Конспект проведення прогулянки у підготовчій до школи групі. Теоретичні засади проведення прогулянок у ДОП

Конспект проведення прогулянки у підготовчій до школи групі. Теоретичні засади проведення прогулянок у ДОП

Конспект проведення прогулянки

У підготовчій до школи групі

Спостереження там.

Мета: розширити уявлення дітей про хмари та їх вплив на життя нашої планети;

Розвивати уяву, сприйняття краси.

Активізувати словник: купчасті та перисті хмари.

Методичні прийоми:

Загадка, художнє слово, питання, розповідь, розмова.

Посібник.

Діти, послухайте загадку і постарайтеся відгадати її:

Без крил летять,

Без ніг біжать,

Без вітрила пливуть.

Подивіться на небо, що ви бачите? Правильно, хмари! А що таке хмари? Щодня сонце нагріває воду в морях і річках, крихітні крапельки води піднімаються в повітря і з'єднуються і утворюються хмари. Коли крапельки води у хмарах стають надто важкими, вони падають на землю як дощ. Хмари бувають перисті та купчасті. Перисті хмари з'являються в ясну погоду, а купчасті перед дощем або снігопадом.

Біжуть по небу різні звірятка:

Ведмеді, вовки, зайці, лисиці, свині.

А якщо ви фантазією багаті,

Там свій портрет знайдіть хлопці!

Хлопці, які бувають хмари? Із чого вони утворюються? На що схожі?

Молодці, хлопці! А тепер знайдіть хмари, схожі на конячки, дракони, собак, змій. Хто знайшов? Розумнички, хлопці!

    Рухливі ігри«Карусель» та «Порожнє місце».

Мета: вправляти дітей у ходьбі, бігу, рухатися по колу у різному темпі по сигналу; розвивати увагу, швидкість, спритність; виховувати інтерес до гри.

Методичні прийоми:

Художнє слово, розмова, аналіз, оцінка.

Посібник.

Каруселі, каруселі

Закрутились, закрутились

Ви крутитеся, зачекайте, всіх дітлахів зберіть.

Діти, а хто хоче покататися на каруселі? Тоді поїхали!

Ледве, ледве, ледве

Закрутилися каруселі

А потім кругом, кругом

Все бігом, бігом, бігом.

Побігли! (Міняємо напрям)

Тихіше, тихіше, не шуміть

Карусель зупиніть

Раз-два, раз – два!

Ось і скінчилася гра!

Діти, ми з вами гойдалися на каруселі! Усім було весело? Молодці, хлопці, усі грали дружно!

А тепер пограємо у гру «Порожнє місце». всі пам'ятають правила? Раїль, нагадай, будь ласка! Молодець, Раїлю! Всі стали в коло, я почну гру! (гра продовжується, я стежу за дотриманням дітьми правил гри).

Молодці, хлопці, втомилися? Ви сьогодні дуже добре грали! Усі сьогодні дотримувалися правил! Молодці!

    Трудова діяльність «Підмітання доріжок» Лерою, Ельвіною, Дашею, Раїлем, Кирилом.

Вигляд праці: господарсько – побутовий.

Мета: продовжувати виховувати бажання підтримувати чистоту та порядок на ділянці.

Обладнання: мітла, совочки.

Методичні прийоми:

Розмова, показ, нагадування, аналіз, оцінка.

Посібник.

Ой, хлопці, подивіться, які брудні стежки у нас на ділянці!

Що треба зробити? Правильно, потрібно підмістити доріжки! Зараз я вам роздам мітла. Даша, покажи, будь ласка, як треба правильно підмітати? Розумниця! А тепер приступимо до роботи! Єгоре, ти правильно тримаєш мітлу? Раїль, покажи йому, як правильно треба тримати!

Молодці, хлопці! Подивіться, як доріжки стали чистими! Тепер і ходити приємніше такими доріжками, так? Я дуже задоволена!

4. Самостійні ігридітей із виносним матеріалом.

Обладнання: м'ячі, скакалки, іграшки для сюжетно-рольових ігор.

Мета: виховувати колективізм, дружелюбність.

Посібник.

Ви добре попрацювали! А зараз можете і пограти у свої улюблені ігри з іграшками, які ми винесли на прогулянку!

5.Індивідуальна роботаз Германом, з Лерою «стрибки через скакалку»

Мета: вчити дітей стрибати через скакалку на одній та двох ногах.

Матеріали: скакалки.

Методичні прийоми:

Показ, оцінка.

Посібник.

Леро та Герман, підійдіть, будь ласка, до мене! Ми зараз із вами пострибаємо через скакалку! Подивіться, як це робити! (Показую)

А тепер візьміть скакалки! Як треба тримати скакалку, покажи, Геро! Правильно! Лера, покажи! Молодці! А тепер стрибаємо! Молодці! Ви вже вмієте стрибати на двох ногах, а зараз вчитимемося стрибати на одній нозі!

Подивіться! (Пояснюю у поєднанні з показом) Лера, спробуй! А тепер ти, Геро! Молодці, хлопці! у Лери виходить дуже добре! А з Германом ми ще попрацюємо завтра! а зараз ви можете йти погратись з дітьми!

Людмила Клейменова
Конспект організації та проведення відкритої прогулянки у старшій групі

Час проведення: денна прогулянка(11.00 - 12.10) . Місце проведення: групова ділянка. Тривалість: 1 година 10 хвилин.

Матеріал та обладнання: 2 флюгери, вітрянки на кожну дитину, 2 тазики з водою, сніг, годівниці для птахів, насіння, просо, овес, пшениця, сало, крихти хліба, м'ячі маленькі гумові (8 шт., хусточки та гумки на кожну дитину, м'ячі, кеглі, совки, скакалки, обручі, шапочки із зображенням тварин.

Ціль:

Продовжувати розширювати та поглиблювати уявлення дітей про таке природне явище як «вітер». Сприяти розвитку дослідницької поведінки дітей. Формувати практичні навички допомоги живій природі. Виховувати розуміння необхідності практичних справ на благо природи та людини. Підвищувати рівень творчого сюжетоскладання у процесі спільної діяльності дорослого та дітей. Удосконалювати техніку кидка м'яча через голову. Розвивати силу м'язів.

Підготовка до прогулянці: Доручити Надії Іванівні винести виносний матеріал

Хід заняття.

Кажу:

Діти, давайте ми з вами станемо в коло і послухаємо вірш, який нам прочитає Льоня ( «Вітер»Є. Благініна). Як ви вважаєте, про що цей вірш? (Відповіді дітей).

А що таке – вітер? (вислухую відповіді дітей).

А як ми визначимо, чи вітер на вулиці? (Відповіді дітей).

Давайте з вами пройдемо до флюгера та дізнаємося, який сьогодні вітер.

Після обговорення говорю:

Діти, а що ми знаємо про вітер? (вислухую відповіді дітей).

Діти, виявляється, у світі є багато різних вітрів і про один з них нам

розкаже Данило. А в нашій місцевості якийсь із цих сезонів буває? Чому? Які сезони бувають у нашому краю? (Відповіді дітей).

Так, діти, я згодна з вами, що в нашій місцевості буває 4 сезону: весна літо осінь зима. Ми виготовили своїми руками вітрячки і зараз пограємося з ними. Діти, нагадайте мені, яка зараз пора року? (Відповіді дітей).

А куди подівся сніг? (вислухую відповіді дітей).

А чи скрізь розтанув сніг? (Відповіді). Як ви вважаєте, чому сніг у лісі ще не розтанув? (Відповіді). Діти, подивіться, який лист. Цікаво, хто міг би нам його надіслати? (вислухую відповіді дітей). Давайте прочитаємо, і нам буде ясно. Читаю: «Дорогі діти! Я живу в лісі, ніколи не бачив річку і мені дуже хочеться дізнатися чи тоне сніг у воді чи ні? Сніг я вам надіслав у відерці на веранді. Дідок-лісовичок».

А як ви припускаєте, чи тоне сніг у воді чи ні? (Відповіді дітей). Думки у всіх різні. Яке з них ми не знаємо. А щоб дізнатися, тоне чи ні, що треба зробити? (Відповіді дітей). А як ми будемо перевіряти? (Відповіді дітей). А де візьмемо воду? (Відповіді дітей). А навіщо ми набираємо снігову воду? (Відповіді).

Вода є, сніг є. Давайте з вами разом проведемо експеримент. Візьмемо шматочок снігу та кинемо у воду. Що ми побачили? (Відповіді дітей). Чому? І який зробимо висновок? (Відповіді дітей). Сніг у воді не тоне, а плаває, тому що він наповнений повітрям і сніг перетворюється на воду під впливом сонячного тепла та теплої води.

Діти, ось ми з вами сьогодні обговорили такі природні явища як вітер та сніг та його перетворення на воду під впливом сонячного тепла та теплої води, те, що визначає погоду. Як ще можна визначити погоду на майбутнє? (Відповіді дітей).

Давайте нагадаємо гостям, як по птахам можна визначити погоду? (вислуховуємо відповіді дітей).

Так, звичайно, птахи нам допомагають, ось настав час нам птахам допомогти. Як завжди ми це робимо? (Відповіді дітей).

Які ж птахи прилітають до наших годівниць? (Відповіді дітей). Який корм ми з вами приготували сьогодні? (Відповіді дітей). Давайте разом з вами розкладемо його по годівницях.

Діти, як ви думаєте, а щоб сталося, якби ми не годували птахів узимку? (вислуховуємо відповіді дітей).

Так, діти, я з вами згодна. Ми просто повинні допомагати природі. Тільки допомагаючи один одному, ми зможемо вижити у цьому світі. Про це говорить у своєму вірші поет А. Яшин. Марино, прочитай нам його. Вірш називається «Нагодуйте птахів взимку».

А зараз яка пора року? (Відповіді дітей). А чому ми сьогодні птахів годували? (вислухую відповіді дітей). Федько, ще один вірш вивчив, як птахи дякують людям за турботу. Прочитай, Федю, *

Діти, давайте ми зараз з вами пограємось у рухливу гру «Пастки зі стрічками». А давайте згадаємо правила гри. (Відповіді дітей). А як вибиратимемо пасток? (Відповіді дітей).

Діти обирають пасток лічильником і гра починається.

Діти, хто хоче пограти зі мною у вигадку? (Відповіді дітей). Спочатку пригадаємо, які чарівні казкиви знаєте? (Відповіді дітей). А давайте придумаємо нову казкупро Попелюшку. Тільки вигадуватимемо всі разом по шматочку. Давайте, Попелюшка хотіла потрапити не на бал, а до школи. Починатиму я.

В однієї мачухи були дві дочки рідні та одна прийомна. Рідні дочки навчалися у школі. Попелюшка чула від сестер, що там дуже цікаво. Що далі було, Марино? Яна, Соня. Казка доводиться остаточно.

Ось ми з вами і вигадали нову казку. А пограти у неї хочете? (Відповіді дітей). Паша, Альоша, я хочу пограти у гру Хто далі кине м'яч. Але мені не дуже цікаво. Може, складете мені компанію? Пашо, ти пам'ятаєш як правильно виконувати цей рух. Покажи нам. (уточнюю).

Діти по черзі кидають м'ячі лівою та правою руками.

Вільна самостійна діяльність дітей.

Публікації на тему:

МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД д/с «ІСКОРКА» Конспект організації та проведення математики у старшій.

Конспект організації та проведення математики у старшій групіМУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД д/с «ІСКОРКА» Конспект організації та проведення математики у старшій групі.

Конспект організації та проведення розвитку мови у старшій групі «Байка Два товариша»МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД д/с «ІСКОРКА» Конспект організації та проведення розвитку мови у старшій.

Вихователь: Ярославцева Ольга Іванівна, МБДОУ «Дитячий садок № 15», м. Зима, Іркутська область Мета: розвиток комунікативних навичок та.

Конспект проведення прогулянки у першій половині дня у молодшій групіКонспект проведення прогулянки у першій половині дня у молодшій групіПідготовка до прогулянки В. Ось ми з вами позаймалися, а тепер, давайте.

Конспект проведення прогулянки у підготовчій групі (пізня осінь)Тема: Подбаємо про птахів. Цілі: - продовжувати закріплення знань про пташиний світ; - уточнювати, чим харчуються та де живуть птахи, як людина.

Програмний зміст:

●Продовжувати навчати дітей сприймати що відбуваються навколо явища природи та події;

●Згадувати та відтворювати відповідні віршовані рядки;

●Продовжувати навчати дітей працювати на ділянці восени;

●Закріплювати вміння працювати у групах;

●Удосконалювати навички роботи з потрібними знаряддями праці.

●Забезпечити рухову активність дітей на прогулянці,

●Розвивати спритність, швидкість, витривалість.

●Виховувати дбайливе ставлення дітей до природи.

●Формувати самостійність, працьовитість, активність, позитивні взаємини з однолітками в різних видахдіяльності.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Муніципальне дошкільне освітня установа«Дитячий садок №5 «Казка»

м. Ртищеве Саратовської області

Конспект прогулянки

"Золота осінь"

Підготувала та провела:

Нікітіна І.С.

Конспект прогулянки «Золота осінь»

Програмний зміст:

●Продовжувати навчати дітей сприймати що відбуваються навколо явища природи та події;

●Згадувати та відтворювати відповідні віршовані рядки;

●Продовжувати навчати дітей працювати на ділянці восени;

●Закріплювати вміння працювати у групах;

●Удосконалювати навички роботи з потрібними знаряддями праці.

●Забезпечити рухову активність дітей на прогулянці,

●Розвивати спритність, швидкість, витривалість.

●Виховувати дбайливе ставлення дітей до природи.

●Формувати самостійність, працьовитість, активність, позитивні взаємини з однолітками у різних видах діяльності.

Матеріал: коробка з листочками, 6 віників, 3 відра, 3 совки, 2 граблі, 4 лопати,

2 щітки, ящик для збору сміття, 2 скакалки.

Хід прогулянки.

I. Спостереження.

(Йдемо з дітьми на ділянку та помічаємо коробку).

Вихователь: Як ви вважаєте, що там? Відкриємо?

Подивіться, які гарні листочки! Різні!

З якого дерева аркуш?

А чому листочки стали такими гарними?

Діти: Бо осінь настала.

Вихователь: Давайте згадаємо вірші про осінь!

Вихователь: Хлопці, ми гуляємо з вами територією

Наш дитячий садок. На нашому шляху трапляються різні дерева.

Цікаво, а ви знаєте, які дерева ростуть у дитячому садку?

(Діти називають). А на нашій ділянці? (Діти називають).

Молодці! Ви дуже спостережливі!

Хлопці, а ви – дружні хлопці?

Діти: Так!

ІІ. Ігрова діяльність.

Вихователь: Давайте пограємось у гру« Ми веселі хлопці»

Згадаймо, які слова треба казати?

Діти: «Ми веселі хлопці! Любимо бігати та грати!

Ну, спробуй нас наздогнати? Раз, два, три – лови!».

Вихователь: Що роблять діти після цих слів?

Діти: Усі тікають.

Вихователь: А ловишка?

Діти: А ловишка ловить.

Вихователь: Як треба ловити? (Доторкнутися).

Вихователь: Вставайте в коло, виберемо пастку лічилкою.

(граємо один раз).

Вихователь: Щоб було цікавіше, давайте оберемо двох пасток.

(граємо ще раз).

Вихователь: Молодці! Спритні хлопці!

ІІІ. Трудова діяльність.

Вихователь: Пішли на свою ділянку!

(На ділянці підготовлено відповідну обстановку)

Вихователь: У-у-х, як брудно? Що робити?

Діти: Треба навести лад.

Вихователь: Приступайте! / знаряддя праці готові заздалегідь /.

(Діти прибирають сміття (опале листя), наводять порядок. Вихователь

намагається вчасно допомогти).

Вихователь: Добре попрацювали! Як стало чисто! Забирайте інструменти на місце! Давайте пограємось у гру«Осінь запитаємо».

(Вдягти шапочки «Осіни» та «Дождя»). - Граємо 2 рази.

IV. Самостійна вільна діяльність.

Вихователь: Можна погратись. (Іграшки на столі).

1. Скакалки;

2. «Містечка»;

3. Класики.

Індивідуальна робота: з Нікою П, Черняєвим Я, Кондрашовим Св.

Запропонувати помалювати на землі паличкою, викласти візерунок із листочків, сюжетні ігриу будиночку, у альтанці, якщо виникнуть.

(За 10 – 15 хвилин до кінця прогулянки зібрати дітей)

Вихователь: Забираємо іграшки. Пограємось у гру

Море хвилюється

В цей час з'являється на столі осінній букетз ягід калини та чорної горобини.

Вихователь: Щедра осінь! Всіх обдарувала і про нас не забула - дивіться,

який красивий букетз ягід калини та чорної горобини! – Це лікарські

рослини! Давайте пригостимо ними наших гостей.


Прогулянка з формуванням ґендерної ідентичності у дітей старшого дошкільного віку

Ціль:Продовжувати навчати дітей помічати та називати стан погоди: світить сонце. Уточнити знання дітей про те, що навесні сонце яскраво світить, починає припікати. Вчити встановлювати причинно-наслідковий зв'язок: світить сонце стає тепліше. Підтримувати радісне, благодатне, добрий настрій. Сприяти тривалому перебування дітей на свіжому повітрі.

Цілі для розвитку гендерної ідентичності:

Ціль:Формування в дітей віком уявлень себе як представника певної статі.
Завдання:
«Соціалізація»:
Вчити дітей бути уважними одне до одного.
Виховувати доброзичливі відносиниміж дівчатками та хлопчиками.
Вчити дітей розрізняти хлопчиків та дівчаток на прикладі предметів одягу.
Вчити дітей розрізняти індивідуальні особливості дітей.
Вчити дітей розрізняти особливості діяльності жінок та чоловіків.
Вчити дітей розуміти роль чоловіка та жінки в сім'ї.
Виховувати у дітей культуру взаємини статей та адекватну модель поведінки відповідно до своєї статі.

Хід прогулянки

Вихователь.

Придумано кимось і просто, і мудро
При зустрічі вітатись Доброго ранку
"ДОБРОГО ДНЯ!" - скажімо і сонцю та птахам,
«ЗДРАВУЙТЕ!» - Милим усміхненим особам.
І кожен стає добрим, довірливим,
Нехай добре «Здрастуйте!» чується й увечері.
-Здрастуйте, дівчатка!-Здрастуйте!
-Здрастуйте, хлопчики!-Здрастуйте!
-Здрастуйте, дорослі!-Здрастуйте!
-Здрастуйте, здравствуйте, все!
Вихователь: Ви не просто привіталися один з одним та гостями та побажали здоров'я всім, а й подарували один одному гарний настрій, що збережеться на весь день.

Вихователь.

Як ви думаєте, яка зараз почалася пора року? (Відповідають діти) Ось і прийшла весна! Хлопці, а що ви можете сказати про весну? Яка сьогодні погода? Світить сьогодні сонечко? Чуєте як щебечуть птахи? (Відповіді дітей)
Вихователь: У сонечка є промінчики, дуже теплі. Спустилися вони на землю і почали гуляти. От і до нас вони у гості заглянули. Протягніть, діти, до сонечка, до його промінчиків свої долоні.
Ви навколо все подивіться,
Обличчя до сонця підніміть.
Потягніть руки, діти
Воно ласкаво нам світить.
Відчуваєте, сонце гріє,
Обличчя на сонці наше мліє.
І дерева, і квіти,
І травинки, і кущі –
Дружно тягнуться до нього.
Руки до сонця потягли.
Наші очі засвітилися
Дружно сонцю посміхнулися,
Руки до сонечка підняли,
Самі промінчиками стали! (виконувати рухи відповідно до тексту)

Вихователь.

Сонечко запрошує вас пограти.

Гра "Наші імена".

Опис гри:Вихователь: Сьогодні ми з вами будемо квіточками. Дівчатка-ромашки, хлопчики-волошки. Роздає картинки із квітами дітям. Діти називають своє ім'я і кажуть, хто вони. Наприклад: я хлопчик мене звуть Коля і т.д.
Потім пропонує перемішати квіточки. Дитина, якій попалася квітка ромашки, має назвати ім'я дівчинки, а у якої виявилася квітка волошки, ім'я хлопчика.

Вихователь.

Серед вас багато дівчат і хлопчиків, ви знаєте це? Якщо це так, то прошу підняти руки спочатку хлопчиків (хлопчики піднімають руки), а тепер підніміть руки дівчинки (Дівчата відгукуються на прохання і піднімають руки).
Ви всі такі різні. З різними особами, одягнені в різний одяг. У вас навіть різні імена. Але якби ви всі були в однаковому одязі, з однаковими іменами, голосами, то тоді наше життя було б нудним і не різноманітним. Як ви вважаєте, якби ви всі були однакові. Було б добре чи ні? (Примушення до відповідей дітей)
Роблять висновок:Батьки та вихователі не змогли б нас розрізнити, і мама могла забрати не свою дитину, Олена Валеріївна покликала б одну дитину, а підійшли б усе: було б не цікаво грати один з одним.

Вихователь.

Давайте встанемо в коло, візьмемося за руки і подивимося один на одного і посміхнемося один одному.
Дружать у нашій групі дівчатка та хлопчики

(Діти ляскають у долоні)
1,2,3,4,5-
Будемо разом ми грати
Дружно за руки візьмемося (беруться за руки)
І один одному посміхнемося (Посміхаються один одному)

Гра "Ми різні".
Опис гри.

Вихователь.

Хлопчики та дівчатка носять різний одяг, зачіски, мають різні звички, їм подобаються різні іграшки. Якщо ви згодні з тим, що я скажу, значить голосно грюкніть у долоні, а якщо ні. То мовчіть чи кажіть слово «Ні».
Наприклад:у дівчаток часто довге волоссяі вони люблять заплітати їх у кіски.
-У хлопчиків коротке волосся.
-Дівчата носять спідниці.
-Хлопчики одягають сорочки, шорти та штани.
-Дівчата люблять грати у ляльки.
-Хлопчикам подобається грати з машинками.
Потім вихователь вимовляє ці самі фрази, утворює їх «Небувалки».
Наприклад:у хлопчиків часто довге волосся і вони люблять заплітати їх у кіски.
-У Дівчаток завжди коротке волосся.
-Хлопчики носять спідниці.
-Дівчата завжди одягають сорочки, шорти та штани.
-Хлопчики завжди люблять грати у ляльки.
-Дівчаткам завжди подобається грати з машинками.

Наприкінці гри вихователь підбиває підсумок.

Вихователь.

Скажіть хлопці, ми всі різні чи однакові?
Діти відповідають: Різні.
Вихователь: – А чому?
Діти відповідають: -Бо, є хлопчики та дівчатка.
Вихователь: А чим хлопчики відрізняються від дівчаток?
Відповіді дітей.
Вихователь.- Все правильно хлопчики та дівчатка носять різний одяг. У дівчаток довге волосся, воно носить бантики, а у хлопчиків коротке волосся. Хлопчики сильні, а дівчатка тендітні та мініатюрні.


-Молодці! А тепер давайте відпочинемо і трохи рухаємося.
Гра для дівчаток «Помічниці»
Дружно допомагаємо мамі-
Ми білизну полощемо самі.
Раз, два, три, чотири-потягнулися,
Добре ми попрацювали. (Виконують рухи відповідно до тексту)

Гра для хлопчиків «Лісоруби»
Лісорубами ми стали,
Сокири ми р руки взяли,
І, руками зробивши помах,
По поліну сильно БАХ!

Вихователь.

Діти, а якщо ви такі сильні вмілі, добрі працьовиті, то ви напевно любите вдома допомагати татам і мамам. Пам'ятайте ми з вами, що кожен з вас має сім'ю. (Відповіді дітей) Ваші мами та тата, коли те теж були такі ж як і ви хлопчики та дівчатками, а коли виросли. То стали дорослими тітками та дядьками, мамами та татами.
- А коли ви виростете великими, то ви вже називатиметеся не хлопчиками та дівчатками, а як?
Індивідуальний підхід до дітей із питаннями.
-Іро, як ти думаєш, як тебе стануть називати, коли ти виростиш?
-Максим. А як будуть називати тебе, коли ти станеш дорослим? (і т.д.)
-Сьогодні хлопці ми з вами дізналися багато про хлопчиків та дівчаток. Згадаймо, чим вони відрізняються один від одного.

Відповіді дітей.
Вихователь. – Все правильно! Вони відрізняються одягом, зовнішнім виглядом, хлопчики сильніші і сміливіші ніж дівчатка, ніжні і крихкі дівчатка, У хлопчиків і дівчаток також як у мам і тат різні обов'язки в сім'ї. Хлопчики прагнуть бути схожими на татко, а дівчатка на маму. Хлопчики роблю разом із татами важчу роботу, і піклуються про маму, а дівчатка разом із мамою, створюють затишок у домі та піклуються про тата.
Гра: «Цікавий м'ячик»Опис гри:Діти стають у коло. Вихователь із м'ячем у руках стає у центрі кола. Задає питання кидаючи м'яч дитині, яка повинна дати відповідь.
Запитання до дітей:
-Іра, як ти думаєш, як тебе стануть називати, коли ти виростиш?
-Максим, а як будуть називати тебе, коли ти станеш дорослим? (і т.д.)
-Як називали твого тата, коли він був маленьким?
-Як називали твою маму, коли вона була маленькою?
-Як можна називати маму (тата) твого друга? (Тітка, дядько)

А тепер, давайте пограємось у гру
Гра «Побажання»
Цілі:Навчити дітей бути уважними один до одного, вміти виявляти симпатії до дітей своєї та протилежної статі. Закріплювати знання про якості мужності та жіночності.
Матеріал:будь-яка іграшка або серце з м'якого матеріалу
Хід гри:Діти та вихователь разом стають у коло. Діти по черзі говорять побажання дівчаткам та хлопчикам. «Я хочу ...» і передають серце один одному. Наприкінці гри вихователь висловлює свої побажання дітям.
Вихователь. - Молодці хлопці. Як багато хорошого ви побажали один одному. Я теж хочу вам побажати, щоб ви завжди були життєрадісними, щоб у вас завжди весело світилися очі. Щоб хлопчики були сильними та сміливими, захищали дівчаток та допомагали їм. Щоб дівчатка завжди були красивими, ніжними, добрими, дбайливими. Щоб хлопчики та дівчатка завжди були дружними, не ображали один одного і завжди приходили один одному на допомогу.

Трудова діяльність.

Ціль:Продовжувати виховувати в дітей віком бажання брати участь у праці, надавати допомогу дорослим. Привчати дотримуватися чистоти та порядку на ділянці, спонукати. Вчити дітей працювати спільно, отримувати радість від виконаної праці та її результату.

Вихователь.- Хлопці, двірник у нас старенький і не встигає прибрати сміття з ділянок. Йому дуже важко нахилятися за кожним каменем та ціпком – подивіться, як їх багато на нашій ділянці. Давайте допоможемо двірнику зібрати каміння та палиці. Ви у мене сильні та швидкі.
Гра-змагання: "Хто швидше наповнить цебро".У результаті гри діти заохочуються словесними заохоченнями вихователя.
Рухлива гра «Каруселі»
Ціль:підкорятися загальному темпу рухів та дружно, хором вимовляти текст
Вказівки дорослого:
- Зараз ми кататимемося на каруселі. Повторюйте за мною слова та рухайтеся дружно по колу, щоб карусель не зламалася.
Ледве-ледве-ледве
Закрутилися каруселі.
А потім, потім, потім
Все бігом, бігом, бігом!
Побігли, побігли,
Пообідали, пообідали!
Тихіше, тихіше, не поспішайте,
Карусель зупиніть
Раз-два, раз-два (пауза),
Ось і закінчена гра.

Вихователь.

А зараз хлопчики підберуть іграшки для дівчаток, а дівчатка підберуть іграшки, які більше подобається грати хлопчикам. (Вибирають іграшки) Якщо діти не можуть у виконанні завдання, вихователь направляє дітей.
- Хлопці, всі ви впоралися із завданнями і тепер можете пограти зі своїми улюбленими іграшками. Не забувайте поступатися дівчаткам і ділитися один з одним іграшками, будьте завжди добрими та дружними!

Конспект проведення прогулянки у старшій групі "Карлсон". "Ми морозу не боїмося".

Вихователь Шоломицька О.П.

Мета: Підвищити мотивацію та інтерес дітей до прогулянки.
Завдання:

Освітня : закріплювати знання дітей про ознаки зими, вчити встановлювати зв'язки та закономірності у природі, узагальнювати, робити висновки. Збагачувати словник дітей прикметниками, уміння вести спостереження за навколишнім світом, уміння грати у командні ігри.

Розвиваюча: розвивати пізнавальні здібності, логічне мислення.

Виховна: виховувати бажання дбає про своє здоров'я, залучення дітей до трудової діяльності.

Методи:

Практичний (проведення досвіду, ігрова діяльність);

Словесна (бесіди, розповідь вихователя).

Прийоми: пояснення, інструкція, постановка питань, завдання, показ досвіду

Попередня робота:

Дидактичні ігри«Опіши зиму, яка вона…», «Що спочатку, що потім», «Пори року».

Читання казки:« Дванадцять місяців".

Розучування фізкультхвилинки «Ми морозу не боїмося»

Обладнання та матеріали:

Інвентар для досвіду: (ємність з водою – блюдце, хустка носова). Спортивний інвентар обручі, мішечки з піском. Виносний матеріал для ігор лопатки, санки, льодяники.
Хід прогулянки:
1.
Організаційний момент. Активізація уваги.
Вийшовши на прогулянку з дітьми, на своїй ділянці збудувати дітей півколом і провести з дітьми бесіду на тему: «Правила поведінки взимку на прогулянці»У : Хлопці, встаньте у півколо Дивимося очима на мене.
Д : Дивляться на вихователя
У : Збираються хлопці
Разом весело грати
І звичайно не забудуть
Правил дещо назвати. "Як ми взимку гуляємо на прогулянці?"
Д : На майданчику треба бути обережними, не штовхати товариша з гірки, вміти ділитися лопатками, льодянками, не кидати один одного крижинками

У : Молодці!2 . Розширення знань дітей про навколишній світ.
Вихователь - Хлопці, а яка зараз пора року?

Д: (Відповіді дітей).

В:Правильно взимку.

В: хлопці подивіться довкола і назвіть усі ознаки зими. (Відповіді дітей). Молодці, а давайте згадаємо з вами, що ми знаємо про зиму, я запитую вас, а ви мені відповідаєте на них. Скільки місяців узимку?(Відповіді дітей) Їх три : грудень січень,лютий . Перший місяць зими – грудень.З приходом грудня наступають самі короткі дніта найдовші ночі.

Другий місяць зими січень.Цього місяця частіше світить сонце і проглядає синє небо. А чи гріє січневе сонце? (Відповіді дітей). Але ми з вами морозу не боїмося-так?!Фізмінутка.

Я морозу не боюся, (крокуємо на місці)
З ним я міцно подружуся. (плескаємо в долоні)
Підійде до мене мороз, (присіли)
Торкне руку, чіпає ніс (показали руку, ніс)
Значить, треба не позіхати, (плескаємо в долоні)
Стрибати, бігати та грати. (стрибки на місці)

В: Молодці і згадай останній місяць зими – лютий. У лютому ще стоять морози, лютує завірюха, дме сильні вітри, але вже відчувається наближення весни. У народі кажуть: «У лютому двоє друзів - мороз та завірюха». Діти, а давайте ми з вами перевіримо – чи є сьогодні на вулиці «мороз». Пропоную вам провести експеримент. Що ми з вами зробили, щоби не замерзнути?Діти: Одяглися тепліше.

Дослідницька діяльність.

В: У мене є в чашці вода і хустинка, я окуну хустинку у воду і повісимо її на мотузку і через деякий час ми подивимося, що станеться з хусткою. (Виховник виконує дії). А поки хустка у нас висітиме, я пропоную хлопчикам попрацювати.

Трудова діяльність : розчисти доріжку.

Індивідуальна робота з підгрупою дітей:

Поки хлопчики працюють проводять індивідуальну роботуз ОВС з групою дівчаток. Вправа на метання. Дівчатка поділяються на дві команди, на доріжці відмічені лінії. З одного боку стоять команди, з іншого лежать обручі. Завдання: у кожного по два (мішечка)сніжка, по черзі метати сніжки - лівий і правою рукою, намагатися впасти в обруч. Якщо інші діти виявлять бажання пограти, то індивідуальну роботу проводжу і з ними.

Через не велика кількістьчасу звуться діти.

В: Згадаймо, які ігри ви знаєте.

Д ети називають ігри.

Вихователь: молодці, пропоную вам пограти в гру: "Мороз-Червоний ніс".

Рухлива гра «Мороз-Червоний ніс»

Діти за лічилкою обирають ведучого. На протилежних сторонах майданчика позначаються два будинки, які грають розташовуються в одному з них. Ведучий - "Мороз-Червоний ніс" стає посередині майданчика обличчям до граючих і вимовляє:

«Я-Мороз-Червоний ніс.

Хто з вас наважиться

В дорогу-дорогу пуститися? »

Граючі хором відповідають:

«Не боїмося погроз,

І не страшний нам мороз».

Після вимовлення слово «мороз» діти перебігають через майданчик до іншого будинку, а ведучий наздоганяє їх і намагається торкнутися рукою – «заморозити». "Заморожені" зупиняються на тому місці, де до них доторкнулися, і до закінчення перебіжки стоять на місці. Стоп гра. "Мороз" підраховує кількість "заморожених". Вибирають нового ведучого «Морозу». Наприкінці гри порівнюють, який ведучий – «Мороз» – заморозив більше гравців. Граємо 2 рази.

В: давайте з вами пограємо в нову гру«Пінгвіни та ведмідь».

Мета: вчити дітей не вибігати за межі майданчика, виховувати дружелюбність та увагу один до одного, вправляти у бігу з укручуванням, орієнтуванні у просторі.

Гравці йдуть ланцюжком один за одним, імітуючи ходу пінгвінів (коліни разом, руки притиснуті до тулуба, долоні паралельно до землі, йдуть маленькими кроками) і вимовляють:

«Ішли пінгвіни стежкою,

По прозорій тонкій крижинці

Ішли перевалку,

Ішли навприсядки.

А за ними – білий ведмедик»

«Не встигли розглянути, раптом біжить (ім'я дитини) ведмідь!

Ведучий (вихователь чи дитина).

Ведучий називає ім'я будь-якого з гравців, той раптово для себе, і для

граючих стає «ведмедем». Пінгвіни тікають від нього. Кого «ведмідь» заплямував, виходить із гри. Стоп гра. Граємо 2-3 рази.

Вихователь: пограли молодці, чи не замерзли ви хлопці? (Відповіді дітей). А тепер давайте перевіримо чи є на вулиці мороз, подивимося, що стало з нашою хусткою. Подивіться, він у нас став яким? (Відповіді дітей). Твердим, чіпайте руками, а це означає, що на вулиці сьогодні морозно.Висновок з експерименту. Хусточка замерзла, адже ми знаємо, що вода на морозі замерзає перетворюється на лід і наша хустка була мокрою і вона у нас замерзла, заледеніла.

Самостійна діяльність: катання на льодянках з гірки, катання на санчатах.

Наприкінці прогулянкизбирають іграшки та будуються парами.

Разом із вихователем вирушають до групи.

Релаксація групи: обговорення прогулянки. Що сподобалось? Що запам'ятали?

 

 

Це цікаво: