Rodičovský okrúhly stôl v strednej skupine. Zhrnutie rodičovského stretnutia v strednej skupine „Hovorím, hrám sa alebo ako rozvíjať reč dieťaťa. „Horúca linka“ – výmena názorov, diskusia, plány

Rodičovský okrúhly stôl v strednej skupine. Zhrnutie rodičovského stretnutia v strednej skupine „Hovorím, hrám sa alebo ako rozvíjať reč dieťaťa. „Horúca linka“ – výmena názorov, diskusia, plány

, Súťaž „Prezentácia na lekciu“

Prezentácia na lekciu








Späť dopredu

Pozor! Ukážka snímky slúži len na informačné účely a nemusí predstavovať celý rozsah prezentácie. Ak vás táto práca zaujala, stiahnite si plnú verziu.

Ciele:

  • oboznámiť rodičov s vekovými charakteristikami detí vo veku 3-4 rokov;
  • rozšírenie kontaktu medzi učiteľmi a rodičmi

Úlohy: zvážiť vek a individuálne vlastnosti detí vo veku 3-4 rokov; aktualizovať osobné údaje rodín žiakov; naučiť rodičov pozorovať dieťa, študovať ho, vidieť úspechy a neúspechy, snažiť sa mu pomôcť rozvíjať sa vlastným tempom.

Formulár správania : diskusia za okrúhlym stolom

Členovia: pedagógovia, rodičia, odborníci.

Prípravná fáza

Príprava ďakovných listov rodinám, ktoré sa aktívne podieľali na živote družiny a materskej školy

Predbežný prieskum rodičov (Príloha 1-2).

Vypracovanie návrhu rozhodnutia rodičovskej schôdze.

4. Registrácia pozvánok.

  1. Plán podujatia:
  2. Úvodná časť.
  3. Gratulujem rodičom k začiatku školského roka.
  4. Voľba nového zloženia matičného výboru.
  5. Psychologické vlastnosti 3-4 roky.
  6. Cena rodičov.

Priebeh udalosti

I. Organizačná etapa

Cvičenie "Aké chcete, aby bolo vaše dieťa?"

Predtým, ako budete klamať „okvetné lístky“ nášho budúceho „harmančeka“. Napíšte, ako chcete, aby bolo vaše dieťa na „lupeňku harmančeka“.

(Po spoločnej diskusii rodičov sú „okvetné lístky“ pripevnené k doske vo forme „harmančeka“).

Hudba hrá na podporu spolupráce. Stoly sú usporiadané do polkruhu. Na centrálnej stene je plagát s témou stretnutia.

Rodičia si preštudujú obsah programu rodičovského stretnutia.

1. Úvod

opatrovateľka : Dobrý večer milí rodičia! Sme veľmi radi, že vás vidíme! Dnes máme sviatok. Skúste uhádnuť, ktorý. Naše úžasné deti majú tri-štyri roky, prešli do druhej juniorskej skupiny škôlky! Odovzdajme im svoje želania.

Cvičenie "Prianie"

Rodičia stoja v kruhu, učiteľ hrá na „kúzelný mikrofón“ okolo kruhu na hudbu. Kto má v rukách mikrofón, hovorí želanie.

opatrovateľka: Deti sa veľmi zmenili, stali sa zrelšími, samostatnejšími. Čo sú oni, naše trojročné deti? Psychológ povie o psychologických vlastnostiach detí vo veku 3-4 rokov. (Príloha 3)(Prezentácia 1)

opatrovateľka: Niekedy rodičia od dieťaťa počujú „nechcem ísť do škôlky“. Čo robiť, ako konať? Rada pre rodičov: "Moje dieťa nechce ísť do škôlky." (príloha 4)

opatrovateľka: Čo robia deti v škôlke? (Rodičom hovoríme o dennom režime, vzdelávacích programoch, podľa ktorých sa uskutočňuje pedagogický proces, o úlohách výchovy a vzdelávania, o hlavných činnostiach a druhoch detských aktivít (mriežka tried), o doplnkovom vzdelávaní (bezplatný a platené krúžky) Rodičia kladú otázky, ktoré ich zaujímajú, robia návrhy na zlepšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu. Je im vydaný leták „Pravidlá pre rodičov“ (Príloha 6). Rodičia vyplnia rodinný dotazník, kde urobia všetky zmeny, ktoré nastali počas aktuálneho obdobia (zmeny priezvisk, telefónnych adries, pracovísk a pod.). Rodičia dostanú vytlačený zoznam vychovávateľov (celé meno, kontaktné čísla, čas na konzultácie)

opatrovateľka: Navrhujeme zvoliť materskú komisiu skupiny, ktorá bude organizovať všetky naše spoločné projekty spolu s pedagógmi.

Voľba nového zloženia matičného výboru (rodičia dostávajú letáky „Voľba materského výboru“) (Príloha 5) Matičný výbor sa schvaľuje priamym hlasovaním.

opatrovateľka: Porozumenie, dobré vzťahy, vzájomná pomoc a vzájomný rešpekt sú pre každý tím veľmi dôležité. Podmienkou pre harmonické vzťahy medzi deťmi a rodičmi, deťmi a učiteľmi, učiteľmi a rodičmi je schopnosť podriadiť sa jeden druhému. Vážení rodičia! Pred rokom sme spolu s vami a vašimi deťmi prekročili prah škôlky. Počas tohto roka sme toho zažili veľa – nechýbali slzy, smiech, aj prvé víťazstvá. Ďakujeme, že ste s nami a za vašu podporu.

(Odovzdávanie ďakovných listov rodičom – aktívnym účastníkom činnosti krúžku a materskej školy.)

Rozhodnutie rodičovského stretnutia:

  1. Vytvorte si plán skupinových rodičovských stretnutí – 1 krát za štvrťrok. Začiatok rodičovského stretnutia je o 17.30 hod.
  2. Zvoliť predsedu materského družstva skupiny, (CELÉ MENO.).
  3. Schvaľuje rodičovskú komisiu v tomto zložení:
    (Celé mená členov materského výboru, ich telefónne čísla).
  4. Prijať pravidlá pre rodičov.
  5. Vyplňte Rodičovský a rodinný dotazník.
  6. Učitelia a rodičia by mali navzájom pôsobiť a snažiť sa plniť hlavnú úlohu – vytvárať priaznivé podmienky pre vzdelávanie detí v existujúcom kolektíve.

Vychovávateľ:Ďakujeme, milí rodičia, že ste prišli na rodičovské stretnutie. Pozývame vás na čaj.

„okrúhly stôl“ s rodičmi

Účel: v netradičnom prostredí s povinnou účasťou odborníkov prediskutovať s rodičmi aktuálne problémy výchovy.

Stretnutia pri okrúhlom stole rozširujú vzdelávacie obzory nielen rodičov, ale aj samotných pedagógov. Rodičia sú pozvaní na stretnutie „okrúhleho stola“, kde písomne ​​alebo ústne vyjadria svoju túžbu zúčastniť sa diskusie na určitú tému s odborníkmi. Princíp partnerstva a dialógu je implementovaný pri organizovaní „okrúhlych stolov“, rodičia sú vyzvaní, aby podpísali „vizitku“ a pripli si ju na hruď. Komunikácia prebieha uvoľnene s diskusiou o aktuálnych problémoch výchovy detí, s prihliadnutím na želania rodičov, s využitím metód na ich aktivizáciu.

Záver

Hlavnou hodnotou pedagogickej kultúry je dieťa - jeho rozvoj, vzdelanie, výchova, sociálnej ochrany a na ochranu jeho dôstojnosti a ľudských práv. Aby rodičia kompetentne vychovávali svoje deti, je potrebné zlepšiť ich pedagogickú kultúru. Na dosiahnutie vysokej úrovne výchovy detí je nevyhnutná spolupráca materskej školy a rodiny, doplňujúce, vzájomne sa obohacujúce pôsobenie rodinnej a sociálnej výchovy.

V rámci uzavretej materskej školy nie je možné prejsť k novým formám vzťahov medzi rodičmi a učiteľmi: musí sa stať otvoreným systémom. Výsledky zahraničných a domácich výskumov nám umožňujú charakterizovať, čo predstavuje otvorenosť predškolský, ktorý zahŕňa „otvorené dovnútra“ a „otvorené smerom von“.

V súčasnosti prebieha prestavba systému. predškolská výchova a humanizácia a deideologizácia sú stredobodom tejto reštrukturalizácie pedagogický proces. Odteraz jej cieľom nie je výchova člena spoločnosti, ale slobodný rozvoj jednotlivca.

Každá forma komunikácie medzi učiteľom a rodičmi má špecifické ciele a ciele. Systematické využívanie netradičných foriem v práci s rodičmi vedie k upriameniu pozornosti rodičov na problémy výchovy detí, získavanie potrebného minima vedomostí a tým k zlepšovaniu pedagogickej kultúry.

Uskutočnené aktivity ukázali, aké zaujímavé bolo pre rodičov komunikovať s učiteľom, s deťmi. Dostali veľa užitočná informácia v psychológii a pedagogike sa veľa naučili o svojich deťoch.

Využitie netradičných foriem práce učiteľa s rodičmi v predškolskom vzdelávacom zariadení teda umožňuje obohatiť poznatky rodičov a uplatniť ich v praxi pri výchove ich detí.

Okrúhly stôl s rodičmi

Účelom takýchto podujatí je diskutovať s rodičmi o aktuálnych otázkach výchovy v netradičnom prostredí s povinnou účasťou odborníkov. Rodičia sú pozvaní na stretnutie „okrúhleho stola“, kde písomne ​​alebo ústne vyjadria svoju túžbu zúčastniť sa diskusie o konkrétnej téme s odborníkmi.

Práca s rodičmi v predškolskom vzdelávacom zariadení sa realizuje rôznymi formami. Ako vieme, medzi učiteľom a rodičmi existuje niekoľko foriem komunikácie: tradičné a netradičné. Podstatou týchto foriem je obohatenie rodičov o pedagogické vedomosti.

Pri svojej práci s rodičmi často využívam jednu z foriem komunikácie – je to „okrúhly stôl“. Táto forma je netradičná. Čo je to „okrúhly stôl“?

"Okrúhly stôl" - moderná forma verejnej diskusie alebo pokrytia akýchkoľvek problémov, keď účastníci s rovnakými právami hovoria postupne alebo v určitom poradí

Podľa prastarej legendy múdry kráľ Artuš po prvý raz posadil svojich spoločníkov za okrúhly stôl, aby si boli rovní a rovní. Vďaka možnosti, aby sa všetci účastníci diskusie cítili rovnocenní v právach, sa okrúhly stôl dostal až do súčasnosti ako symbol plodnej diskusie a prijímania kompromisných rozhodnutí.

Cieľom je dosiahnuť vzájomné porozumenie a spoluprácu na základe výmeny informácií pri spoločných aktivitách.

Štruktúra správania

Prípravná fáza:

Definícia témy a účelu okrúhleho stola;

Výber účastníkov;

Plánovanie obsahu;

Plánovanie organizačných záležitostí a technickej stránky;

Príprava prezentácií, článkov účastníkov.

Hlavné pódium:

Príhovor moderátora;

Diskusia o probléme;

Reč účastníkov;

Zhrnutie.

Prípravné práce:

Vytvorenie informačného listu o plánovanom okrúhlom stole;

Správa učiteľa k téme;

Domáca úloha– prezentácia, články;

Obchodná hra.

Verím, že okrúhly stôl ako jeden z typov netradičnej práce s rodičmi je najefektívnejší. Týmto spôsobom práce dokážem vybudovať skutočnú dôveru a partnerstvo s rodinou na základe dialogickej stratégie spolupráce s rodičmi. V tomto smere zvýšiť efektívnosť pozitívneho výchovného vplyvu materskej školy na rodinu, vrátane tej problematickej.

Snažím sa častejšie využívať „okrúhly stôl“, pretože si myslím, že práve táto forma práce poskytuje príležitosť nadviazať úzku interakciu s rodičmi pri jednej z tém. Spravidla sa na takomto podujatí konajú plodné diskusie s rodičmi, komplexne sa zvažujú rôzne problémy a rozvíjajú sa spoločné riešenia. Problémy diskutované pri „okrúhlom stole“ môžu ovplyvniť akékoľvek spoločensky významné problémy, byť zamerané na riešenie konkrétnych úloh alebo navrhnúť možné spôsoby rozvoja.

Pomocou „okrúhlych stolov“ je možné:

    viesť formou diskusie akúkoľvek tému týkajúcu sa práce s deťmi, jedného alebo viacerých konkrétnych problémov alebo problémov;

    diskutovať o probléme s prihliadnutím na rôzne názory, ako aj vzájomné námietky účastníkov;

    ako výsledok diskusie by mali byť odhalené názory všetkých účastníkov na túto otázku;

    účastníci majú rovnaké práva a hovoria v určitom poradí.

Pri organizovaní a vedení okrúhleho stola sa riadim niekoľkými pravidlami:

    trvanie „okrúhleho stola“ by nemalo presiahnuť 40 minút;

    zapojiť čo najviac rodičov;

    vopred si premyslite vybavenie, ktoré môžu rodičia a rečníci potrebovať;

    prediskutovať s rodičmi čas ich vystúpenia;

    umožniť každému rodičovi hovoriť;

    predrokovať otázky a témy.

Ako hostiteľ okrúhleho stola zastávam voči rodičom neutrálny postoj, podporujem diskusiu hlavnými otázkami a umožňujem každému hovoriť. Samozrejme, niektoré prejavy môžu vyvolať silnú reakciu ktoréhokoľvek z rodičov a majú túžbu vymieňať si názory iba so svojimi susedmi. V takýchto prípadoch ako hostiteľ podujatia nežiadam ticho a poriadok, ale navrhujem sa k tomu vyjadriť a prediskutovať spolu so všetkými. Podľa mňa bude produktívnejšie nechať si pár minút na diskusiu o tom či onom probléme.

Aby sa rodičia cítili pohodlne a sebaisto, na začiatku práce sa snažím určiť etapy, ciele, úlohy a hlavné problémy, ktoré je potrebné prediskutovať. Pri prechode do ďalšej fázy sa nezabudnite nahlásiť.

Dávam do pozornosti niekoľko „okrúhlych stolov“, ktoré som tento rok usporiadal.

Okrúhly stôl s rodičmi

na tému: "Výchova k láskavosti k prírode."

1. Príhovor vychovávateľa.

Dobro sa musí učiť.

Výchova k láskavosti je spojená s prebudením súcitu u dieťaťa, empatiou v smútku, ťažkostiach a schopnosťou radovať sa a vcítiť sa do úspechu druhého ako do vlastného. Dieťa by k tomu malo prísť nie výčitkou alebo strachom z trestu, ale posilňovaním, keď vyrastie, sebaúcty. Efektívny, úprimný prejav lásky dospelého k dieťaťu ho povzbudzuje, aby prejavoval dobré pocity v komunikácii s ostatnými – to je dôležitá podmienka pestovania láskavosti. Komunikácia s prírodou v dieťati prebúdza láskavosť, vnímavosť, zmysel pre zodpovednosť za iný život, napríklad za život zvierat a rastlín. Nie je to dôvod, prečo nás tešia a dotýkajú sa východy a západy slnka, kamienky na brehu mora, nádherné brezy, v tom všetkom nevedome cítime niečo známe? Krásna v prírode znamená pre človeka milovaná. Môj obľúbený znamená domorodec. A milovaný, drahý musí byť chránený a chránený.

ABC láskavosti chápe dieťa každý deň prostredníctvom svojich myšlienok, pocitov, skutkov a skutkov. S pomocou prirodzeného prostredia majú dospelí možnosť komplexne rozvíjať dieťa: rozširovať jeho obzory, ukazovať vzťahy v prírode, zapájať deti do spoločných aktivít, dávať realizovateľné úlohy, povzbudzovať dieťa k sympatiám, empatii, vzbudzovať túžbu pomáhať. so skutkami.

2. Príhovory rodičov.

3. Diskusia.

Od prírody sa učíme zmysel pre krásu, zmysel pre proporcie, dobro, spravodlivosť. Ako však pripútať dieťa k pôvodnej prírode? Ako v ňom rozvíjať kognitívny záujem o ňu, pestovať lásku a úctu? Čo myslíte, milí rodičia? Ako rozvíjate u svojich detí kognitívny záujem o prírodu, ako vštepujete deťom vo svojej rodine lásku k prírode? (Odpovede rodičov.)

4. Prezentácia hier.

Do pozornosti dávam niekoľko hier vhodných pre vek detí. (Zobrazenie hier a vysvetlenie ich cieľov)

5. Herná činnosť.

Teraz sa s tebou poďme hrať. Navrhujem zhromaždiť panel obrázkov a veľa o tom hovoriť. (hra prebieha)

6. Zrátané a podčiarknuté: Akokoľvek vedieme rozhovory, rozhovory s deťmi o prírode, o starostlivosti o ňu, nedosiahneme želaný výsledok, kým dieťa nevytiahneme do prírody, kým sami neukážeme príklad starostlivého a starostlivého postoj k tomu.

Okrúhly stôl

na tému: „Pravidlá dopravy».

1. Úvodné slovo vychovávateľa.

Dobrý deň milí rodičia.

Dnešný okrúhly stôl by som rád venoval pravidlám cestnej premávky.

V našej dobe sledujeme v médiách a niekedy aj sami vidíme, žiaľ, nehody na cestách, kde často trpia a zomierajú deti. Našou úlohou je začať našim deťom čo najskôr vysvetľovať nebezpečenstvá, ktoré ich na cestách čakajú.

V našej škôlke sa konajú akcie, kde deti dostávajú vedomosti podľa veku.

AT juniorské skupiny učitelia predstavia základné pravidlá cestnej premávky pomocou ilustrácií, zápletiek, umeleckých slov, hier, didaktických aj mobilných, pozeraním vzdelávacích karikatúr. V starších skupinách učitelia s deťmi chodia na exkurziu na križovatku a robia pozorovania. Potom na prechádzkach hravou formou vzniká situácia, ktorú by sa deti mali snažiť správne vyriešiť. MATERSKÁ ŠKOLA navštevuje inšpektora dopravnej polície a vedie vzdelávacie rozhovory s deťmi. Zábava a prázdniny sa konajú aj s hudobným režisérom a telesom. inštruktor. V každej skupine učitelia zostavia kútik pravidiel cestnej premávky, kde sú učebné prvky podľa veku. Pre rodičov sa vyrábajú rôzne obrazovky, šanóny, šanóny, brožúry, brožúry.

Nedôležitú úlohu pri výučbe pravidiel cestnej premávky zohráva aj úloha rodičov. Často samotní rodičia porušujú pravidlá cestnej premávky tým, že s dieťaťom prechádzajú cez cestu na červenú alebo na nesprávnom mieste. To samozrejme ovplyvní chápanie dieťaťa, teda rozpor medzi slovami a činmi rodičov. Preto, aby sa predišlo akýmkoľvek situáciám, odporúča sa zálohovať slová akciami. Práve vďaka tomu budeme môcť do dieťaťa investovať čo najviac informácií.

2. Príhovor inšpektora.

A teraz dávam slovo inšpektorovi dopravných nehôd v mestskej časti Čapajevsk Shishkanovej E.N., ktorý nás oboznámi s tým, ako je lepšie učiť deti pravidlá cestnej premávky a v akom veku sa to odporúča robiť.

3. Diskusia.

A teraz sa podeľme o naše skúsenosti, ako oboznamujete deti s pravidlami cestnej premávky (komunikácia medzi rodičmi)

4. Činnosť ihly.

Odporúčam vám zahrať si hru „Nájsť a pomenovať“. Na to potrebujem jednu osobu.

mám na stole dopravné značky správne a chybné, vašou úlohou je pozorne sa na ne pozrieť a oddeliť správne znaky od nesprávnych.

Teraz spolu skontrolujme, či bola úloha dokončená správne.

5. Zrátané a podčiarknuté.

Týmto by som chcel ukončiť náš okrúhly stôl.

Zákony o cestnej premávke

Toto je časť tabuľky rešpektu:

Chodec musí byť rešpektovaný

Nemusíte na to naraziť.

A žiadam vás, aby ste rešpektovali vodiča,

Každý sa môže čoskoro stať vodičom

Ak existuje cesta, ktorú treba prejsť.

Môžeme vystrašiť vodiča.

Vyžaduje sa od všetkých účastníkov cestnej premávky

Dodržujte zákony úcty!

Vyrásť z detí disciplinovaných chodcov, chrániť ich pred nehodami, musí pomôcť každý, kto s nimi priamo komunikuje. To je povinnosťou každého dospelého človeka. Preto je v tomto smere veľmi dôležitá práca s predškolákmi a spolupráca predškolských vzdelávacích inštitúcií s rodičmi.

Okrúhly stôl

Na tému „Obľúbená hračka môjho bábätka“

Cieľ:

Ukážte rodičom, do akej miery rozumejú obsahu hry svojmu dieťaťu, ukážte dôležitosť hier a hračiek vo vývoji dieťaťa, rozvíjajte s dieťaťom herné zručnosti, diskutujte o problematike organizácie herného prostredia v rodinnom prostredí.

Prípravné práce:

Rodičia sú vyzvaní, aby si doma na hárku vo formáte A4 nakreslili obrázok s obľúbenými hračkami dieťaťa, ak je pre rodičov ťažké kresliť, potom sa navrhuje doplniť aplikáciu vystrihnutím obrázkov z detských časopisov.

Hra „Hračka, ktorá sa mi páči“ sa vykonáva individuálne s každým dieťaťom. Z 10 hračiek je dieťa vyzvané, aby si vybralo hračku, ktorá sa mu páči. Sada hračiek môže byť ľubovoľná. Keď si dieťa vyberie hračky, navrhuje sa odfotiť sa s hračkou.

Materiál:

Rôzne hračky veľkých a stredných rozmerov, TSO CD rádio, multimediálne vybavenie na predvádzanie prezentácií, geometrické tvary na hranie.

Organizovanie udalosti

Vedas: Dobrý deň, drahí rodičia. Som rád, že vás vidím pri našom okrúhlom stole. Témou, ktorej sa dnes dotkneme, sú nasledujúce hádanky.

Malý vzrastom, ale odvážny,

Odskočil odo mňa. (lopta)

Malý tancuje

A len jedna noha. (yula)

Strela bije

Chôdza pomáha. (bubon)

V blízkosti rôznych priateľiek,

Ale sú si navzájom podobné.

Všetci sedia vedľa seba

A len jedna hračka. (matrioška)

Ide sa hrať na pieskovisko

Vezmite si niečo so sebou. (vedro)

Keď to prevezme apríl

A potoky zvonia,

Preskočím to

A ona cezo mňa. (švihadlo)

Aký jeden koncept možno nazvať všetky tieto položky, ktoré ste uhádli?

Hračka je predmet špeciálne navrhnutý na hru detí. Hračky pomáhajú dieťaťu realizovať jeho plány, približujú hru realite, rozvíjajú komunikáciu dieťaťa so spoločnosťou, prispôsobenie sa spoločnosti.

Na pomoc emocionálne depresívnym deťom v našej praxi využívame bábky. Psychologickým skrývaním sa za hračku, hovorením v jej mene sa dieťa stáva otvorenejším a odvážnejším v kontakte s ostatnými. Začína, akoby skúšal sám seba rôzne modely sociálne správanie.

Bez hračiek a hier nie je šťastné detstvo, nemožno vychovať zdravého, emocionálneho, plnohodnotného človeka.

Školenie: "Moja obľúbená hračka v detstve."

Súčasťou je aj hudobný sprievod.

Vedas: A teraz vás požiadam, aby ste sa pohodlnejšie usadili a odovzdali sa spomienkam na svoje detstvo. V čase, keď ste boli rovnako mladí ako vaše deti. Predstavte si, že máte päť, šesť, sedem rokov. Predstavte si sami seba vo veku, v ktorom si na seba spomínate najlepšie. Hráte sa so svojou obľúbenou hračkou. Pamätajte si, ako vyzerá, aké hry s ňou hráte. Táto hračka je pre vás najdrahšia a najobľúbenejšia. Si na ňu veľmi naviazaný. Vaša obľúbená hračka vám prináša radosť, pokoj. Si šťastný svojím vlastným spôsobom. A teraz by som bol rád, keby ste nám povedali o svojej obľúbenej hračke. A o tej hračke, o ktorej ste možno v detstve snívali, no nedalo sa k nej dostať.

Prezentácia rodičov.

Védy: podvedome chápeme, že si pamätáme svoju obľúbenú hračku celý život a to nám dáva pozitívne emócie. Pri spomienke cítime teplo, od ktorého sme sa tak ďaleko vzdialili.

Čo by podľa vás mali urobiť dospelí, aby naše deti po dlhých rokoch s radosťou spomínali na svoje hračky?

Diskusia. Počas diskusie rodičia diskutujú o nasledujúcich otázkach:

Ukážka prezentácie „Obľúbené hračky dieťaťa“.

Vedas: Dnes sme sa postarali o to, aby mal každý človek obľúbené hračky, ktoré si pamätá celý život. Majú ich aj vaše deti. Vzorní rodičia by mali vedieť, aké hračky sa ich dieťaťu páčia, rešpektovať jeho výber. Koniec koncov, jeho voľba bola vyvinutá, vychovaná vami.

Školenie: "Hračka v živote môjho dieťaťa."

Vedas: Tu máte vystavených 15 rôznych typov a veľkostí hračiek. Akú hračku by si podľa vás vybralo vaše dieťa? Ako dobre sa viete pozerať na svet očami svojho dieťaťa.

Po školení sa navrhuje pozrieť si prezentáciu s hračkami, ktoré si deti vybrali.

Vedas: A teraz chcem všetkých pozvať, aby si spolu trochu zahrali.

Hrat sa s geometrické tvary. "Postavte podľa schémy" Dva tímy. Výborne chlapci, odviedli skvelú prácu.

Védy: Rodičia nepotrebujú špeciálne znalosti a zručnosti. Hlavná vec je zdieľať pocity a dojmy dieťaťa, prejaviť záujem o jeho hru!

Nech má vaša rodina vždy radosť a smiech, veselú náladu!


Účel: formovať u rodičov zmysel pre zodpovednosť za výchovu a rozvoj detí; rozvíjať záujem o poznanie svojho dieťaťa; vytvárať atmosféru citového zblíženia a komunikácie medzi rodičmi, vzájomného porozumenia, spoločných záujmov zameraných na rozvoj a výchovu detí; zapájať rodiny žiakov skupiny do aktívnej interakcie a spolupráce; vykonať prieskum a identifikovať „plusy“ a „mínusy“ v práci skupiny, určiť spoločné spôsoby riešenia spoločných problémov; motivovať a spájať rodičov k tvoreniu komfortné podmienky na stránke skupiny prostredníctvom spoločnej projektovej aktivity „Naša stránka je jednoducho úžasná – taká útulná a krásna...“.



"Milujúci rodič - kto to je?" Detstvo je jedinečným obdobím v živote dieťaťa, práve v tomto období sa formuje zdravie, vývoj a osobnosť. Na začiatku cesty ste vedľa bezbranného a dôverčivého bábätka vy tí najdôležitejší ľudia – jeho milujúci rodičia. Vďaka vašej láske, starostlivosti, emocionálnej intimite a podpore dieťa rastie, rozvíja sa, rozvíja si pocit dôvery vo svet a ľudí okolo seba. Mama a otec, ako aj ostatní členovia rodiny formujú osobnosť dieťaťa už od raného detstva. Všetkých členov rodiny spája príbuzenstvo, láska, spoločné záujmy, zodpovednosť za výchovu detí.


Príslovia o rodine: Vedieť porodiť dieťa, vedieť a ... (učiť) Kde je matka - tam ... (dieťa) Dieťa je ako vosk: čo chceš, tak ... (splynúť ) Nájdete všetko na svete, okrem ... (otec a matka) Rodičia sú pracovití a deti ... (nie lenivé) Aká je matka, taká je ... (deti)


Úloha rodiny: Rodina je svet, kde sa kladú základy morálky a postoja k ľuďom. Úloha rodiny pri výchove detskej kultúry správania, disciplíny a organizácie, čestnosti a pravdovravnosti je veľká. Dôstojné správanie rodičov v rodine slúži dieťaťu ako príklad, ktorý má nasledovať, formuje jeho morálne charakterové vlastnosti.








„Milujúci rodič musí byť talentovaný vo všetkom ...“ V súčasnosti sú rodičia veľmi talentovaní a teraz zistíme, aké talenty majú naši rodičia. Postavte sa do kruhu a vymeňte miesto tým, ktorí: - radi chodia s deťmi von do prírody - hrajú sa s dieťaťom stolné hry- pred spaním číta rozprávky - navštevuje bábkové divadlo - pestuje zeleninu a ovocie v záhrade - vie skladať poéziu - vie dobre so štetcom a maľuje - šije alebo štrikuje - vymýšľa a organizuje zábavu pre deti - pestuje nádherné kvety- vie, ako vyzdobiť záhradu zaujímavými nápadmi


Mestská rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia

Materská škola č.1

obecná formácia okres Shcherbinovsky

stanitsa Staroshcherbinovskaya

Abstraktné

Rodičovské stretnutie s rodičmi detí

stredná predškolskom veku okrúhly stôl

Téma: "Hráme sa spolu - rozvíjame detskú reč."

Skomplikovaný:

Demčenko

Olga Alexandrovna,

vychovávateľka

Cieľ: zvýšenie kompetencie rodičov vo veciach vývin reči deti predškolského veku.

Úlohy:

  • vytvorenie atmosféry emocionálneho pohodlia a dôvery;
  • aktualizácia postoja rodičov k problému vývinu reči detí;
  • výučba rodičov hier a cvičení, ktoré pomáhajú zlepšiť ústnu reč dieťaťa;
  • aktivácia verbálnej komunikácie v rodine.

Vybavenie: IKT prezentácia na tému okrúhleho stola „Rozvoj koherentnej reči u detí stredného veku“; mnemotechnická tabuľka Toys (2ks), lopta (1); súprava malé hračky na bitie (2 sady); hračky: pyramída, bábika, kolovrátok, roly-poly.

Relevantnosť zvolenej témy je daná podmienkami vývoja moderná spoločnosť kedy informačné technológie prenikajú hlbšie do života ľudí a, žiaľ, nie vždy to má na naše deti pozitívny vplyv.

Priebeh udalosti

Vychovávateľ: Dobrý deň, milí rodičia, dnes sme sa s vami opäť zišli, aby sme sa spoločne porozprávali o rozvoji detskej reči.

Reč hrá v živote človeka dôležitú úlohu a reč našich detí je čoraz viac aktuálny problém v našej spoločnosti

Dieťa v každodennom živote, komunikujúce s každým, veľa hovorí. Ale keď mu ponúknu: „Povedz mi, čo zaujímavého si videl v zoo? Prerozprávajte rozprávku, príbeh ... “- okamžite sa objavia ťažkosti. Dieťa nevie vidieť a pochopiť hlavnú zápletku, určiť hlavné postavy, hlavnú akciu, čas a miesto udalosti, nevie jasne sformulovať otázku a odpovedať na ňu.

Jednou z hlavných úloh pre rozvoj reči je rozvoj koherentnej reči u detí. Čo je to spojená reč?

Súvislá reč- ide o podrobnú, dôslednú prezentáciu určitého obsahu, ktorá sa uskutočňuje logicky, gramaticky správne a presne.

Súvislá reč má dve formy:

dialogický(rozhovor dvoch alebo viacerých ľudí) monológ(príhovor jednej osoby).

Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky.

Dialogická reč podporuje neúplné, jednoslabičné odpovede. Hlavnými znakmi dialógovej reči sú neúplné vety, zvolania, citoslovcia, jasná intonačná expresivita, gesto, mimika.

Pre dialogickú reč je obzvlášť dôležité vedieť formulovať a položiť otázku, postaviť odpoveď v súlade s vypočutou otázkou, dať potrebný náznak, doplniť a opraviť partnera, argumentovať, argumentovať, obhajovať svoj názor. Napríklad:

Vylepšením dialógovej formy reči musíte vy, rodičia, veľa komunikovať so svojím dieťaťom, diskutovať o udalostiach jeho života, živote rodiny.

monológový prejav vyžaduje schopnosť sústrediť myšlienky na to hlavné, nenechať sa strhnúť detailmi a zároveň rozprávať emotívne, živo, obrazne. A tiež to vyžaduje vývoj, úplnosť a jasnosť vyhlásenia.

Pre deti nášho veku je to veľmi zložitá forma reči a o hračkách sa zatiaľ len učíme rozprávať. Prečo hračky? Pretože sú farebné, svetlé, majú jednoduchú štruktúru a vždy upútajú pozornosť detí, ak sú tiež nové. Tento príbeh pozostáva z 3-4 celých viet, spoliehanie sa na mnemotechnickú tabuľku pomôže vybudovať logický príbeh. (pozor na tabuľku). Aby ste si mohli doma úspešne upevniť zručnosti súvislej reči, navrhujem, aby ste sa pokúsili zostaviť popisný príbeh o akejkoľvek hračke.

Vyzvite rodičov, aby opísali hračky(pomocou mimickej tabuľky.)

Teraz vám navrhujem, aby ste sa pozreli na organizované vzdelávacie aktivity detí na rozvoj reči „Hračky“

A deti v strednom veku sa učia rozprávanie aj z obrázku s jednoduchou zápletkou (popisujú na ňom udalosť, kto je zobrazený, svoje činy, vymýšľajú si mená).

Súvislá reč zahŕňa zvládnutie bohatej slovnej zásoby jazyka, rozvoj myslenia, schopnosť plne, súvisle, dôsledne sprostredkovať obsah hotového textu.

Milí rodičia, ako môžeme pomôcť doplniť slovnú zásobu našich detí?Co si myslis?

Pre pokračovanie v práci na rozvoji súvislej reči, začatej už v materskej škole a rozvíjanie schopnosti súvislého príbehu, je potrebné neustále stimulovať rečovú aktivitu detí, dopĺňať a rozširovať slovnú zásobu detí tak, aby deti vyjadrovali svoj dojmy atď. Ale to si vôbec nevyžaduje špeciálne triedy. Je lepšie rozvíjať rečové schopnosti vo voľnej komunikácii s dieťaťom, v tvorivých hrách.
K tomu použite všetko, čo vaše dieťa vidí okolo - doma, na ulici, v škôlke. Do jeho slovníka môžete zadať nielen názvy predmetov, ale aj ich detaily a časti. "Tu je auto, čo má?" - "Volant, sedadlá, dvere, kolesá, motor..." - "Čo má strom?" - "Koreň, kmeň, konáre, listy ..." V tomto veku sa deti zvyčajne dobre naučili názvy základných farieb, čo znamená, že ich môžete zoznámiť s odtieňmi týchto farieb (ružová, malinová, tmavozelená, svetlá hnedá atď.).
Keď vy a vaše dieťa skúmate nejaký predmet, položte mu rôzne otázky: "Akej je veľkosti? Akej farby? Z čoho je vyrobený? Na čo slúži?" Môžete sa len opýtať: "Čo je?" Takže povzbudzujete volať rôzne znaky predmetov, napomáhajte rozvoju koherentnej reči.

Nezabúdajte, že komunikácia s vami je kľúčová pre rozvoj hovorovej reči predškoláka. - Rozvoj reči vašich detí prebieha nielen v škôlke, ale priamo vzdelávacie aktivity alebo pri čítaní fikcia ale aj počas celého dňa.

Preto sa pri prechádzkach s deťmi snažte venovať pozornosť predmetom, ktoré sú pre človeka významné: obchody, školy, polikliniky, knižnice. Povedzte svojmu dieťaťu, na čo tieto inštitúcie slúžia, kto v nich pracuje. Upozorniť deti na krásu okolitej prírody, rastlín, zvierat, hmyzu. Nikdy neodchádzajte od odpovedí na otázky dieťaťa.

Predstavovať nové predmety, veci, predmety, správne ich pomenovať, povedať o ich účele. Ponúknite podrobné zváženie predmetu, zvýraznite charakteristické črty, vlastnosti (toto naplní slovnú zásobu detí), naučí vás pozorovať, porovnávať predmety a javy.

Vážení rodičia, aby sme nezabudli, hra je hlavnou činnosťou detí. Preto, častejšie hranie hier s dieťaťom doma, deti budú rozvíjať reč, myslenie a fantáziu. Pretože v hre často a komplex sa stane prístupným. Neodmietajte žiadosť detí o hranie, ponúknite hru sami. Hra s dieťaťom vám nepochybne prinesie radosť a potešenie a oživí váš záujem vlastniť neoceniteľný dar slov.

Teraz si zahráme hry, ktoré využijete aj doma, pri hraní budete rozvíjať rečové schopnosti svojich detí.

Hra "Reťaz slov"pomôže obohatiť slovnú zásobu detí o prídavné mená.

Podstatou toho je výber slov - podstatných a prídavných mien - spojených nejakým znakom. To znamená, že s vašou pomocou dieťa vytvára akýsi reťazec slov, ktoré na seba logicky nadväzujú pomocou otázok-prechodov.

Vyjdite na podložku, postavte sa do radu. Každý z vás je článkom reťaze. Po zodpovedaní otázky môžete spojiť ruky a zatvoriť odkaz.

Napríklad pôvodné slovo „hračky“. položím otázku:

Vychovávateľ: hračky, čo sú to?

rodič: svetlé, plastové, viacfarebné...

Vychovávateľ:Čo je ešte farebné?

rodič: Dúha, kaleidoskop, TV...

Vychovávateľ:Čo iné môže byť televízor?

rodič: čierna a biela, nový, obdĺžnikový...

Vychovávateľ:Čo ešte môže byť obdĺžnikové?

rodič: dvere, stôl, vankúš...atď.

Hra „Povedz naopak“rozširovať slovnú zásobu detí o antonymá.

Pre túto hru budete potrebovať loptu.

Hodíme dieťaťu loptu a povieme slovo. Dieťa, ktoré loptičku vracia, volá slovo opak vo význame.

Teraz urobíte kruh a zmeníte sa na tvrdohlavých ľudí, ktorí robia všetko naopak. Každému z vás hodím loptu a poviem slovo a vy poviete opak. Napríklad: tmavé, ale naopak - svetlo.

PRIATEĽ... NEPRIATEĽ

DEŇ NOC

RADOSŤ... SMÚTO (SAD)

TEPLO...CHLADNÉ

ZLO... DOBRE

PRAVDA LOŽ

DOBRÝ ZLÝ

TVRDÉ... JEDNODUCHÉ

VYSOKÝ NÍZKY

ROBIŤ... NIE

TVRDÉ... JEDNODUCHÉ

RÝCHLO POMALY

HOVORIŤ... BUĎTE TICHO

KUPIT PREDAT

ZVÝŠIŤ... ZNÍŽIŤ

HOĎ... ZDVIHNITE

SKRYŤ … HĽADAŤ

ZAPAĽOVANIE ... Zhasnite

Hra « liečim ».

Teraz sa rozdeľte do dvojíc: matka a dieťa.

Môžete dieťaťu ponúknuť: "Zapamätajme si chutné slová a správajme sa navzájom." Dieťa zavolá „chutné slovo“ a vloží vám ho do dlane, potom mu poviete „tak, kým všetko nezjete“. Môžete hrať slová „sladké“, „slané“, „horké“, „kyslé“.

Prvý pár pripomína sladké slová, druhý - horké, tretí - kyslé.

Vážení rodičia, podporujeme prácu začatú v materskej škole na formovaní súvislej monologickej reči, zostavujte so svojím dieťaťom rozprávky a príbehy doma, pričom sa držte štruktúry textu: začiatok, stred a koniec. Podporte túto túžbu, nechajte svoje dieťa rozprávať výslednú rozprávku svojim príbuzným: sestre, babičke, otcovi, jeho obľúbenej hračke. To sú už prvé kroky k zvládnutiu monologickej reči.

Ak chcete doma vymyslieť nové rozprávky, zoberte si spolu niekoľko hračiek alebo obrázkov, ktoré vám umožnia zostaviť jednoduchý príbeh (napríklad dievča - vianočný stromček - kôš - zajačik, - dom ...). Opýtajte sa detí, čo sa mohlo stať dievčaťu v lese, koho stretla, čo si priniesla domov. Najprv môžete ponúknuť svoju vlastnú verziu príbehu a potom dať dieťaťu slobodu konania. Je v poriadku, ak najprv len zopakuje váš príbeh. Postupne ho odvádzajte od napodobňovania . Ako ďalšiu možnosť môžete skúsiť vytvoriť logický príbeh, ak každý hráč pridá návrhom. Zaujíma vás, čo máte?

Tu je sada malých hračiek na hranie. Rozdeľte sa do 2 skupín a vytvorte svoj príbeh a povedzte nám svoju vymyslenú rozprávku. Ale každý účastník musí povedať svoj návrh, aby bola rozprávka konzistentná, logická.

Pozvite rodičov, aby vymysleli rozprávku

Deti sú tiež veľmi ochotné sprostredkovať zápletky karikatúr, bábkových predstavení, cirkusových predstavení, keď ich obsah emocionálne zachytáva. Pýtajte sa ich častejšie.

Otázky od rodičov.

Záver- Reč sa nededí, skúsenosti verbálnej komunikácie si dieťa osvojuje od dospelých okolo seba (a predovšetkým od svojich rodičov), to znamená, že ovládanie reči je priamo závislé od rečového prostredia, ktoré dieťa obklopuje. Preto je také dôležité, aby doma počul správnu a kompetentnú reč.

Hraním sa so svojimi deťmi môžete dosiahnuť veľa. Všetko je teda vo vašich rukách.

Rodičovské stretnutie v stredná skupina
“Moja rodina - čo môže byť drahšie!”

Obsah programu:

    Zapojiť rodičov do života materskej školy prostredníctvom hľadania a realizácie toho naj efektívne formy práca;

    Zvýšiť úroveň pedagogickej kultúry rodičov;

    Do riešenia zapojte rodičov životné situácie, rodinné konflikty;

    Využívať vzdelávací potenciál rodičov na vzdelávanie a výchovu detí.

Formulár správania: okrúhly stôl + tvorivá dielňa

Vybavenie: Projektor, magnetofón, magnetické tabule, hudba, videoklip, báseň, prezentácia, brožúry Denné tipy, Ďakovné listy, papier A3, nožnice, lepidlo, fixky, prírezy na domček, piktogramy nálady, hárok - internetový prieskum, krásna miska, papierové srdiečka, letáky, ceruzky.

Implementačný plán:

1. Úvodné slovo vychovávateľa k téme

2. Blesková anketa „Čo je rodina?

3. Ľudová múdrosť.

4. Tvorivá dielňa "Dom, ktorý postavíme!" (v mikroskupinách)

5. Analýza dotazníkov Rodinné tradície". Poznámky rodičom „Rady na každý deň 6. Prezentácia práce skupiny“ Celý rok bez problémov.

7. Reflexia "Misa".

osem. " Horúca linka» - výmena názorov, diskusia, plány.

Prípravná fáza:

1. Urobte prieskum medzi rodičmi na tému „Rodinné tradície“

2. Spolu s deťmi pripravte pre každú rodinu pozvánku na stretnutie.

3. Vykonajte rozhovory s deťmi na tému „Čo je to rodina? » Nahrajte výpovede detí na video.

4. Pripravte výstavu tvorivosti rodič – dieťa na tému: „Moja rodina“

5. Pozvite rodičov, aby sa zapojili do diskusie na tému „Detské šťastie“ (písomne)

6. Pripravte pre rodičov poznámky „Tipy na každý deň“.

7. Pripravte si prezentáciu.

Hlavné pódium:

Stoly stoja v polkruhu, dva rovnakej farby- dve modré, dve žlté atď. Kým sa rodičia schádzajú, znie tichá pokojná hudba.

1. Úvodné slovo vychovávateľa k téme

Dobrý večer milí rodičia! Ďakujeme, že ste si v kolobehu vecí, práce, zamestnania našli čas a vyšli nám v ústrety. Sme radi, že vás vidíme pri našom okrúhlom stole. To znamená, že nás všetkých spája záujem o tému rodičovského stretnutia a tá si naozaj zaslúži pozornosť.

Takže témou nášho stretnutia je „Moja rodina - čo môže byť drahšie! Nie náhodou bol 15. máj Medzinárodným dňom rodiny. A, samozrejme, každý z nás má svoj vlastný rodinný deň, na ktorý si asi každý pamätá a niektorí ho aj oslavujú so svojimi rodinami, čím deti priťahujú k hlavným ľudským hodnotám. Myslím, že mnohí budú súhlasiť s tým, že ľudské šťastie je len ťažko možné bez rodiny. Ani tá najvzrušujúcejšia práca, ani priatelia nemôžu dať to, čo môže dať rodina.

2. Bleskový prieskum rodičov "Čo je to rodina?"

Ozhegovov slovník hovorí: "Rodina je organizovaná sociálna skupina, ktorej členov spája spoločný život, vzájomná morálna zodpovednosť a spoločenská nevyhnutnosť." Súhlasíte, znie to sucho, formálne a nie veľmi atraktívne. Čo je teda podľa teba rodina? ? Navrhujem hrať hru "Veselá tamburína". Zatiaľ čo hudba hrá, tamburína sa valí, hudba je u konca - kto má v rukách tamburínu, vyjadruje svoj názor "Čo je to rodina?" ( 3-4 názory rodičov). Rovnakú otázku sme položili viacerým chalanom, nech si vypočujeme, čo na to hovoria. ( názor na videoklip 3-4 deti). Navrhujem zjednotiť názory rodičov a detí čítaním nádhernej básne. (po riadku)

1. Rodina je šťastie, láska a šťastie,

2. Rodina je letný výlet do krajiny.

3. Rodina je sviatok, rodinné rande,

4. Darčeky, nákupy, príjemné míňanie.

5. Narodenie detí, prvý krok, prvé bľabotanie,

6. Sny o dobrých veciach, vzrušenie a bázeň.

7. Rodina je to, čo zdieľame pre všetkých.

8. Trochu sĺz a smiechu pre každého.

9. Vzostup a pád, radosť, smútok,

10. Priateľstvo a hádky, ticho pečať.

11. Rodina je práca, starostlivosť jeden o druhého.

12. Rodina je veľa domáca úloha.

13. Rodina je dôležitá! Rodina je ťažká!

14. Ale žiť šťastne sám sa nedá!

15. Rodina je šťastie, rodina je domov.

16. Kde milujú a čakajú a nespomínajú na zlo.

3. Ľudová múdrosť.

Ľudová múdrosť sa odovzdávala z generácie na generáciu po mnoho storočí. O rodine je veľa rôznych prísloví a porekadiel, často ich používame v reči, skúsme si ich teraz pripomenúť. A tipy nám s tým pomôžu. Začiatok príslovia alebo príslovia bude navrhnutý, budete si musieť zapamätať jeho koniec. ( snímky)

Celá rodina je spolu a duša je na mieste.

Strom je podopretý koreňmi a človek je rodina.

Jedlo chutí lepšie pri spoločnom stole.

Materská modlitba siaha z morského dna.

Nebude nič dobré, ak bude v rodine nepriateľstvo.

Keď slnko hreje, keď je matka dobrá.

Rodina pokladov - buď šťastný.

Kto má babku a dedka, nepozná problémy.

Blízko pri sebe, no nudne od seba.

Človek bez rodiny je ako strom bez ovocia.

Byť hosťom je dobré, ale byť doma je lepšie.

Vo vašej domácnosti pomáhajú steny.

4. Tvorivá dielňa "Dom, ktorý postavíme!" (v mikroskupinách)

Teraz sa pokúsime sami stať staviteľmi a postavíme dom s názvom „RODINA“. Aby sme to urobili, musíme sa rozdeliť na konštrukčné tímy po 3-4 ľuďoch - farba tabuľky vám povie. Všetko potrebné na podnosoch. Každý stavebný tím má „základ“, 4 tehly – na stavbu stien, strechu. Úloha: položte základy, to znamená, vyberte si, čo si myslíte dôležité pri budovaní rodiny(znak, palica), potom 4 tehly - dôležité pojmy, ktoré držia a posilňujú rodinu. Stavba budovy však končí, keď je postavená strecha. Počúvajte seba, svoj vnútorný emocionálny stav. Vyberte si „piktogram nálady“ a nalepte ho na strechu – výsledok vašej práce. A pripravte si niekoľko viet, ktorými poviete o svojom dome. Na stavbu 3 min. Ochrana 2 min.

5. Poznámka rodičom „Tipy na každý deň“

Takže náš dom je postavený, dúfame, že láska, porozumenie a priateľstvo v ňom budú vždy prítomné. dobrá nálada! A pokračujeme ďalej! Po analýze dotazníkov „Rodinné tradície“, ktoré ste vyplnili, môžete vyvodiť nejaké závery. Pozor na obrazovku . (komentáre k diagramom). Myslíme si, že ste sami videli, že väčšina rodičov má záujem oboznamovať deti s tradíciami a spoločnými záľubami. Všetci však majú čo venovať pozornosť. V niektorých oblastiach vám pomôžu brožúry Denné tipy. My sami tieto rady v našej rodine často používame. ( distribuovať)

6. Prezentácia práce skupiny "Celý rok bez problémov."

Materská škola je tiež malá rodina. Má aj prázdniny a zábavu, hádky a konflikty. Je lepšie 100x vidieť ako 100x počuť. Pozor na obrazovku.

7. Reflexia.

Táto miska nám pomôže zhrnúť výsledky nášho stretnutia. Predstavte si, že táto miska je dušou dieťaťa. Každý z vás má srdce – napíšte nejakú povahovú črtu, vlastnosť, ktorou chcete svoje dieťa obdarovať a ktorá mu podľa vás pomôže v živote a umiestnite ju do misky. Dúfajme, že sa splnia všetky želania. (dať srdiečka) Aby sa tento pohár nerozbil, dospelí, ktorí obklopujú dieťa, musia byť láskaví a nároční, láskaví a trpezliví. ( počas práce znie hudba „Želáme vám šťastie“)

8. A teraz o príjemnom. Ďakujeme všetkým rodičom za aktívne postavenie v živote družiny počas školského roka. A tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Chcel by som poznamenať najaktívnejšie rodiny - podľa výsledkov Stromu dobrých skutkov.

9. „Horúca linka“ – výmena názorov, diskusia, plány.

10. Zrátané a podčiarknuté. 1 minútaĎakujeme, že ste nás dnes navštívili. Prajeme si, aby vo vašich rodinách bol vždy mier, mier, vzájomné porozumenie, aby ste vždy rozumeli svojim deťom a keď vyrastú, starali sa o vás . Zanechajte prosím recenziu, napíšte pár slov, dojmov z dnešného stretnutia.

 

 

Je to zaujímavé: