Заняття з фгосу 2 мл групі. Конспект відкритого заняття у другій молодшій групі доу. Курча дзьобиком повів

Заняття з фгосу 2 мл групі. Конспект відкритого заняття у другій молодшій групі доу. Курча дзьобиком повів

Каріна Целіо

Ціль: Формувати пізнавально-дослідницький інтерес за допомогою фокусів.

Завдання:

Розвивати творчу індивідуальність дітей

Розвивати уяву, сприйняття, мислення

Формувати навички колективної діяльності, зважаючи на інтереси та думку інших дітей.

(звучить музика, входить вихователь в образі чарівниці)

Здрастуйте хлопці! ви мене впізнали (відповіді дітей

Молодці! Я принесла для вас чарівний скриньок. У ньому багато всього цікавого. Давайте його відкриємо. Скажемо разом "Чок-чок-чок відкривайся скринька". (не відкривається)

Щось не відкривається6. (Підносить до вуха)

Тихо тихо. ,Чую щось каже мені скринька. Ага, не всі говорили, ось він і не відкрився. Спробуємо ще раз. Давайте разом: "Чок-чок-чок відкривайся скринька"."1,2,3- відкрився! Ой скільки тут всього

Цікаво, а чиє це і для кого? Ви б хотіли перетворитися на маленьких чарівників? (Відповіді дітей)

Давайте кожен вибере собі костюм (Діти обирають собі костюм і одягають їх)

У: Ну от, коли ми з вами одягли, чарівний костюм, пора б і сказати заклинання (

Топ, топ, хлоп, хлоп, навколо себе повернися, У маленького чарівника перетвориться.

Ой, хлопці чуєте, щось дзижчить. (виховник підходить до скриніі дістає картинку із зображенням карлсона який тримає записку)

Хто це? (Відповіді дітей)

Дивіться хлопці, а Карлсон тримає в руках записку, давайте я вам її прочитаю:

"Я вам діти, не іграшка,

Справжній Карлсон Я

Скажіть слово "бара-бас"

в мить з'явлюся і я у вас"

Ось і настав час перевірити наші сили, чи всі готові?

Давайте, щоб наш фокус вийшовя приберу картинку карлсона за двері і ми разом з вами скажемо чарівне слово. (вихователь прибирає за двері картинку).

Усі разом кажуть "Ба-ра-бас" (З дверей з'являється Карлсон, пролітає повз дітей під музику)

Карлсон: Привіт, а ось і я!

Привіт від карлсона друзі.

У чарівній ви країні зараз

Виповниться все зараз!

Так, чарівники з вас вийшли, хороші, а де ж я житиму?

Вихователь: не переживай карлсон,тепер коли ми перетворилися на маленьких чарівників, ми зможемо побудувати, зліпити, намалювати красиві, чарівні замки. А ось і наш будівельний матеріал (вихователь підходить до столів з піском, пластеліном, фарбами.)-Діти самі обирають - те, з чого вони хочуть робити замок.

(Діти роблять вироби під спокійну, релаксаційну музику)

Вихователь-Час вийшов, пора розповісти що за диво палаци у вас вийшли

Карлсон: Розкажіть з чого ви зробили ваш замок? Важко було? (розмова з дітьми)А чи є у вашому замку, башта для чарівництва? (Відповіді дітей)

карлсон_ які ж ви молодці, все те ви вмієте, все-то, ви знаєте, але ж і я прийшов до вас не з порожніми руками. Зараз я покажу вам один, фокус"Кольорова вода" (Карлсон показує скляну баночку з водою, потім встигає її і вода забарвлюється в колір) Хочете і я вас навчу? (Відповіді дітей). тільки тсс, нікому не розповідайте.

Діти підходять до столу, на якому заздалегідь приготовлені скляні баноки, кисті, лієчки з водою, гуаш,) промовляє послідовність фокус

Карлсон - ну, ось тепер, коли я побачив, що ви всі запам'ятали, нам час повертатися в нашу групу, і на цей випадок я запас транспорт, тільки дивіться, тримайтеся міцно. (Викочує фітболи вихователь разом з дітьми сідає на фітбол і під енергійну музику танцюють, на м'ячах.

зворотний зв'язок та лунають цукерки чи медальки дітям.

Публікації на тему:

Мета: Формувати уявлення про свято «День Матері» Розвивати добре ставлення та любов до своєї мами. Завдання: - Вчити правильно.

Відкрите інтегроване заняття у другій молодшій групі «Подорож у весняний ліс»Відкрите підсумкове заняття на другий молодшій групіТема: «Подорож у весняний ліс» Програмний зміст: Зв'язкова мова: вивчати дітей.

Діти, подивіться, хто до нас прийшов у гості? Діти, подивіться у нашого дружка "Світлофорчика".

Відкрите заняття з сенсорики у другій молодшій групі «Новорічна листівка»Завдання: Вчити дітей складати аплікативне зображення ялинки з готових форм. Закріпити знання про форму та колір. Хід. Вихователь читає.

Приготувала: Вихователь 2 молодшої групи «Росточок» Більша О. Ю. Програмний зміст: 1. Дати дітям поняття про частини тіла. 2. Розвивати.

Відкрите заняття у другій молодшій групі «Прогулянка до лісу»Завдання: Долучати дітей до здоровому образужиття через: 1. Формування культурно – гігієнічних навичок; 2. Заняття фізичними вправами;

Відкрите заняття з малювання у другій молодшій групі «Травка для рибки»Ціль: 1. Викликати радість від спостереження за рибкою, сприяти розвитку спостережливості; допомогти дітям усвідомити, що рибка жива і потребує.

Мета: 1. Вчити дітей впізнавати та називати овочі, ввести в активний словник дітей узагальнююче слово «овочі». 2. Формувати уявлення.

Відкрите заняття у другій молодшій групі «У гостях у зайця»Вихователь: Хлопці сьогодні до нас у дитячий садок рано-вранці приходив листоноша і передав листа від зайчика. Давайте прочитаємо його. Вихователь.

Відкрите заняття з малювання у другій молодшій групі «Сонечко»План-конспект заняття (малювання, молодша група)

Опис: заняття орієнтоване для дітей другої молодшої групи, що включає елементи малювання. Заняття відповідає ФГОС.

Вікова група: друга молодша група, діти 3-4 років

Форма НОД: заняття, діяльнісний підхід.

Форма організації (групова, підгрупова, індивідуальна)

Навчально-методичний комплект: Програма «Від народження до школи» Н. Є. Веракси.

Ціль:формувати уявлення про світ кохання та добрих почуттів; розвивати у дітей прагнення виявляти любов до рідних, виховувати добре ставлення до всього навколишнього світу. Вчити дітей аналізувати вчинки. Виховувати доброзичливе ставленнядруг до друга.

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток та художньо-естетичний розвиток.

Засоби:демонстраційний матеріал – предметні картинки, іграшка Хрюша, ватман, гуаш, вологі серветки, пензлик.

Попередня робота:читання вірша В.Маяковського «Що таке добре і що таке погано», розмова на тему «добрі справи», розгляд сюжетних картинок «добрий вчинок», обігравання ситуацій.

Хід заняття

Ритуал привітання: «Добрі долоні».

Діти заходять під музику до групи і сідають півколом на стільці

Привітання «Долоньки»:

Ми долоню до долоні склали,

І один одному дружити запропонували.

Будемо ми веселитися, грати,

Щоб розумними, дружними стати.

Вихователь: — Хлопці, які ви веселі у вас гарний настрій? І в мене також.

— Коли людина має гарний настрій, вона часто посміхається. Ось і ми радіємо, посміхаємося так (показати як посміхатися)

Усміхнемося і побажаємо один одному доброго ранкута радісного настрою. Ми сьогодні поговоримо про доброту.

Стукіт у двері. До групи входить Хрюша (іграшка на руці у вихователя).

Хрюша: — Здрастуйте хлопці!

(Діти вітаються)

- А що таке доброта? Добрий це означає який? (Діти відповідають: хороший, дбайливий, нежадібний)

— А чи не добрий означає який? (Відповідають: жадібний, злий, грубий, шкідливий)

— Доброту можна доторкнутися, спробувати на смак чи побачити?

(Відповіді)

Вихователь: Хрюша, спробувати звичайно не можна, але можна побачити у вчинках, діях, справах кожного.

Вихователь пропонує дітям розглянути картинки про добрих справахта вчинках. (Показує 3-4 картинки).

Діти, розглядаючи картинки, висловлюють свою думку, аналізують зображувані вчинки та дії.

Вихователь: Коли людина робить добрі справи та вчинки, яке обличчя буває в неї в цю хвилину?

Діти: Незлий, приємний, м'який, з добрими очима, з посмішкою.

Хрюша: А ви які робите добрі справи?

Вихователь: Коли ми зав'язуємо один одному шарфи, кому ми робимо добру справу? (другу)

Коли прибираємо посуд, сміття із підлоги, кому ми допомагаємо? (Помічнику вихователя. Має багато інших справ)

Хрюша: Хлопці, а вам самим приємно, коли ви робите добру справу?

Значить у вас добре серце!

Фізкультхвилинка.

Якщо любиш усіх довкола,

Роби так! (бавовна в долоні)

Якщо поряд з тобою друг,

Роби так! (стрибки на місці)

Якщо дощ раптом поллється,

Роби так! (бавовна над головою)

Якщо мама посміхнеться,

Роби так! (бавовни та стрибки одночасно)

Вихователь пропонує дітям сісти за столи

Вихователь: Ви любите своїх близьких? (маму, тата, брата, бабусю тощо)

Відповіді дітей.

Вихователь: Кохання – це маленьке добре сонечко всередині кожного з нас, яке живе в серці. Воно гріє нас і тих, хто поруч із нами. Давайте з вами поділимося теплом і добротою нашого серця.

Показати дітям велике незабарвлене серце, намальоване на ватмані.

Вихователь: Ось воно, серце, давайте ми заповнимо його нашою любов'ю та добротою.

— Спочатку приготуємо свої долоні:

Вихователь пропонує дітям заплющити очі, зробити три глибоких вдихи та видиху.

Розітріть свої долоні. Відчуйте, як ваші долоні стають все теплішими і теплішими... Поки ви треті долоні, подумайте про те, як ми сильно любимо наших близьких (15 сек). Тепер витягніть долоні вперед і дайте їм трохи відпочити. Відчуйте які вони… Теплі?

А тепер виберемо будь-який колір у фарбах і акуратно розфарбуємо свою долоню пензликом і залишимо свій відбиток долоні на великому серці.

Діти самостійно виконують завдання.

Хрюша: Яке яскраве добре вийшло серце. Воно вийшло таким, завдяки вашій любові та доброті, яка живе всередині вас.

Хрюша: залишайтеся завжди добрими і даруйте свою доброту та любов всім людям, тваринам, рослинам. Добрим – це здорово! Я обов'язково розповім про це Степакові. До побачення!

Вихователь: До побачення, Хрюша! Хлопці, давайте попрощаємось із нашим гостем-другом.

Ритуал прощання:

Долоні — символ доброти, кохання, тепла, світла та щастя. Поділіться добром одне з одним (Діти дарують «райдужні долоні» друзям та Хрюші).

Конспект вбудованого заняття в 2 молодшій групі. «Машенька та ведмідь»

Освітні галузі:
Пізнання (ФЕМП, природознавство)
Соціум (основи екології)
Завдання:
Розвивати у дітей пізнавальний інтерес до життя лісу та його мешканцям;
Збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення, дрібну моторикурук, пам'ять, мислення, увага;
Закріплювати у дітей знання про овочі та фрукти та ягоди, правильно їх називати, класифікувати їх та користуватися узагальнюючими поняттями «овочі», «фрукти» або «ягоди»;
Формувати уявлення про особливості зовнішнього виглядупро те, де вони ростуть;
Продовжувати вчити дітей встановлювати рівність і нерівність між предметами, використовуючи у мовленні висловлювання: більше, менше, порівну;
Розширювати кругозір та уявлення дітей про професію лікаря.
Обладнання:
Іграшки:лялька Маша, м'які іграшкиведмедика, зайчика, білки, вовка, чемодан доктора, картинки із зображенням городу та саду та предметні картинки (або муляжі) овочів та фруктів, макети каструль «Борщ», та «Компот», горішки для білочки.

Хід заняття:

Вихователь:Хлопці до нас у гості сьогодні прийшли Машенька та ведмідь. Давайте привітаємось із ними.
Виходять іграшки ведмедика та лялька Маша. Вітаються з дітьми.
Вихователь:Ведмедик живе в будиночку, а біля будинку має сад і город. Зібрався він садити город і не пам'ятає, що росте в саду, а що на городі? Допоможемо йому.

Д/Гра «Що де росте»
Діти діляться на дві команди: садівники та овочівники. За сигналом кожна команда має зібрати свої предмети.
Вихователь:Ведмедик так зрадів хлопці, що ви допомогли йому.

Подивіться які моркви виросли на городі у ведмедика. З'являється зайчик іграшка. Ой дивіться прибіг зайчик, давайте пострибаємо як зайчики. А що любить їсти зайчик? Правильно морквину. Пригостимо зайчика. Ведмедик у нас добрий і зовсім не жадібний, він дозволив зайчику взяти три великі морквини. Але зайчик не вміє рахувати і не може відрізнити велику морквину від маленької. Він просить нас допомогти йому зібрати найбільшу морквину.
Один із дітей за бажанням збирає і всі разом вважають, щоб морквин було 3. Обладнання:Імітація грядки та моркви з картону різного розміру. Зайчик дякує дітям за допомогу і тікає.
Вихователь:На городі дозріли овочі, а в саду встигли ягоди. Машенька вирішила приготувати обід для ведмедика і все переплутала. Тепер їй потрібно допомогти розібратися з чого варити борщ, а з чого компот.

Д/гра «Зваримо борщ та компот»
За бажанням дітей або на вибір вихователя вибирається 2 дітей. Один готує борщ, інший компот. Розповідають із чого вони варять і чому.
Вихователь:Після смачного обіду Мишко з Машею люблять пограти. Хочете і ви з ведмедиком пограти?

Рухлива гра «Ведмедик лісом гуляв»
Діти сидять на стільцях. Одна дитина зображує ведмедика.
Ведмедик лісом гуляв, Дитина-ведмедик ходить, збирає
Ведмедик шишки збирав. шишки, а потім сідає на стілець
Довго ведмедик наш гуляв. та засинає.
Сів Мишко, задрімав. Вихователь та діти тихо підходять до ведмедика.
Стали діти підходити,
Самі Мишеньку будити:
«Миша, Мишенько, вставай
І хлопців наздоганяй». Діти тікають на свої місця, а ведмедик наздоганяє їх.
Вихователь:Разом із ведмедиком у лісі живе білочка. З'являється іграшка білочка. Ви знаєте, де мешкає білочка?
Відповіді дітей на дереві.
Вихователь:А що білочка любить їсти? Правильно горіхи. Давайте розкажемо віршик про білочку.

Пальчикова гімнастика.
Сидить білка на візку,
Продає вона горішки:
(Загинаємо пальчики)
Лисичці-сестричці,
Горобцю, синку,
Ведмедику товстоп'ятому,
Зайчику вусатому.
Вихователь:Подивіться хлопці скільки у білочки горішків?
Відповіді дітей: багато. А у ведмедика скільки? Відповіді дітей: жодного. Білочка поділилася з ведмедиком дала йому один горіх. У кого більше горіхів? Відповіді дітей: у ведмедика. Білочка дола ведмедику ще один горіх, а тепер скільки у нього горіхів? Відповіді дітей: стільки ж, скільки і в білочки, порівну.
Білочка прощається та йде.
Вихователь:Хлопці Маша хоче нас із кимось познайомити.
Поява іграшки вовка з валізкою.
Вихователь:Знаєте, ким працює вовк у лісі? Він лікар, лікує лісових звірів. Вовк просить нас про допомогу, нам треба перебрати його речі в валізці і покласти туди ті речі, які йому потрібні, щоб лікувати звірів.
Речі з валізки розкладені на столі. Діти по одному вибирають потрібні предмети. Вовк дякує всім за допомогу і прощається.
Маша та ведмідь згадують, що в них ще багато справ у лісі. Прощаються з дітьми та йдуть.
Вихователь:Хлопці, хто приходив сьогодні до нас у гості? Діти перераховують тварин. Вам сподобалося з ними грати та допомагати їм. Діти згадують, як і кому вони допомогли.

Ціль:

1. Познайомити дітей з новою казкоюдопомогти зрозуміти зміст.

2. Активізувати мовлення дітей прикметниками – синонімами, дієсловами.

3.Развівать у дітей виразність мови, інтерес до художньої творчості.

Матеріал:

Іграшки курчата, курочка, півень, кіт, жаба

Кошик із силуетами яєчок

Жовта гуаш, кисті

Відеопрезентація за казкою К.Чуковського «Курча»

Вихователь знімає хустку з іграшок. І дістає іграшку з кошика іграшку курчати.

— Хто це, хлопці?

- Курча.

— Давайте його розглянемо. Подивіться якого кольору курча?

- жовтого

— Помацайте, який він?

- Пухнастий, м'який.

— Подивіться, курча має очі.

— навіщо курча очі?

- Щоб дивитися.

— Подивіться, курча має дзьобик.

— навіщо курча дзьобик?

— дзьобик, щоб… їсти

— Що їсть курча?

- жучків, зернятка, черв'ячків.

— Хлопці, хто знає, як звати маму курча?

Курка.

— А як каже курка?

- ко-ко-ко

Як курча відповідає мамі курочці?

-Пі Пі пі

Вихователь роздає прищіпки.

Давайте дітлахи пограємо.

Пальчикова гра з прищіпкою:

Курча дзьобиком повів,

діти притискають прищіпку (відкривають та закривають)
Курча зернятка знайшло.

хлопці показують ручку з відкритими пальчиками
Курча зернятка клювало,

діти прищипують прищіпкою по черзі кожен пальчик
Курча голосно закричало «пі-пі-пі!».

Відкривають прищіпку та говорять пі-пі-пі.

— Діти, давайте перетворимося на маленьких курчат, а я буду мамою курочкою.

Діти встають і на прохання вихователя імітують рухи:

— курчата вміють бігати, побігли курчатки.

— Ай, молодці… давайте крильцями помахаємо, отак.

Курчатки вміють стрибати, отак.

— дивіться зернятка, давайте зернятка поклюємо і воду поп'ємо, отак.

Молодці курчатки, дуже слухняні дітки, біжіть на свої стільці.

А в нас сьогодні є ще гості. Бажаєте дізнатися хто?

Давайте відгадайте загадки:

Витріщивши очі сидить,
ква-ква каже.
У болоті любить жити одна,
Ловить комарів вона. ( жаба)

«Ко-ко-ко! Куди-куди!» -
Чуємо ми на вулиці.
Скликає всіх курчат
Рябенька ... ( Курочка)

Птах ходить двором,
і кричить ку-ку-ре-ку!
На маківці гребінець,
Хто ж це? ( Півник)

Любить рибку та сметану,

І співає так солодко м'яу.
Бережись, мишачий рід!
На полювання вийшов...( Кіт)

Вихователь виставляє іграшки після відгадування кожної загадки.
— Вони прийшли до нас із цікавої казки. Бажаєте її послухати?

— Давайте сядемо та послухаємо казку.

Діти дивляться відеопрезентацію за казкою К. Чуковського «Курча»

— хлопці про кого ця казка?

( для маленького курчати.)

— Згадайте, яке було курча?

(маленький, жовтий, пухнастий)

Хто найбільше любив курча?

(мама-курочка)

— Розкажіть, а мама курочка яка була?

(велика, добра)

— як курочка дбала про курча?

годувала хробаками

— Хто одного разу прийшов у двір? Хто прогнав маму-курочку?

Кіт.

Яким був кіт?

великим, злим, страшним

— Хто сидів на паркані, хто дуже сподобався курча?

(півень)

Розкажіть, яким був півень?

великим, гарним, гучним

- Що кричав півень? Як кричав?

(Гучно, ку-ка-ре-ку! Хіба я не молодець?)

Давайте перетворимося на півників.

Дітки встають ходять як півники, махають ручками-крильцями.

Давайте голосно крикнемо: ку-ка-ре-ку! Хіба я не молодець?

Діти зображують півня разом та індивідуально.

- Що запищав курча? як?

Давайте спробуємо пропищати як курча

- Хто сміявся над курчам?

(жаба.)

Давайте перетворимося на жаб.

Діти встають, зображують жаб, стрибають, квакають.

Скажіть, якою була жаба?

-зелена, весела, великорота.

Що сказала жаба? Як?

- жаба посміялася, сказала весело: Ха-ха-ха! Ха-ха-ха! Далеко тобі до півня!

Діти повторюють слова жаби хором та індивідуально.

— А хто ж пожалів курча?

-мама, курочка.

- Обійміть себе як мама.

Краще за мами, краще за мами

Нікого на світі нема!

- Сподобалася вам казка?

- Дивіться, скільки яєчок знесла мама курочка!

Показати дітям кошик із білими яєчками (з паперу).

- Давайте ми з вами допоможемо вилупитися новим курчатам!

— Увечері ви подаруєте своє курча мамі та розкажете мамі казку, яку ви сьогодні почули.

Номінація: інтегроване заняття у другій молодшій групі з ФГОС.

Посада: вихователь
Місце роботи: МАДОУ « Дитячий садок№ 65»
Місцерозташування: м. Сиктивкар, республіка Комі

Ціль:формування в ігровій формі елементарних математичних уявлень у дітей при порівнянні предметів, груп предметів за величиною та кількістю.

Програмні завдання:

Освітні- продовжувати вчити розрізняти поняття багато, один, жодного; продовжувати вчити порівнювати дві нерівні групи предметів способом застосування, позначати результати порівняння словами більше – менше, порівну, однаково.Удосконалювати вміння називати та розрізняти коло, квадрат, трикутник.

Розвиваючі- розвивати навичку підбору пар предметів за розміром; розвивати пам'ять, увагу, логічне мисленняорієнтування в просторі.

Виховні- виховувати емоційно – позитивний настрій до математичних ігор; виховувати доброзичливе ставлення до товаришів.

Матеріал:Фігурки для магнітної дошки: птахи (1 велика та маленькі за кількістю дітей у підгрупі), 2 гнізда (велике та маленьке), магніти – «зернята». Д/гра «Закрий віконця»: будиночки та геометричні фігури(круги, квадрати, трикутники) червоного, жовтого, синього та зеленого кольорів. Нагрудні знаки «Кіт» та «Автомобіль». Індивідуальні картки для графічної вправи та олівці за кількістю дітей.

1. Організаційний момент.

Хлопці, хто хоче зі мною погратись?

2. Гра «Один – багато».

Подивіться, що я приготувала сьогодні для гри (вихователь показує фігурки пташок). Хто це? Скільки пташок? Хочете з ними пограти? (Роздає по одній пташці кожній дитині). Скільки в тебе, Леро, пташок? А в тебе, Матвію? А у мене? Візьму і собі пташку (вихователь бере велику фігурку пташки). Що пташки вміють робити? (Відповіді дітей)

Покажіть, як вони літають (рух фігуркою у повітрі). Полетіли за мною!

3. Гра «Більше, менше, порівну»

Діти за вихователем підходять до магнітної дошки, де зображена горизонтальна доріжка.

Пташки полетіли і на доріжку сіли. Ось так! (Виховник ставить свою пташку першою на доріжці). Садіть і ви своїх пташок на доріжку (діти по черзі ставлять пташок в один ряд). Скільки пташок на доріжці? Усі пташки за розміром однакові? Аділя, скільки великих пташок? Матвію, скільки маленьких пташок? Ксюша, повтори, скільки маленьких пташок?

Пташки полетіли, на доріжку сіли,

На доріжку сіли, їсти захотіли!

Чим ми можемо нагодувати пташок? (висловлювання дітей). Нехай ось ці жовті магніти будуть у нас зернятками, давайте погодуємо пташок. Я дам зернятко першій пташці (вихователь ставить магніт під першою пташкою). Тепер ти, Ваню, погодуй наступну пташку. Тепер ти, Діма ... (Діти по черзі прикріплюють магніти під пташками, крім останньої). Ой, цій пташці зернятка не вистачило! Скільки у нас пташок? Скільки зернят? Їх порівну? Чого більше: пташок чи зернят? Як нам зробити порівну?

Обігравання з дітьми 2-х способів вирівнювання: додати ще одне зернятко або прибрати одну пташку.

Усіх ми пташок нагодували? (так!)

Може, ми когось забули? (ні!)

А тепер скоріше сюди!

Чекає на нас нова гра!

4. Гра «Закриємо віконця в будиночках»

Діти підходять до столів, де розкладені кольорові будиночки. Вихователь роздає дітям різнокольорові геометричні фігури (по 3 - 6 штук, залежно від рівня розвитку кожної дитини) і коротко нагадує правила гри, уточнюючи колір та форму вікон. Потім каже:

Пташки в будиночках сидять,

І в віконця дивляться.

Дунув вітер! (Діти дмуть) Допоможіть!

Усі віконця зачиніть!

Діти, вільно рухаючись між столами, закривають усі вікна кольоровими геометричними фігурами.

5. Рухлива гра.

Хлопці, бажаєте самі стати пташками? А кого чи чого пташки бояться, коли стрибають по доріжці?

Залежно від висловлювань дітей, вихователь пропонує пограти у гру «Пташки та кіт» або «Пташки та автомобіль».

6. Графічна вправа.

Ви дуже добре знаходите гніздечка, відлітаючи від кота (автомобіля). А я знаю двох пташок, які ніяк не можуть знайти своє гніздо. Бажаєте їм допомогти?

Вихователь виставляє на дошці двох пташок: велику та маленьку.

Ось які пташки! Вони однакові за розміром? Велика пташка нагорі чи внизу? А маленька?

Вихователь виставляє навпроти пташок гніздечка.

От і гніздечка! Вони однакові за розміром? Маленьке гніздо вгорі чи внизу? А велике? Пташки не знають, у які гніздечка їм летіти? Велика пташка може летіти у маленьке гніздо? Чому? Значить, їй треба показати дорогу в яке гніздо? А маленькій пташці?

Вихователь проводить маркером лінії, що з'єднують птахів із гніздом відповідного розміру. Потім пропонує дітям сісти за столи та виконати аналогічне завдання на індивідуальній картці.

7. Підсумок заняття.

Діти, сподобалося вам сьогодні грати? Яка гра сподобалась тобі, Аділе? А тобі, Матвію? А тобі, Даню? Мені також сподобалося грати з вами. Ви дуже порадували мене своїми відповідями та тим, як допомагали пташкам. Будемо ще їм допомагати та вигадувати нові ігри?

Назва: Конспект НОД з математики у 2 молодшій групі «Пташки-невеликі» (за ФГОС)

Посада: вихователь вищої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ «Дитячий садок № 76 м. Йошкар-Оли «Сонечко»
Розташування: м. Йошкар-Ола, Республіка Марій Ел

 

 

Це цікаво: