Конспект з Художньої творчості у старшій групі. Малювання гуашшю. "День захисника Вітчизни". Тема: "Танк". Малювання «Наша армія рідна» у підготовчій групі: інтерпретації теми та особливості проведення заняття День захисника вітчизни старий

Конспект з Художньої творчості у старшій групі. Малювання гуашшю. "День захисника Вітчизни". Тема: "Танк". Малювання «Наша армія рідна» у підготовчій групі: інтерпретації теми та особливості проведення заняття День захисника вітчизни старий

Тема заняття. "День захисника Вітчизни"

Мета: знайомство дітей із святом «День Захисника Вітчизни».

Завдання:

Освітні:

  • Розширити та уточнити знання дітей про захисників Вітчизни.
  • уточнити та активізувати словник на тему «День Захисника Вітчизни»;

Розвиваючі:

  • розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення, уяву.
  • розвивати координацію промови з рухом.

Виховні:

Виховувати почуття поваги до Російської Армії, любові до Батьківщини.

Попередня робота: заучування віршів, прислів'їв та приказок про армію, читання книг про захисників.

Обладнання: музика, слайди з ілюстраціями про природу, картина «Три богатирі», картинки Захисників Вітчизни, картина прапора Росії, карта Росії, картина «Охорона кордону», індивідуальні конверти, індивідуальні картинки із зображенням бойової техніки.

Хід заняття

Звучить пісня про Батьківщину. («У моєї Росії довгі вії»).

Композитор (музика):Струве Р.


У моєї Росії довгі кіски,
У моєї Росії світлі вії,
У моєї Росії блакитні очі,
На мене, Росія, ти дуже схожа.

Сонце світить, вітри дме,
Зливи ллються над Росією,
В небі веселка кольорова
Немає землі гарнішої.

Для мене Росія – білі берези,
Для мене Росія – ранкові роси.
Для мене, Росія, ти найдорожчий,
До чого на маму ти схожа на мою.

Сонце світить, вітри дме,
Зливи ллються над Росією,
В небі веселка кольорова
Немає землі гарнішої.
Ти, моя Росія, всіх теплом зігрієш,
Ти, моя Росія, пісні співати вмієш.
Ти, моя Росія, нерозлучна з нами,
Адже Росія наша – це я з друзями.

Сонце світить, вітри дме,
Зливи ллються над Росією,
В небі веселка кольорова
Немає землі гарнішої.

На тлі музики йде показ слайдів про природу (ліси, гори, квіти).

Вихователь. Хлопці! Все, що ми з вами бачимо на цих картинках, – це наша Батьківщина. Хто мені скаже, що ми називаємо Батьківщиною?

Діти. Місце, де ми народилися та живемо.

1 дитина.

Що ми Батьківщиною звемо?
Будинок, де ми з тобою живемо,
І берізки, вздовж яких,
Поряд із мамою ми йдемо.


2 дитини.
Що ми Батьківщиною звемо?
Поле з тонким колоском,
Наші свята та пісні,
Теплий вечір за вікном.

3 дитини.

Що ми Батьківщиною звемо?
Все, що в серці бережемо,
І під небом синім-синім
Прапор Росії над Кремлем.
(В. Степанов)

Вихователь. Подивіться, хлопці, яка прекрасна наша земля.

Все може рідна земля -
Може нагодувати своїм хлібом,
Напоїти зі своїх джерел,
Здивувати своєю красою.
Але не може себе захистити”

Розмова із дітьми.

Запитання:

— Як ви вважаєте, хто може захистити рідну Руську землю? (Відповіді дітей: захисники, прикордонники, моряки, танкісти, льотчики тощо)

- А чому саме вони? (Відповіді дітей: вони сильні, сміливі і т.д.)

— Хлопці, незабаром люди нашої країни відзначатимуть дуже важливе свято. Хтось із вас знає, який?(23 лютого, День захисника Вітчизни.)
Чому свято називається «День захисника Вітчизни»? Хто такі «захисники»?
(Захисники – це ті, хто захищає інших людей.) Солдати, військові захищають нашу країну від можливих ворогів. Тому вдень захисника Вітчизни називається свято всіх військових. Яких військових ви знаєте?(Це моряки, льотчики, прикордонники, танкісти, ракетники, солдати.)
Хлопці, а хто з вас знає, що таке Батьківщина?
(Слово «Батьківщина» походить від слова «батько». Батьківщиною називають Батьківщину.)
Як називається наша Батьківщина?
(Росія.)
Росія - країна, де ми з вами народилися і живемо. А наші військові її боронять.
Подивіться, хлопці, що це?
(Прапор. ) Прапор якої країни?(Росії.) Виходить, це російський прапор.
(Можна уважніше розглянути, якого кольору смужки на прапорі та в якій послідовності вони розташовані.)

Вихователь. Хлопці, а хто охороняв російські землі у далекі-далекі часи?

Діти. Богатирі. ( Розглянути картину «Три богатирі», згадати імена богатирів.)

Ведучий. Перед битвою кожен богатир готував зброю та зброю. Чи знаєте ви, як виглядали і називалися зброя та одяг богатирів?

Діти. Спис, рогатина, стріли, булава, палиця, меч, ніж. Обладунки - кольчуга, щит, шолом.

Ведучий. Обладунки захищали воїнів. Кольчуга прикривала груди та спину, а шию закривала бармиця – сітка з металевих кілець. Щитом богатир відбивав удари меча і ховався від стріл.

4 дитини.

Я мрію сильним стати,

Як Муромець Ілля,

Ось таким богатирем

Бути хочу я!


Подивіться на картину. Тут зображено парад. Хто бере участь у параді?(Військові, солдати нашої армії).)

Зверніть увагу, що різні військові мають свою форму. (Розгляд форми військових).

Що це за військові?(Моряки.) ) А як ви дізналися, що це моряки?(У моряків у формі переважають чорний, білий і синій кольори, на голові безкозирки зі стрічками, смугасті тільники, матроські коміри - гюйси.)

Приблизно сто років на флоті переважним типом корабля був пароплав із супутнім йому вугільним пилом. Чорний сукняний мундир малої кількості вугільного пилу не боявся, водночас у далеких плаваннях під спекотним сонцем зручно було перебувати в легкому білому одязі. І, нарешті, синій комір під колір моря.

А хто ці військові?(Льотчики.) Вони одягнені у теплі куртки, на головах шоломи. Парадна формальотчиків зеленого кольору, на пілотках - кокарди з крильцями.
Які ще військові носять шоломи?
(Танкісти.)
Як називаються військові, зображені на цій картині?
(Прикордонники.) Чому вони так звуться?(Охороняють кордон.)Що таке кордон?(Кордон - це риса, що відокремлює територію однієї держави від території іншої держави.) Хто допомагає прикордонникам охороняти кордон?(Спеціально навчені, натреновані собаки.)

Хлопці, як ви вважаєте, жінки можуть бути захисниками Вітчизни?(Звичайно. Сьогодні жінок можна зустріти у лавах збройних сил. Найчастіше вони працюють лікарями та медсестрами. Але бувають й інші військові професії, де зайняті жінки, наприклад: радистки, диспетчери зв'язку, співробітники військових науково-дослідних лабораторій тощо)

Російські воїни завжди відрізнялися сміливістю, спритністю, винахідливістю та витримкою. Про це добре йдеться у прислів'ях.

Хлопці, а які прислів'я та приказки ви знаєте про Армію, про подвиги, про славу (відповідають діти).

— Сміливий боєць, у бою молодець.

— Де сміливість там і перемога.

- Герой - за Батьківщину горою.

— Жити — Батьківщині служити.

— Якщо Армія сильна – непереможна країна.

— Чим міцніша дружба, тим легша служба.

— Дружно за мир стояти – війні не бути.

- Батьківщина - мати, умій за неї постояти.

- Сміливого - ворог не візьме.


— Російський боєць усім зразок.
— Бороть сміливо за праву справу.
— Не той стрілець, хто стріляє, а той, хто мета потрапляє.

Все, що ви сказали, необхідне для захисту нашої Батьківщини – Росії.

Саме такі сильні, міцні, витривалі наші захисники.

А тепер, друзі,

Вам зарядка для розуму:

Загадки незвичайні,

Загадки військові.

Зараз ми з вами пограємося у гру «Обведи відгадку в коло». Знайдіть на картках відгадку. І обведіть її у рамку.

  1. Під водою залізний кит,

вдень та вночі кит не спить.

Вдень та вночі під водою

охороняє наш спокій. (Підводний човен)

  1. Сміливо в небі пропливає,
    Обганяє птахів політ.
    Людина ним керує.
    Що таке? (Літак)
  1. Розпустила червоний хвіст,
    Полетіла у зоряний світ.
    Наш народ збудував цю
    Міжпланетну … (ракету)
  1. Вірний друг його собака,

Він кордон стереже. (Прикордонник)

  1. З гармати влучно він стріляє,
    Росію нашу захищає. (Артилерист)
  1. Він у безкозирці білій на палубі стоїть. (Моряк)

7.Він на своєму коні залізно проскочить швидко і скрізь (Танкіст)

Щоб стати військовим треба щоранку починати із зарядки, вмиватися холодною водою. Тоді будеш міцним, здоровим, не хворітимеш. Ми теж намагаємося бути міцними та здоровими. Що ми для цього робимо?(Відповіді дітей)

5 Дитина.

Дуже, дуже я мрію

Скоріше солдатом стати,

Щоб матусю рідну

І Росію захищати.

6 дітей.

Захисник Вітчизни – звання горде,

Його хлопчаки готові носити.

Але треба бути сміливим, витривалим,

твердим,

Зі спортом для цього потрібно дружити.

М. Луконін

Розминка.

Наші воїни йдуть:
Раз-два, раз-два
У барабани голосно б'ють:
Тра-та-та! Тра-та-та!
У морі наші кораблі
Нині – тут, завтра – там!
Довго плавають у далині.
Прикордонник на посаді:
Хто йде, хто йде?
Їдуть танки мостом:
Трр-вперед, трр-вперед!
Над землею літак:
У-у, у-у!

Дозволено ракетам зліт:
У-у-х, у-у-х!


Наші гармати точно б'ють:
Бух, бах!
Нашій Армії – салют!
Крикнемо "ура"! Крикнемо "ура"!

всі крокують дома.

імітують гру на барабані.

руки – убік, погойдуються з ноги на ногу.
кругові рухи руками.
"тримають автомат", повертаючись вправо-ліворуч.
роблять рухи зігнутими руками, вперед-
назад,

"моторчик" - кругові рухи пензлями.
тримають руки в сторони, повертаючи
тулуб праворуч-ліворуч.
присідають навпочіпки, долоні складені перед,

швидко встають, піднімаючи руки нагору.
"бокс"


Піднімають руки убік-вгору.

А зараз ми з вами пограємось.

1. Гра «Літаки летять»

У кожної дитини аркуш паперу та площинне зображення літака. За інструкцією вихователя діти пересувають літак. (Літак полетів у верхній правий кут, у нижній лівий кут, у верхній лівий кут, у нижній правий кут, у середину).

2. Дидактична гра « Розподіли техніку за картами»

Хлопці, зараз у Російських Збройних силах всі війська діляться на 4 види.

  1. Сухопутні.
  2. Військово-повітряні.
  3. Військово-морський флот.
  4. Ракетні війська стратегічного призначення.

Розподіліть військові професії за цими 4 видами: танкіст, льотчик, сапер, десантник, моряк, підводник, артилерист, прикордонник, ракетник.

А зараз ми з вами розділимо військову техніку за трьома стихіями.

Перша карта означає воду, друга карта означає повітря, третя – землю.

Лунають конверти індивідуально кожній дитині. У них знаходятьсязображення бойової техніки (літак, танк, корабель, гелікоптер, ракета, військова машина, підводний човен).

Вихователь. Діти, відкрийте конверти і покладіть перед собою те, що знаходиться в конверті. Конверти заберіть на край столу. Діти, вам потрібно визначити, де застосовується дана техніка (у воді, на небі, на землі). Ви повинні взяти свої картки та прикріпити до відповідної картки.

3.Гра «Господа офіцери»

Діти стають офіцерами. Ведучий нагадує: зараз він віддаватиме команди, а діти їх виконуватимуть. Але команду слід виконувати лише в тому випадку, якщо їй передують слова «Пані офіцери!».
- Панове офіцери! Встати!
- Панове офіцери! Сісти!
- Підвестися навшпиньки! Хто виконав хибну команду? Вилітайте. Продовжуємо гру.
- Панове офіцери! Присісти навпочіпки!
- Панове офіцери, підстрибнути!
- Ще раз підстрибнути! Хто цього разу попався?
І т.д.
Гра закінчується, коли кілька дітей виконують команди, не збиваючись і швидко.

Складання оповідання з сюжетної картини «Охорона кордону».

Вихователь пропонує дітям подивитись на географічну карту.

Хлопці, на цій карті можна знайти розташування різних країн. Одна країна від іншої відокремлена кордоном. Покажіть кордон Росії (вихователь допомагає дітям провести вказівкою вздовж кордону Росії).

А покажіть межі інших країн. (Наприклад Франція, Німеччина та ін.)

А як ви вважаєте, чи легко пройти з території однієї держави на територію іншої? (Припущення дітей.)

Звичайно, з однієї країни до іншої просто так пройти не можна, всі країни охороняють свої кордони.

А як ви вважаєте, хто охороняє кордони? (Прикордонники.)

Наразі ми з вами розглянемо картину, яка допоможе дізнатися, як охороняють кордон нашої Батьківщини прикордонники.

Кого ви бачите на цій картині? (Це прикордонники.)

Чому ви вирішили, що це прикордонники? (Вони одягнені в військову форму, у них автомати.)

Чому у прикордонників плямиста форма? (Щоб їх не було помітно.)

Що в руках у прикордонників, окрім автомата? (Сумка.)

Як ви вважаєте, що в сумці? (Припущення дітей.) У цій сумці аптечка: бинт. Вата, різні ліки.

Зверніть увагу на червоно-зелений стовп – це стовп прикордонний. Такі стовпи тягнуться вздовж усього кордону.

Діти подивіться на зорану смугу-це контрольно-слідова смуга. Як ви вважаєте, навіщо вона потрібна? (Припущення дітей.)

Якщо хтось захоче перейти кордон, то на смузі залишаться сліди. А прикордонники проходять уздовж кордону та уважно оглядають контрольно – слідову смугу, щоб не пропустити слідів.

Кого ви бачите на картині? (Собаку.)

Що вона робить? (Допомагає прикордонникам, йде слідом.)

Хлопці, а хто може залишити сліди на смузі? (Припущення дітей-шпигуни, вороги та ін.)

А чи можуть тварини залишити слід? (Так.)

Якщо сліди залишили тварини, чи підуть прикордонники цими слідами? (Припущення дітей.)

Прикордонники повинні перевірити, чи сліди залишили тварини. Адже порушники могли надіти на руки та ноги сліди тварин та перейти кордон, щоб заплутати прикордонників.

Отже, хлопці, ми довідалися, як несуть свою службу прикордонники. Яким має бути прикордонник? (сильним, витривалим, уважним, вміти тренувати собаку, вміти стріляти.) Щоб стати прикордонником, треба багато вчитися і тренуватися.

Відео загадка "Пам'ятні місця нашого міста".

Вихователь пропонує дітям фото про пам'ятні місця нашого міста, а діти мають дізнатися про це місце та назвати.

— пам'ятник Володичкіним

- Обеліск Слави

- вічний вогонь

Хвилина мовчання.

Вихователь: народ пам'ятає тих, хто загинув, захищаючи свою Батьківщину; зводить пам'ятники, складають вірші, пісні, іменами загиблих називають міста, вулиці, парки тощо. Прийнято вшановувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання. (Діти встають і оголошується хвилина мовчання).

7 Дитина.

Ми пам'ятатимемо ваші імена
І пам'ять заповідати Прийдешнім поколінням.
Герої не йдуть назавжди,
Їм не загрожує холодне забуття.

Підсумок заняття.

Вихователь. Хлопці, нагадайте, як називається свято двадцять третього лютого?

Діти. День захисника Вітчизни.

Вихователь. Діти, ви сьогодні на занятті були схожі на справжніх солдатів! Були працьовитими, сильними, сміливими та подолали всі труднощі на шляху!

Медведєва Олена Геннадіївна,

вихователь

МАДОУ центр розвитку дитини -

дитячий садок № 166 міста Тюмені

Програмний зміст: поглиблювати знання дітей про Російської армії: знайомити з різними родами військ (сухопутними, повітряними, морськими), бойовою технікою (танками, літаками, кораблями, бронетранспортерами). Розширювати знання про воїнів різних епох (15 – 17 століття): богатирів, гусарів, мушкетерів. Формувати у хлопчиків прагнення бути сильними, сміливими, любити та захищати свою Батьківщину. Виховувати у дівчаток повагу до хлопчиків як майбутніх захисників Батьківщини. Продовжувати вдосконалювати діалогічну та монологічну форми мови. Продовжувати роботу зі збагачення словника.

Словникова робота: ввести в активний словник дітей слова "угорка", "дуель"

Матеріал та обладнання: костюми та зброя богатирів, гусарів, мушкетерів. Репродукція В.Васнєцова «Богатирі». Ноутбук, пісочний годинник. Гра «Зброї богатиря». Макети – панорама, іграшки – військова техніка, солдатики. Зображення пейзаж на ватман для гри, паперові солдатики, богатирі, гусари, мушкетери, клей. Прапори різних родів військ.

Попередня робота: розгляд картини В.Васнєцова «Богатирі» Знайомство з билинними богатирями, читання казок та билин: «Ілля Муромець та Соловей – розбійник»; «Добриня та Змій»; "Садко". Розгляд ілюстрацій із різними родами військ, технікою, озброєнням. Виготовлення бойової техніки руками дітей. Стінгазета з фотографіями дитини з татом та розповіді про тата. Виготовлення подарунків для тат до свята. Розгляд та обігравання макетів «збройні сили»; читання енциклопедій та художньої літературипро сучасних солдатів: (К.Паустовський «Сталеве колечко»; С.Георгієвська «Галина мама»; Л.Кассиль «Твої захисники»; «Прямим наведенням»; «Сапери»; Ю.Левін «Комбат»; В.Захаров «Я живу на кордоні»;С.Алексєєв «Оповідання про Суворова» та ін).

Робота із батьками.Виготовлення макетів: "кордон"; "аеродром"; "моря - океани"; "Танкова дивізія". Зображення малюнків присвячених темі «День Захисника Вітчизни».

Хід заняття.

Вихователь.Хлопці, хто зможе сказати, яке наближається свято?

Вам хотілося б дізнатися про воїнів стародавніх часів?

А де можна про них дізнатися? (У музеях, виставках, галереях, бібліотеках ...)

Я вам пропоную здійснити подорож у часі, відправитися в минуле та познайомитися з воїнами різних часів.

Ми вирушимо за допомогою сучасної техніки, у мене є ноутбук – часу, який перемістить нас у просторі, та годинник, який відміряє наше перебування у минулому.

Вихователь. Ви згодні вирушити у подорож?

Але, у мене є одна умова: пам'ятайте, поводитися гідно, щоб не загубитися в часі.

Виберемо лічилкою того, хто зможе керувати ноутбуком – часу.

Ати – бати йшли солдати…

І так, ставайте в коло, обійміть один одного за плечі, (дитина з ноутбуком стає в центр, включає його), разом скажемо чарівні слова: «Кручу, верчу, в минуле потрапити хочу!»

Вихователь.Діти, подивіться, куди ми потрапили? Це справжній музей історії стародавніх воїнів, тут розмістилися експонати богатирів.

Подивіться, які відмітні особливостіодяг був у богатирів?

(кольчуга – військовий обладунок у вигляді

сорочки із металевих кілець;

шолом – військовий головний убір із металу;

поножі – металевий захист на ногах)

А яке озброєння було у давніх воїнів? (щит, меч, булава, цибуля зі стрілами, спис, кинджал, палиця – палиця з металу)

Як пересувалися богатирі? (богатирський кінь)

Війна була не весь час, а чим вони займалися? (Відповіді дітей).

Як ви вважаєте, чи любили богатирі свою Батьківщину, свою землю?

У чому це виражалося?

Вихователь:Хлопці у музеї є картина. Хто назве ім'я художника та назву твору? (В.Васнєцов «Богатирі»). Що можна сказати про картину? (стоять на варті Русі). І ще з життям можна познайомитись у живописі.

А ви знаєте, що в давньої Русіу палатах князя Володимира богатирів розсаджували за прямокутним столом. Влаштовували бенкети та обговорювали проблеми держави. А ось в Англії богатирів називали – лицарі, і за правління короля Артура вони збиралися за круглим столомі були рівними між собою.

То виходить, ви знаєте про богатирів все?

Тоді пропоную вам пограти в гру.

«Зброї богатиря»

Дітям на вибір пропонується зброя різних воїнів, інструменти, команда хлопчиків озброює богатирів (дівчата оцінюють їхню роботу).

Вихователь.Хлопці, подивіться на годинник, нам настав час переміщатися в наступну епоху.

Включаємо ноутбук - часу, стаємо в коло і говоримо чарівні слова:

Вихователь. А тут нас зустрічають Гусари. У цьому історичному музеї на нас чекає справжній екскурсовод, знавець гусарських справ (дитина), який розповість нам про гусарів, а ми уважно послухаємо.

Розповідь дитини – екскурсовода:

Гусари - рід кавалерійських військ. Виникли в Угорщині за правління короля Матвія Ковріна наприкінці 15 століття. Потім гусари розповсюдилися і в арміях інших країн.

Угорське походження відбилося у формі, є особливості угорського національного костюма.

Угорка чи доломан – куртка зі шнурами.

Ментик – коротка куртка, обшита хутром.

Ківер або хутряна шапка з султаном, а в ній була потайна кишеня.

Чакчири - рейтузи, розшиті шнуром.

Кушак – пояс.

Низькі чоботи із шпорами.

Озброєні були гусари шаблею, карабіном, пістолетом.

Завданнями гусарської кавалерії була розвідка, дія в тилу ворога, якщо ворог біг, у справу вступали гусари – захоплювали полонених, обози, зброю.

Увага: Чи могли гусари вести відкритий бій? (Відповіді дітей).

Вихователь.Дякую екскурсоводу.

В.Ребята, ми чули кілька нових слів. Пропоную вам запам'ятати слово угорка. Що ж це таке – це куртка зі шнурами. Поділіться на пари і пошепки на вушко скажіть одне одному це слово. Запам'ятайте його.

Вихователь.Наш час кличе нас в іншу епоху. Ставайте в коло, дитина з ноутбуком у середину. Включай ноутбук часу, а ми скажемо чарівні слова:

«Кручу, верчу, інакше потрапити хочу».

Вихователь.А в цій епосі ми познайомимося зі знаменитими воїнами, сміливцями та дуелянтами, які руйнували ворогів – МУШКЕТЕРАМИ.

Нас зустрічає історик (ім'я) який розповість про мушкетерів.

Дитина.

Мушкетерами їх назвали так, бо солдат був озброєний мушкетом. Були в них шпаги, довгий кинджал – дага. Одягнені були мушкетери у короткий плащ – який називався козакін. А колір плаща, був відзнакою кожної роти - (сіра, синя і червона).

Широкополий капелюх зі страусиним пером, який мушкетери знімали перед дамами, схиливши голову.

У ці часи були популярними дуелі. Що це таке? Це поєдинок на смертельній зброї із секундантами, які стежили за дотриманням правил.

На дуель викликали за образу честі.

Вихователь. Дякую історику.

У цьому історичному проміжку ми теж почули нові слова. Слово "дуель", а це що означає? Поділіться на пари і пошепки на вушко скажіть їх одне одному це слово.

Вихователь. Нам багато відомо про гусарів і мушкетерів пропоную пограти в гру: «Одягни гусара та мушкетера». Хлопчики одягнуть гусара, а дівчатка мушкетери. (Діти надягають елементи костюмів, демонструють їх.)

Діти подивіться на годинник, наш час минув і нам час повертатися назад. І порівняти воїнів інших століть із нашими сучасними збройними силами.

Вихователь.Ми з вами побували в різних епохах, дізналися про них нове, а що знаємо про нашу сучасну армію?

А ви знаєте, що був такий на Русі імператор Петро 1. (Петро Олексійович Романов). Він сприяв розвитку армії та флоту? Сам Петро 1 дуже любив вчити і відкрив навчальні закладиу військовій справі в Москві та Санкт-Петербурзі. Армія стала краще озброюватися і за короткий період здобувала великі перемоги. А ще Петро 1 ввів військові звання, заснував ордени та медалі.

Вихователь.Пропоную розглянути нашу панораму.

Хлопці, у нашому сучасному світі, Які існують роди військ?

Чим вони відрізняються одна від одної? (формою, заняттям, озброєнням, технікою)

Точно! Отже, є війська сухопутні, морські, повітряні.

За якою ознакою можна визначити рід військ? (відзнака, по прапору)

Пропоную вам гру«Розставте прапори відповідно до роду військ»

Вихователь. Пропоную вам пограти: Д/і "підберіть слова", що характеризують воїна?

Ми також намагатимемося виховати в собі ці якості, особливо хлопчики.

Вихователь.Хлопці, ми маємо пейзажі, а хочете розмістити солдатиків на ньому? І згадати, у яких періодах ми були і з якими воїнами познайомилися.

ГРА: «Розміст воїна у своєму часі».

ПРАВИЛА: діти діляться на дві команди: хлопчики та дівчатка. Розмістіть солдата у свій період часу, працювати швидко та тихо, щоб команда суперників вас не підслухала. Вибирають один плакат із зображенням околиці та наклеюють солдатиків.

У процесі гри закріплюємо нові слова.

Друзі, маючи таку сильну армію, ми зможемо завжди жити у світі.

Але, яке б не було озброєння, хочеться, щоб воно ніколи не руйнувало міста і не губило людей.

Послухайте вірш Н.Найденова

Хай буде мир

Нехай кулемети не пишуть.

І гармати грізні мовчать,

Нехай у небі не клубочиться дим,

Нехай небо буде блакитним,

Нехай бомбовози по ньому

Не прилітають нема до кого,

Не гинуть люди, міста...

Світ потрібний на землі завжди!

Вихователь.У нас у групі також є хлопчики, майбутні захисники Батьківщини, і нам хотілося б привітати їх із цим святом.

Дівчата подаруйте нашим хлопчикам вітальні листівки.

Вихователь. Загін! Будуйся! Смирно! Під звуки маршу, кроком марш!

Використовувана література

  • Г.Я. Затуліна. «Конспекти комплексних занятьз розвитку мови» Москва пед. Суспільство Росії 2007р. С. 90; 99; 101; 103; 104; 106; 107; 110; 111.
  • «Розвиток мови та творчості дошкільнят» Під ред. О.С.Ушакова,Москва. Т.Ц.Сфера 2007р. с. 75
  • О.С.Ушакова «Заняття з розвитку мови для дітей 5-7 років», Москва Т.Ц.Сфера 2007р. с. 189.

Запрошуємо педагогів дошкільної освітиТюменської області, ЯНАО та ХМАО-Югри опублікувати свій методичний матеріал:
- педагогічний досвід, авторські програми, методичні посібники, презентації до занять, електронні ігри;
- Особисто розроблені конспекти та сценарії освітньої діяльності, проекти, майстер – класи (в т. ч. відео), форми роботи із сім'єю та педагогами.

Чому вигідно публікуватись у нас?

Ціль:формування інтересу до естетичного боку навколишньої дійсності, задоволення потреб дітей.

Освітні області: художньо - естетична, розвиток мови, фізична, пізнавальна

Інтеграція видів діяльності: розширення кругозору дітей, розвиток вільного спілкування, оволодіння способами взаємодії; оволодіння нормами мови, формування моральних цінностей (піклування про інші); збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'ядітей.

Форми освітньої діяльності: спільна (партнерська) діяльність вихователя та дітей, гра, індивідуальний підхід.

Види діяльності: ігрова, комунікативна, продуктивна.

Освітні завдання:

  • продовжувати розширювати уявлення дітей про Російську армію;
  • познайомити дітей із різними родами військ, бойовою технікою;
  • вчити самостійно відбирати зміст своєї роботи та виконувати задум, використовуючи раніше засвоєні навички та вміння;
  • формувати прагнення бути схожим на захисників Вітчизни;
  • формувати потребу радувати близьких добрими справами.

Розвиваючі завдання:

  • розвивати логічне мислення, Просторова уява;
  • розвивати психічні процесидітей: пам'ять, увага, мислення, естетичні почуття, творчість, уява;
  • розвивати діалогічну та зв'язну мову (висловлювати та доводити свою точку зору);
  • викликати інтерес до виконання роботи, добрим справамта вчинків;
  • розвивати дрібну моторикупальці рук.

Виховні завдання:

  • виховувати допитливість, бажання виявляти повагу до захисників Вітчизни;
  • виховувати бажання наслідувати воїнів у спритності, швидкості, сміливості;
  • виховувати творчу активність, самостійність.

Обладнання:кольоровий папір: картон та звичайний, ілюстрації на тему російської армії, з цією ж тематикою листівки, клей – олівець, дощечки, ножиці, серветки.

Заплановані результати:

  • дошкільник, який вміє розуміти причинно-наслідкові зв'язки та робити висновки;
  • дошкільник, який вміє працювати у групі виявляючи активність, ініціативу, заповзятливість, контактність, дисциплінованість, критичність;
  • дошкільник, який має уявлення про доброту та хороші вчинки;
  • дошкільник, який вміє слухати, виконувати за заданим зразком та правилом;
  • дошкільник, що вміє оцінювати свої та чужі дії, усвідомлення своїх якостей, самооцінка (похвалити себе).

Попередня робота: розгляд ілюстрацій на військову тематику, заучування віршів, загадки про воїнів та солдатів.

1. Вступна частина

Вихователь: Здрастуйте, хлопчики дівчата і хлопчики! Сьогодні у нас незвичайне заняття. На ньому є гості. Привітайте їх та подаруйте їм свої посмішки. А тепер усміхніться один одному. Цього зимового ранку, я сподіваюся, у всіх гарний настрій. Мій настрій сьогодні схожий на білу хмару на синьому небі. А на що схожий ваш настрій? Відповіді дітей. Молодці, я дуже рада, що у всіх гарний, веселий настрій.

2. Основна частина

Сьогодні – свято всіх батьків,

Усіх синів, усіх, хто готовий

Свій будинок та маму захистити,

Усіх нас від бід відгородити.

Так, ці рядки присвячені святу – 23 лютого «Дню захисника Батьківщини!» і ми готуємось його зустріти.

А хто такі захисники Вітчизни? (Відповіді дітей.)

Захисники Вітчизни – це воїни, які захищають свій народ, свою Батьківщину, Батьківщину від ворогів. Це – армія. Російська Армія – це збройні сили нашої Батьківщини, які захищають її незалежність та свободу. Ваші тата, дідусі, прадіди теж служили в армії, охороняли та захищали свою Батьківщину.

Які роди військ існують у Російській армії? (Відповіді дітей.)

У сучасній армії діють три основні групи збройних сил: сухопутні війська, військово-повітряні, військово-морські війська, космічні війська.

Назвіть, будь ласка, військові професії. (Льотчики, танкісти, десантники, підводники, сапери, моряки та ін.)

Правильно! Хто знає вірші та загадки про захисників Вітчизни. Відповіді дітей:

І на суші, і на морі

Він завжди стоїть у дозорі

І країну не підведе

Порушник не пройде! (Прикордонник.)

Смугаста сорочка,

В'ються стрічки за кашкетом.

Він готовий з хвилею посперечатися,

Адже його стихія – море. (Моряк.)

Замінить робота – машину

Сам знешкодить бомбу, міну.

Зовсім не повинен помилятися,

Щоб живими потім залишитися. (Сапер.)

Поваги гідний

Сміливий та відважний воїн:

Важко в тил ворога пробратися,

Непоміченим залишитися,

Все запам'ятати, дізнатися

Вранці у штабі розповісти. (Розвідник)

Широкі крила на сонці горять,

Ви бачите у небі повітряний загін.

Кола, повороти і знову кола,

Летять диво – птахи один за одним. (Льотчики.)

Екіпаж його безстрашний

Захищає мирну працю,

І бійці із круглої вежі

Всім ворогам відсіч дадуть. (Танкісти.)

Захисник

По небу летіти, морем плисти,

Охороняти кордон з автоматом,

Щоб свою батьківщину захистити.

Але спочатку на футбольному полі

Захистить ворота він собою.

І за друга у дворі і в школі

Прийме він нерівний важкий бій.

Не пустити чужих собак до кошеня

Складніше, ніж грати у війну.

Якщо ти не захистив дівчисько,

Як ти захистиш свою країну?

Наша армія

На горах високих, на степовому просторі

Охороняє нашу Батьківщину солдатів.

Він злітає в небо, він іде в море,

Не страшні захиснику дощ та снігопад.

Шелестять берези, співають птахи,

Підростають діти рідної країни.

Скоро я в дозорі стану на кордоні,

Аби лише мирні снилися людям сни.

Вихователь: Хлопці, ви просто молодці, знаєте вірші, загадки. Є ще прислів'я про воїнів, послухайте їх.

За праву справу стій сміливо.

Кулаком переможеш одного, а розумом – тисячі.

Лежачого не б'ють.

Малий світ кращий за велику бійку.

(Для запам'ятовування, повторити з дітьми вголос.)

Як ви вважаєте, яким має бути захисник, солдат? (Відповіді дітей.)Він має бути сильним, сміливим, спритним, добрим. Він має багато знати та вміти.

Фізкультхвилинка:

Щоб сильним стати і спритним, (Руки до плечей і вгору)

Приступаємо до тренування. (ходьба на місці)

Носом вдих і, а видих ротом. (Руки на поясі, вдих-видих)

Дихаємо глибше, (руки вгору-вдих, руки вниз-видих)

А потім крок на місці, не поспішаючи. (ходьба на місці)

Яка погода хороша! (стрибки на місці)

Не боїмося ми пороши, (ходьба на місці)

Ловимо сніг – бавовна у долоні. (бавовна в долоні)

Руки в сторони, по швах, (руки в сторони)

Досить снігу вам і нам. (бавовна в долоні)

Ми тепер метальники, (Імітують метання лівою рукою)

Б'ємо по ворогові, (теж саме правою рукою)

Розмахнися рукою – кидок!

Прямо в ціль летить сніжок. (Імітують почергове метання руками)

Спільне проведення фізкультурної хвилини.

Вихователь: 23 лютого – день дуже важливий та урочистий. Цього дня ми вітаємо всіх тих, хто захищав нашу Вітчизну від ворогів: ветеранів воєн, тих, хто служив та служить, наших хлопчаків – майбутніх захисників Вітчизни.

Ми робили різні подарунки. Що зараз, ви можете запропонувати як подарунок? (Відповіді дітей)Подивіться, які бувають листівки. Мені хочеться запропонувати зробити таку листівку. ( спільний вибір)

Етапи виконання дітьми.

Вихователь: Ваша робота проходитиме за етапами. 1 етап - візьміть прямокутний листок картону і складіть його навпіл. Хто пояснить, як це робити? (Відповідь дітей.)Відкладіть убік заготівлю, вона вам поки що не потрібна. На 2 етапі ви обведете шаблон зірки на аркуші червоного паперу. Як правильно обвести його, хто розповість? (Відповідь дитини.)Потім наклеїти та виділити її мозаїкою. 3 етап – це зробити георгіївську стрічку. Подумайте, як робити її самостійно. 4 етап – це наклеювання самого привітання, воно готове і наклеїти в середині листівки. Всім удачі у виконанні роботи. Хлопці, акуратне та уважне ставлення запорука гарної листівки.

Заключна частина

Аналіз готових робіт. Організація готових робіт.

Вихователь: Подарунок у вас вийшов гідним, красивим, тому що він зроблений вашими руками, отже шматочок добра ви вклали в нього. Подаруйте листівки татам, дідусям у День захисника Вітчизни.

Проект на тему «23 лютого – День захисника Вітчизни» у підготовчій логопедичній групі №12

Проблема:несформованість у дітей знань про свято Дня Захисника Вітчизни, відсутність інтересу до Російської армії.

Обґрунтування проблеми:

  • недостатній рівень знань про російську армію;
  • формування гендерної власності;
  • відсутність бажання у майбутньому стати захисником Вітчизни.

Актуальність проекту:діти за своєю суттю дуже допитливі. Їм буде цікаво дізнатися про захисників Батьківщини.

Реалізація даного проекту дозволить сформувати у дітей знання про свято 23 лютого, розширить їх пізнання історії рідної країни, дозволить виховати бажання йти до армії, захищати свою країну та своїх близьких. Кожен захисник із дитячого садка має виховувати у собі такі якості російського воїна, як сила, спритність, працьовитість, чесність, сміливість, здатність захистити слабкого. Наша армія несе службу під прапором Росії, що є символом держави. Також до державної символіки відноситься гімн і герб, з якими діти починають знайомитися змалку. Вид проекту: дослідницький, пізнавально-мовленнєвий.

Тривалість проекту:короткостроковий з 01.02.-23.02.2018р.

Учасники проекту:діти підготовчої логопедичної групи, вихователі, музикальний керівник, вчитель-логопед, інструктор з фізичної культури, батьки.

Передбачуваний результат:

Розвиток патріотичних почуттів у дошкільнят.

Розширення уявлення дітей про армію Росії, її захисників.

Саморозвиток дитини.

Активізація словника, розвиток комунікативних умінь та навичок взаємодії з оточуючими людьми (дорослими та дітьми).

Спільна творчість батьків та дітей.

Участь у даному проекті допоможе дітям навчитися видобувати інформацію з різних джерел, систематизувати отримані знання та застосовувати їх у різних видахдитячої діяльності

Мета проекту:розвивати у дітей уявлення про Росію, її історичний розвиток, дати уявлення про російську армію, свято 23 лютого «День захисника Вітчизни».

Завдання проекту:

Розширити знання дітей про Росію, армію, познайомити зі святом 23 лютого «День захисника Вітчизни», з його історією.

Виховувати любов до Батьківщини.

Розвивати у хлопчиків сміливість, силу, волю.

Виховуватиме гордість за нашу країну.

Дати поняття про структуру Збройних сил, державну символіку.

Етапи реалізації проекту:

I. Підготовчий:

Визначення мети та завдань;

Підбір літератури на тему;

Підбір та придбання дидактичного матеріалу та обладнання;

Планування спільної діяльності.

ІІ. Основний Фізичний розвиток:

Завдання:

Розвивати спортивні якості: спритність, сміливість, витривалість;

Розвивати почуття колективізму;

Розвивати вміння орієнтуватися у просторі.

ОД: -естафета "Санітари", "Склад боєприпасів", "Бойова тривога", "Влучні стрілки", "Швидкий човен", "Чий літак далі пролетить";

Вправляти у метанні, стрибках у довжину;

Рухлива гра «Розмінуй поле».

Соціально-комунікативний розвиток:

Завдання:

Формувати уявлення дітей про захисників нашої Батьківщини;

Виховувати почуття гордості за свою країну, армію;

Викликати у дітей інтерес до минулого;

Знайомити дітей із символікою нашої Батьківщини.

ОД:- бесіди «Наша армія», «Розмова про мужність і хоробрість», «Символіка Росії»;

Спостереження: «Де нам зустрічається російський прапор, герб, гімн»;

Сюжетно-рольова гра "Розвідники".

Пізнавальний розвиток

Завдання:

Формувати у дітей почуття гордості за свою державу, її історичне минуле, а також величезний потенціал розвитку в майбутньому.

Ознайомити дітей із основами географії: столиця нашої Батьківщини, природа.

ОД:- Розмова: «Наша Батьківщина – Росія», «Я майбутній солдат»;

Розгляд ілюстрацій, альбомів Російської армії «Рода військ»;

Д/і: «Чия форма?», «Військова техніка», «Знайди прапор, герб своєї країни».

Мовленнєвий розвиток

Продовжувати вчити дітей правильно сприймати зміст тексту, відповідати питання; - розвивати загальні мовні навички, координацію промови з рухом; - Продовжувати розвивати логічне мислення.

ОД:- Бесіди про військові професії, про Батьківщину.

Розучування вірша «Наша армія»;

Розучити пальчикову гімнастику"Скоро свято всіх батьків";

- Д/і:«Продовжи пропозицію», «Які війська», « Добрі словапро тата»;

Розгадай ребус;

Читання віршів про військові професії;

Вигадати загадку про військову техніку.

Художньо-естетичний розвиток

Завдання:

Ознайомити дошкільнят з особливостями професії військовослужбовців;

Вчити дітей ліпити військову техніку;

Розвивати вміння правильно розташовувати зображення на аркуші паперу;

Розвивати дрібну моторику рук дітей; логічне мислення;

Виховувати інтерес до виразного співу, гордість та відповідальність за долю Росії.

ОД:- Розгляд ілюстрацій, книг по темі;

Орігамі «Човен», «Літак»;

Малювання "Портрет тата";

Аплікація "Російський прапор";

Лабіринт "Прикордонник";

Розучування пісень «Три танкісти», «Буденівці»;

Розучування танцю «Яблучко»; - Слухання гімну Росії.

ІІІ. Заключний

Виготовлення з дітьми запрошень та подарунків для тата до свята «День захисника Вітчизни»;

Проведення тематичного свята"Ми військові" 22.02.2018р.;

Оформлення виставки «Військова техніка»;

Виконати презентацію «Ми пишаємось нашою армією рідною»;

Вручити грамоти за участь у виставці "Військова техніка".

Висновок:участь у проекті дозволило дітям задовольнити пізнавальну активність. Діти зацікавилися темою свята «23 лютого», спільно з батьками та вихователями брали участь у проектній діяльності. Діти змогли підвищити власну самооцінку, вони зробили внесок у спільну справу, раділи своїм успіхам та успіхам своїх товаришів, відчували свою значущість у групі, активізувалася мовна діяльність.

Література:

1. Л. А. Кондринкінська «З чого починається Батьківщина?».

2. І.А. Ликова «Образотворча діяльність у дитячому садку».

3. О.С. Ушакова «Розвиток мови та творчості дошкільнят».

4. Н.В. Альошина « Патріотичне вихованнядошкільнят».

5. Є.Ступак «Подарунки до свята».

Конспект заняття з образотворчої діяльностіу старшій групі на тему «День захисника Вітчизни»

Тема:Малювання на тему "День Захисника Вітчизни".
Ціль: Вчити малювати святкову листівку до 23 лютого
Завдання:
1. Формувати елементарні навички з композиції.
2. Розвиток художнього смаку, корекція просторових уявлень
3. Виховувати почуття патріотизму.
Програмний зміст: продовжувати знайомити зі святом присвяченому «Дню захисника Вітчизни», розвивати у дітей почуття допитливості, формувати морально-патріотичне ставлення до свята, повагу до захисників, які охороняли наш мирний спокій, виховувати у дошкільнят добре ставлення до дідусів, тат.
Устаткування: шаблон, шаблон, простий олівець, гумка, фарби.

ХІД НЕПОЗІДНО ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ:

I. Орг. момент.
- Здрастуйте, хлопці! Уважно подивіться, чи все у вас готове до уроку. Молодці, сідайте.
ІІ. Вступна розмова.
- Всі ви знаєте, що скоро у наших тат, братів, дідусів буде свято, яке називається День Захисника Вітчизни.
– Коли його відзначають?
– Правильно, 23 лютого.
- А хто знає, що сталося цього дня?
23 лютого відзначається як "День захисника Вітчизни" у Росії. Цього дня ми віддаємо шану та вдячності тим, хто мужньо захищав рідну землю від загарбників, а також тим, хто у мирний час несе нелегку та відповідальну службу. Також особливу увагуми приділяємо хлопчикам та юнакам, тим кому в недалекому майбутньому належить стати на захист Вітчизни
- Ось послухайте
Свято всіх солдатів наших –
Ось що означає цей день!
День захисників відважних
Та й просто всіх хлопців!
Адже кожен із них мріє
Захистити дітей, сім'ю,
Підкорити хоч щось у світі
І знайти свою долю!

Ми славимо тих, хто не плакав
Ми славимо тих, хто не плакав
Від болю свого,
Але сліз не приховував
На могилах друзів,
Тих, хто був чоловіком
Не на словах,
Боягуз не святкував,
Сидячи в кущах,
Тих найкращих
Синів людства,
Тих, хто на варті Вітчизни!
- Сьогодні ми вчитимемося малювати листівку до 23 лютого.
ІІІ. Рефлексія.
- Уважно подивіться, що ви бачите на малюнку?
– Яким кольором танк?
- З яких геометричних фігурвін складається?
- Що написано на зображенні?
- Чому саме це число?
- Що ще намальовано на картинці?
- Як ви вважаєте, чому намальований салют?
- Якими квітами намальовано салют?
- Де на аркуші розташований напис?
- У якій частині листа розташований танк?
- У якій частині намальовано салют?
- До якого свята ми малюватимемо листівку?
IV. Формування практичних навичок.
- Давайте оберемо послідовність малювання листівки. Лист потрібно розташувати вертикально. Потім нагорі листа розташуємо напис. Танк помістимо в правий нижній кут, а салют посередині листа. Щоб намалювати танк, ми скористаємося шаблоном. Салют малюватимемо різнокольоровими лініями та точками, як показано на малюнку.
– Тепер повторимо послідовність ще раз.
V. Фізмінутка.
А зараз ми з вами, діти,
Політаємо на ракеті.
На шкарпетки піднімися,
А потім руки вниз.
Один два три чотири -
Ось летить ракета вгору!
(1-2 - стійка на шкарпетках, руки нагору, долоні утворюють «купол ракети»;
3-4 - основна стійка.)
VI. Вказівки до початку роботи.
-Хлопці, пам'ятайте, що лист маємо горизонтально! На олівець не тисніть, щоб не кришився, розфарбовуйте акуратно, не виходячи за краї.
VII. Практична робота.
– Тепер можете починати малювати листівку. Намагайтеся малювати акуратно, щоб ви змогли подарувати її своїм близьким. Якщо щось не виходитиме, підніміть руку, я підійду і допоможу.
VIII. Оцінка робіт.
- Хлопці, давайте повісимо всі малюнки на стіну творчості та подивимося, що в кого вийшло.
- Усі намалювали дуже красиві листівки, вони вийшли яскраві. Вашим родичам вони, напевно, сподобаються.
IX. Рефлексія
– Давайте ще раз повторимо, що ми сьогодні малювали?
- Кому ви подаруєте цю листівку? Чому?
- Молодці! Забираємо робочі місця, урок закінчено.

 

 

Це цікаво: