu ogas vēršiem”

Modelēšanas ziemas 1.junioru grupa. GCD kopsavilkums modelēšanai jaunākajā grupā. Tēma: “Pīlādžu ogas vēršiem. Tēma: “Pīlādžu ogas vēršiem”

Noslēguma pasākuma kopsavilkums I jaunākā grupa

Temats:"Uztaisīsim sniegavīru"
Piedāvāju jums kopsavilkumu par fināla pasākumu pirmajā junioru grupā par tēmu “Ziemas prieki”. Šis materiāls būs noderīgs skolotājiem, kuri strādā bērnudārza pirmajā jaunākajā grupā. Šis ir mākslinieciskās un estētiskās attīstības (tēlniecības) kopsavilkums.

Mērķis: nostiprināt zināšanas par ziemas prieku - sniegavīra izgatavošanu.
Uzdevumi:
- bagātināt un aktivizēt runu;
- uzlabot spēju ar apļveida kustībām ripināt plastilīna bumbu starp plaukstām;
- iemācīties atšķirt balto krāsu.
Materiāli: sniegavīra rotaļlieta, plastilīns, modelēšanas dēļi.
Nodarbības gaita.
1. Organizatoriskais moments
Pedagogs: Puiši, šodien kāds atnāca pie mums. Klausieties mīklu un uzminiet, kas tas ir.
Sarkans deguns, slota rokā.
Dzīvo blakus Ziemassvētku eglītei.

Es jau sen esmu pieradis pie aukstuma
Mūsu jautrais...
Bērnu atbildes.
2. Galvenā daļa. Skatos uz sniegavīru.
Pedagogs: Puiši, tas ir sniegavīrs. Apskatīsim mūsu sniegavīru. Paskaties, cik interesanti tas ir izgatavots: tai ir liela bumbiņa apakšā, mazāka vidū un maza augšpusē. Viņam galvā ir spainis. Un deguns ir no burkāniem. Puiši, paskatieties, kas mūsu sniegavīram ir kājās. Viņš ieradās pie mums ar slēpēm. (Bērni skatās uz sniegavīru, pieskaras viņiem, atbild uz skolotāja jautājumiem.)
Pedagogs: Parādīsim, kā viņš slēpoja. (skolotājs rāda, bērni atkārto)
Pedagogs: Puiši, mūsu sniegavīrs ir ļoti, ļoti skumjš vienatnē. Viņam vispār nav draugu. Kas mums jādara?Palīdzēsim viņam un uztaisīsim viņa draugiem sniegavīrus no plastmasas? (Bērnu atbildes)
Skolotājs: Lai mūsu rokas strādātu labi, izstiepsim pirkstus.
3. Pirkstu vingrošana.
"Sniegpārslas"
La-la-la, la-la-la
Pa debesīm peldēja mākonis.
(savienojiet abu roku pirkstus ar spilventiņiem un noapaļojiet tos bumbiņas formā)
Pēkšņi no mākoņa virs zemes
Sniegpārslu bars lidoja.
(paceliet rokas uz augšu, izpletiet pirkstus uz sāniem, pagrieziet rokas, lēnām nolaižot rokas)
Vējš pūta un dūca -
(pūš pa rokām)
Uzlidoja sniegpārslu bars.
(Pakratiet rokas, paceliet tās uz augšu, pagrieziet tās)
Vējš virpuļo viņiem līdzi,
Varbūt sadraudzēties.
(pagrieziet rokas, pārmaiņus sakrustojot rokas)
4. Sniegavīra modelēšana.
Pedagogs: (skaidro un parāda darba paņēmienus). Sniegavīram ņemšu plastilīnu balts. Tagad plastilīna kamolu jāsadala trīs daļās, lai varētu izripināt trīs bumbiņas. Būs balles dažādi izmēri: viens liels, viens mazāks un mazākais. Kā no tām ripināsim bumbiņas (rāda paņēmienus bumbiņu ripināšanai no plastilīna). Tāpēc es saņēmu trīs bumbas. Tagad es no tiem veidošu sniegavīra figūriņu. (rāda, kā trīs bumbiņas atrodas viena pret otru). Tātad mans sniegavīrs ir gatavs. Bet mūsu sniegavīram vajag vairāk draugu, lai viņš nekad neskumstu. Iegūstiet viņam vairāk draugu.
Bērni sāk tēlot, skolotājs tēlniecības procesā kontrolē darba metodes, palīdz bērniem, kuriem ir grūtības izpildīt uzdevumu.

5. Atspulgs
Bērni novieto savus sniegavīrus uz dēļa blakus sniegavīra rotaļlietai.
Pedagogs: Cik daudz draugu sniegavīrs ir ieguvis. Jūs esat iemācījušies tos labi pagatavot. Mēs iepriecinājām savu sniegavīru, un viņš vairs nekad nebūs skumjš.

Natālija Štefo
Modelēšanas nodarbības kopsavilkums otrajā junioru grupā “Sniegs griežas, lido, lido...”

Nodarbību piezīmes 2. junioru grupai. Modelēšana.

Temats:"Sniegs griežas, lido, lido ..."

Izglītības jomu integrācija:"Kognitīvā attīstība", " Runas attīstība", "Sociāli - komunikācijas attīstība", "Mākslinieciski - estētiskā attīstība" "Fiziskā attīstība".

Mērķis: Turpiniet veidot priekšstatus par gadalaikiem (ziemu).

Uzdevumi:

Izglītojoši: iemācīties veidot vienkāršu ainavu, sagatavei (kokam) piestiprinot plastilīna sniegpārslas, nostiprināt ziemas pazīmes, nostiprināt vārdu krājumu par tēmu “Ziema”, “ Ziemas drēbes", "Rudens drēbes".

Izglītojoši: attīstīt pareizu fizioloģisko elpošanu, attīstīties smalkās motorikas rokas, neatlaidība.

Izglītojoši: izkopt mīlestību pret dabu, aktivitāti un neatkarību.

Materiāli un aprīkojums: multimediju tāfele, attēli ar lelli ziemas un vasaras (rudens) drēbēs, papīra sniegpārsliņas (katram bērnam, mitrās salvetes, eļļas lupatas, modelēšanas dēļi, balts plastilīns, šķīvji, ziemas koka sagatavošana.

Metodiskie paņēmieni: saruna - dialogs, slaidu skatīšanās un runāšana par tiem, fiziski vingrinājumi, aktīva spēle ar muzikālās nodarbības elementiem, bērnu produktīva darbība.

GCD pārvietošana:

Elpošanas vingrinājumi "Snieg"

Pedagogs: Puiši, uzmanīgi paskatieties uz tāfeli. Kādu gada laiku tu redzi? (Ziema) Kā jūs uzminējāt? (Uz kokiem, zemē ir daudz sniega, bērni taisa sniegavīru, cilvēki silti saģērbušies) Vai tagad te ir ziema? (Jā) Kas ziemā ir daudz? (Sniegs) Kāds viņš ir? (Balts, auksts, pūkains, skaists) Bet jūs zināt, ka sniegs ir mazas sniegpārsliņas. Pārvērtīsimies sniegpārslās.

Mazkustīga spēle "Mēs esam sniegpārslas"(bērni veic kustības atbilstoši tekstam.) Skolotājs izlasa tekstu, parāda kustības, un bērni atkārto.

Mēs esam sniegpārslas, mēs esam pūkas, mums nav nekas pretī griezties.

Mēs esam sniegpārsliņas – balerīnas, dejojam dienu un nakti.

Nostāsimies visi kopā aplī – izrādās, ka tā ir sniega pika.

Mēs balinājām kokus, pārklājām jumtus ar dūnām,

Zeme bija pārklāta ar samtu un glābta no aukstuma.

Pedagogs: Puiši, ja mēs tagad ejam pastaigāties, kā mums vajadzētu ģērbties?

Pedagogs: Skaties, arī mūsu lelles grib iet pastaigāties. Paskaties uzmanīgi un pastāsti, kurš no viņiem var doties pastaigā ziemā. Kas viņai ir mugurā? (Bērnu atbildes) (leļļu apģērba apskate un apraksts). Tieši tā, lelle, kas ir ģērbta ziemas drēbēs, ziemā var doties pastaigā.

Pedagogs: Puiši, tagad taisīsim sniega piku. Iet pie galdiem. Bet pirms sākam veidot skulptūras, mums ir jāveic vingrinājumi pirkstiem.

Viens divi trīs četri,

Salieciet pirkstus pa vienam

Tu un es izveidojām sniega piku,

“Skulpt” ar abām rokām

Apaļš, spēcīgs,

Uzzīmējiet apli ar rokām

Ļoti gluda

Ar vienu roku glāstām otru

Un nepavisam nav salds.

Mēs vicinām pirkstus

Skolotājs parāda modelēšanas metodi.

Bērni sāk veidot sniegu - ar pirkstiem, uz iepriekš sagatavotām loksnēm ar koka attēlu. Skolotājs palīdz grūtībās nonākušajiem bērniem darba laikā. Pēc pabeigšanas tiek organizēta bērnu darbu izstāde, un visi kopā aplūko tapušās gleznas.

Pedagogs: Puiši, klausieties dzejoli:

V. Laktionovs

Ak, tu ziema-ziema!

Balts pūkains sniegs

Izkaisīja to pa visām mājām

Un ledus ir tīrs.

Un dzirksti klusumā

Baltas sniegpārslas,

Un zīmē uz loga

Ziemassvētku vecīša bildes.

Nodarbības kopsavilkums: - Puiši, par kādu gada laiku mēs šodien runājām?

Ko mēs šodien veidojām?

Vai jums patika gatavot sniegu?

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbību piezīmes otrajai junioru grupai “Sniegs aiz loga” Otrā junioru grupa. (Mākslinieciskā jaunrade. Zīmējums) Pedagogs: Jūlija Ivanovna Naumenko Tēma: “Aiz loga sniegs” Duration:.

Izglītojošo pasākumu kopsavilkums par kognitīvo attīstību vecākiem bērniem “Kas lido kā gaiss”Čeboksaras pilsētas administrācijas izglītības nodaļas MDOU "Bērnudārzs Nr. 112" Tiešās kopsavilkums izglītojošas aktivitātes kognitīvi.

Modelēšanas nodarbības kopsavilkums otrajā junioru grupā Mērķis: iemācīt bērniem pārvērst bumbiņas apaļo formu pīrāga formā, saplacinot bumbu ar pirkstiem. Turpiniet iepazīstināt bērnu ar plastilīnu.

Mērķis: Attīstīt bērnu izpratni par kukaiņiem. Mērķi: vingrināties mazu kukaiņu veidošanā. Izkopt mīlestību pret dabu. Materiāli un.

Modelēšanas nodarbības kopsavilkums otrajā junioru grupā “Koloboks” Mērķis: 1. Attīstīt bērnu uztveri, bagātināt viņu maņu pieredzi, izceļot priekšmetu formu un krāsu. 2. Attīstīt ripināšanas prasmi.

Dabas pasaules iepazīšanas nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Sniegs griežas” Tēma: Sniegs griežas, sniegs griežas! Mērķis: veidot bērnos priekšstatu par ziemu: Sniegs ir auksts un slapjš. balts. Runas attīstība bērniem.

Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums otrajā junioru grupā “Sniegs griežas, lido...” Mērķis: iepazīstināt bērnus ar jaunu netradicionālu zīmēšanas veidu - puantilismu (punktu zīmēšana ar pirkstiem). Uzdevumi: 1) turpināt iepazīstināt.

"Zimushka-ziema"

Mērķis: Veidot bērnos pirmās idejas par ziemu (kļuvis auksts, snieg, koki kaili bez lapām), par ziemas priekiem.

Uzdevumi:

Izglītojoši: Attīstīt roku motoriku; stimulēt vizuālo un dzirdes uztveri, uzmanību, iztēli, veicināt runas aktivizēšanos.

Izglītojoši: Attīstīt bērnos spēju novērot dabas parādību skaistumu.

Izglītojoši: Māciet bērniem sekot līdzi skolotāja stāstam par ziemu, pievienot vārdus, papildināt frāzes; vingrināties veikt imitējošas kustības poētiska teksta pavadībā.

Priekšdarbi: Novērojumi pastaigā, sniegavīra būvēšana, plastilīna bumbiņu veidošana izklaidējošās nodarbes laikā.

Materiāls: Sniegavīra kostīms, prezentācija – “Sniegpārsliņas stāsts”, bērnu darinātas plastilīna baltas bumbas.

Nodarbības gaita:

Sniegavīrs: Sveiki puiši, vai jūs mani atpazīstat? Kas es esmu? ( Sniegavīrs).

Jā, es esmu sniegavīrs! Viņi mani izgatavoja no sniega. Es gribu jums pastāstīt stāstu.

(1. slaids)

« Reiz pasaulē bija skaista, balta, pūkaina sniegpārsla.

(2. slaids)

Un viņai bija daudz draudzeņu, tādas pašas sniegpārslas. Pienāca aukstā ziema, pūta stiprs vējš, un sniegpārsla ar draugiem nolidoja zemē. Viņi pārklāja visu zemi ar sniegu: mājas, kokus un ceļus. Viss apkārt kļuva balts un balts.

(3. slaids)

Bērni priecājās par sniegu, paņēma slēpes un devās slēpot.

(4. slaids)

Ziemā ir auksts, bet puiši nebaidījās. Jautri, ar vējiņu viņi ar ragaviņām lido lejā no kalna.

(5. slaids)

Sals kļūst stiprāks, un pie slidotavas jautri smiekli. Bērniem ļoti patīk slidot!

(6. slaids)

Arī bērniem patīk spēlēties sniegā. Saritiniet sniega bumbu un metīsim to!

(7. slaids)

Un visvairāk mīļākais hobijs bērniem ziemā ir no sniega izvilkt skaistu, draisku sniegavīru, par prieku visiem.

(8. slaids)

Priecājos par sniegpārsliņu, ka viņa un viņas draugi ziemā sagādā daudz prieka bērniem».

Sniegavīrs: Vai jums patika mans stāsts? Ko bērni dara ziemā? ( slēpot, braukt ar ragaviņām, taisīt sniegavīru)

Puiši, es esmu sniegavīrs

Esmu pieradis pie sniega un aukstuma.

Man jāatzīst, ka man tas ir apnicis

Stāvi vienatnē bez ko darīt.

Aicinu pastaigāties

Un spēlē ar mani.

Fizminutka

Viens divi trīs četri pieci

Mēs iegājām pagalmā spēlēties

Viņi apžilbināja sniegoto sievieti,

Putnus baroja ar drumstalām,

Tad mēs braucām lejā no kalna,

Un tad viņi ripoja sniegā

Visi atgriezās mājās sniegā,

Paēdām zupu un devāmies gulēt.

Sniegavīrs: Cik interesanti ir ar tevi spēlēties. Bet man nav draugu, man ir garlaicīgi vienam. Palīdziet man, padariet mani par draugiem - Sniegavīri.

IN.Labi, mēs tev palīdzēsim.

Sniegavīrs: No kā ir izgatavoti sniegavīri? ( No sniega) Vai mums ir sniegs? ( ). Un es zinu, no kā var izgatavot sniegavīrus, plastilīna. Atcerieties, mēs ar jums veidojām lielas un mazas sniega bumbas no balta plastilīna. Šeit tie ir. Apsēdieties pie galdiem. ( Bērni sēž pie galdiem). Sniega bumbas ir apaļas, no tām var izveidot sniegavīrus. Paskaties, kā izveidot sniegavīru: es ņemšu liela bumba, pielikšu tam mazu, no griķiem taisīšu acis un muti. Tāpēc es saņēmu sniegavīru. Tagad arī tu sadraudzējies Sniegavīram.

(Bērni izpilda uzdevumu, skolotājs palīdz).

Sniegavīrs. Paldies, puiši, cik brīnišķīgus draugus esat man ieguvuši .(Es krāju rokdarbus uz paplātes). Tagad man nebūs garlaicīgi, es varu nākt pie jums un spēlēt ar saviem draugiem. Labi padarīts. Man ir pienācis laiks ātri doties ārā, pretējā gadījumā šeit kļūst karsts un es baidos no izkusuma. Uz redzēšanos!

Bērni atvadās no Sniegavīra, skolotāja aicina bērnus uzspēlēt vēl vienu spēli.

Izklaidējošu pasākumu kopsavilkums

"Zimushka-ziema"

Izglītības zona "Izziņa"

FCCM

1.junioru grupa

Pedagogi:

Žuravļeva N.M.

Volkova V.V.

MDOU Lipitskis bērnudārzs kombinētais tips “Spikelet”.

Izklaidējošu pasākumu kopsavilkums

« Sniegavīrs »

PAR izglītības joma

"Mākslinieciskā jaunrade"

zīmējums

1.junioru grupa

Pedagogi:

Žuravļeva N.M.

Volkova V.V.

MDOU Lipitsky kombinētā tipa bērnudārzs "Spikelet".

Izklaidējošu pasākumu kopsavilkums

« Sniegavīri spēlē sniega bumbas»

Izglītības joma

« Mākslinieciskā jaunrade"

modelēšana

1.junioru grupa

Pedagogi:

Žuravļeva N.M.

Volkova V.V.

MDOU Lipitsky kombinētā tipa bērnudārzs "Spikelet".

Izklaidējošu pasākumu kopsavilkums

"Sniegavīrs"

Izglītības zona « socializācija"

izklaide

1.junioru grupa

Pedagogi:

Žuravļeva N.M.

Volkova V.V.

Jeļena Skļarova
Modelēšanas nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā. Par tēmu: "Sniega bumbas".

Mērķis: smalko motoriku attīstīšana, paņēmienu nostiprināšana skulptūru veidošana.

Uzdevumi:

Attīstošs: Attīstīt bērna zinātkāri, izziņas interesi par procesu skulptūru veidošana, estētiskā uztvere, smalkās motorikas.

Izglītojoši: iemāciet bērniem veidot bumbu, izmantojot plaukstu apļveida kustības. Aktivizējiet kognitīvās runas darbību.

Izglītojoši: Veicināt precizitāti darbā ar plastilīnu, neatkarību un palīdzēt radīt bērnos pozitīvu emocionālu noskaņojumu.

Materiāli:

dēlis priekš skulptūru veidošana,

balts plastilīns

rotaļlieta - lācis,

Priekšdarbs: Skatos uz sniegu, skatos ilustrācijas par ziemu, skatos ilustrācijas "Ziemas prieki", lasot dzejoļus par ziemu.

Nodarbības gaita

Audzinātāja: - Skatieties puiši, pie mums ir atnākuši ciemiņi. Pasveiciniet savus viesus.

Pārsteiguma brīdis: Ir dzirdama raudāšana

Audzinātāja: - Ak, kurš raud? (pieejiet pie lāča)

Bērni: - Šī ir Miša.

Audzinātāja: - Jā, tas ir mūsu mazais lācītis. Miša, kas noticis, kāpēc tu tik ļoti raudi?

lācis: - Es gribēju paspēlēties ar kaķēnu sniega bumbas. Iestrēdzis pilnu spaini sniega bumbas un atnesa tās grupai. Bet sniegs ir nokusis, un tagad mēs nevaram spēlēt.

Audzinātāja: - Tāpēc Miša sēž noskumis, viņam ļoti gribējās paspēlēties ar kaķēnu sniega bumbas. Kā mēs varam palīdzēt mazajam lācītim?

Bērni: - Izveidojiet plastilīna kunkuļus.

Audzinātāja: - Iesim kopā sapņot, Miša, mēs tev uztaisīsim dažas skaistas sniega bumbas.

Audzinātāja: - Puiši, pirms mēs sākam veidot skulptūras sniega bumbas, mazliet paspēlēsimies ar pirkstiem.

Pirkstu vingrošana "Pastaiga"

Viens divi trīs četri pieci (Salieciet pirkstus pa vienam)

Atnācām uz pagalmu pastaigāties. ( "Ejam" uz galda ar rādītājpirkstu un vidējo pirkstu)

Babu veidots sniegs, ("Mēs veidojam skulptūru" kamols ar divām plaukstām)

Putnus baroja ar drumstalām, (Sasmalcināšanas kustības ar visiem pirkstiem)

Tad mēs braucām lejā no kalna, (Palaidiet rādītājpirkstu labā roka uz kreisās rokas plaukstas)

Un viņi arī gulēja sniegā. (Nolieciet plaukstas uz galda, vispirms vienu, tad otru pusi)

Rādes tehnikas skulptūru veidošana.

Audzinātāja: - Puiši, ripināsim mazas bumbiņas. Kā mēs to darām? Mēs uzliksim bumbuli uz vienas plaukstas, pārklājam to ar otru plaukstu un ripināsim bumbu (bērni veic apļveida kustības, veido bumbu - sniega bumba). Labi darīti puiši, visi to izdarīja labi sniega bumbas.

Patstāvīgs darbs, individuāla palīdzība.

Audzinātāja: - Paskaties, Mišenka, tie mums ir skaisti gludie kunkuļi! Ieliksim tos spainī, lai Miša var iedot kaķenei.

Audzinātāja: - Kā jūs, puiši, domājat, vai kaķim un kaķēnam patika kunkuļi?

Bērni: - Jā.

Audzinātāja: - Kaķis un kaķenīte ļoti priecājas par jūsu dāvanu, labi, puiši! Bet ir pienācis laiks viņiem doties prom, atvadīsimies?

Bērni: - Uz redzēšanos.

Audzinātāja: - Vai jūs vēlaties spēlēt sniega bumbas?

Bērni: - Jā.

Spēles vingrinājums « Sniega bumbas»

Mēs pielīmēsim sniega bumbas(imitācija sniega bumbiņu veidošana)

Spēlēsim kopā

Un viens otrā sniega bumbas

Izklaidējies mešanā (mešanas imitācija sniega bumbas) .

Audzinātāja: - Labi, puiši, jūs visi šodien ļoti centāties un palīdzējāt Mišam pagatavot sniega bumbas. Atvadīsimies no viesiem un atvadīsimies!

Publikācijas par šo tēmu:

Programmas saturs: Veicināt bērna runas attīstību. Attīstīt roku smalko motoriku. Izkopt uzmanību, stimulēt.

Modelēšanas nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Zemeņu” N. Pavlovas pasakas “Zemene” lasīšana. Zemeņu modelēšana Mērķi: iepazīstināt ar N. Pavlovas pasakas “Zemene” saturu, turpināt.

Nodarbības par modelēšanu no papīra mīklas kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Sniega bumbas sniegavīram” Nodarbības kopsavilkums par modelēšanu no papīra mīklas pirmajā junioru grupā. Tēma: “Sniega bumbas sniegavīram” Gusser M. A. Mērķis: mācīt bērniem netradicionālo.

Nodarbības kopsavilkums par modelēšanu “Saules stari” pirmajā junioru grupā Mērķis: Iemācīt no plastilīna knibināt un izrullēt desiņas. Iepazīstināt bērnus ar A. Barto darbu “Saule skatās pa logu”.

Modelēšanas nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Sēnes. "Amanita" Mērķis: Iemācīt bērniem veidot “līstes” no plastilīna. Iepazīstiniet ar sēni - Amanita. Mērķi: Nostiprināt spēju nospiest mazus gabaliņus.

Modelēšanas nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Amanita” Modelēšanas nodarbības kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Amanita”. Natālija Žebrunova Jaunākās grupas “Amanita” modelēšanas nodarbības kopsavilkums. Mērķis:.

Natālija Kudrjavceva
Modelēšana otrajā junioru grupā “Sniegavīrs”

Modelēšana 2.junioru grupā

« Sniegavīrs»

Mērķis: attīstīt bērnu spēju nodot attēlu sniegavīrs(no plastilīna).

Uzdevumi: ieaudzināt bērnos spēju pabeigt iesākto. Attīstīt pirkstu smalko motoriku, domāšanu un runu. Piespraust jēdzieni: "liels", "mazs". Attīstiet spēju veidot objektus, kas sastāv no 2 bumbiņām. Nostipriniet spēju ar papildu materiālu palīdzību novest preci pie vēlamā attēla.

Aprīkojums Kabīne: plastilīns, dēlis, nazis.

Nodarbības gaita

I. Ievaddaļa.

1) Bērni sēž puslokā uz krēsliem pie galda. Uz galda sniegavīrs, un pirms tam sniegavīrs sniega kupens.

Uz mūsu nodarbību ieradās ciemiņš. Un, lai uzzinātu, jums jāatrisina mīkla.

Stāv pagalmā ar slotu,

Viņš ir draugs ar mūsu bērniem,

Viltīgi pasmaida

Cepures vietā - ir spainis!

(Sniegavīrs)

Parādās Sniegavīrs(paraugs). Sniegavīrs skatās uz bērniem un grib spēlēties ar viņiem sniegā.

II Galvenā daļa.

1. - Uz Pie sniegavīra Garlaicīgi nebija, spēlēsim ar viņu sniega pikas.

Pirkstu vingrošana "Sniega bumbas".

Pirkstu spēle « Sniega-sniega pika» (E. Makšanceva)

Sniega-sniega pika, sniega pikas

Baltais putenis,

Sniega-sniega pika, sniega pikas

Tas ložņā pa taku.

Sniega-sniega pika, sniega pikas

Takas klātas ar sniegu,

Sniega-sniega pika, sniega pikas

Kūst uz plaukstas. Viņi paceļ un nolaiž rokas.

Pagrieziet rokas pa kreisi un pa labi.

Viņi paceļ un nolaiž rokas.

Izstiepiet rokas uz priekšu.

2) Skolotājs aicina bērnus taisīt Sniegavīrs.

Bērni ar skolotāju skatās Sniegavīrs(paraugs).

No kādām formām sastāv rumpis un galva? Sniegavīrs? (no bumbiņām).

Kāds ir apakšējās bumbas izmērs? (liels)

Galva (maza bumbiņa)

Parādi man, kā tu taisi bumbu?

Kas tev vēl ir Sniegavīrs? (cepure, burkānu deguns, rokas, acis).

3) Skolotājs parāda izgatavošanas secību sniegavīrs, sākot no plastilīna sadalīšanas uz daļas: liels - ķermenim un mazs - galvai.

4) Fiziskais vingrinājums “Mēs veidojam” sniegavīrs"

Mēs veidojam skulptūru sniegavīrs

(imitācija sniega bumbiņu veidošana)

No pūkaina sniega.

Šeit mēs saritinājām pirmo gabalu,

(noliecoties "viņi ripina bumbu" sniegs» )

Tik liels viņš ir.

(izpleti rokas no augšas uz sāniem uz leju)

Com otrais ir nedaudz mazāks,

(tas pats, tikai nedaudz izplešot rokas)

Trešā ir galva.

(uzzīmējiet apli gaisā)

Cepure nāks no spaiņa.

(novietojiet plaukstas virs galvas kā jumtu)

Deguns ir burkāns, un acis ir

(rādīt ar pirkstu uz degunu, acis)

Divas smieklīgas ogles.

Tas arī viss, mūsējais ir gatavs sniegavīrs,

Viņš izskatās apmierināts.

Mute smejas no auss līdz ausij,

(rāda ar pirkstu uz muti)

Viņš priecē visus bērnus.

(smaids)

Sniegavīrs pēkšņi atdzīvojas

Un zēns panāk.

5) Bērni sēž pie galda, skolotājs jautā, kur viņi sāks strādāt (mēs sadalām plastilīnu divās daļās daļas: liels un mazs).

6) Patstāvīgs bērnu darbs pie galdiem.

Katrs bērns sadala plastilīna gabalu 2 nevienādās daļās, izritina divas bumbiņas sniegavīrs, pēc tam savienojiet bumbiņas un pabeidziet detaļas (deguns, acis).

Nodarbības kopsavilkums. Kuru tu iemācījies darīt? No kā?

Ko jaunu jūs uzzinājāt klasē?

Vai jums patika?

kas tev patika?

Publikācijas par šo tēmu:

Programmas saturs: nostiprināt bērnu zināšanas par apaļām formām. Par objektu izmēru atšķirībām. Iemācieties izveidot attēlu no daļām.

Laba diena dienas dārgie kolēģi! Jūsu uzmanībai piedāvāju fotoreportāžu par “Burļa pildspalvas” tēlniecību ar bērniem vecumā no 2-3 gadiem. (Varbūt kādam -.

Vizuālā aktivitāte pirmajā junioru grupā (modelēšana) “Saule” Uzdevumi: turpināt mācīt bērniem ar rādītājpirksta spiedošām kustībām smērēt plastilīnu uz kartona; radīt interesi par darbu.

Izglītojošo pasākumu kopsavilkums mākslinieciskām aktivitātēm (modelēšana) pirmajā junioru grupā “Dāvana zaķim”. GCD kopsavilkums par māksliniecisko darbību (tēlniecība) (I jaunākā grupa) Tēma: “Dāvana zaķim” Mērķis: Tēlniecības pamatmetožu apgūšana.

GCD kopsavilkums par eksperimentēšanu un māksliniecisko jaunradi “Sniegavīrs” otrajā junioru grupā GCD kopsavilkums par mākslinieciskā jaunrade un eksperimentēšana otrajā jaunākajā grupā. "Sniegavīrs". Uzdevumi: 1. Idejas veidošana.

Mērķis: Mācīt bērniem izpildīt "Sniegavīra" dizainu. Mērķi: Izglītojoši: turpiniet mācīt bērniem sarullēt mīksta saburzīta papīra gabaliņus.

 

 

Tas ir interesanti: