Vyrastiem zdravá stredná skupina. Formovanie holistického obrazu sveta: „Vyrastiem zdravo“ osnova hodiny (skupina seniorov) na danú tému. Počúvanie detských piesní o zdraví

Vyrastiem zdravá stredná skupina. Formovanie holistického obrazu sveta: „Vyrastiem zdravo“ osnova hodiny (skupina seniorov) na danú tému. Počúvanie detských piesní o zdraví

Scenár

Organizované vzdelávacie aktivity

pre deti 6-7 rokov

TÉMA: "Rastiem a rozvíjam sa"

(upevnenie vedomostí detí o zmenách u človeka súvisiacich s vekom)

Vyplnené vychovávateľkou

MDOAU č. 18 "Brook"

Novotroitsk

Bešpalová Elena Grigorievna

Cieľ: posilnenie vedomostí detí o zmenách u človeka súvisiacich s vekom.

Úlohy:

Odovzdávanie vedomostí deťom o zmenách u človeka súvisiacich s vekom;

Formovanie vedomostí o zdravom životnom štýle;

· Vychovávať priateľský, starostlivý a pozorný postoj k blízkym;

· Rozvoj herná činnosť.

Priebeh organizovaných vzdelávacích aktivít.

Pedagóg (príbeh sprevádza ilustráciami).

Dnes budeme hovoriť o tom, ako ľudia rastú a menia sa počas svojho života.

Dieťa sa objaví a začne rásť v matkinom žalúdku, pričom z jej tela dostáva potrebné živiny a kyslík cez pupočnú šnúru, ktorej zvyšok – pupok – vidíte na bruchu. O deväť mesiacov neskôr sa dieťa narodí.

Novonarodené deti sú bezmocné, vyžadujú neustálu starostlivosť a pozornosť, veľa spia, plačú, ak sú hladné. Ale príde čas, vyrastú, naučia sa plaziť, potom chodiť a rozprávať.

Všetky batoľatá sa radi hrajú a pri hre sa môžu veľa naučiť. Preto sa toľkokrát hráme v škôlke aj počas vyučovania.

Keď majú deti sedem rokov, idú do školy, kde sa naučia veľa nového. Domáce vystúpenie domáca úloha hrať, chatovať s priateľmi.

Čas plynie, z detí sa stávajú tínedžeri, potom chlapci a dievčatá. Musí však prejsť ešte niekoľko rokov, kým sa z nich stanú dospelí muži a ženy, budú môcť pracovať a založiť si rodiny.

Ako ľudia starnú, je ťažké pracovať a odchádzajú do dôchodku. Majú čas relaxovať, pomáhať deťom pri výchove vnúčat alebo robiť to, čo ich baví.

Pozrite sa znova na ilustráciu. Skúste povedať pár slov o každom z týchto ľudí.

Deti si prezerajú ilustrácie a navrhujú vek ľudí, ktorí sú na nich vyobrazení, ich rodinný stav atď.

Vychovávateľ. Rastú, vyvíjajú sa a menia sa nielen ľudia, ale aj všetko živé okolo nás.

Hra "Čo na začiatku, čo potom?"

Deti vyskladajú logické reťazce z kariet a vysvetlia zostavenú postupnosť. Napríklad: „Najskôr žaba odložila hru, potom sa z nej vyliahli pulce, vyrástli a zmenili sa na žaby.“ Atď.

Príklady logických reťazcov:

Vajcia - kuracie - kuracie mäso;

Baby - chlapec - muž;

Žaluď - výhonok - dub;

Dievča - žena - babička;

Semeno - klíčok - slnečnica;

Kaviár - smažiť - ryby.

Vychovávateľ. Výborne! Povedz. Čím sa podľa vás líšia dospelí od detí?

deti. Dospelí sú vyšší. Vedia a vedia veľa. Dospelí majú deti alebo vnúčatá atď.

Hra „Roztiahnite obrázky“

Cieľ: objasniť predstavy detí o zmenách vzhľadu človeka súvisiacich s vekom, rozvíjať časovú orientáciu spojenú s vekom človeka.

Budova 1. Rozložte obrázky ľudí od najmladších po najstarších.

Bábätko - bábätko (dieťa)

Predškolák (predškolák)

mladší študent (školáčka)

Tínedžer (študent strednej školy)

mládež (dievča)

Muž žena)

Starec (stará pani).

Úloha 2. „Nájdi sám seba“

Kto je najstarší zo všetkých ľudí? (starí muži)

· Kto je najmladší? (Bábätká)

Kto je najsilnejší? (dospelý muž)

Vychovávateľ. Všetci dospelí boli raz deťmi. Vtedy ešte nevedeli a nevedeli, koľko z toho, čo vedia a dokážu teraz. Kým vyrastiete a dospejete, musíte sa tiež veľa naučiť. Každým rokom viete viac a viac. (uvádza príklady úspechu detí skupiny: Vanya a Dasha sa naučili zaviazať si šnúrky na topánkach; Nastya - vysloviť zvuk (p); Sonya sa venuje rytmickej gymnastike a už vystupuje na súťažiach atď.) Každý z vás ak si stanovíte nejaký cieľ, môžete ho dosiahnuť.

Deti a dospelí sú si v mnohom podobní: rozčuľujú sa a radujú, plačú a smejú sa, ochorejú a uzdravujú sa.

Spomeňte si na chvíle, keď sa vaša mama alebo otec z niečoho tešili.

deti. Otec sa veľmi tešil, keď na rybačke ulovil karasa. Mama bola šťastná, keď jej otec dal na narodeniny veľkú kyticu ruží. Mama bola včera rada, že som sama odkladala hračky atď.

Vychovávateľ. Výborne! Viete si všimnúť, čo poteší alebo rozhnevá vašich blízkych. Zostáva naučiť sa ich menej často rozčuľovať a častejšie potešiť.

Čo podľa vás znamená „rásť a rozvíjať sa“? A čo je pre to potrebné urobiť?

deti. Rozvíjať sa znamená učiť sa viac, stať sa múdrejším, láskavejším, silnejším. K tomu treba veľa študovať, športovať.

Vychovávateľ. Správne! Hovorí sa: „V zdravom tele zdravý duch“. Aby ste mohli správne rásť a rozvíjať sa, musíte nielen sledovať svoje zdravie, ale byť aj láskaví, inteligentní, dobre vychovaní.

Učiteľka vyzve deti, aby si s rodičmi doma pozreli svoje fotografie a napísali krátke príbehy o tom, ako rástli a menili sa.

Aplikácia.

Doplnkový materiál k téme „Rastím a rozvíjam sa“.

Hra "Pomenujte ďalšie slovo, vyberte ďalší obrázok."

Cieľ:

Objasňovanie vedomostí detí v triedení predmetov podľa podstatného znaku, aktivizácia zovšeobecňujúcich pojmov v reči, nácvik budovania jednoduchej výpovede pri vysvetľovaní ich výberu.

Cvičenie. Vyberte ďalšie slovo (obrázok), vysvetlite svoj výber.

Sady slov:

Uši, oči, nos, líca;

Ústa, oko, ruka, nos;

srdce, pečeň, žalúdok, prstom;

Zuby, jazyk, žalúdok, oko;

· Nos, krvi, priedušky, pľúca;

hlava, klobúk, dlaň, krk;

· Rukavice, prsty, noha, dlaň;

noha, chodidlo, koleno, čižmy;

oči, nos, okuliare, ústa atď.

Hra „Vyberte správne slovo“.

Cieľ:

Objasnenie predstáv detí o skúmaných predmetoch, obohatenie slovníka, názvy častí predmetov, ich kvalitatívne charakteristiky; cvičenie v nadväzovaní vyšetrovacích spojení a logických asociácií. Rozvoj súvislej reči pri príprave jednoduchých viet s daným slovom.

Cvičenie. Budem menovať rôzne slová. Musíte pozorne počúvať a zdvihnúť signál (rastlina, zviera, vták, osoba), ak moje slovo nejako súvisí s týmto objektom.

Učiteľ volá tieto slová: krídlo, konár, ruka, papuľa, zobák, vlna, kôra, koža, nechty, pazúr, koreň, list, vlas, perie atď.

Hra "Závery".

Cieľ:

Cvičenie pri vytváraní vzťahov medzi príčinou a následkom; rozvoj súvislej reči detí pri vysvetľovaní ich odpovedí.

Cvičenie. Dokončite ponuku!

· Ruky si treba často umývať, pretože...;

Dýchajte nosom do...;

Ľudia si čistia zuby na...;

· Ovocie je pre človeka užitočné, pretože...;

Zahrávať sa s ohňom je nebezpečné, pretože...;

· Človek nemôže žiť pod vodou, pretože...;

Dlhodobé opaľovanie je škodlivé, pretože ...;

Jedlo by sa malo meniť tak, aby ...;

Dlhodobé sledovanie televízie je škodlivé, pretože ...;

Nechty treba ostrihať na ...;

Osoba môže byť rozpoznaná podľa odtlačku prsta, pretože ...;

Je užitočné venovať sa telesnej výchove, pretože ... atď.

Hra „Zmeňte slová“.

Cieľ:

Cvičenie na správnu koordináciu slov v jednoduchej vete s predložkami.

Cvičenie. Zmeňte slová tak, aby ste vytvorili správnu vetu: "Mozog, lebka, chrániť." "Krv, choroba, nás, chráň." Stetoskop, srdce, počúvaj, pomôž. "Srdce, krv, orgány, pumpujte do". "Pokožka, teplo, chlad, cítiť, pomáhať, my." "Zuby, jedlo, žuť, brúsiť." "Kosti kostry, kĺby, spojte sa". Atď.

Hra na vytváranie fráz.

Cieľ:

Rozvoj zručností pre kreatívny dizajn fantastických obrázkov s korekčnou funkciou myslenia; aktivácia predložiek v reči; koordinačné cvičenia jednoduché slová a zostavenie jednoduchých viet z daných slov.

Cvičenie. Spojte dve slová do vety.

Slová pre prácu: krv - srdce; mäso - zuby; oči - TV; melódia - uši; vzduch - pľúca; rana - lekár; jazyk je sladkosť atď.

Rečový tréning "Vyvrátenie".

Cieľ:

rozvoj logické myslenie deti, cvičenie pri vytváraní väzieb medzi javmi; rozvoj spojenej reči.

Učiteľ ponúka úmyselne nepravdivé tvrdenie. Deti by mali vymyslieť čo najviac vyvrátení tejto frázy.

· Jedlo by malo byť vždy horúce.

Všetci ľudia majú rovnakú pleť.

Človek môže žiť pod vodou.

· Ak sú oči choré, narastú nové.

V žalúdku je jedlo rozdrvené, takže môžete prehltnúť celé kusy. Atď.


Bešpalová Elena Grigorievna

Projekt „Vyrastám zdravo“. stredná skupina autori: Kryakvina I.V. Efimova I.F. Bykova N.N. SOKOL 2013 Projekt „Vyrastám zdravo“. autori strednej skupiny: Kryakvina I.V. Efimova I.F. Bykova N.N. SOKOL 2013 BDOU SMR "MATERSKÁ ŠKOLA VŠEOBECNÉHO ROZVOJA TYPU 33"




"Starajte sa o svoje zdravie od mladého veku" - hovorí populárne príslovie. "Starajte sa o svoje zdravie od mladého veku" - hovorí populárne príslovie. Formovanie zručností a návykov u predškolákov zdravý životný štýlživot je dôležitý a dôležitý moderné podmienky. S týmto problémom sa stretáva každý rok predškolský: zlý zdravotný stav detí, nízka úroveň ich fyzického rozvoja a pod. Hlavnou myšlienkou práce na formovaní zručností a návykov zdravého životného štýlu medzi predškolákmi je, že na dosiahnutie harmónie s prírodou, sebou samým a spoločnosťou sa človek musí starať o zdravie už od detstva. Zdravie sa totiž považuje za harmonický stav tela (fyzická, duševná, sociálna pohoda), ktorý umožňuje človeku byť aktívny vo svojom živote. Formovanie zručností a návykov zdravého životného štýlu u predškolákov je v moderných podmienkach relevantné a významné. Tento problém sa každoročne stretáva v predškolskej inštitúcii: zlý zdravotný stav detí, ich nízka úroveň fyzického rozvoja atď. Hlavnou myšlienkou práce na formovaní zručností a návykov zdravého životného štýlu medzi predškolákmi je, že na dosiahnutie harmónie s prírodou, sebou samým a spoločnosťou sa človek musí starať o zdravie už od detstva. Zdravie sa totiž považuje za harmonický stav tela (fyzická, duševná, sociálna pohoda), ktorý umožňuje človeku byť aktívny vo svojom živote. Treba si uvedomiť, že formovanie zručností a návykov pre zdravý životný štýl u detí nie je možné bez spolupráce s rodinou. Treba si uvedomiť, že formovanie zručností a návykov pre zdravý životný štýl u detí nie je možné bez spolupráce s rodinou. Relevantnosť projektu.


Cieľ projektu: Cieľ projektu: Formovanie návykov zdravého životného štýlu u detí v rôzne druhy aktivity, interakcia s rodičmi v otázkach ochrany zdravia. Formovanie návyku zdravého životného štýlu u detí v rôznych aktivitách, interakcia s rodičmi v otázkach ochrany zdravia. :.:.




Ciele projektu Formovať u detí rozumný postoj k ich zdraviu. Formovať u detí primeraný postoj k ich zdraviu. Rôznymi formami a metódami telesnej kultúry a zdravotnej práce zvyšovať záujem o zdravý životný štýl. Rôznymi formami a metódami telesnej kultúry a zdravotnej práce zvyšovať záujem o zdravý životný štýl. Nadviazať spoluprácu s rodinami žiakov na probléme posilňovania fyzických a mentálne zdravie deti. Nadviazať spoluprácu s rodinami žiakov na probléme upevňovania fyzického a duševného zdravia detí.














Práca s rodičmi 1. Úloha pre rodičov: 1. Úloha pre rodičov: - Poskladajte rozprávku "Ako sa ovocie a zelenina hádali o svoje výhody." Nakreslite s deťmi obrázok. - Zostavte rozprávku "Ako sa ovocie a zelenina hádali o ich výhodách." Nakreslite s deťmi obrázok. - Prineste fotku z rodinný album na tému „zdravie a moje dieťa“. - Prineste fotografiu z rodinného albumu na tému "zdravie a moje dieťa." 2. Vytvorenie zložky zmeny „Rada Dr. Vitaminkina“. 2. Vytvorenie zložky zmeny „Rada Dr. Vitaminkina“.


3. fáza Pracovné výsledky. Okamžitý vzdelávacie aktivity s deťmi "Cesta do krajiny zdravia." "Cesta do krajiny zdravia." Účel: zovšeobecnenie vedomostí a zručností o zdravom životnom štýle u detí. Účel: zovšeobecnenie vedomostí a zručností o zdravom životnom štýle u detí.

Tatiana Chochlová
Kalendárový plán výchovno-vzdelávacej práce v seniorskej skupine. Téma týždňa: „Človek. Časti tela. Vyrastiem zdravo"

Téma: Ľudské. Časti tela. ja vyrastať zdravo.

1. Rozšírenie predstáv o zdravie a dôležité komponenty zdravý životný štýl(správna výživa, pohyb, spánok) a faktory, ktoré ničia zdravie, povzbudenie k zdravému životnému štýlu.

2. Rozvoj predstáv o vlastnostiach fungovania a integrity Ľudské telo naučiť deti postarať sa o seba zdravie vziať do úvahy vlastnosti vášho tela a zdravie(alergie, zlý zrak atď.).

3. Formovanie schopnosti určovať kvalitu produktov na základe zmyslových vnemov.

4. Formovanie predstáv o pravidlách starostlivosti o pacienta, rozvoj emocionálnej citlivosti a citlivosti.

Záverečné podujatie: Kvíz « Uzdraviť sa» .

Výchovná činnosť v režimových chvíľach

1 pol dňa.

prírodný kalendár.

Sociálno-komunikatívne rozvoj:

Práca v kúte prírody Postrek izbových rastlín vodou z rozprašovača. Cieľ: Naučiť novú pracovnú zručnosť; upevniť predstavu detí, že aj listy potrebujú vlhkosť; vychovávať rešpekt k rastlinám. Individuálne pracovať s Iljom, Maxim.

Integrácia vzdelávania regiónoch: OO kognitívny vývoj, OO Vývoj reči, OO Fyzický vývoj, zdravý životný štýl

Konverzácia „Čistota je zárukou zdravie» .

Oboznámte deti s konceptom Zdravie", Vychovaj zvyk čistoty telo, úhľadnosť oblečenia, účesy.

Di "Užitočné-škodlivé"

Cieľ: upevňovanie vedomostí detí o faktoroch prostredia. prostredia ovplyvňujúce zdravie. Individuálne pracovať s Vanyom, Olesya.

Rozvoj hernej činnosti. Hra na hranie rolí "Poliklinika". Zdokonaliť a rozšíriť herné nápady a zručnosti detí. Vychovaj rešpekt k práci lekárov. Individuálne pracovať s Mášou, Dáša S.

Mimovládna organizácia Sociálno-komunikatívna rozvoj:

Didaktická hra: "Katya prechladla".

Cieľ: naučte deti odvrátiť sa pri kýchaní a kašli, zakryť si ústa vreckovkou.

Hudobne urobil. Hry "Hádaj". Cieľ:

Formovanie neustálej túžby po správnej intonácii. Aktivácia sluchu vnímanie. Individuálne pracovať s Iljom, Dáša B.

Prechádzka 1 (kartotéka vychádzok č. 3)

Večer:

OO Telesný vývoj: wellness gymnastika po spánku.

OO Vývoj reči. Ind. Pracujte podľa pokynov logopéda. Individuálne pracovať s Lisou, Nikita.

OO kognitívny rozvoj: Práca na FEMP. (gyenes bloky) "Povedz jedno slovo" Cieľ: Rozvoj schopnosti pomenovať geometrické obrazce jeden druh zovšeobecňujúceho slova. Individuálne pracovať s Artem.

OO Umelecký a estetický rozvoj,

Manuál OO kognitívneho rozvoja práca: výroba papierových remesiel podľa návrhu žiakov.

OO Rozvoj reči, čítanie fikcia OO Telesný vývoj, zdravý životný štýl. Čítanie M. Pototskej "Akútna choroba ošípaných" zdravý životný štýl.

OO Telesný vývoj, zdravý životný štýl Situácia – komunikácia "Pri posteli chorých". Vychovaj súcit s chorými. Individuálne pracovať s Fieldsom, Maxim

Prechádzka 2

OO Kognitívny vývoj. OO Telesný vývoj zdravý životný štýl Pozorovanie Ako počasie ovplyvňuje naše zdravie» . Rozšíriť predstavy detí o prírodných javoch, o ich význame v našom živote.

"pasca" (beh) pracovať s Georgom, Lisa

"Poďme pozametať cestu". v kĺbe pracovná činnosť. Individuálne v spolupráci s Vikou, Máša

OO Telesný rozvoj, Herné cvičenie "Kto je ďalší" Cvičenie v hádzaní predmetov na diaľku (najmenej 4-6 m). Vybudujte si zručnosti bezpečného správania. Individuálne pracovať s Yanou

mimovládna organizácia Social rozvoj komunikácie, HLS. Situačný rozhovor o výhodách práce pre zdravie. "Zdravie, radosť a práca - vždy idú spolu bok po boku.

1 pol dňa.

OO Kognitívny rozvoj, OO rozvoj reči. Rozhovor o rannom počasí, naplnenie prírodný kalendár.

OO Umelecký a estetický rozvoj,

Hudba, OO Telesný rozvoj Rytmus "Šťastné nabíjanie". Rozvíjať tanečnú a hernú kreativitu detí.

OO Telesný rozvoj zdravého životného štýlu Situačný rozhovor "Ak budeš robiť telesnú výchovu, zabudneš na choroby."

OO Umelecký a estetický rozvoj,

poz. - reč r. Kreslenie "Mišutka prechladol" cieľ:

Vytváranie predstáv o vlastnostiach predmetov okolitého sveta. Obohatenie aktívnej slovnej zásoby detí.

Rozvoj predpokladov pre hodnotovo-sémantiku vnímanie, realizácia samostatnej tvorivej činnosti detí.

Rozvoj jemných motorických schopností rúk. Individuálne pracovať s Nikitou, Kosťa, Váňa

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Práca, OO Kognitívny rozvoj, domácnosti. života. práca „Urobme poriadok skupina»

Rozvíjať túžbu spolu s dospelými as ich pomocou vykonávať uskutočniteľné pracovné úlohy. Individuálne pracovať s Olesyou, Nikita, Artem

OO kognitívny rozvoj, Výskumná činnosť. Ako si ľudia chránia svoje zdravie? Naučte sa vytvárať vzťahy medzi príčinami a následkami.

OO Kognitívny vývoj, Experiment "Našimi pomocníkmi sú oči" Odhaľte dôležitosť vízie v živote človek.

"Pomôž sebe a priateľovi". Formovať schopnosť poskytovať elementárne zdravotná starostlivosť. Individuálne v spolupráci s Vikou, Kosti.

OO Rozvoj reči Artikulačná gymnastika „Ako cvičil jazyk“. Rozvíjajte artikulačný aparát.

Prechádzka 1 (kartotéka vychádzok č. 4)

Večer:

OO fyzický vývoj, wellness gymnastika po spánku.

OO Vývoj reči. Ind. Pracujte podľa pokynov logopéda.

OO Telesný rozvoj, OO Sociálny a komunikačný rozvoj, bezpečnosť

herné cvičenie "lezci". Cvičenie lezenia na gymnastickej stene (výška 2,5 m) so zmenou tempa. Vybudujte si zručnosti bezpečného správania. Individuálne pracovať s Iljom, Viera.

Rozvoj hernej činnosti Hra na hrdinov "Stanica rýchlej zdravotnej pomoci". Rozvíjať schopnosť prípravy potrebné podmienky pre hru. Ukážte spoločenský význam medicíny. Individuálne spolupráca s Lisou B., Egor.

OO Telesný vývoj, zdravý životný štýl. mobilná hra "pasca" (beh). Rozvíjať u detí obratnosť, schopnosť behať bez toho, aby do seba narážali. Naučte sa pri behu regulovať dýchanie. Individuálne pracovať s Polinou, Dáša B.

MVO Sociálno-komunikatívny rozvoj, bezpečnosť. Situačný rozhovor o pravidlách pobytu v materskej škole. Formovanie základov bezpečnosti.

MVO Sociálny a komunikačný rozvoj, Hra situáciu: "Môj vzhľad". Zlepšiť schopnosť všímať si a riešiť svoje vlastné problémy a taktne informovať kamarátov o svojich problémoch v oblečení, vzhľad v prípade potreby poskytnúť pomoc.

OO Umelecký a estetický rozvoj, Hudba Hudobne - robil. hry. "V lesoch".Cieľ: Rozvíjať u detí zvuk - výškový sluch, naučiť sa rozlišovať vysoké, nízke a stredné zvuky. Rozvíjajte zmysel pre rytmus, naučte sa rozlišovať medzi krátkymi a dlhými zvukmi. Individuálne pracovať s Dariou, Lisa T.

Prechádzka 2

OO kognitívny vývoj, pozorovanie "Slnko zapadlo pod obzor". Raz. Schopnosť nadviazať kauzálne vzťahy medzi prírodnými javmi a životom človek. Individuálne v spolupráci s Vikou

OO Telesný rozvoj, OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Hra vonku "Sme vtipní chlapci" (beh). Rozvíjať obratnosť, vyhýbať sa; zlepšiť schopnosť dodržiavať pravidlá hry. Rozvíjajte zručnosti pre bezpečné správanie v hre.

OO Telesný rozvoj zdravý životný štýl. Situačný rozhovor "Večerné prechádzky sú užitočné, odstraňujú z choroby." Rozšírte pochopenie úlohy dennej rutiny pre ľudské zdravie. Individuálne pracovať s Mášou, Ilya.

"bežci". Cvičenie v behu s malými a širokými krokmi. Individuálne v spolupráci s Maximom, Vlad.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Rozvoj reči, Didaktická hra "Moja adresa" cieľ: Opravte domácu adresu, priezvisko, meno, priezvisko rodičov. Učte sa žiakov voľne navigovať susedský plán. Individuálne pracovať s Georgom, Kosťa, Egor S.

1 pol dňa.

OO Kognitívny rozvoj, OO rozvoj reči. Rozhovor o rannom počasí, naplnenie prírodný kalendár.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Práca, OO Kognitívny rozvoj, Hra-konverzácia "Poliklinika". Rozšíriť vedomosti detí o práci lekárov rôznych odborností.

OO Kognitívny vývoj FEMP. (Myšlienkové hry) Ktorá sieť má viac loptičiek? Cieľ: cvičenie na porovnávanie čísla a na určenie, ktoré z dvoch susedných čísel je väčšie alebo menšie ako druhé veľa reprodukovať. Individuálne pracovať s Mášou, Veronika.

OO Telesný rozvoj Zdravý životný štýl, OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Rozvoj reči Modelovanie príbehu „Ak chceš byť zdravý Rozšírte chápanie dôležitých komponentov zdravý životný štýl. Individuálne pracovať s Dášou S.

OO Fyzický vývoj Práca pre rozvoj pohybov. (hry so športovými prvkami). "Najrýchlejší".

Cieľ: cvičenie v behu, plnenie úloh na zlepšenie schopnosti navigácie v priestore (zmena smeru behu, skákanie (skočiť na dve nohy). Individuálne pracovať s Iljom, Viera.

OO Kognitívny rozvoj, OO rozvoj reči. Konverzácia. (ja a moje telo). "Cesta do krajiny Nosaria" Cieľ: Predstavte anatomickú a fyziologickú štruktúru nos: jeho umiestnenie, štruktúra, pravidlá bezpečnosti a starostlivosti. Rozšírte chápanie detí zdravý životný štýl. Individuálne pracovať s Lisou.

OO Rozvoj reči, OO Kognitívny rozvoj, Didaktická hra "Úžasná taška". Rozvoj zmyslovej skúsenosti Individuálne v spolupráci s Veronikou, Lisa T, Vanya

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Situačný rozhovor "Nerob to, za čo by si sa mal hanbiť." Rozvíjať u detí schopnosť hodnotiť svoje činy. Individuálne pracovať s Nikitou.

Prechádzka 1 (skriňa na spisy 5)

Večer:

OO Fyzický vývoj wellness gymnastika po spánku.

OO Vývoj reči. Ind. Pracujte podľa pokynov logopéda.

MVO Sociálny a komunikačný rozvoj, pracovné zaradenie (domáce práce). Umývanie stoličiek.

Úlohy: Cvičiť deti v pracovných činnostiach, upevniť schopnosť správne používať vybavenie, vyvolať túžbu po aktívnom účasť v práci s dospelými. Individuálne pracovať s Iljom, Lisa B.

OO Kognitívny rozvoj, OO Telesný rozvoj zdravý životný štýl Situačné rozprávanie na tému "Šport a turistika posilňujú telo." Rozšírte svoje chápanie komponentov (dôležité komponenty) zdravý životný štýl. Individuálne pracovať s Polinou, Maxim.

OO Telesný rozvoj Zdravý životný štýl, OO Kognitívny rozvoj, Hra "športovci" Rozšíriť vedomosti detí o rôznych športoch. Obohaťte slovnú zásobu detí. Individuálne v spolupráci s Maximom.

Rozvoj hernej činnosti Hra na hrdinov. OO kognitívny rozvoj "U lekára". Cieľ: naučiť deti, ako sa starať o chorých a ako používať lekárske nástroje, vychovávať u detí všímavosť, citlivosť, rozšírenie slovnej zásoby zásob: zadajte pojmy "NEMOCNICA", "chorý", "liečba", "drogy", "teplota", "NEMOCNICA".

OO Umelecký a estetický rozvoj,

Aplikácia « Správna výživa. Miska ovocia" Individuálne pracovať s Ivanom.

OO Čítanie beletrie. Učenie básne E. Moshkovskej "uši". Rozvíjať pamäť, intonáciu expresívnosť reči.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Bezpečnosť, OO Kognitívny rozvoj, Konverzácia "Asistent premávky".

Didaktická hra "Zbierajte znamenie". cieľ: Rozbaliť zobrazenia žiakov o účele dopravných značiek. Oboznámte sa so zákazmi dopravné značky. Individuálne pracovať s Egorom, Vitalik

Prechádzka 2

OO Telesný rozvoj, OO Rozvoj reči, Prechádzka chodcom po ulici. Štadión Spartaka M. Gorkého Upozorniť deti na športoviská. Rozšírte vedomosti detí o odlišné typyšportu. Obohatiť vedomosti detí, že pohyb, šport sú dôležitou zložkou zdravý životný štýl. Rozvíjať u detí potrebu o zdravý životný štýl

MVO Sociálno-komunikačný rozvoj, Bezpečnostné pravidlá správania sa chodcov. Cieľ: Rozbaliť zobrazenia žiakov podľa pravidiel správania sa pre chodcov. Učte sa žiakov adekvátne reagovať na dopravné situácie, predvídať svoje správanie v rôzne situácie.

"Kto rýchlejšie dobehne k vlajke?" (beh) Cvičenie v behu; naučiť vykonávať akcie na signál. Individuálne v spolupráci s Maximom, Poley.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Práca v prírode Kopanie v stromoch a kríky.

Cieľ: rozvíjať chuť pracovať.

OO Fyzický rozvoj, OO Kognitívny rozvoj, Hra vonku "Vytvoriť tvar" (beh). Cvičenie v rozptýlenom behu. Rozvíjať pozornosť. Ind práca. s Artemom

OO Rozvoj reči, OO Sociálny a komunikačný rozvoj, bezpečnosť. slovná hra „Pravidlá dopravy» . Upevniť vedomosti detí o pravidlách bezpečnosti cestnej premávky.

Individuálne v spolupráci s Maximom, Artem.

1 pol dňa.

prírodný kalendár.

OO Umelecký a estetický rozvoj,

Hudba, OO Kognitívny rozvoj, Hudobná hra "Čo to hrám?" Rozvíjať zafarbenie. Individuálne pracovať s Vitalikom, Ilya, Masha B.

OO Kognitívny rozvoj FEMP herné cvičenie "Farba v položke, ktorú potrebujete"

Integrácia vzdelávania regiónoch: Kognitívny vývin, vývin reči, Cieľ: Vytváranie predstáv o vlastnostiach predmetov okolitého sveta. (tvar, farba, veľkosť) Obohatenie aktívnej slovnej zásoby detí. Rozvoj jemných motorických schopností rúk. Individuálne pracovať s Verou.

OO Rozvoj reči, OO Telesný rozvoj zdravý životný štýl. Prstová gymnastika "športovci" Rozvíjať dobré motorové zručnosti.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO rozvoj reči. slovná hra "Kto som". Rozšíriť vedomosti dieťaťa o sebe, jeho rodine. Individuálne pracovať s Georgom.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Situačná konverzácia „Deň do večera je nudný, ak nie je čo robiť“ Rozšíriť predstavy o úlohe dennej rutiny pre ľudské zdravie

Pozeranie karikatúry "Buď zdravý» "Masha a medveď"

Cieľ: konsolidácia CGT, vytvorenie pozitívnej emocionálnej klímy

Didaktická hra "Objednávka na pranie".

Cieľ: upevnenie vedomostí o pravidlách osobnej hygieny.

Individuálne pracovať s Egorom.

Prechádzka 1 (skriňa na spisy 6)

Večer:

OO Fyzický vývoj wellness gymnastika po spánku.

OO Vývoj reči. Ind. Práca na pokyn logopéda

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Telesný rozvoj zdravého životného štýlu. Rozvoj hernej činnosti Hra na hrdinov "Stanica rýchlej zdravotnej pomoci". Rozvíjať schopnosť koordinovať tému hry, rozdeľovať role, pripravovať potrebné podmienky pre hru. Ukážte spoločenský význam medicíny. Individuálne pracovať s Leroyom, Kosťa, Nikita

OO Telesný rozvoj Herné cvičenie "športovci trénujú". Cvičte skákanie rôzne cesty (jedna noha dopredu - druhá dozadu)

OO Rozvoj reči, Čítanie beletrie V. Oseeva "Len tak stará pani» . Cieľ: Naďalej učiť deti chápať žánrové črty príbehu, vytvárať si hodnotiaci postoj k postavám.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Spoločná práca starostlivosť o hračky. Rozvíjajte schopnosť dokončiť to, čo začnete. Individuálne pracovať s Vanyou G.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj,

Práca v kútiku prírody Starostlivosť o veľkolisté rastliny (utierajte listy namokro). Cieľ: Naučte sa utierať veľké listy rastlín vlhkou handričkou, pričom buďte opatrní. Individuálne v spolupráci s Maximom, Nikita.

OO Umelecký a estetický rozvoj. Konštruktívna modelovacia aktivita Konštruktívna hra Lego. Rozvíjať jemné motorické zručnosti.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, bezpečnosť Slovná hra "Nebezpečný-bezpečný". Rozšírte svoje chápanie funkcií Ľudské telo

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Problémová situácia "Veci v skrini sa pohádali" Posilnite schopnosť úhľadne poskladať svoje veci. Individuálne pracovať s Dášou S., Poly.

OO Kognitívny rozvoj, OO Rozvoj reči, Prezeranie prezentácií "Obyvatelia vitamínovej krajiny". Cieľ: upevniť vedomosti o výhodách zeleniny, bobúľ, ovocia. Individuálne pracovať s Vanyom, Nikita.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Kognitívny rozvoj, Rozvoj hernej činnosti Réžia hry "Dajte znamenia a vysvetlite". Cieľ: Rozbaliť zobrazenia žiakov o účele dopravných značiek. Oboznámte sa s varovnými signálmi.

Prechádzka 2

OO Fyzický rozvoj Hra vonku "Sme vtipní chlapci" (beh). Rozvíjať obratnosť, vyhýbať sa; zlepšiť schopnosť dodržiavať pravidlá hry. Rozvíjajte zručnosti pre bezpečné správanie v hre. Ind otrok s Maximom.

Mimovládna organizácia Sociálny a komunikačný rozvoj, Upratovanie práce oblasť zo suchých konárov.

Cieľ: zvyk spolupracovať, dosiahnuť realizáciu jesene spoločným úsilím.

OO Rozvoj reči, OO Kognitívny rozvoj, Hra "Neurobiť chybu". Rozvíjať rýchlosť myslenia, upevňovať vedomosti detí o tom, čo robia iný čas dni. Individuálne pracovať s Nikitou, Ilya.

OO Telesný rozvoj Herné cvičenie "lezci". Cvičenie v lezení na gymnastickej stene so zmenou tempa. Vybudujte si zručnosti bezpečného správania.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Rozvoj reči, Situačný rozhovor „Úsmev je spoločník zdravie a dlhovekosť» . Rozšírte chápanie základných komponentov zdravý životný štýl. Individuálne v spolupráci s Maximom, Nikita.

1 pol dňa.

OO Kognitívny rozvoj, OO Rozvoj reči, Rozhovor o rannom počasí, vypĺňanie prírodný kalendár.

OO Telesný rozvoj zdravý životný štýl, OO rozvoj reči. Rozhovor-uvažovanie "Ako vyrastať zdravo» . Podporujte pokusy vyjadriť svoj názor, súhlas alebo nesúhlas s odpoveďou priateľa. Individuálne pracovať s Lisou, Vitalik.

OO rozvoj reči. herné cvičenie "Čo si kúpime v obchode?" Rozvíjajte u detí schopnosť vybrať si čo najviac Zdravé jedlá. Individuálne pracovať s Olesyou, Vanya.

OO Sociálno-komunikačný rozvoj, bezpečnosť, OO rozvoj reči Komunikačná situácia „Ako sme s mamou chodili MATERSKÁ ŠKOLA» . Opravte pravidlá cestnej premávky. Cieľ: Formovať vedomý postoj k pravidlám cestnej premávky.

OO kognitívny rozvoj, "Štadión pre športovcov Stroygorodoku" Individuálne pracovať so Stepou, Artem.

OO Umelecký a estetický rozvoj, Kresba

Individuálne kresliarske práce. "Jesenné lístie". Cieľ: Predstaviť techniku ​​tlače listov. Pin zručnosti práca technikou sieťotlače. Rozvíjať vnímanie farieb. Naučte sa miešať farby priamo na listy alebo tampóny pri tlači. Individuálne pracovať s Verou, Lisa.

OO Kognitívny rozvoj, OO Telesný rozvoj zdravý životný štýl. Výskumná činnosť. Ako si ľudia chránia svoje zdravie? Ukážte závislosť ľudské zdravie zo správneho oblečenia. Naučte sa vytvárať vzťahy medzi príčinami a následkami. Individuálne pracovať s Vanyom, Lisa T., Maxim.

Prechádzka 1 (skriňa na spisy 7)

Večer:

OO Fyzický vývoj wellness gymnastika po spánku.

OO Vývoj reči. Ind. Pracujte podľa pokynov logopéda.

OO rozvoj reči. Čítanie beletrie. Čítanie M. Plyatskovského "Jedno ráno". Pomôžte deťom pochopiť skryté motívy správania sa postáv v diele.

OO Kognitívny rozvoj, bezpečnosť Bezpečnosť detí v každodennom živote. "Lieky, ktoré potrebujete a nepotrebujete" Cieľ: oboznámiť deti s konceptom "liek", "jed" a vysvetliť, že deti by nemali brať lieky samy alebo ich brať od cudzích ľudí. Individuálne pracovať s Mášou

OO Kognitívny rozvoj, OO Sociálny a komunikačný rozvoj, bezpečnosť Kvíz « Uzdraviť sa» . Upevniť vedomosti detí o dôležitých komponentoch zdravý životný štýl.

OO Umelecký a estetický rozvoj,

OO Kognitívny vývoj, Kresba podľa návrhu. Naučte sa kresliť štetcom rôznymi spôsobmi. Individuálne pracovať s Georgom, Nikita.

OO Kognitívny rozvoj, Didaktická hra "vitamínové domy" Opravte nápady o užitočné vlastnosti vitamíny.

OO Telesný vývoj, zdravý životný štýl, OO Kognitívny rozvoj, Situačný rozhovor "Cesnak a cibuľa zaženú chorobu." Ukážte závislosť ľudské zdravie zo správnej výživy. Individuálne pracovať s Iljom, Artyom.

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Kognitívny rozvoj, Rozvoj hernej aktivity Hra na hrdinov „Rodina (na návšteve u babičky)» Cieľ: Vychovaj túžba robiť radosť iným. Povzbudzujte deti, aby boli kreatívne reprodukovať rodinný život v hrách. Zlepšiť schopnosť samostatne vytvárať herné prostredie pre zamýšľaný pozemok. Individuálne pracovať s Dášou B., Olesya.

Prechádzka 2

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, OO Kognitívny rozvoj, Exkurzia na autobusovú zastávku. Problémové situácie

"Čo sa stane, ak...". Cieľ:

Opravte pravidlá správania sa v doprave, na autobusovej zastávke. Naučte sa reagovať na dopravné situácie, predvídať správanie v rôznych situáciách. Individuálne v spolupráci s Veronikou, Nikita.

OO Fyzický rozvoj Hra vonku "pasca" (beh) Rozvíjať u detí obratnosť, schopnosť behať bez toho, aby do seba narážali. Naučte sa pri behu regulovať dýchanie. Rozvíjajte zručnosti pre bezpečné správanie v hre. Individuálne v spolupráci s Vikou

OO Sociálny a komunikačný rozvoj, Práca, OO Kognitívny rozvoj, Pracovné zaradenie "Poďme pozametať cestu". Povzbudzujte deti, aby sa zúčastnili v spoločnej pracovnej činnosti Jednotlivec pracovať s Mášou, Artem.

OO Telesný rozvoj Herné cvičenie "bežci". Cvičenie v behu s malými a širokými krokmi.

OO Telesný vývoj, zdravý životný štýl, OO Rozvoj reči, Práca pre rozvoj pohybov "Zasiahnuť cieľ". Cieľ: rozvíjať oko a silu hodu. Hra "športovci" Rozšíriť vedomosti detí o rôznych športoch. Obohaťte slovnú zásobu detí.

MVO Sociálny a komunikačný rozvoj, pracovné zaradenie Zber listov topoľa, jaseňa, vŕby za jesenné remeslá. Cieľ: naučte sa starostlivo zbierať a rozlišovať medzi listami rôzne stromy. Individuálne pracovať s Lisou

OO Fyzický rozvoj Hra vonku "pasca" (beh) Rozvíjať u detí obratnosť, schopnosť behať bez toho, aby do seba narážali. Naučte sa pri behu regulovať dýchanie. Rozvíjajte zručnosti pre bezpečné správanie v hre. Individuálne pracovať s Vanyom, Máša.

Abstraktné

"Vyrastiem zdravý!"

Zdravie.

Oblečenie podľa počasia, sezóny).

Fyzická minúta:

Športovať

Ochorie

Kúpať sa

Umyť

Chôdza v zime bez klobúka

Umy si zuby

jesť čipsy

piť limonádu

Veľa ležania na gauči.

Výborne, chlapci, zvládli ste to!

Náhľad:

Štátny rozpočet materská škola vzdelávacia inštitúcia Materská škola č. 30 Vasileostrovského okresu mesta Petrohrad

Abstraktné

Priama edukačná činnosť

o formovaní holistického obrazu sveta:

"Vyrastiem zdravý!"

Účel: priblížiť deťom zdravý životný štýl.

Úlohy: upevniť vedomosti detí o ich tele;

Pestovať starostlivý postoj k vlastnému zdraviu a zdraviu iných;

Povzbudzujte deti, aby dodržiavali pravidlá potrebné na dodržiavanie

Zdravie.

Prípravné práce: pohľad na ilustrácie zobrazujúce ľudí,

umiestnené v zdravotníckych zariadeniach; pozorovanie

Okoloidúci na ulici (čo majú oblečené, zhoduje sa to?

Oblečenie podľa počasia, sezóny).

Materiály: vrecko naplnené zeleninou a ovocím; farebné ceruzky, papier.

Vypracoval: Pedagóg Golubeva I.V.

Chlapci! Dnes som dostal list z našej kliniky. Píše nám najdôležitejší lekár. Prosí o pomoc. Lekár má príliš veľa pacientov. Viete prečo veľa? Ochorie! Lekár nemá čas, žiada vás, aby ste mu pomohli. Musíte si nakresliť pravidlá, ktoré treba dodržiavať, aby ste boli zdraví a silní! Môžeme pomôcť?

Začnime od začiatku. Čo je zdravý človek? (Silný, veselý, nič ho nebolí, všetko klape).

Čo musíme urobiť, aby sme sa takými ľuďmi stali? Presne tak, starajte sa o svoje zdravie. Ako sa stať silným? Presne tak, treba športovať. Aké športy poznáš? Myslíte si, že je potrebné robiť nejaký druh športu pre zdravie? Nie, vôbec nie. Bude stačiť, aby som ja a swami cvičil každý deň. Ale musíte robiť cvičenia každý deň, nemôžete to preskočiť. Slovo náboj pochádza od slova náboj, naše telo, naše telo je tak nabité silou a energiou na celý, dlhý deň.

Výborne, ráno sme sa zobudili dobití silou. Takže? Je to dosť? Samozrejme, že nie. Ďalšia vec zdravý muž musí urobiť - mať správne raňajky. Vo všeobecnosti človek potrebuje jesť správne, aby si udržal a udržal svoje zdravie. A čo je správna výživa? Čo raňajkujete doma? Aké produkty sú užitočné? Čo sú škodlivé? Jete vždy len zdravé jedlá? Výrobky obsahujú vitamíny potrebné pre človeka, najmä pre dieťa. Napríklad mrkva obsahuje veľa vitamínu A, rastového vitamínu. Je to veľmi potrebné pre deti, ktoré chcú vyrásť do výšky. Čučoriedka je veľmi užitočná pre zrak. Ryby, tvaroh - na kosti. Mäso - aby svaly boli silné!. Ale, chlapci, je veľmi dôležité, aby jedlo bolo vyvážené, nie monotónne. Absolútne všetka zelenina a ovocie sú užitočné. ALE ak budete jesť jednu čučoriedku celý týždeň, váš zrak môže a bude veľmi dobrý, no všetko ostatné stratí na sile!

Vy viete všetko! Muž sa zobudil, cvičil, raňajkoval. všetky? Samozrejme, že nie. Teraz je čas na hygienické postupy. Prečo by sa mal človek umývať? Umy si zuby? Správne, umyte nečistoty a baktérie. A ak sa človek neumyje, môžu sa objaviť všetky druhy kožných ochorení, nebude si čistiť zuby - ochorejú!

Aké pravidlá teda už vieme presne nakresliť pre deti, ktoré chcú byť zdravé? 1. Šport, pohyb 2. Správna výživa 3. Hygiena.

Fyzická minúta:

Teraz si dáme pauzu a hráme sa. Nazvem ťa činmi a ty tlieskaš, ak je to užitočné, dupni, ak je to škodlivé. Obchod?

Športovať

Ochorie

Kúpať sa

Umyť

Chôdza v zime bez klobúka

Umy si zuby

jesť čipsy

piť limonádu

Veľa ležania na gauči.

Výborne chlapci, odviedli ste skvelú prácu. Ďalšia hra. Darujem ti vrecúško, v ktorom je ukrytá zelenina a ovocie. Budete musieť cítiť, so zaviazanými očami, vytiahnuť tento produkt, určiť dotykom, čo to je.

Deťom je ponúknutá nepriehľadná taška so sadami ovocia a zeleniny.

Výborne, chlapci, zvládli ste to!

No a pripomenuli sme si základné pravidlá zdravého životného štýlu. A teraz mi pripomínaš, čo ešte treba a čo sa nedá urobiť?

Deti ponúkajú svoje vlastné odpovede.

A teraz najdôležitejší moment. Na stole máte listy papiera, ceruzky. Nakreslite pravidlá zdravého životného štýlu. Lekár, ktorý nám list napísal, ich zavesí vo svojej ambulancii, budú sa vedieť starať o svoje zdravie!

Deti kreslia obrázky. Učiteľka ich spolu s deťmi zabalí do veľkej obálky, napíše adresu.


Irina Denisenko

Synopsa OOD o zdravom životnom štýle„Ja vyrastať zdravo» stredná skupina.

opatrovateľka: Denisenko I. N.

Vzdelávacia oblasť: "Kognitívny vývoj"; vytvorenie holistického obrazu sveta.

Pedagogický cieľ: pestovať záujem o vlastné zdravie, túžba podporiť ju obohateným jedlom - zeleninou a ovocím, objasniť a rozšíriť predstavy o vlastnostiach zeleniny; naučiť deti správne pomenovať ovocie a zeleninu; rozpoznávať ovocie a zeleninu na obrázkoch; pokračovať vo vzdelávaní kultúrne a hygienické zručnosti.

Doplnkové vzdelávacie oblasti: "Sociálny a komunikačný rozvoj", « Umelecké a estetické vývoj".

Aktivity: hra, kognitívno-výskumná, rečová, motorická, komunikatívna.

Učiteľ ide za obrazovku a rýchlo sa prezlečie do obleku "vitamíny".

Chlapci, pozrite sa na môj dnešný oblek. Vedeli ste, kto som? Ja, Vitamínka a dnešná naša lekcia bude venovaná zdravie a všetko s tým spojené.

Ako si udržíte svoje zdraviečo robíš aby si nebol chorý?

Poďme odhaliť tajomstvá zdravie.

Takže to rásť a rásť,

Treba športovať.

Nech nie si lenivý

Čistite si zuby 2 krát denne

Aby vás nebolia zuby

Jedzte karamelové cukríky.

Ak idete v zime na prechádzku,

Čiapku a šál nechajte doma.

Ovocie a zelenina pred jedlom

Opatrne, veľmi usilovne môj

Choď do postele, vstaň,

Dodržiavate denný režim.

Tu je ďalší jednoduchý tip:

Moje ruky pred jedlom.

Rýchlo utekáš od svojej matky,

Nedovoľte, aby vám ostrihala nechty.

Vreckovka, hrebeň by mal byť váš vlastný -

Pamätajte na to a nepoužívajte cudzincov.

Ak je na ulici kaluž alebo špina,

Určite tam treba ísť

Prvé tajomstvo zdravie- pravidlá osobnej hygieny.

Radi cvičíte? Druhé tajomstvo zdravie- Chôdza na čerstvom vzduchu a vykonávanie športových cvičení.

Postavte sa teraz do kruhu, spoločne vykonáme pohyby. Opakuj po mne.

Telesná výchova rozcvička.

Položíme ruky na ramená

Začneme ich otáčať.

Takto si fixujeme držanie tela.

Jeden dva tri štyri päť! (Ruky na plecia, rotácia ramien dopredu a dozadu.)

Dajte ruky pred hruď

Rozdelíme do strán.

Urobíme cvičenie

Za každého počasia. (Ruky pred hrudníkom, trhanie rukami do strán.)

Zdvihnime pravú ruku

Druhú dáme dole.

Vymieňame ich

Plynule pohybujeme rukami. (Jedna rovná ruka hore, druhá dole, hladko

jedna ruka klesá a druhá stúpa súčasne.)

Teraz sa poďme dokopy

Poďme všetci na mieste. (Chôdza na mieste.)

Chlapci, čo sú vitamíny? Kde môžete získať vitamíny? V ovocí a zelenine je veľa vitamínov.

Učiteľ číta básne o vitamínoch.

Malá dcérka

Šarlátové líčka

Pretože vitamíny

Každý deň v Irininom menu

Šťava v pohári a kompót

Moja dcéra pravidelne pije.

Irina na tvári

Vitamíny A, B, C.

Byť silný, obratný,

Zdravý, veselý

Nejedzte čipsy

A piť Coca-Colu.

Jedz jablko, slivku,

Citrón, pomaranče

V ovocí a bobuliach

Sú tam vitamíny.

A teraz vám ponúkam pestovať zázračný strom, ktorý bude rásť, pestovať iba užitočné produkty. Tu sú obrázky rôznych jedál. Každý z vás príde, vezme si jednu kartičku s obrázkom zdravého produktu a zavesí ju na stromček a potom si pokojne sadne na svoje miesto.

Aké produkty ste si nevzali! prečo? A ako jedným slovom pomenovať produkty, ktorých obrázok ste zavesili na stromček! Čo sú zač!

Tretie tajomstvo zdravie - užitočné produkty. Znamená byť zdravý, treba brať vitamíny, jesť zdravé jedlá, v ktorých je veľa vitamínov.

Navrhuje vykonať didaktická hra "Rýmy". Učiteľ číta riadky básne, deti pokračujú v preberaní riekanky.

Aby sa deti vyvíjali, je potrebné správne .... jesť

Jedzte zeleninu a ovocie, prírodné .... produkty

Ak nechcete polievku, správate sa veľmi... hlúpy

Paradajky a cesnak na chlebe sú užitočné pre každého .... kôra

Jedzte sladkosti a koláčiky len trochu, pre .... náladu

Doplňte vápnik priateľovi, jedzte na raňajky .... tvaroh

Aby ste si ušetrili obed kompótom, je lepšie .... vypite to

A teraz náš tím pije kefír a .... zrazené mlieko

Jedzte menej zlých jedál, jedzte viac čerstvého ... ovocia

Neopakujte rovnaké jedlá, váš jedálny lístok by mal byť .... čerstvé

Budete kamaráti s čipsami, budete silný muž .... nebyť

Chlapci, postavme sa do kruhu.

Všetky deti sa zhromaždili v kruhu

Som tvoj priateľ a ty si môj priateľ

držte sa pevne za ruky

a usmievajte sa na seba.

Deťom ďakuje a chváli ich za usilovnosť.


 

 

Je to zaujímavé: