Аплікація на тему барто агнію. Творчий проект "Агнію Барто - дітям". Освітня область «Пізнання»

Аплікація на тему барто агнію. Творчий проект "Агнію Барто - дітям". Освітня область «Пізнання»

Назва:Конспект ручної праці «Кораблик» з творчості Агнії Барто
Номінація:Дитячий садок, Конспект занять, НОД, конструювання та ручна праця, Старша група

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ «Дитячий садок загальнорозвиваючого виду №7»
Місце розташування: місто Майкоп, Республіка Адигея, Росія

Тема: «Кораблик» за творчістю Агнії Барто

Цілі:

Закріплення знань дітей про літературну творчість А. Барто. Продовжувати навчати дітей розуміти зміст віршів, допомогти осмислити гумористичний та сатиричний стиль творів. Викликати емоційний відгук на твори А. Л. Барто, бажання висловити свої враження у вироби. Виховувати любов до книги. Викликати інтерес до створення образу корабля. Розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення, уяву, почуття композиції, дрібну моторику. Виховувати інтерес до ручної праці, акуратність під час виконання роботи.

Устаткування демонстраційне:

Портрет Агнії Барто; книжка «Іграшки»А. Барто; іграшки ведмедик, заєць, м'яч, конячка, бичок, вантажівка; ілюстрація до вірша "Кораблик", синє полотно.

Обладнання роздавальне:

Заготовки: кухонні губки такої форми - серветки для прибирання розміром 5*7 см, 4*6 см і 3*5 см., смужки двостороннього кольорового паперу червоного кольору розміром 1,5*5 см., дерев'яні шашличні шпажки довжиною 18 см. , зубочистки, ножиці, клей олівець.

Активіцазія словника:безкозирка, порт, вітрила, капітан, до ниточки промок,

Попередня робота:читання поезій А. Барто. Розгляд ілюстрацій, книжки творчість А. Барто.

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям уважно розглянути портрет Барто, поетеси, яка писала вірші для дітей.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми поговоримо про творчість дитячої поетеси Агнії Львівни Барто. Вона народилася 4 лютого 1906 року в Москві, в сім'ї лікаря-ветеринара. Писати вірші вона почала рано, ще в школі: про своїх подруг, вчителів, потім гумористичні та сатиричні вірші (гумористичні – смішні, веселі; сатиричні – висміюючі недоліки людей, негативні риси поведінки, характеру). Вірші А. Барто читають дітям різного віку- І найменші, і старші. Коли ви були малі, вам дорослі читали вірші про іграшки – ось вони у мене на столі.

На столі стоять іграшки ведмедик, заєць, м'яч, конячка, бичок, вантажівка.

Вихователь: слухайте загадку, хлопці.

Я м'ячик у річку уроню,

Я шерстку причешу коневі;

Качаючись по дошці пройду,

А я, я заблукаю в саду.

У улюбленій книзі ми живемо,

Але ми її не назвемо!

Дайте відповідь нам, друзі – подружки,

Як книжку цю кликати?

Діти: «Іграшки»

Вихователь: А хто написав цю книгу

Діти: Агнія Барто

Вихователь: Так, Агнія Львівна Барто. Це її короткі поезії про іграшки. Давайте їх згадаємо.

Діти по черзі обирають іграшку, читають про кожний вірш А. Л. Барто

Вихователь: А маю в руках кораблик, хто мені розповість про нього вірш.

Дитина розповідає вірш.

Вихователь показує безкозирку

Вихователь: Це матроська шапка, називається вона безкозиркою.

Вихователь: А що кричали жаби?

Діти: «Прокати, капітане!»

Вихователь: Ось і ми сьогодні з вами зробимо кораблики.

А перед тим як почати працювати, давайте потренуємо пальчики. Пограємо у гру з пальчиками під назвою «Капітан». А ви знаєте. Хто такий капітан? Кого називають капітаном? Капітан – це самий головна людинана кораблі командир корабля. Повторіть це слово та постарайтеся запам'ятати.

Пальчикова гімнастика "Капітан"

Я пливу на човні білому
По хвилях із перловою піною.
Кінці пальців направить вперед, притиснути руки долонями один до одного, трохи відкривши. Промовляючи віршики, показувати. Як човен гойдається на хвилях.
Я - відважний капітан,
Мені не страшний буревій.
Плавними рухами рук – самі хвилі.
Чайки білі кружляють,
Теж вітру не бояться.
Схрестивши великі пальці рук і помахавши пальцями, стиснутими разом.
Лише лякає пташиний крик

Зграйку золотистих риб.

Випрямленими долонями з пальцями, притиснутими один до одного зобразити рибок. Плавні рухи долонь показати, як риби пливуть у воді.
І, об'їздивши диво країни,
Подивившись на океани,
Мандрівник-герой,
До мами я повернусь додому.
Приставити по черзі долоні обох рук горизонтально до брів, ніби вдивляючись у далечінь.

(Ю. Моріц)

Вихователя Перед вами лежать губки, це основа нашого корабля.

Давайте приступимо до шиття вітрил на головну матчу. Для цього візьмемо довгі дерев'яні палички і почнемо вдягати вітрила. Отвори робимо небагато, відступивши від краю посередині «вітрила». Спочатку на паличку-щоглу наколюємо маленьке вітрило, потім середнє і останнє – велике.

Корабель без прапора, це корабель! Складаємо смужку червоного кольору навпіл, намазуємо внутрішню частину прапорця клеєм і їм як би обіймаємо кінчик щогли, склеюємо дві половинки, і вирізаємо трикутник - прапорець готовий!

Тепер коротку дерев'яну паличку і так само на неї приклеюємо червоний прапорець.

І останнє зусилля – паличку з прапорцем встромляємо на носик кораблика, а щоглу на кормі.

Кораблик готовий! От і тепер ви стали капітанами свого корабля.

Вихователь: Давайте поставимо наші кораблики на море (на підлозі синє полотно).

Країна може спати спокійно – її межі охороняє непотоплюваний флот!

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ МІСТА МОСКВИ

ЗАХІДНЕ ОКРУЖНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД МІСТА

МОСКВИ ГОУ №1376

119634, Москва, вул. Лукинська, буд.16, корпус 2 тел. факс 8-499-749-52

Відкрите заняття з мовленнєвого розвитку у другій молодшій групі №11б

«Музей «Іграшки» Агнії Барто»

Підготувала та провела вихователь

другий молодшої групи№11б

Фалева Світлана Євгенівна

2014

«АГНІЯ БАРТО – УЛЮБЛЕНИЙ ДИТЯЧИЙ ПИСЬМЕННИК»

Оформлення: портрет Агнії Львівни Барто, роботи батьків за проектом «Агнія Барто. Вірші дітям», виставка книг, іграшки (лялька Таня, ведмедик, бичок, конячка, зайчик, слон, кораблик, літак, прапорець, машина, кошеня)

ГО « Мовленнєвий розвиток». Розвиток мовлення.

Друга молодша група

Тема: «Музей «Ігрушек» Агнії Барто»

Цілі: Сприяти знайомству з літературною спадщиною дитячої письменниці Агнії Барто, яка розкриває прекрасні сторони дитинства, що впливає на розвиток та становлення характеру дитини-дошкільника. Дати змогу вихованцям публічно виступити з читанням напам'ять віршів Агнії Барто. Сприяти підвищенню інтересу до виразного читання художніх творів. Виховання взаємоповаги, вміння слухати одне одного.

Завдання:

Формувати позитивне ставлення до героїв творів у творчості А. Барто.
Виховувати дбайливе ставлення до іграшок.
Формувати слухове та зорове сприйняття художнього тексту, бажання промовляти слова та фрази, співвідносити слова з діями.

Засоби:

Оформлене приміщення «Міні-музей іграшок», іграшки за віршами Барто, подарункові книги з віршами Барто, вироби до віршів Барто.

Хід заняття:

Вихователь запрошує дітей та гостей пройти до приміщення, де оформлено міні-музей іграшок

Вихователь:

Хлопчики та дівчатка, а також наші гості
Музей іграшок побачити, чи не хочете?
Тоді сміливіше проходьте, як цікаво тут, дивіться.
Ось зайченя, ось бичок, а ось слон сів у куточок.
Я знаю, що всі діти іграшки люблять від душі.

(Вихованець просить гостей розповісти про правила поведінки у музеї.)

Вихователь:

А наш музей незвичайний, і іграшки у ньому незвичайні, вони люблять, коли з ними грають та розповідають про них вірші. А я чула, що ви знаєте багато віршів про іграшки.

Вихователь:

Хто з вас, дітлахи, прокотить на вантажівці кота, і прочитає вірш «Вантажівка»

Вихователь:

Кіт у машині не сидів, бо хотів спати. А хто не спав, коли спали усі іграшки?

Правильно це слон.

Усі іграшки заснули, тільки слон не спить. Хтось розповість, чому слон не хоче спати.
(Діти розповідають вірш "Слон").

Вихователь:

Виспався бичок і пішов гуляти, давайте і ми з ним погуляємо, а Даша розповість вірш про бичка.
(Дитина читає вірш «Бичок», проте діти виконують руху за змістом вірша. Наприкінці вірші діти підходять до крісла, у якому сидить іграшка зайчик).

Вихователь:

Подивіться, зайчик дуже сумний сидить. Ви не знаєте, чому він сумує?
(Дитина розповідає вірш «Зайчика»).

Вихователь:

А я знаю, як зайчик розвеселити. Давайте з ним пограємось.
(Проводиться рухлива гра «Зайчик сіренький сидить»).

Зайчик сіренький сидить

І вухами ворушить (показати пальчиками вушка)

Ось так, ось так

І вухами ворушить

Зайчик холодно сидіти

Треба лапочки погріти (плескаємо у долоні)

Ось так. Ось так

Треба лапочки погріти

Зайчику холодно стояти

Треба зайчику поскакати (стрибаємо)

Стриб - скок, стриб - скок

Треба зайчику поскакати

Зайчика хтось злякав

Зайчик стриб, і поскакав (діти розбігаються)

Вихователь:

Хлопці, подивіться якась гарна конячка! Зараз (Настя) прочитає вірш «Я люблю свою конячку»

Вихователь:

А зараз хлопці, ми на конячку пострибаємо до ляльки Тані у гості. Ой, подивіться, Таня гірко плаче.

Хто розповість, що сталося з нею?
(Діти розповідають вірш «Наша Таня голосно плаче».)

Вихователь:

Хлопці, у нашому міні-музеї ще багато іграшок. Хто ще хоче розповісти про них вірші?
(Діти читають вірші).

Вихователь:

Які ви молодці! Порадували наших іграшок.

Вихователь:

Ми сьогодні багато віршів читали про іграшки, а ви знаєте, хто написав ці вірші? (Відповіді дітей)

Правильно, всі ці вірші написала Агнія Львівна Барто.

Вихователь:

За ваші старання, за ваші знання та гарну поведінку в нашому музеї ми даруємо вам на згадку ці чудові книги з барвистими картинками та віршами Агнії Барто.

Ми з іграшками грали,
І вірші про них читали.
А зараз дітлахи
Пограти настав час.

Євгенія Кривицька

Конспект НОД з образотворчої діяльності – колективна аплікація« Іграшки» Агнії Барто».

Підготувала: вихователь 1 кв. кат. Кривицька Євгенія Владиславівна

Ціль: створення дітьми молодшої групи колективної аплікації« Іграшки» Агнії Барто».

Завдання:

Освітні:

1. Вчити дітей зображати у аплікаціїсюжети на твори Агнії Барто.

2. Вправляти дітей у наклеюванні силуетів іграшок на лист ватману, Розташовувати їх у довільному порядку.

3. Продовжувати вчити дітей використовувати у роботі клей-олівець.

Виховні:

1. Викликати бажання працювати групоющоб вийшла велика картина.

2. Виховувати інтерес до відображення уявлень про персонажів творів Агнії Барто.

Розвиваючі:

Розвивати почуття форми та дрібну моторику.

Попередня робота:

Читання та розучування напам'ять віршів Агнії Барто із циклу« Іграшки» . Розгляд ілюстрацій до книг Агнії Барто«Вірші для дітей»і « Іграшки» . Комп'ютерна презентація « Агнія Барто. « Іграшки» .

Устаткування:

Аркуш ватману формату А1, попередньо тонованого в зелений колір, готові силуети. іграшок(за кількістю дітей + кілька зайвих і для вихователя, клей-олівець (за кількістю дітей, серветки).

Хід заняття:

Вихователь показує дітям ляльок та розповідає:

Хлопці, це ляльки з лялькового дитячого садка. Давайте з ними привітаємось.

Діти:

Доброго дня!

Вихователь підходить близько до ляльок і каже:

Діти, лялечки теж вас вітають. Тільки я бачу, що вони сумні.

Діти:

А чому?

Вихователь:

Уявляєте, лялечки повідомили мені, що у них у дитячому садкузовсім немає іграшок! Вони навіть не знають, які бувають іграшки! Давайте їм розповімо про іграшки. Але не просто так, а у віршах. Хто з Вас знає вірші про іграшки?

Діти по черзі читають напам'ять вірші Агнії Барто, навчені заздалегідь. Кожному читцеві вихователь вручає силует іграшки, Про яку він читає вірші.

Вихователь:

Хлопці, які Ви молодці! Подивіться на лялечок, вони вже не сумні, а веселі. Значить їм сподобалися прочитані Вами вірші.

А Ви знаєте, хлопці, всі ці вірші написала для дітей поетеса Агнія Барто. Вона жила давно, але досі її вірші з цікавістю слухають та розповідають діти. Вона також написала багато книжок із віршами для дітей. Подивіться, на нашій книжковій полиці також є її книжки.

Діти дивляться та дізнаються знайомі їм книги.

Вихователь:

Хлопці, лялечки просять подарувати їм щось для їхнього дитячого садка. Подаруємо?

Діти:

Вихователь:

Я пропоную зробити для ляльок великий килим, на якому будуть розташовані іграшки. Хочете зробити такий килим?

Діти:

Так, хочемо.

Вихователь:

Я запрошую Вас пройти до столу. На ньому лежить великий аркуш паперу. Якого він кольору?

Діти:

Він зеленого кольоруяк трава.

Вихователь:

Правильно. У вас в руках є силуети іграшок. Що потрібно зробити, щоб вийшла велика картина?

Діти:

Потрібно наклеїти іграшки на папір.

Вихователь:

Правильно. Що нам для цього знадобиться?

Діти:

Потрібен клей та серветки.

Вихователь:

Молодці, правильно!

Вихователь роздає дітям клей, вони приступають до роботи. Вихователь допомагає дітям у міру необхідності.

Вихователь:

Діти, подивіться, яка гарна картина в нас вийшла! Вам подобається?

Діти:

Так. Ми її подаруємо лялькам.

Вихователь:

Звичайно, тільки спочатку ми зробимо виставку для хлопців з інших груп та батьків!

Оформляється виставка « Іграшки» Агнії Барто» у музичному залі дитячого садка.



Виставка у дитячому садку «Моя улюблена Агнія Барто»

Виставка для малюків та їхніх батьків «Моя улюблена Агнія Барто» у ДНЗ

Виставка за віршами О.Л. Барто

Чернікова Діна Миколаївна – вихователь МБДОУ дитячий садок №1 д. Старе Мілкове, Тверська область, Конаківський район.
Опис матеріалу:пропоную до вашої уваги виставку «Моя улюблена Агнія Барто». Цей матеріал буде корисним вихователям, батькам. Ця виставка складається з книг, виробів, іграшок, сімейних творчих робіт, спрямованих на розвиток спільної творчостідорослих та дітей; прикраса інтер'єру дитячого садка до свята «Книжчиного тижня».
Призначення:виготовлення подарунків, оформлення інтер'єру.
Ціль:організація виставки сімейного художньої творчості, прикраса інтер'єру дитячого садка до свята «Книжковий тиждень».
Завдання:вчити дітей створювати виразні образи; розвивати творчі здібності, дрібну моторику, колірне сприйняття, композиційні вміння; виховувати художній смак, інтерес до виготовлення виробів своїми руками; збагачувати дитячо-батьківські відносинидосвідом ведення спільної творчості.

У нас у країні щовесни, наприкінці березня починається "Тиждень дитячої книги". До цього тижня ми і вирішили приурочити виставку за віршами для малюків А. Л. Барто із серії віршів «Іграшки». У ній вирішили брати участь і батьки наших малечі. Вони допомагали у виготовленні виробів, книжок-саморобок.

"Книжковий тиждень" - це свято, придумане чудовим письменником Левом Кассілем. Перший раз його провели 1943 року. Коли в кремлі в Колонному залі на Тижні дитячої книги з'являлася ця поетеса, кожен рядок її віршів супроводжував гул дитячих голосів, що повторюють напам'ять її вірші. Вона говорила так: "Я почну читати вірш, а ви всі разом, його продовжуйте, якщо знаєте. Моя справа складати вірші, а читати і знати їх повинні ви, читачі!" Звичайно, ви всі знаєте ці вірші з дитинства. Давайте і ми прочитаємо всі разом знайомі та улюблені рядки: "Впустили ведмедика на підлогу...", "Йде бичок, гойдається...", "Зайчика кинула господиня...", "Наша Таня голосно плаче..." бачите, ви також добре їх пам'ятаєте. А звуть цю поетесу... Агнія Львівна Барто.


Агнія Барто дитяча поетеса вірші, якою відомі не лише дітям, а й ми дорослі чудово пам'ятаємо перші вірші для маленьких, які читала нам мама. «Вірші для маленьких» Барто веселі та цікаві навіть малюкам!
Діти люблять слухати та читати вірші. Особливе місце посідають вірші Агнії Львівни Барто. Сьогодні, почувши ім'я поетеси, людина будь-якого віку посміхається і вимовляє: «Так-так, звичайно, пам'ятаю з дитинства:
Впустили Мишку на підлогу,
Відірвали Мишкові лапу,
Все одно його не кину,
Тому що він – добрий».


Покоління за поколінням малюки легко запам'ятовують чіткі, звучні вірші поетеси, оскільки за інтонаціями вони дуже близькі до дитячої мови, легко і весело вимовляються. Агнія Львівна широко користується засобами гумору, коли вона розповідає маленьким дітям про іграшки.

Бичок
Іде бичок, хитається,
Зітхає на ходу:
- Ох, дошка кінчається,
Зараз я впаду!


Зайчик
Зайчика кинула господиня -
Під дощем залишився зайчик.
З лави злізти не міг,
Весь до ниточки промок.


Слон
Спати пора! Заснув бичок,
Ліг у коробку на бочок.
Сонний ведмедик ліг у ліжко,
Лише слон не хоче спати.
Головою киває слон,
Він слонихі шле уклін.


Вірші Агнії Барто – це сторінки дитинства. Вони допомагають нам виховувати у дітях звичку дбати про людей, прагнути доставляти їм радість, створювати гарний настрійбути чуйним, уважним і добрим до них.

Конячка
Я люблю свого коня,
Причешу їй шерстку гладко,
Гребінцем пригладжу хвостик
І верхи поїду в гості.


Козеня
У мене живе козеня,
Я сама його пасу.
Я козеня в зелений сад
Рано-вранці віднесу.
Він заблукає в саду -
Я знайду його в траві.


Творчі роботи, Зроблені разом, зближують дітей та батьків. Відроджуються чудові традиції спільної підготовки до свят, прикраси будинку, виготовлення подарунків своїми руками.

Кораблик
Матроська шапка,
Мотузка в руці,
Тягну я кораблик
По швидкій річці.
І скачуть жаби
За мною по п'ятах,
І просять мене:
- Прокати, капітане!


Літак
Літак збудуємо самі,
Понесемося над лісами.
Понесемося над лісами,
А потім повернемося до мами.


Веселі та цікаві вірші А. Барто дуже зрозумілі маленьким дітям. У них вона розповідає про таких же хлопчиків та дівчаток, з якими вони спілкуються в дитячому садку.

Вантажівка
Ні, даремно ми вирішили
Прокатати кота в машині:
Кіт кататися не звик -
Перекинула вантажівка.

М'ячик
Наша Таня голосно плаче:
Впустила в річку м'ячик.
- Тихіше, Танечко, не плач:
Не потоне у річці м'яч.


Сьогодні я Вас познайомила з виставкою, присвяченою поетесі А. Барто та її віршам для маленьких із циклу «Іграшки».

 

 

Це цікаво: