Аплікація у другій молодшій групі. «Будиночок». Конспект заняття з аплікації (молодша група). Матеріали, в тому числі для основи, оптимальний розмір деталей, можливість участі дітей у їх виготовленні.

Аплікація у другій молодшій групі. «Будиночок». Конспект заняття з аплікації (молодша група). Матеріали, в тому числі для основи, оптимальний розмір деталей, можливість участі дітей у їх виготовленні.

Олена Портних

Програмне зміст: Вчити дітей складати зображення з кількох частин, дотримуючись певної послідовності; правильно розташовувати його на аркуші.

Закріплювати знання геометричних фігур (квадрат, трикутник).

Матеріал: Модель будиночка.із будівельного матеріалу. Квадратний аркуш паперу для фону, паперові фігури (квадрати зі стороною 5 і 2 см, трикутник з боковою стороною 6 см, що гарно поєднуються за кольором); клей, пензлі для клею, серветки, додатково вирізані деталі геометричних фігур, кольори для доповнення сюжету.

Зв'язок з іншими заняттямита видами діяльності: Ігри з будівельним матеріалом, будівництво будиночка для матрьошок, заняття з ФЕМП.

b]Проведення: 1. На столі стоїть побудований з модулів макет будиночкарозглянути його.

При розгляді у дітей уточнити:

Що збудовано?

З яких частин складається будиночок?

Яку форму нагадує дах, стіни, вікно?

2. Подивіться, діти, у кожного з вас лежить набір геометричних фігур. Спробуйте скласти їх у себе на аркуші паперу теж будиночок.

Вийшов будиночок?

Спочатку, яку фігуру ви взяли? (Великий квадрат - це вийшла стіна)

А яку останню фігуру взяли? (маленький квадрат – це буде вікно)

А як, ви розташували вікно? (По центру, по середині)

Молодці! Чудові будиночки зібрали. А тепер у такій же послідовності починайте приклеювати деталі будиночка на основу.

Уточнити правила роботи із клеєм.

Скільки набирати клею на пензлик?

Як наносити клей на деталі?

Для чого нам потрібна серветка?

Нагадати дітям про гарне розташування аплікації на аркуші паперу, про акуратне наклеювання.

Запропонувати дітям, які швидко впоралися з роботою різноманітних додатково вирізаних деталей, для створення сюжетної картинки (жовті кола, різні квіти, стовбури дерев, листя, трава).

Запропонувати готові роботипомилуватися ними.

Публікації на тему:

Конспект заняття з аплікації – друга молодша група. Тема: "Меблі для Ведмедя." Мета: Закріпить уявлення про предмети меблів, їх призначення.

Конспект заняття з аплікації «Автобус для друзів» (друга молодша група)Аплікація. 2 мл. гр. Тема: Автопарк: сюжет «Автобус для друзів» Цілі: 1. Продовжувати вчити дітей змінювати форму предметів. 2. Заохочувати.

Конспект заняття з аплікації у другій молодшій групі «Будиночок для жаби»Інтеграція освітніх областей: «ХУДОЖНЕ ТВОРЧІСТЬ»(аплікація) «СОЦІАЛІЗАЦІЯ», «КОМУНІКАЦІЯ», «ПІЗНАННЯ»(формування цілісної.

Конспект НОД з аплікації «Колобок» (друга молодша група)Тема: Аплікація «Колобок» Завдання: - Вчити дітей зображати в аплікації предмети, які з кількох частин, визначити форму частин.

Конспект заняття аплікації з соціально-комунікативного розвитку «Будиночок для козенят». Друга молодша група.Конспект заняття аплікації з соціально-комунікативного розвитку «Будиночок для козенят». Друга молодша група. Цілі: Закріплення понять.

Конспект заняття з аплікації «Будиночок»Колективна аплікація. Програмне утримання: Виховувати в дітей віком повагу до праці дорослих, викликати бажання самим побудувати будинок, доповнювати.

Конспект заняття з аплікації «Кораблик» (друга молодша група)Муніципальне дошкільне освітня установа « Дитячий садок№122 комбінованого виду» Конспект заняття з аплікації «Кораблик».

Конспект заняття з аплікації «Весняні гілочки» (друга молодша група)Конспект заняття з ізодіяльності Аплікація з наклеюванням на тему: «Весняні гілочки» ІІ молодша група Вихователь: Бачу Анастасія.

Цілі та завдання: вчити складати предмет із кількох частин, дотримуючись певної послідовності, розвивати увагу, дрібну моторику рук і пальців, закріплювати знання геометричних фігур, колір, розмір.

Інтеграція освітніх галузей: художня творчість, Соціалізація, комунікація.

Попередня робота: Читання казки «Теремок».

Матеріали: аркуші паперу на кожну дитину, геометричні фігури для складання будиночка, клей, пензлики, клейонка, ганчірочки.
Заготовки для викладання будиночка з намальованим фундаментом, схематичне зображення будинку для розгляду.

Хід заняття

Перед вихователем герої казки «Теремок» (з паперу, він із ними розмовляє:

«Почекайте, зачекайте! Не все відразу, давайте хтось один мені розповість, звідки ви і що сталося?»

В. Нічого не розумію, хто жив, де жив, хто прийшов, що розчавив? Хлопці, може, ви здогадалися, що сталося і з якої казки ці герої?

Діти. Теремок. Ведмідь розчавив їхній будиночок.

В. Тепер зрозуміла. Як же ми допоможемо казковим героям? Де їм взяти новий будиночок?

Діти. Побудувати, зробити новий

В. Правильно. Подивіться, хлопці, на столі ми маємо паперові фігури, клей. Зараз ми з вами разом зробимо нашим героям нові будиночки і ведмедеві теж, щоб він більше не ламав чуже житло.

Діти сідають за столи.

Тільки перш, ніж будувати будиночок, давайте згадаємо, з яких частин він складається.

На дошці вивішено зображення будинку

Діти. Фундамент, стіни, дах, вікна, двері.

В. Все вірно. А яка форма буде у нашого будинку, з якої фігури ми його робитимемо?

Д. Квадрат, форма квадратна

В. Яка форма буде біля даху, з якої фігури?

Д. Трикутник, форма трикутна.

В. А вікна та двері якої форми будуть?

Д. Прямокутної.

Фізкультхвилинка: «Зайчик сіренький сидить» Зайчик сіренький сидить, і вухами ворушить,

Отак, отак, і вухами ворушить!

(Діти сідають навпочіпки і руками зображують, як зайчик ворушить вушками)

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки погріти,

Отак, отак, треба лапочки погріти!

(Діти злегка приплескують долоньку долоньку. Потім встають)

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати!

Скок - скок - скок - скок, треба зайчику поскакати!

(Діти стрибають на двох ногах, притиснувши руки до грудей)

Хтось зайчика налякав, зайчик стрибнув і втік.

В. Ну що ж, розпочнемо будівництво! Яку фігуру мені покласти на фундамент?

Д. Квадрат.

В. Правильно, це будуть стіни. Потім приклеюємо дах (показуємо трикутник). Яку форму вона має? (Відповіді дітей.)

А потім вікно та двері. Яку форму вони мають? (Відповіді дітей.)

Які гарні будиночки у вас вийшли, пропоную влаштувати новосілля та поселити туди наших казкових героїв (роздати дітям паперові фігурки героїв казки).

В. Хлопці, а що ми з вами зробили сьогодні?

А з яких фігур складаються ваші будиночки і якого вони кольору?

Хлопці, ви дуже добре впоралися із завданням! Молодці!

Конспект НОД з аплікації

у другий молодшій групі«Восьминіжки»,

МБДОУ Д/С №4 «Перлина».

Тема: «Ракета на старті»

Підготувала: вихователь 1 кв. категорії

Кривошеїна Катерина Валентинівна

м. Полярний, квітень 2018р.

МЕТА: Вчити складати композицію певного змісту із готових фігур.

ЗАВДАННЯ: Розвиваючі:

Розвивати увагу, пам'ять та мислення, уміння створювати композиції в аплікації.

Сприяти розвитку дрібної моторикирук, збагаченню та активізації словника дітей: космос, космонавт, місяць,космічний корабель, ракета , ілюмінатор , планети.

Навчальні:

- Формувати інтерес до роботи, уміння попередньо викладати (у певній послідовності) на аркуші паперу готові деталі різної форми, величини та кольори;

Закріплювати назви геометричних фігур: коло, прямокутник, трикутник.

Виховні:

Заохочувати дітей до бажання прийти на допомогу, виявляти почуття співпереживання, прояву творчої ініціативи;

Виховувати акуратність у виконанні роботи: правильно тримати пензлик, зайвий клей знімати об край баночки, змащувати деталі спочатку в середині, а потім по краях, класти пензлик у підставку, приклеювати частини намащеною стороною, притискати серветкою (не терти).

Попередня робота: Розмова з дітьми про космос, свято 12 квітня «День космонавтики»; розгляд ілюстрацій про космос, космічні кораблі; читання віршів, розгадування загадок на тему: "Космос", малювання на тему "Ракета", вивчення геометричних фігур.

МАТЕРІАЛИ : Макет ракети, клей, баночки для клею, фломастери.

На кожну дитину: - картон(фіолетовий, чорний) 1/2 альбомного листа,

Готові кольорові геометричні форми: прямокутник, трикутники (один великого, по 2 малого розміру), круги - «ілюмінатори» (по 2-3) різного кольору, круги жовтого кольору- Місяць (по 1); - Пензлики для клею (в підставках), - Серветки.

Вік: 3-4 роки.

Загальна тривалість практичного заняття: 15 хвилин.

ХІД РОБОТИ

    Хлопці, давайте встанемо в коло, візьмемося за руки, посміхнемося та подаруємо один одному гарний настрій. Я хочу запропонувати вам сьогодні вирушити у подорож. Як ви вважаєте, куди ми зможемо з вами вирушити? (відповіді дітей)

Давайте всі разом вирушимо вкосмос Тільки я не знаю, на чому ми зможемо туди вирушити? (Пропозиції дітей)

Я зараз вам допоможу, відгадайте-но загадку:

На кораблі повітряному, космічному, слухняному,

Ми, обганяючи вітер, мчимо на … (Ракеті).

(«Політ» макета ракети, його «приземлення» – вносить помічник)

Правильно, хлопці, до космосу можна полетіти на ракеті.

(Показ картини «У космосі»)

А як же називають людей, які керують такою технікою, літають у космос?(Відповіді дітей) Правильно , космонавти .

Давайте розглянемо ракету, із яких частин складається цей літальний апарат. – Цекорпусракети (Діти повторюють) , а подивіться, які красиві віконця укосмічної ракети , це – ілюмінатори Якої вони форми?(розглядають, чіпають і повторюють за вихователем нові слова, відповідають питання). А щоб ракета полетіла вгору, їй потрібні такі крила.(Присіли, подивилися).

Як ви вважаєте, якими мають бути космонавти?(Відповіді дітей)

Щоб бути сміливим та сильним, як справжній космонавт, потрібно щодня починати, мабуть, із відпочинку? Нічого не їсти, не пити? Дивитися мультфільми? Правильно?(Відповіді дітей) Ні? А з чого ж тоді треба розпочинати день?(Відповіді дітей) Точно, із зарядки! Хочете стати сміливими та сильними? (Відповіді дітей) Тоді починаємоіз зарядки:

2. Космонавти, починайте, руки, ноги розминайте:

РАЗ - піднялися, потяглися, ДВА - нахилилися, розігнулися.

Над маківкою три бавовни, а потім і два стрибки.

Вдих і видих, вдих і видих - подихали глибоко,

Сіли тихо та легко (сідають за столи).

Відмінно, хлопці, тепер ви, напевно, зможете стати космонавтами.

3. Самостійна робота дітей (Викладання та приклеювання деталей).

Гра «Побудуй ракету»: - А давайте, хлопці, пограємось укосмонавтів ,

У космосз вами полетимо!

Збираємось у політ,

Для космонавта нашого

Будуємо новий зореліт.

- Отже, хлопці, почнемо. У вас на столах лежать геометричні постаті. Корпус ракети складається з ... якої фігури? (Прямокутник).

Молодці! А ніс у ракети? (Великий трикутник)

І, зрештою, крила? (Два трикутники, які менші).

Розумниці! Навіщо ж у нас будуть кола?

Правильно! Це вікна – ілюмінатори. Їх ми приклеїмо потім останніми.

Тепер працюємо обережно.(Слідкувати за тим, щоб діти правильно користувалися пензликом, клеєм, серветкою). (Нагадую, що клею багато брати не потрібно, зайвий знімаємо об край баночки, намазану фігуру приклеюємо, притискаємо серветкою).

Ах, які молодці! Хто хоче, можна фломастерами намалювати зірки, приклеїти жовтий місяць. Які міцні ракети стоять на вас на старті! Чи всі готові до польоту?

Ми побудували ракети

Корабля швидше немає.

Запрошуємо всіх у політ

На місяць! Ракета чекає!

Запрошуємо всіх землян,

Усіх хлопців із різних країн!

Викладайте ваші роботи на столі і разом розглянемо красу. Який транспорт ми з вами робили?(Ракету!) Які вам сподобалися роботи, хлопці?.. Усі роботи прекрасні, ви молодці, наші ракети готові до старту!

Дякую за увагу!

Ціль.Закріплювати вміння наклеювати різнокольорові кола різного розміру, кольору. Викликати позитивні емоції від спільної роботи.

Завдання:

  • Освітні: закріплювати уявлення про геометричній фігурі– колі; удосконалювати вміння класифікувати предмети за кольором; закріплювати прийоми наклеювання.
  • Розвиваючі: розвивати мову, пам'ять, увагу, мислення
  • Виховні: продовжувати виховувати у дітей чуйність, співчуття до казкових персонажів, викликати бажання допомагати їм.

Матеріали та обладнання.Кулі пластмасові (червоні, жовті, зелені); рознесення; 3 однакові кошики з кольоровим орієнтиром (стрічки червоного, жовтого та зеленого кольорів); аркуш білого паперу формату А1 із зображенням сумного клоуна, картка з намальованою на ній посмішкою для клоуна; вирізані кружки різного кольору, клей, пензлі, серветки; коробка із надувними кулями; аудіозапис В. Шаїнського "Цирк".

ХІД ЗАНЯТТЯ

Діти заходять до групи. На великому розносі лежать пластмасові кулі різних кольорів.

Вихователь:Діти, що це? (Кулі).
Як їх багато. А які вони гарні!
А хто мені скаже, якого кольору ці кулі? (Відповіді дітей)

Індивідуальні питання:

Варячи, покажи кулю червоного кольору.
А ти, Ладо, покажи кулю жовтого кольору.
Ну, і куля зеленого кольорунам покаже Ігорьок.

(Вихованець хвалить дітей).

Вихователь:Ой, хлопці, подивіться, а кульки розсипалися (висипати на підлогу кулі). Напевно, вони хочуть погратися з вами.

Які вони різні
Жовті та червоні,
Нині ми їм допоможемо
У кошики їх складемо.

Запропонувати хлопцям зібрати кулі. І покласти в кошик кулі такого кольору, якого стрічки на кошику. Перевірити разом із дітьми, чи всі кульки лежать у своєму кошику.

Стукіт у двері.

Вихователь:Здається, до нас хтось прийшов.

(Відчиняє двері та заносить панно із зображенням сумного клоуна).

Клоун. (Сумно)– Здрастуйте, хлопці!

Діти вітаються із клоуном.

Вихователь:Який настрій у клоуна? (Сумне, сумне). А як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей).

- А сумний він тому, що йому хочеться грати, але в нього немає кульок. Чи допоможемо йому розвеселитися? У вас на столі лежать різнокольорові кухлі - кульки і все необхідне, щоб їх наклеїти. Зробити це треба красиво – так, щоб кульки оточували нашого клоуна. Тоді він стане веселим.

– Покажіть, як клоун жонглюватиме кульками. (Діти імітують рух).

- А зараз приступимо до роботи.

У процесі роботи уточнити у дітей, куди вони наклеюватимуть кулі (вгору, вниз, над клоуном, під клоуном).
Після закінчення роботи вихователь (непомітно для дітей) приклеює на обличчя клоуна картку з посмішкою.

Вихователь:Подивіться на вираз обличчя клоуна. Що ви помітили? (Відповіді дітей).Який у нього зараз настрій? (Веселе, радісне).

- Так, він нам усміхається і каже вам спасибі за гарні, різнокольорові кульки. А ще він приготував вам сюрприз.

З коробки дістати різнокольорові надувні кулі та під музику В. Шаїнського «Цирк» запропонувати хлопцям пограти з ними.

Перспективне планування з освітньої галузі

Художня творчість Аплікація друга молодша група

ЗАНЯТТЯ №1 ТЕМА: Килимок для цуценя

Ціль: Виховувати в дітей віком інтерес до аплікації; закріпити засвоєні раніше знання правила наклеювання; чергувати кольори (жовтий та червоний) у накладанні паперових смужокна основу (килимок).

Матеріал:

  • По одній смужці паперу (5*20см) з надрізаними з обох боків краями у вигляді бахроми на кожну дитину;
  • Смужки жовтого та червоного кольору шириною 1 см.
  • Клей, пензлики для клею
  • Клейонка, серветка

Хід заняття: Діти сидять півколо перед мольбертом. Вихователь показує дві іграшки.

Вихователь: Ми вже знайомі з Мусею та Васею. Муся і Вася - два веселі кошеня. Якось Вася та Муся пішли в гості до знайомого Цуценя. Цуценя гордо розгулювало подвір'ям.

  • Подивіться на мою будку! Хазяїн тільки вчора мені її збудував! - Сказав Цуценя.
  • Який гарненький будиночок! - зраділа Муся.

Це не будиночок, а будка, – поважно зауважив Цуценя. - Тільки спати в ній мені жорсткувато, адже я звик спати вдома на м'якій підстилці.

Ми тобі подаруємо килимок! – пообіцяв Вася.

І кошенята побігли додому.

У нас є килимок! – сказала Муся. - Він новий, але зовсім білий.

Давай прикрасимо його смужками! - Запропонував Вася.

Ми їх намалюємо? – поцікавилася Муся.

Не намалюємо, а наклеємо! – відповів Вася. - Наклеїмо червоні смужки...

Чому червоні? Давай жовті, – не погодилася Муся.

Ні, червоні, – сказав Вася.

Паралельно з розповіддю дійте за кошенят: наклейте перші дві смужки - спочатку червону, потім жовту. Він узяв червону смужку, перевернув її, вмочив пензлик у клей, провів пензликом по смужці, і приклав смужку до килимка і пригладив ганчірочкою. - Ось так. -Ні, жовті! – закричала Муся. Схопила жовту смужку, перевернула її, намазала клеєм, приклала до килимка і притиснула ганчірочкою.

Гаразд, - погодився Вася, - давай клеїти по черзі! Беремо червону смужку, перевертаємо її, намазуємо клеєм, приклеюємо, притискаємо ганчірочкою. Тепер так само наклеюємо жовту смужку. Таким чином заповнюється весь килимок. Добре, що ви наклеїли смужки різного кольору. Вийшло дуже гарно! сказав Щеня. Діти, допоможіть нам прикрасити килимки для друзів нашого цуценя. Виконання завдання дітьми. Вихователь повторює послідовність виконання завдання, діти виконують наклеювання. Після закінчення роботи, Вася та Муся дякують дітям за допомогу та хвалять їхні роботи.

ЗАНЯТТЯ № 2 Тема: Кіт на ім'я Полосатик

Ціль: Розвивати сюжетно-ігровий задум; виховувати у дітей доброзичливість; розвивати вміння наклеювати готові форми

Матеріал:

  • смужки кольорового паперу шириною 1-1,5 см,
  • вирізані або рвані, довгі - для тулуба,
  • короткі – для хвоста та лапок кота.
  • Перш ніж відірвати смужку, зігніть аркуш і проведіть лінійкою по лінії згину.

Хід заняття: Вихователь: Якось Вася та Муся зустріли великого товстого кота. Кіт гірко-гірко плакав.

Як тебе звуть і чому ти плачеш? - Запитала Муся.

Мене звуть Полосатик, - сумно відповів кіт.

Смугастик? Де ж твої смужки? - здивувалися кошенята.

У тому й річ, - зітхнув кіт. – Я дуже люблю поспати. А сьогодні я випадково заснув у пральної машини! Господиня не помітила мене і випрала разом із білизною. І всі мої смужки зникли! Який я тепер Полосатик? Мене ніхто не впізнає без смужок. Що мені тепер робити? - Кіт знову гірко заплакав.

Здається, я знаю, як тобі допомогти, – сказав Вася. - Зараз ми наклеїмо на тебе смужки, і ти знову станеш смужкою. Муся! Клей, пензлик, смужки! Приступаємо!

Але в мене було багато смужок! - несміливо сказав кіт.

Так, - замислився Вася. - Нам із Мусею знадобляться помічники.

Давай допоможемо кошеням наклеювати смужки на смужку.

Наклеювати підготовлені смужки на тулуб, лапи та хвіст кота.

Тепер я знову справжній Смугастик! Спасибі вам велике! -радісно закричав кіт.

Тільки не засни знову у пральній машині! – гукнула на прощання Муся.

ЗАНЯТТЯ №3 Тема: Мухомори

Ціль: Виховувати доброзичливе ставленнядо казкових героїв, бажання допомогти їм; закріпити вміння та знання дітей про правила акуратного наклеювання готових деталей на аркуш паперу, користуватися серветкою.

Матеріал:

  • аркуш паперу з намальованими мухоморами;
  • клей
  • пензлики
  • серветки

Хід заняття: Вихователь розповідає:Є такий гриб – мухомор. Гриб гарний, ошатний: на червоному капелюшку - білі горошки, а на ніжці - ніжна спідничка-оборочка. Красив мухомор, та не кожному корисний. Білочка мухоморчик візьме, і їжачок візьме, і іншим лісовим жителям він знадобиться. А ось людині (дорослим та дітям) збирати, і є мухомори не можна.

Гуляючи лісом, ти часто зустрічаєшся з мухоморами. Але не чіпай мухомори, не рви їх, не збивай палицями, не тупцюй ногами. Полюбуйся ними і йди своєю дорогою. Пам'ятай, що деяким звірам мухомор кращий друг. Сьогодні я хочу розповісти тобі казку про мухомори. Якось під землею народилася велика родинамухоморів. Вони так раділи, що з'явилися на світ! Так поспішали показати себе всім і самим подивитися на біле світло! І ось, нарешті, мухоморчики з'явилися з-під землі. Дивляться вони один на одного і бачать: червоні капелюшки мають, оборочки є. Та немає в них білих цяток-горошин на капелюшках. Ось уже горе так горе! Та не просто горе, а біда! Прийдуть діти (люди) до лісу, не впізнають мухомори, сплутають з іншими грибами і візьмуть їх собі в козуб. Розчарувалися мухомори, засмутилися. Зібралися навколо них жителі лісові. Жаль їм мухомори, та нічим допомогти вони їм не можуть. А ось ми з вами можемо їм допомогти! Прикрасимо їх капелюшки білими крапками.

ЗАНЯТТЯ №4 Тема: Падає, падає листя(КОЛЕКТИВНА РОБОТА)

Ціль: Закріпити правила наклеювання (нанесення крапкою) невеликих заготовок; розвивати орієнтування у просторі;

Матеріал:

Листочки жовтого, червоного, оранжевого, зеленого кольорів.

Боку звернено стовбур дерева на великому аркуші паперу.

Хід заняття: Вихователь: Яка зараз пора року? (Осінь) А за що ми любимо Осінь? (Дерева різного кольору, багато листочків на землі, можна ними пограти, пошелестіти і т.д.)

Свято восени в лісі, і світло і весело. Ось які прикраси, осінь тут розвісила.

Кожен листок золотий - маленьке сонечко, зберу в кошик, я покладу на денце.

У мене цілий кошик чудових осінніх листочків. Візьміть собі той листочок, який вам найбільше сподобався. Подивіться уважно на нього, помилуйтеся. (Можна вставити танець із листочками, знайомий дітям з музичних занять). Далі вихователь уточнює у кожної дитини, якого кольору у неї листок, і пропонує приклеїти його на аркуш паперу, щоб вийшов цілий килим з листя. Вихователь нагадує дітям, як правильно намазати листок клеєм і потім прикласти його до паперу, притиснувши серветкою. Ось який гарний килим у нас вийшов. Ми повісимо його в групі і ще довго милуватимемося на нього і згадуватимемо прекрасний час осені.

ЗАНЯТТЯ №5 Тема: Гриби та ягоди для їжаків

Ціль: Розвивати сюжетно-ігровий задум. Наклеювати із готових форм зображення грибів, ягід.

Матеріал:

  • Аркуші паперу із зображенням двох їжаків
  • клей
  • пензлик
  • серветка

Готові форми грибів, ягід

Хід заняття: Вихователь розповідає: Ближче до осені почали лісові жителі до зими готуватись. Білки - горіхи на дупла збирати та гриби сушити. Мишки - зернятка з полів в норки носити. А колючі їжачки стали лісові ягідки, гриби їсти. Адже їм всю зиму треба проспати і сили зберегти.Маленькі їжачки вирушили в ліс за грибами та ягодами: горобиною та калиною. Біжать їжачки лісовими стежками, радіють. Скоро скуштують вони смачні червоні ягоди. На лісовому узліссі побачили горобину та калину. Стоять дерева стрункі, високі. Ягід на їхніх гілках мабуть-невидимо. Дивляться їжака на ягоди, а дістати не можуть. Аж надто високо! Думали, думали їжачки, як ягоди дістати, та нічого не вигадали. Далека дорога втомила лісових малюків. Вирішили вони відпочити. Згорнулися колючими клубочками і заснули. Як же бути? Як ягідки їжакам дістати? Діти, не залишимо лісових малюків без ягід! Поки вони сплять, наклеїмо на їхніх колючих спинках червоні ягідки горобини та калини. А щоб ще більше порадувати їжаків, приклеїмо їм ще й грибочки. Та більше! Вихователь нагадує. Як правильно наклеювати готові форми, і де їх розташовувати на колючках у їжаків.

ЗАНЯТТЯ №6 Тема: Вантажівка

Ціль: продовжувати виховувати у дітей чуйність, співчуття до ігрових персонажів, викликати бажання допомагати їм; закріпити уявлення про коло; закріплювати вміння брати пензликом клей наносити його на деталі.

Матеріал:

  • прямокутник (для кузова),
  • 2 кружки (для коліс),
  • 2-3 кружки поменше (для фар),
  • 4-5 гуртків неправильної форми (для яблук),
  • на яких можна намалювати поглиблення та гілочку.

Хід заняття: Вихователь розповідає:

Моя стара вантажівка зовсім розвалилася, - зітхнув Вася. - Мені він зараз такий потрібний, треба вивозити великий урожай яблук, а від нього тільки кабіна залишилася!

Не журись, Васю, ми полагодимо його! – сказала Муся.

Ця справа непроста! – відповів Вася. - Нам без помічників не обійтись. Давай допоможемо кошенятам полагодити вантажівку.

З чого почнемо? - Запитала Муся. - Які потрібні деталі для твоєї вантажівки? Вася замислився. Запитати у дітей, які деталі потрібні для вантажівки Васі. Чого бракує?

Спочатку поставимо колеса, щоб вантажівка могла їздити, - запропонував Вася. Попросити дітей показати, де повинні розташовуватись колеса та показати йому як наносити клей по контуру колеса.

Тепер зробимо кузов для вантажівки. У кузові перевозять важкі вантажі, тому ми повинні добре закріпити кузов. Запропонувати дітям намазати деталь клеєм за контуром.

А зараз уже можна покататися на твоїй вантажівці? - Запитала Муся.

Ні, ні, що ти! - Сказав Вася. - Нам обов'язково потрібно поставити нові фари: спереду, щоб освітлювати дорогу, і ззаду, щоби на нас не наїхала інша машина.

Фари можна наклеїти одну над іншою.

Ну ось, вантажівка і готова! - Досить сказав Вася. - Сідай, Мусю, я тебе прокачаю!

Куди ми поїдемо? - Запитала Муся.

Ми поїдемо до Їжачка, відвеземо йому яблука, – відповів Вася.

Давай допоможемо Вам завантажити яблука в кузов вантажівки. Без помічників я не впорався б! - Сказав Вася. - А тепер поїхали!

ЗАНЯТТЯ № 7 Тема: запалюємо вогники

Ціль: розвивати творче мислення, закріплювати навички роботи з папером та клеєм.

Матеріал:

  • Тоновані аркуші паперу із зображенням світлячка
  • Клей, пензлики, серветка
  • Готові форми вогників – зірочок.

Хід заняття: Вихователь розповідає: В одному казковому лісі жив-був маленький черв'ячок Світлячок. Весь день малюк Світлячок відпочивав у своєму будиночку під листком дзвіночка. А вночі на нього чекала робота - Світлячок запалював на небі яскраві золотаві зірочки. І чим більше зірок запалював малюк Світлячок, тим світліше ставало у казковому лісі. Усі звірі, птахи, комахи любили маленького доброго Світлячка. Часто відвідували його, приносили різні солодощі.

Але одного разу маленький Світлячок захворів і не зміг вийти вночі запалювати зірки. Без веселих яскравих зірочок нудно стало у казковому нічному лісі. Нудно і навіть страшнувато. З сумом дивився маленький Світлячок на темне небо. Він зітхав і думав: «Ех, були б у мене помічники! Вони зараз запалили б на нічному небі казкового лісу яскраві жовті зірки».

Давайте допоможемо маленькому Світлячку та запалимо зірки у казковому лісі! Діти разом із вихователів приклеюють готові зірочки на небо.

Вихователь продовжує розповідь: Мешканці казкового лісу вирішили не виходити вночі зі своїх будиночків. Вони знали, що через хворобу Світлячка у лісі буде темно. А як їм усім хотілося прогулятися лісом, освітленим зірками! Але що ж це? Звідки таке яскраве світло у нічному лісі? Вибігли звірі зі своїх будиночків, дивляться і своїм очам не вірять: все небо посипане яскравими зірками. У казковому нічному лісі знову ясно і не страшно. Дякую вам, маленькі помічники!

ЗАНЯТТЯ № 8 Тема: Ялинки для зайчат

Ціль: виховувати у дітей чуйність, доброту; викликати приємний клопіт до майбутнього новорічному святу; ритмічно розташовувати фігури (іграшки) на ялинці; закріплювати правила роботи з папером та клеєм.

Матеріал:

  • Тоновані аркуші паперу із зображенням зайців
  • Готові фігури ялинок, іграшок
  • Клей, пензлики, серветка

Хід заняття: Вихователь розповідає: Скоро настане Новий рік. В одному будинку люди готувалися до його зустрічі. Вони нарядили зелену ялинку різнокольоровими кульками та вогниками.

Увечері, коли всі в хаті лягли спати, до хатки прискакали цікаві зайчики. Вони зазирнули у вікно і ахнули - якась гарна, незвичайна ялинка стояла в кімнаті. У лісі таких красунь кролики не зустрічали. Довго милувалися вони вбраною ялинкою, а на світанку повернулися до себе в ліс. Зібралися зайчики на галявині і вирішили: у лісі багато ялинок, напевно серед них є така ж гарна, вбрана яскравими кульками та вогниками. Треба тільки гарненько пошукати її. І розбіглися зайчики лісом у пошуках прикрашеної ялинки. Довго бігали зайчики лісом, втомилися, але не знайшли вбраної ялинки. Багато у лісі зелених красунь, але всі вони без яскравих іграшокта вогників. Засмутилися зайчики. Хто ж їм нарядить ялинку до Нового року? Хто допоможе?

Адже ми можемо допомогти зайчикам! Нарядимо їм ялинку? Спочатку виберемо для зайчиків красиву ялинку. Вихователь запитує у дітей якої форми та якого кольору ялинка? Потім разом з дітьми прикрашає її іграшками (можна вирізаними з листівок). Подивіться, зайчики, яка гарна ялинка! Це наші діти постаралися для вас. Тепер і у вас, зайчики, буде веселий Новий рік під ошаткою!

ЗАНЯТТЯ № 9 Тема: Прикрасимо рукавичку для Мусі

Ціль: продовжувати виховувати чуйність у дітей, викликати бажання допомагати казковим героям; розвивати творчу активність, вміння розташовувати фігури на папері.

Матеріал:

  • трафарет рукавички
  • бантики, сніжинки
  • клей, пензлики, серветка

Хід заняття: Вихователь розповідає:

Сьогодні ми йдемо в гості до Мишонка, – сказав Вася. - На вулиці дуже холодно. Вдягайся тепліше.

Муся дуже зраділа, і почала збиратися. Вона одягла своє саме найкраща сукня, а поверх його одягла теплу шубкутеплі чобітки. На голову Муся одягла гарну шапочку і пов'язала шарф.

Я готова, - сказала задоволена собою Муся.

А рукавички? – здивувався Вася. - Ти забула рукавички, а надворі мороз.

  • А я не маю рукавичок, я їх втратила, - розплакалася Муся.
  • Не плач, зараз будь що придумаємо. - Упевнено сказав Вася.

А я знаю, як допомогти Мусі. У мене є багато різних перчаток, їх треба лише гарно прикрасити, щоб вони сподобалися Мусі. А оскільки у нас на дворі зима, то прикрашатимемо наші рукавички ми відгадайте чим.

З неба падають узимку і кружляють над землею

Легкі пушинки, білі... Сніжинки.

Правильно сніжинками, бантиками. А хто захоче, може прикрасити за своїм, будь-яким візерунком. Діти виконують роботу. Вихователь від імені кошенят дякує дітям, каже, що у них вийшли чудові рукавички.

ЗАНЯТТЯ № 10 Тема: Будуємо вежу

Ціль: Створювати радісний настрій викликати в дітей віком бажання самим побудувати вежу (складати з різних деталей); розвивати фантазію дітей; творчість; закріпити вміння працювати з папером та клеєм.

Матеріал:

  • різнокольорові прямокутники чи квадрати: великі, середні, маленькі;
  • трикутні дахи.
  • Великі прямокутники можна скласти навпіл і вирізати у яких напівкруглу чи прямокутну арку.

Хід заняття: Вихователь: Якось Вася привіз на своїй вантажівці багато кубиків.

Зараз я буду будувати вежу, - сказав він.

Я теж, - сказала Муся.год

І вони взялися до справи.

Дивись, Мусю, яка в мене гарна вежа вийшла! – гордо сказав Вася.

А в мене нічого не виходить, - засмутилася Муся. - Усе чомусь розвалюється.

Давай будувати разом, – запропонував Вася.

Скласти вежу, не приклеюючи деталі.

Щоб вежа не впала, знизу я поставлю найбільший кубок. На нього - кубик менший, потім кубик ще менше. А зверху – трикутний дах. Ось башта і готова! А тепер ти, Мусю, будуй свою вежу поруч із моєю.

Діти самостійно викладають деталі вежі. Вихователь допомагає дітям у міру потреби. Можна запропонувати дітям зібрати вежу з інших деталей поряд із вашою. Ще раз повторіть послідовність дій.

У мене вийшло! – зраділа Муся.

Таку гарну вежу можна і приклеїти. Ти згоден?

Давай приклеювати вежу починаючи з нижньої деталі, - сказав Вася.Вихователь разом із дітьми згадує, як правильно наносити клей на папір.

Тут прибігло Мишеня і вигукнув: - Які гарні вежі! Я теж хочу побудувати таку ж гарну! Давай навчимо Мишеня будувати вежу з кубиків і допоможемо її приклеїти.

ЗАНЯТТЯ № 11 Тема: Соняшник

Ціль: Виховувати у дітей любов та повагу до бабусі, мами, бажання зробити їм приємне; закріплювати вміння працювати з папером та клеєм; розвивати орієнтування на аркуші

Матеріал:

  • 7-9 пелюсток жовтого (помаранчевого) кольору
  • 2-3 зелені листочки для соняшника.

Хід заняття: Вихователь: Вася та Муся розглядали книжку з картинками. -Дивися, Васю, а це що за квітка така? – здивувалася Муся. -Зараз дізнаємося, - сказав Вася і прочитав:

На городі, біля доріжки

Стоїть сонечко на ніжці.

Тільки жовті промені

В нього не гарячі.

Кошенята замислилися. А ти знаєш, що то за квітка?

Це ж соняшник! – здогадався Вася. - Тільки у нього мають бути жовті пелюстки.

Але тут немає жодних пелюсток! Навіть листя немає, - засмутилася Муся.

Так, мабуть, митець забув намалювати їх, – сказав Вася.

А як виглядає справжній соняшник? - Запитала Муся.

І тоді Вася вирішив зробити для Мусі сюрприз. Увечері, коли Муся заснула, Вася почав розкладати довкола серединки соняшника пелюстки.

Покажіть дітям, як треба розташувати навколо серцевини пелюстки, запропонуйте їм зробити це самостійно. Давай допоможемо Васі наклеїти пелюстки та листя, адже їх так багато! Ось як це робить Вася. «Щоб квітка була схожа на справжню, приклеюватиму тільки один край пелюстки, - вирішив Вася. - Ось так". Показати дітям, як намазати клеєм край пелюстки, що прилягає до середини квітки. Тепер приклеїмо листя до нашого соняшника. Вранці Вася показав свою квітку Мусі. - Який гарний соняшник! - Вигукнула Муся.

  • І зовсім як справжній, – додав Вася.
  • Давай, подаруємо його мамі та бабусі на свято? – запропонувала Муся.
  • Але ж соняшник літня квітка, а мамин святонавесні. Може бути ми подаруємо мамі якусь весняну квітку?
  • Ні. Соняшник схожий на сонечко. А сонечко таке ж добре і лагідне, як мама. – заперечила Муся.
  • Будь на твою, - погодився Вася. І кошенята подарували своїм мамі та бабусі чудові соняшники.

ЗАНЯТТЯ № 12 Тема: Чарівне дерево(Колективна робота)

Ціль: Викликати у дітей інтерес до природного явища (поява молодих листочків на дереві); викликати Почуття співпраці один з одним; наносити клей крапкою на середину листочка

Матеріал:

  • смужки кольорового паперу шириною 1-1,5 см, вирізані чи рвані.
  • тонований аркуш паперу із зображенням дерева без листя

Хід заняття: Вихователь: Якось навесні Вася та Муся гуляли весняним лісом. Вони вийшли на галявину і побачили самотнє дерево. Дивись, яке сумне дерево, – сказала Муся.

Це, напевно, тому, що на ньому зовсім немає листя, хоч і настала, але листочків на ньому немає! - зрозумів Вася.

Васенько, давай допоможемо дереву! Давай щось придумаємо! – попросила Муся. Кошенята замислилися.

Я придумав! – закричав Вася. - Ми наклеїмо на гілки листя з паперу!

Так, але ж листя має бути дуже багато. Вирізати їх довго, а дерево все сумніше і сумніше, - засмутилася Муся.

А ми й не вирізатимемо їх, адже папір можна просто порвати! - Сказав Вася.

Правильно! – зраділа Муся. - А щоб дерево розвеселилося і було гарним, зробимо йому різні листи темно і світло зелені. -Точно! - Вигукнув Вася. - Тоді наше дерево стане по-справжньому весняним! Кошенята взялися до справи.

Роботи у Васі та Мусі дуже багато, давайте їм допоможемо. Спочатку заготовимо листя. Діти відривають невеликі шматочкипапери від заготовлених рваних смужок різного кольору. А тепер наклеїмо їх на гілки дерева. Для цього необхідно нанести клей (точкою) на середину листка. Краї приклеювати необов'язково. Чим більше листя ми наклеїмо, тим красивішим буде дерево. Дерево зашелестіло своїм новим різнокольоровим листям. Дерево каже нам спасибі! – здогадалася Муся.

ЗАНЯТТЯ № 13 Тема: Веселий цирк

Ціль: Створити у дітей радісний настрій, розвивати задум, наклеювати різнокольорові кола, овали різних частинахлиста; закріплювати вміння працювати з клеєм та папером.

Матеріал:

  • Тоновані листи паперу із зображенням клоунів, цирку.
  • Готові деталі м'ячів, булав
  • Зображення «Цирк»
  • Весела музика на розсуд вихователя
  • М'ячі, кульки (за кількістю дітей)

Хід заняття: Вихователь: Запитує дітей, хто з них бал цирку? Розглядає картину "Цирк". Обговорює з дітьми хтось із артистів цирку найвеселіший. «У цирку виступають веселі клоуни, вони спритно підкидають різнокольорові кулі, м'ячі, булави. Вони всіх радують, розважають. І сьогодні до нас у гості прийшли клоуни. Наші клоуни дуже веселі, але вони забули свої м'ячики та кулі, і тепер їм нема чого підкидати вгору. Допоможемо їм, і приклеїмо багато кульок, м'ячів, булав. І тоді у нас буде так само весело, як у справжньому цирку.

Діти разом із вихователем виконують завдання. Після закінчення дітям даються м'ячі, кулі та пропонується стати найвеселішими клоунами. Звучить весела музика, діти вільно грають м'ячами та кулями.

ЗАНЯТТЯ № 14 Тема: Паровозик із Ромашкова(Колективна робота)

Ціль: Створити в дітей віком радісний настрій; бажання наклеїти поїзд, вагончики, пасажирів; закріпити вміння дітей правильно розташовувати квадрати на смузі (рейках) чергуючи їх за кольором.

Матеріал:

  • Аркуш паперу з намальованими рейками та паровозом, природою
  • Заготівлі для вагонів, коліс, вікон

Хід заняття: Вихователь розповідає: Сьогодні я вам розповім історію про один дивовижний паровозик. То був не зовсім звичайний паровозик. Він їздив із міста до станції Ромашкова. Його так і звали Паровозик із Ромашкова. Але дивним він був не через свою назву, а за те, що був дуже цікавий і допитливий. То він бичка зустріне, то зупиниться подивитись. Як розпускається квітка, а то зробить зупинку, щоб послухати співи соловейка або подивитися на світанок. Через це він часто запізнювався до місця призначення. Начальник станції сердився і лаяв його, а пасажири дуже любили паровозик. Але сьогодні з ним трапилося лихо. Поки він стояв і дивився, як мурашка тягне соломинку через рейки, його вагони зникли. Треба виручати допитливий паровозик і наклеїти нові вагончики. Допоможемо, хлопці?

Вихователь показує. Як склеїти вагончик із колесами, віконцями. Коли вагони будуть готові, можна запропонувати дітям приклеїти обличчя людей – пасажирів. Ось які вагончики вийшли гарні. Тепер наш паровозик може спокійно їхати Ромашковим. Після заняття можна інсценувати пісню «Потяг».

ЗАНЯТТЯ № 15 Тема: Пригощання для Карлсона

Ціль: Створити в дітей віком радісний настрій; виховувати

чуйність; вміння працювати з ножицями, папером та клеєм; розвивати творчу фантазію дітей

Матеріал:

  • Трафарети «тістечка»
  • Ножиці, клей, пензлик, серветки
  • Смужки кольорового паперу

Хід заняття

Вихователь: Чи знаєте ви, казку про Карлсона, який живе на даху? Тоді ви напевно знаєте, який він великий ласух.

Вихователь запитує дітей, що любить Карлсон. Я дізналася, що скоро Карлсон з'явиться у свого друга Маля. У нього незабаром день народження. Малюк попередив своїх батьків, що до нього на свято прилетить його найближчий друг - Карлсон. Напередодні дня народження батьки Маля готувались до зустрічі нового друга їхнього сина. Вони прибирали будинок, одягалися і пекли смачні тістечка. І ось настав ранок святкового дня. Все було готове до святкування дня народження малюка та зустрічі нового друга. Тільки одну річ не встигли зробити мама та тато – прикрасити тістечка різнокольоровими кругленькими цукерками та цукатиками. Вони знали, що Карлсон дуже любить солодкі та гарні тістечка. Але я думаю, що їм не варто так засмучуватися. Адже ми можемо допомогти їм прикрасити тістечка. Чи готові? Тоді приступаємо до роботи.

Після закінчення роботи. Вихователь хвалить дітей від імені батьків Маля, і каже, що і Малий і Карлсон будуть задоволені.

ЗАНЯТТЯ № 16 Тема: Ми веселі матрьошки

Ціль: Створити радісний настрій дітей; вчити розташовувати фігури по колу, розташовуючи матрьошок від великої до маленької; працювати з ножицями вирізуючи кола та квадрати для сарафана матрьошок.

Матеріал:

  • Трафарети матрьошок
  • Тоновані аркуші паперу
  • Заготовки для прикраси
  • Ножиці, клей, пензлик, серветка
  • Хусточки, для танцю
  • Касета із записом народної мелодії

Хід заняття: Вихователь загадує загадку:

Зростанням різні подружки, але схожі один на одного.

Усі перебувають у один одному, а лише одна іграшка.

Якщо дітям важко відповісти, показує їм іграшку - матрьошку. Подивіться, хто прийшов до нас у гості! Правильно, це Матрьошки. Далі вихователь розкладає всіх матрьошок ставлячи їх за зростанням у коло. Вихователь: Подивіться, а ось ще матрьошки, тільки сарафани у них не ошатні. Давайте поставимо матрьошок у хоровод, і прикрасимо їх сарафани різними візерунками.

Спочатку діти мають у своєму розпорядженні матрьошок на аркуші паперу, і тільки потім приклеюють їх. Вихователь уточнює з дітьми, чим і як можна прикрасити сарафан матрьошки. Після закінчення робіт вихователь пропонує дітям потанцювати з матрьошками. «Танець матрьошок»


 

 

Це цікаво: