Piezīmes par darba aktivitāti. Pedagoģijas un psiholoģijas skolotājs OJSC

Piezīmes par darba aktivitāti. Pedagoģijas un psiholoģijas skolotājs OJSC

Olga Čurikova
Nodarbības piezīmes par darba izglītība. Mājsaimniecības darbs

Mērķis: veidojot pozitīvu attieksmi pret darbs un tā rezultāti.

Uzdevumi:

1. Mācīt bērniem piedalīties organizētās darbs vienaudžu grupa, korelē savas aktivitātes ar citu darbu un saprast, ka apakšgrupas darbs, kurā tu strādā, ir daļa no kopīgā komandas mērķa.

2. Uzlabot darbs prasmes un iemaņas procesā darbs, uzlabot spēju plānot savas darbības, sadalīt pienākumus savā starpā un veikt vērtējumus darbs jūsu grupai un komandai kopumā.

3. Stiprināt spēju racionāli izmantot materiālus un iekārtas priekš darbs, ievērojot drošības pasākumus.

4. Veidot pārliecību par ikdienas sociālo nozīmi un nepieciešamību darbs.

5. Audzināt draudzīgas attiecības procesā darbs, vēlme palīdzēt, pozitīva attieksme pret savējiem.

Individuālais darbs pastipriniet Vaņas, Oljas, Ņikitas runu.

Izglītības integrācija reģionos: runas attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība.

Materiāli un aprīkojums: lupatas, priekšauti, veļas ziepes , paplātes, eļļas lupatiņas, virves, drēbju šķipsnas, izlietnes, lupatas priekš skolotājs, priekšauts par skolotājs.

Priekšdarbi: saruna par darbs, iegaumējot sakāmvārdus un teicienus par darbs, lasīt dzejoļus, aplūkot ilustrācijas un albumus par dažādām pieaugušo profesijām, nostiprināt idejas par darbs cauri didaktiskās spēles. Metodes un metodes: saruna, intriģējošs sākums, problemātiski jautājumi, mākslinieciskā izteiksme, praktiskie darbi, paļaušanās uz bērnu zināšanām, skaidrojums, demonstrēšana, analīze.

Paredzamais rezultāts: kolektīva rezultātā mājsaimniecības darbs bērniem ir izveidojusies vērtīga attieksme pret savējiem līdzcilvēku darbs un darbs; bērniem jāsaprot, ka pēc viņu darba grupa kļuva tīra, gaiša un skaista.

Darba gaita:

1 daļa. Bērni ienāk grupā. Pēkšņi atskan Tīrības fejas balss. (Dārgie puiši, es esmu Tīrības feja. Es ceļoju pa pasauli un drīz ieradīšos pie jums). Kā mēs gatavojamies viesu uzņemšanai? (bērniem: sakopšana, kāruma gatavošana) Kā gan citādi? Puiši, kas mums palīdzēs mūsu darbā? (mūzika, sakāmvārdi, teicieni)

Audzinātāja: Puiši, vai jūs zināt sakāmvārdus? (Jā) Kira, kādu sakāmvārdu tu zini? Kiril, kādu sakāmvārdu tu zini? Un es zinu sakāmvārdus, kas mīl cilvēki godina viņa darbu. Cik daudz sakāmvārdu jūs zināt! Kur mums vajadzētu sākt gatavoties? (bērni no tīrīšanas).

Audzinātāja: Izvēlēsimies, ko tīrīsim (putekļi, mazgāšana, krēslu tīrīšana).

Audzinātāja:

1. komanda - noslauka putekļus skapjos un skaisti sakārto rotaļlietas

2. brigāde - leļļu drēbju mazgāšana

3. brigāde - mazgā krēslus

Audzinātāja: Puiši, kas jums ir vajadzīgs darbam? (izlietnes, lupatas utt.)

Lūdzu, sagatavojiet savas darba vietas. (bērni gatavojas)

Audzinātāja: Es ierosinu izplatīt pienākumi: kurš ko darīs, saka. Puiši, pastāstiet mums, kurš ko darīs jūsu komandā? (Jura ielej ūdeni baseinā, Arina mazgā veļu utt.)

Audzinātāja: Visas komandas veiktā darba kvalitāte ir atkarīga no katra indivīda darba.

2. daļa: Praktiskais darbs.

Audzinātāja: Labi darīti puiši! Pastāstiet, lūdzu, ko darīs jūsu komanda? Paskatīsimies, vai jums viss ir gatavs. (skolotājs parāda ilustrācijas). Viss ir gatavs, sāksim strādāt.

Laikā darba aktivitāte skolotājs sniedz padomu, palīdz organizēšanā, atgādina darba kārtību.

Audzinātāja: Vai jums ir ērti? Kāpēc ūdens plūst no lupatas? Kāpēc jūs pārvietojat krēslus? Kurš ir atbildīgs par grāmatu kārtošanu plauktos? Puiši, jūsu darbs rit pilnā sparā! Labi padarīts! Kuras tādi darbi ir augļi! Bez darbības spēks novājinās! Putns tiek atpazīts lidojumā, un cilvēks tiek atpazīts darbs!

3. daļa: Apkopojot darbu. Aplikācijas ieviešanas izvērtējums.

Skolotājs skatās lai bērni pēc darba pabeigšanas sakoptu savas darba vietas un noliktu visus materiālus un aprīkojumu savās vietās. Tad viņš aicina apbrīnot rezultātus. darbs. Komanda, kas finišē pirmā, vēršas pie citām komandām un piedāvā savu palīdzību.

Audzinātāja: Jūs, puiši, esat lieliski, paveicāt darbu. Paskatīsimies, kādi krēsli mums ir? (tīrs, skaists) Paskatīsimies, ko dara citas mūsu brigādes?

Audzinātāja: Meistari pēc kārtas stāsta par paveikto un sniedz savu vērtējumu par savas komandas aktivitātēm.

Audzinātāja: Ko tu izdarīji? (Es uzrunāju katru komandu) Vai jums, puiši, tas patika? strādāt? Kas tev patika vislabāk? Ko tu vēlētos darīt turpmāk?Paskatīsimies, kā ies mūsu grupā? (grupas pārbaude).

Audzinātāja. Katrs no jums izdarīja savu mazo lietu, bet kopā jūs paveicāt lielu lietu. Lūk, cik tīra un skaista tagad ir istaba. Apsveicam puiši, darbs ir pabeigts.

Temats:"Grupu ģenerāltīrīšana"

Darbības : darbs, komunikācija.

Mērķis: veidot ieradumu uzturēt tīrību un kārtību grupā.

Uzdevumi:

1) Uzlabot spēju mazgāt leļļu traukus, noslaucīt putekļus no mēbelēm, rūpīgi sakārtot rotaļlietas un palīglīdzekļus skapjos.

2) Stiprināt bērnu spēju plānot aktivitātes un vienoties par pienākumu sadali. Saprotiet, ka apakšgrupas darbs ir daļa no kopējā mērķa.

3) Attīstīt precizitāti un centību.

4) Attīstīt spēju pabeigt iesākto darbu.

Aprīkojums: 4 attēli-padomi, darba posmu algoritms, kartīšu shēmas, priekšauti, eļļas lupatas, spaiņi, izlietnes, ziepes, lupatas, salvetes

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Darba aktivitāšu apkopojums vecākajā grupā.

Temats: "Grupu ģenerāltīrīšana"

Darbības: darbs, komunikācija.

Īstenošanas formas: kolektīvais darbs.

Mērķis: veidot ieradumu uzturēt tīrību un kārtību grupā.

Uzdevumi:

1) Uzlabot spēju mazgāt leļļu traukus, noslaucīt putekļus no mēbelēm, rūpīgi sakārtot rotaļlietas un palīglīdzekļus skapjos.

2) Stiprināt bērnu spēju plānot aktivitātes un vienoties par pienākumu sadali. Saprotiet, ka apakšgrupas darbs ir daļa no kopējā mērķa.

3) Attīstīt precizitāti un centību.

4) Attīstīt spēju pabeigt iesākto darbu.

Aprīkojums: 4 attēli-padomi, darba aktivitāšu posmu algoritms, kārtis-shēmas, priekšauti, eļļas lupatas, spaiņi, izlietnes, ziepes, lupatas, salvetes.

1. posms. Bērnu motivēšana aktivitātēm.

Pedagogs: “Puiši, kādus svētkus mēs svinēsim novembra beigās? (Mātes diena).

Kā mēs tam gatavojamies? (Zīmējām māmiņu portretus, veidojām pastkartes, mācījāmies dzejoļus, gatavojām koncertu). Šajā dienā pie mums ciemos ieradīsies tavas mammas. Vai grupā viss ir gatavs viesu ierašanās brīdim?

2. posms. Bērni izvirza mērķus gaidāmajām aktivitātēm.

Pedagogs: “Kā sagatavot grupu viesu ierašanās brīdim?

Kas būtu jādara? (Tīrīšanas pasūtījums. Sakārtojiet rotaļlietas utt.)

Un vai piekrīti, lai mūsu grupa būtu tīra, glīta, mājīga?”

3. posms. Darbs kopā ar bērniem, lai atrastu aktivitātes līdzekļus.

Pedagogs: "Jūs teicāt, ka mums ir jāatjauno kārtība. Kas tieši ir jādara?”

(Ja bērni kaut ko nenosauc vārdā, tad aiciniet apskatīt pavedienu attēlus. Piemēram, ir uzzīmēti krēsli, un tiem blakus ir izlietne, ziepes un lupata).

Pedagogs: "Kas mums šodien jādara?" (Nomazgājiet krēslus).

Tādā pašā veidā tiek apskatītas vēl trīs bildes: uzzīmēts skapis ar leļļu traukiem, blakus izlietne, ziepes un lupata - nomazgā leļļu traukus. Sakārto arī lietas ceļu satiksmes noteikumu stūris un notīriet putekļus no rotaļlietu skapjiem.

Pedagogs: “Kā mēs šodien strādāsim? Kas būs ērtāk, ātrāk? (Bērnu atbildes). Es ierosinu sadalīties komandās. Izlozes kārtībā izvēlēsimies meistarus. (Viņi izvēlas). Tagad es aicinu meistarus izvēlēties attēlu, kurā strādās jūsu komanda. (Meistari iziet un izvēlas pa vienam.) Foreman, es lūdzu jūs savām komandām izvēlēties palīgus. (Nosauciet bērnu vārdus)

Pedagogs: "Mums ir komandas, mums ir meistari. Katra komanda zina, kur tā strādās. Vai varam ķerties pie lietas? Vai mēs visi esam gatavi? (Nē).

Kas vēl jādara, lai sāktu strādāt? (Valkā priekšautus). Kas vēl?

(Ja bērniem ir grūti, tad piedāvājiet viņiem palīdzību).

Pedagogs: “Redzi, tur ir mūsu bildes, tās mums palīdzēs. Ko tie nozīmē?

(1 - uzvelciet priekšautu, 2 - sagatavojiet vietu, 3 - sagatavojiet aprīkojumu, 4 - sadaliet darba posmus un pabeidziet to, 5 - iztīriet savu darba vietu, 6 - noņemiet priekšautu, 7 - nomazgājiet rokas).

Pedagogs: "Es aicinu katru komandu atlasīt visu nepieciešamo un doties uz savām darba vietām." (Komandas pārmaiņus iziet un izvēlas ekipējumu darbam).

Kamēr skan mūzika, strādājam, ja mūzika beidzas, pabeidzam, sakārtojam lietas.

4. posms. Patstāvīgs bērnu darbs, lai pārbaudītu darbības metodes.

Bērni ķeras pie darba. Skan jautras mūzikas audioieraksts. Darba laikā koordinēju vienību darbu, palīdzu organizēšanā, atgādinu darba kārtību (izmantoju kartes un diagrammas). Izslēgt.

Pedagogs: “Puiši, mūzika ir beigusies. Kas būtu jādara?" (Sakopiet savu darba vietu, nogādājiet aprīkojumu savās vietās)

5. posms. Pārdomas, rezumēšana, rezultātu apspriešana.

Pedagogs: “Iesim cauri grupai un apskatīsim jūsu darba rezultātus.

Kura brigāde šeit atjaunoja kārtību? Vai jums viss izdevās? Vai pabeidzāt iesākto darbu?"

(Visu komandu rezultāti apkopoti līdzīgi).

Pedagogs: “Nu, vai mūsu grupa tagad ir gatava viesu izbraukšanai? Vai tavām mammām patiks mūsu grupā? Ko mēs esam darījuši, lai mūsu grupa būtu tīra un sakopta? (Bērnu atbildes). Katrs no jums izdarīja mazu lietu, bet kopā jūs paveicāt lielu, kopīgu lietu.

Ak, tagad es lūdzu jūs novērtēt sevi. Ja uzskati, ka tev viss izdevās, esi apmierināts ar savu darbu – paglaudi sev. Ja domājat, ka jums neveicās, esat neapmierināts ar savu darbu - vienkārši aizveriet muti un padomājiet par to, kas jums jādara nākamreiz, lai viss izdotos.


Darba aktivitāšu kopsavilkums

Tēma: “Tīrība ir veselības atslēga”

Programmatūras uzdevumi:

Uzlabojiet bērnu spēju mazgāt rotaļlietas un tās žāvēt. Konsolidēt un paplašināt idejas par istabas augu kopšanu. Veidojiet ieradumu veselīgs tēls dzīve; spēja sadarboties komandā, vienoties par katra darba apjomu un novest iesākto darbu līdz galam. Veicināt gādīgu attieksmi pret augiem un vēlmi par tiem rūpēties; audzināt smagu darbu, atbildību par uzticēto darbu, precizitāti un kolektīvismu.

Metodes un paņēmieni: skaidrojumi, atgādinājumi, saruna, spēles moments, padoms, demonstrācija, pozitīvs piemērs, praktiskās uzkopšanas aktivitātes; iedrošināšana, mākslinieciskā izteiksme, muzikālais pavadījums, eksperimentēšana

Iepriekšējais darbs: Iepazīšanās ar noteikumiem sadarbību; ar sakāmvārdiem un teicieniem; sarunas: “Mūsu māja - savedīsim kārtībā”, “Labāk mazs uzdevums par lielu dīkdienu”; figurāli plastiskā skice “Pie mums ir atbraukuši viesi”; klausoties mūziku: poļu dziesma “Boots”, mūzika. R. Boiko “Tas bija Karolīnā”; lasa V. Dragunskis “No augšas uz leju, pa diagonāli”, J. Akims “Nekompetentais”, S. Mihalkovs “Viss pats”, A. Barto “Netīrā meitene”

Aprīkojums: lejkannas, salvetes, sūkļi, baseini, priekšauti, kociņi augsnes irdināšanai, smidzināšanas pudele, rotaļlietas, istabas augi.

Progress:

Buratino (rotaļlieta) sēž grupā un šķauda.

Pedagogs: Puiši, skatieties, Pinokio ieradās pie mums ciemos, bet viņš neizskatās īpaši vesels! Pinokio, vai tu esi slims? Kāpēc tu visu laiku šķaudi?

Pinokio: Jā, es saaukstējos!

Pedagogs: Vai jums netika mācīts, ka pacienti jāārstē mājās un nedrīkst izplatīt infekcijas un baktērijas?

Pinokio: Kas ir šie mikrobi?

Pedagogs: Tie ir tie, kas izplata dažādas slimības.

Pinokio: Es nevienu neatvedu.

Pedagogs: Jūs to neatnesāt, bet šķaudījāt, neaizsedzoties ar kabatlakatiņu. Mikrobi, kas izkaisīti pa visu grupu, tagad parādīsim, kā tas notiek.

Pieredzes demonstrēšana ar smidzināšanas pudeli.

Pinokio: Ak. Cik daudz mikrobu es jums atvedu, ko man tagad darīt?

Pedagogs: Tev, Pinokio, vajadzētu doties mājās un ārstēties, un padomāsim, ko mēs varam darīt?

Pinokio lapas.

Bērni: Jūs varat noslaucīt putekļus skapī esošos plauktos, noslaucīt rotaļlietas un skaisti sakārtot tās. Mēs arī zinām, kā mazgāt būvmateriālus...

Varam nomazgāt ziedus un laistīt, lai tie vairāk bagātinātu gaisu ar skābekli.

Pedagogs: Šīs ir lietas, ko mēs darīsim.

Iesaku padomāt, kāds aprīkojums būs nepieciešams būvmateriālu mazgāšanai.Ar ko ērtāk noslaucīt rotaļlietas?

Pirms darba uzsākšanas iesaku atcerēties darba pamatnoteikumus:

Jūs nevarat būt apjucis.

Rūpīgi veiciet jebkuru uzdevumu, novediet iesākto darbu līdz beigām.

Palīdziet saviem biedriem, ja viņi atsakās no palīdzības, neiejaucieties.

Es sadalu puišus grupās un dodu katrai grupai uzdevumu.

Iesaku darbu izplatīt pašam. (Ieslēgt mūziku)

Bērni ķeras pie darba. Skolotājs un Stāstnieks palīdz ar padomu un reizēm parāda rīcības metodi.

Ja nepieciešams, skolotājs pārdala darba pienākumus.

Pēc darba bērni sakopjas ar salvetēm, sūkļiem un priekšautiem.

Novērtējot bērnu darbu, skolotājs apkopo:

Pedagogs: Puiši, jūs paveicāt labu darbu. Viņi darīja daudz noderīgas lietas, strādāja kopā, palīdzēja viens otram. Ne velti cilvēki saka: "Draudzīgi - nav apgrūtinoši!" Un viņi arī saka: "Pacietība un darbs visu sasmalcinās!" Grupa kļuva tīra, skaista un ziedi pienācīga aprūpe priecēs visus ar skaistiem zaļumiem un ziediem. Un pats galvenais, mēs atbrīvojāmies no mikrobiem!

Kopējo darba aktivitāšu apkopojums vecākajā grupā

Tēma: "Sadzīves pakalpojumi"

Izglītojošs uzdevums: iemācīties novērtēt savas komandas un komandas darbību kopumā; nostiprināt bērnos prasmi piedalīties organizētā darbā, salīdzināt savu darbību ar citu darbu un saprast, ka tās apakšgrupas darbs, kurā strādājat, ir daļa no kolektīva kopīgā mērķa; veidot ieradumu uzturēt kārtību un tīrību grupā. Stiprināt spēju plānot aktivitātes un sadalīt pienākumus savā starpā.

Attīstības uzdevums: attīstīt ieradumu iepriekš domāt par darba organizāciju un tās izpildes secību, attīstīt interesi un ieradumu strādāt

Izglītības uzdevums: audzināt smagu darbu, cieņu pret pieaugušo darbu un savstarpēju palīdzību.

Aprīkojums: priekšauti visiem bērniem, 3 izlietnes, 2 bērnu mašīnas, paciņa ar lupatām, pieteikuma vēstule.

Puiši, jūs zināt, ka ir pakalpojumi, kas cilvēkiem palīdz. Kādi pakalpojumi tie ir?

Bērnu atbildes:( ātrā palīdzība, Ārkārtas situāciju ministrija, avārijas dienests, ugunsdzēsības dienests).

Pedagogs: Un ir pakalpojums, kas sniedz pakalpojumus cilvēkiem. Tas ir mājsaimniecības pakalpojums. Kādus pakalpojumus, jūsuprāt, šis pakalpojums sniedz?

Bērnu atbildes: (mazgā, mazgā, pērk pārtikas preces, gludina, uzkopj dzīvokļus, mazgā logus).

Pedagogs: Ko dara patērētāju apkalpošanas darbinieki?

Bērnu atbildes: (palīdziet cilvēkiem).

Puiši, vai jūs vēlētos organizēt labklājības dienestu mūsu grupā? Kuram mūsu grupā, jūsuprāt, mēs varētu palīdzēt? (jaunākajai skolotājai Svetlanai Jevgeņijevnai)

Pie durvīm klauvē un atnāk pastnieks ar paku.

Vai šī ir grupa “Solnyshko”? Paku jums, saņemiet to un parakstiet to.

Puiši, paskatīsimies, kas ir šajā paciņā (bērni kopā ar skolotāju iztin paciņu un tur atrod lupatas darbam un aplikāciju). Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz aplikāciju.

Puiši, kas tas par neparastu vēstuli, nav burtu, bet tikai zīmējums (bērnu atbildes).

Tas ir pareizi, tas ir pieteikums, un tas mums nonāca no Svetlanas Evgenievnas. Par ko šī lietojumprogramma runā? (būvmateriāls ir jānomazgā). Lai izpildītu šo pieprasījumu, kas vispirms jādara? (sadalīts komandās)

Kuru mums vajadzētu izvēlēties pirmo? (šoferi-iekrāvēji)

Starp kuriem mēs izvēlēsimies šoferus un krāvējus, starp visiem zēniem vai tikai starp zēniem? (šis darbs ir smags, un tas jādara zēniem). Kā tiks atlasīti vadītāji un iekrāvēji? (pēc skaitīšanas).

Kurš vēl mums ir jāizvēlas? (noliktavu turētāji augšējā un apakšējā noliktavā). Kuru starp mēs izvēlēsimies? (meiteņu vidū šis darbs prasa precizitāti un uzmanību).

Ko darīs pārējie bērni? (mazgāt un nosusināt būvmateriālu)

Cik komandās jāsadala atlikušie bērni? (pie 3). Kā mēs sadalīsim? (bērnu atbildes).

Katrā brigādē jābūt brigadiram. Vienojieties, kuru iecelsiet par brigadieru savā komandā.

Lai turpinātu darbu ar šo pieteikumu, kas mums vispirms ir jādara? (uzvelciet priekšautus, sagatavojiet darba vietu, ielejiet ūdeni baseinos).

Tagad lūgšu pie manis atnākt trīs meistarus, lai izlozētu darbu (uz galda ir 3 kārtis, ar seju uz leju, rāda: izlietne ar ziepjūdeni, baseins ar tīru ūdeni un lupata). Meistari, nepaskatoties, paņem vienu no kartēm.

Tagad sagatavojiet visu, kas nepieciešams darbam, un sāciet to darīt.

Tiklīdz pirmā komanda beidz slaucīt kubus ar ziepjūdeni, tā sakopj savu darba zonu un dodas palīgā otrajai un trešajai komandai. Kad otrā brigāde beidz darbu, tā dodas palīgā trešajai brigādei. Kad viss darbs ir pabeigts un viss aprīkojums salikts savās vietās, iesaku bērniem pulcēties uz “Letučku”.

Kura komanda nomazgāja kubus ar ziepjūdeni? Foreman, pastāsti, kā strādāji, vai bija kādas grūtības?

Kura komanda noslaucīja kubus ar tīru ūdeni? Vai esat paveicis savu darbu?

Kuru komanda noslaucīja kubus? Kā jums gāja?

Puiši, sakiet, vai jums patika noliktavas un iekrāvēju šoferu darbs, vai viņi darīja savu darbu?

Izrādījās, ka katrs darīja savu sīkumu, un visi kopā izdarījām vienu lielu lietu - mazgājām būvmateriālu. Tagad visi klucīši mūsu grupā ir tīri.

Piezvanīsim Svetlanai Jevgeņijevnai, lai pieņemtu jūsu darbu.

Puiši, es zinu, ka jūs zināt arī sakāmvārdus par darbu. Nosauciet tos.

1. Meistara darbs ir biedējošs.

2. Griba un darbs dod brīnišķīgus dzinumus.

3. Ja ir darbs, tad būs arī veiksme.

4. Pacietība un darbs visu sasmalcinās.

5. Ir grūti dzīvot, ja tu bēg no darba.

6. Kam darbs ir nasta, tas prieku nepazīst.

7. Acis baidās, bet rokas baidās.

8. Ja tu steigsies, tu liksi cilvēkiem smieties.

9. Kad biedru starpā nav vienprātības, viņiem neklājas labi.

10. Saule krāso zemi, bet cilvēka darbs.

11. Ja esat paveicis darbu, dodieties pastaigā ar pārliecību.

12. Viņi spriež nevis pēc vārdiem, bet pēc darbiem.

13. Darbs pabaro cilvēku, bet slinkums lutina.

Pedagogs: Labi, puiši, mēs šodien smagi strādājām ar jums un bijām pelnījuši medaļas. (skolotāja izdala bērniem medaļas) un rezumē dienu.

Nodarbība 5-6 gadus veciem bērniem, lai uzlabotu bērnu prasmes mazgāt leļļu drēbes, tās izgriezt, nostiprināt un paplašināt izpratni par drēbju kopšanu, kārtīguma ieradumu veidošanu, saudzīgu attieksmi pret apģērbu un vēlmi. palīdzēt; veicināt smagu darbu, atbildību par uzticēto darbu un kolektīvismu.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Nodarbības par darba apmācību kopsavilkums

(bērniem vecākā grupa DOW)

"Izmazgāsim leļļu kleitas."

Sastādījis: Turbiļeva

Tatjana Valerievna,

skolotājs MADO " Bērnudārzs № 8

Kombinētais tips"

Jemvas pilsēta, Komi Republika

Mājsaimniecība un mājsaimniecības darbi.

Vecuma grupa: bērni 5-6 gadus veci.

Organizācijas forma: tuvumā ir darbaspēks.

Bērnu skaits: līdz 8 cilvēkiem.

Integrācija izglītības jomās : sociālā un komunikatīvā attīstība, runas attīstība, kognitīvā attīstība, fiziskā attīstība.

Mērķis. Elementāru darba darbību veidošana, iesaistoties praktiskās darba aktivitātēs (Leļļu apģērbu mazgāšana).

Uzdevumi:

Izglītojoši. Attīstiet spēju rūpīgi ieliet ūdeni, ziepj audumu, berzēt īpaši netīrās vietas, izskalot veļu, sakratīt, pakārt žūt un tīrīt darba vietu.

Attīstošs. Attīstīt leļļu drēbju mazgāšanas prasmes un iemaņas, kārtīgumu. Attīstība smalkās motorikas rokas

Izglītojoši . Veicināt vēlmi palīdzēt pieaugušajiem un gādīgu attieksmi pret citu darbu.

Materiāli un aprīkojums. Katram bērnam: priekšauts, izlietne, ziepes ziepju traukā; leļļu drēbes, virve ar drēbju šķipsnām, eļļas audums galdiem, ūdens spainī, kauss.

Priekšdarbi.

Iepazīšanās ar sadarbības noteikumiem;

Ievads sakāmvārdos un teicienos par darbu;

Saruna: “Labāk mazs bizness nekā liela dīkstāve”;

Spēle ar zemu mobilitāti “Mēs jums nepateiksim, ko mēs darījām, bet mēs jums parādīsim, ko mēs darījām” Lasīšana daiļliteratūra: Y. Akim “Nekompetentā”, S. Mihalkovs “Viss pats”, A. Barto “Netīrā meitene”

Jaunākā skolotāja darba vērošana.

Nodarbības gaita.

Ievada daļa.

Audzinātāja. Puiši, kāds tagad ir gada laiks?

Bērni . Pavasaris.

Audzinātāja. Kādus pavasara svētkus jūs zināt?

Audzinātāja. Puiši, mūsu lelles ir skumjas. Drīz tuvojas 8. marta svētki, un viņu kleitas ir netīras. Kā mēs varam viņiem palīdzēt?

Bērni . Jūs varat mazgāt kleitas.

Galvenā daļa.

Audzinātāja . Pa labi. Kas mums tam vajadzīgs?

Bērni . Ūdens, ziepes, izlietnes, eļļas audums galdiem, ziepju trauki, leļļu drēbes, virve un drēbju šķipsnas.

Audzinātāja. Kā mēs mazgāsim savas drēbes?

Bērni atbild pēc kārtas.

Pārklāsim galdus ar eļļas drānu.

Lejam ūdeni traukos.

Izmērcēsim veļu ūdenī.

Ņemsim ziepes no ziepju trauka, saputojam veļu un nobersim to.

Pēc tam veļa ir jāizskalo.

Izgrieziet veļu ar abām rokām. Nokratīt nost.

Pakariet uz virves, uzmanīgi to iztaisnojot, nostipriniet ar drēbju šķipsnām.

Audzinātāja . Kur ir ziepes pēc veļas ziepēšanas?

Bērni. Ziepes jāieliek ziepju traukā, lai tās “neaizbēgtu” no galda.

Audzinātāja. Puiši, kas mums jādara, lai darba laikā nesamirktu drēbes?

Bērni. Mums jāuzvelk priekšauti un jāatrot piedurknes.

Audzinātāja. Labi darīts, jūs zināt, kā pareizi veikt darbu, lai palīdzētu lellēm sagatavoties svētkiem.

Jūs varat sākt strādāt.

Bērni veic darba aktivitātes.

Audzinātāja. Atgādinu, ka jāstrādā uzmanīgi, lai ūdens neizšļakstītos no baseina un lai šļakatas nekristu uz tiem puišiem, kuri strādā tuvumā.

Bērnu patstāvīgās darbības procesā skolotājs pieiet pie bērniem un, ja nepieciešams, palīdz ar padomu vai darbību demonstrēšanu..

 

 

Tas ir interesanti: