Батьківські збори круглий стіл у середній групі. Конспект батьківських зборів у середній групі «я говорю, граю, або як розвивати мову дитини. «Гаряча лінія» - обмін думками, обговорення, плани

Батьківські збори круглий стіл у середній групі. Конспект батьківських зборів у середній групі «я говорю, граю, або як розвивати мову дитини. «Гаряча лінія» - обмін думками, обговорення, плани

, Конкурс «Презентація до уроку»

Презентація до уроку








Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі:

  • познайомити батьків із віковими особливостями дітей 3-4 років;
  • розширення контакту між педагогами та батьками

Завдання: розглянути вікові та індивідуальні особливості дітей 3-4 років; оновити анкетні дані сімей вихованців; навчити батьків спостерігати за дитиною, вивчати її, бачити успіхи та невдачі, намагатися допомогти їй розвиватися у її власному темпі.

Форма проведення : бесіда за круглим столом

Учасники: вихователі, батьки, вузькі спеціалісти.

Підготовчий етап

Підготовка листів подяки сім'ям, які взяли активну участь у житті групи та дитячого садка

Попереднє анкетування батьків (Додаток 1-2).

Розробка проекту рішення батьківських зборів.

4. Оформлення запрошень.

  1. План проведення:
  2. Вступна частина.
  3. Вітання батьків із початком навчального року.
  4. Вибори нового складу батьківського комітету
  5. Психологічні особливості 3-4 років.
  6. Нагородження батьків.

Хід заходу

I. Організаційний етап

Вправа "Яким ви хочете бачити свою дитину?"

Перед вами лежать пелюстки нашої майбутньої ромашки. Запишіть, якою ви хочете бачити свою дитину на “пелюстці ромашки”.

(Після спільного обговорення батьків "пелюстки" прикріплюються на дошку у вигляді "ромашки")

Звучить музика, що налаштовує на спільну роботу. Столи розташовані півколом. На центральній стіні плакат з темою зборів.

Батьки вивчають зміст програми батьківських зборів.

1. Вступна частина

Вихователь : Доброго вечора, шановні батьки! Ми дуже раді вас бачити! Сьогодні у нас свято. Спробуйте здогадатися якийсь. Нашим чудовим діткам виповнилося три - чотири роки, вони перейшли до другої молодшої групи дитячого садка! Давайте передамо їм свої побажання.

Вправа "Побажання"

Батьки встають у коло, вихователь під музику пускає колом “чарівний мікрофон”. У кого мікрофон залишиться в руках, той вимовляє побажання.

Вихователь: Діти дуже змінилися, стали дорослішими, самостійнішими. Які вони, наші трирічки? Про психологічні особливості дітей 3-4 років розповість психолог. (Додаток 3)(Презентація 1)

Вихователь: Іноді батьки чують від дитини "не хочу в дитячий садок" Що робити, як вчинити? Консультація для батьків: “Моя дитина не хоче ходити до дитячого садка”. (Додаток 4)

Вихователь: Чим же зайняті діти у дитячому садку? (Розповідаємо батькам про режим дня, освітні програми, за якими здійснюється педагогічний процес, завдання виховання та навчання, про основні заняття та види дитячої діяльності (сітка занять), про додаткову освіту (безкоштовні та платні гуртки) Батьки задають питання, що їх цікавлять, висловлюючи пропозиції з покращення якості освітнього процесу Їм видається пам'ятка “Правила для батьків” (Додаток 6). Батьки заповнюють анкету сім'ї, куди вносять усі зміни, що відбулися за поточний період (зміни прізвищ, адреса телефонів, місця роботи тощо). Батьки отримують роздрукований список вихователів (П.І.Б., контактні телефони, час проведення консультацій)

Вихователь: Пропонуємо обрати батьківський комітет групи, який займатиметься разом із вихователями організацією всіх наших спільних проектів

Вибори нового складу батьківського комітету. (Батькам роздають пам'ятки "Вибори батьківського комітету") (Додаток 5) Прямим голосуванням батьківський комітет затверджується.

Вихователь: У будь-якій команді дуже важливі розуміння, добрі відносини, взаємодопомога та взаємоповага Умовами гармонійних відносин дітей та батьків, дітей та педагогів, педагогів та батьків є вміння поступатися один одному. Шановні батьки! Рік тому ми переступили разом з вами та вашими дітьми поріг дитячого садка. За цей рік багато ми пережили – були і сльози, і сміх, і перші перемоги. Дякую Вам за те, що ви були поруч, за вашу підтримку.

(Вручення листів подяки батькам - активним учасникам заходів групи та дитячого садка.)

Рішення батьківських зборів:

  1. Встановити графік проведення групових батьківських зборів – 1 раз на квартал. Час початку батьківських зборів – 17.30.
  2. Головою батьківського колективу групи обрати, (П.І.Б.).
  3. Затвердити батьківський комітет у такому складі:
    (П.І.Б. членів батьківського комітету, їх телефони).
  4. Взяти до виконання правила для батьків.
  5. Заповнити анкету для батьків та анкету сім'ї.
  6. Педагогам і батькам здійснювати взаємодію один з одним, прагнучи до виконання головного завдання - створення сприятливих умов для освіти дітей у колективі, що склався.

Вихователь:Дякую, шановні батьки за те, що ви прийшли на батьківські збори. Запрошуємо вас на чаювання.

"Круглий стіл" з батьками

Ціль: у нетрадиційній обстановці з обов'язковою участю фахівців обговорити з батьками актуальні проблеми виховання.

Зустрічі за Круглим столом розширюють виховний кругозір не лише батьків, а й самих освітян. На засідання "круглого столу" запрошуються батьки, які письмово або усно висловили бажання брати участь в обговоренні тієї чи іншої теми з фахівцями. У проведенні «Круглих столів» реалізується принцип партнерства, діалогу, батькам пропонується підписати «візитку», приколоти її на грудях. Спілкування відбувається у невимушеній формі з обговоренням актуальних проблем виховання дітей, врахуванням побажань батьків, використанням методів їхньої активізації.

Висновок

Головною цінністю педагогічної культури є дитина - її розвиток, освіта, виховання, соціальний захистта підтримка його гідності та прав людини. Щоб батьки могли грамотно виховувати дітей, необхідно підвищувати їхню педагогічну культуру. З метою досягнення високого рівня вихованості дітей необхідна співпраця дитячого садка та сім'ї, взаємодоповнюючого, взаємозбагачувального впливу сімейного та громадського виховання.

Перейти до нових форм відносин батьків та педагогів неможливо в рамках закритого дитячого садка: він має стати відкритою системою. Результати зарубіжних та вітчизняних досліджень дозволяють охарактеризувати, з чого складається відкритість дошкільного закладу, Що включає "відкритість всередину" та "відкритість назовні".

В даний час триває перебудова системи дошкільного виховання, і в центрі цієї перебудови стоять гуманізація та деідеологізація педагогічного процесу. Метою його відтепер визнається не виховання члена суспільства, а вільний розвиток особистості

Кожна форма спілкування педагога з батьками має певні цілі та завдання. Систематичне застосування у роботі з батьками нетрадиційних форм веде до привернення уваги батьків до проблем виховання дітей, отримання необхідного мінімуму знань і, таким чином, підвищення педагогічної культури.

Проведені заходи показали, наскільки батькам цікаво було спілкуватися з педагогом, з дітьми. Вони отримали багато корисної інформаціїз психології та педагогіки, багато дізналися про своїх дітей.

Таким чином, використання нетрадиційних форм роботи педагога з батьками у ДНЗ дозволяє збагачувати знання батьків та застосовувати їх на практиці у вихованні своїх дітей.

«Круглий стіл» із батьками

Ціль таких заходів: у нетрадиційній обстановці з обов'язковою участю фахівців обговорити з батьками актуальні проблеми виховання. На засідання «круглого столу» запрошуються батьки, які письмово чи усно висловили бажання брати участь в обговоренні тієї чи іншої теми з фахівцями.

Робота з батьками у ДОП реалізується через різноманітні форми. Як відомо, існує кілька форм спілкування педагога з батьками: традиційні і нетрадиційні. Суть цих форм – збагатити батьків педагогічними знаннями.

У своїй роботі з батьками я найчастіше використовую одну з форм спілкування – це «Круглий стіл». Ця форма відноситься до нетрадиційної. Що таке «Круглий стіл»?

«Круглий стіл» - сучасна форма публічного обговорення чи висвітлення будь-яких питань, коли учасники, які мають рівні права, висловлюються по черзі або в певному порядку

Згідно з давньою легендою, мудрий король Артур вперше посадив своїх соратників за круглий стіл з метою зробити їх рівними та рівноправними. Завдяки можливості всім учасникам дискусії почуватися рівними у правах, круглий стіл дійшов до сьогодні як символ плідної дискусії та прийняття компромісних рішень.

Мета - домогтися взаєморозуміння та співробітництва на основі обміну інформацією у спільній діяльності.

Структура проведення

Підготовчий етап:

Визначення теми та мети круглого столу;

Підбір учасників;

Планування змістовної частини;

Планування організаційних питань та технічної сторони;

Підготовка до презентації, статті учасниками.

Основний етап:

Виступ ведучого;

Обговорення проблеми;

Виступ учасників;

Підведення підсумків.

Попередня робота:

Оформлення інформаційного листа про запланований круглий стіл;

Доповідь вихователя на тему;

Домашнє завдання- Презентація, статті;

Ділова гра.

Я вважаю, що круглий стіл як один із видів нетрадиційної роботи з батьками є найефективнішим. Завдяки цьому способу роботи я можу побудувати справжню довіру та партнерство з сім'єю на основі діалогічної стратегії співпраці з батьками. У зв'язку з цим підвищити ефективність позитивного виховного впливу дитячого садка на сім'ю, в тому числі і на проблемну.

«Круглий стіл» я намагаюся використовувати частіше, оскільки я вважаю саме така форма роботи надає можливість налагодити тісну взаємодію з батьками, висвітлюючи одну з тем. Як правило, на такому заході відбуваються плідні обговорення з батьками, всебічно розглядаються різні питання та виробляються спільні рішення. Проблеми, що обговорюються за "круглим столом" можуть торкатися будь-яких соціально-значущих проблем, бути спрямованими на вирішення конкретних завдань або пропонувати можливі шляхи розвитку.

Використовуючи «Круглі столи» можливе таке:

    провести у формі обговорення будь-яку тему, що стосується роботи з дітьми, одного чи кількох певних питань чи проблем;

    обговорювати питання, припускаючи різні думки, а також взаємні заперечення учасників;

    в результаті обговорення мають бути виявлені погляди всіх учасників на це питання;

    учасники мають рівні права та висловлюються у визначеному порядку.

Організовуючи та проводячи «круглий стіл» я дотримуюся кількох правил:

    час проведення круглого столу не перевищувати 40 хвилин;

    залучити якнайбільше батьків;

    заздалегідь продумувати обладнання, яке може знадобитися батькам та промовцям;

    обговорювати з батьками час їхнього виступу;

    дати висловитись кожному з батьків;

    передбачувані питання та тему попередньо обговорювати.

Як ведучий «Круглого столу», я займаю нейтральну позицію по відношенню до батьків, просуваючи обговорення питаннями, що наводять, і даючи висловитися всім охочим. Звичайно ж, деякі виступи можуть викликати бурхливу реакцію будь-якого з батьків, і у них виникає бажання обмінятися думками лише з сусідами. У такому випадку, я як ведучий заходу не прошу дотримуватися тиші та порядку, а пропоную висловити та обговорити це разом з усіма. На мою думку, буде продуктивнішим надати кілька хвилин на обговорення тієї чи іншої проблеми.

Для того, щоб батьки відчували себе комфортно та впевнено, я на початку роботи намагаюся визначити етапи, цілі, завдання та основні питання, які необхідно обговорити. Під час переходу до наступного етапу обов'язково повідомляється.

Я пропоную вашій увазі кілька «круглих столів», які проводила цього року.

Круглий стіл із батьками

на тему: "Вихування доброти до природи".

1. Виступ вихователя.

Добру треба вчити.

Виховання доброти пов'язане з пробудженням у дитині співчуття, співпереживання в горі, біді та вмінні радіти та співпереживати успіху іншого як до свого власного. Дитина повинна приходити до цього не через осуд або страх покарання, а через зміцнення в міру його дорослішання почуття власної гідності. Дійсне, щире прояв любові дорослого до дитини спонукає його до прояву добрих почуттів у спілкуванні з оточуючими – це важлива умова виховання доброти. Спілкування з природою пробуджує у дитини доброту, чуйність, почуття відповідальності за інше життя, наприклад, життя тварин, рослин. Чи не тому захоплюють і чіпають нас сходи й заходи сонця, камінці на морському березі, красуні берези, у всьому цьому ми несвідомо відчуваємо щось рідне? Прекрасне у природі означає для людини кохане. Мною кохане означає рідне. А улюблене, дороге необхідно охороняти та захищати.

Абетка доброти осягається дитиною щодня через її думки, почуття, справи та вчинки. За допомогою природного середовища дорослі мають можливість всебічно розвивати дитину: розширюючи її кругозір, показуючи взаємозв'язки в природі, залучаючи дітей до спільної діяльності, даючи посильні доручення, спонукаючи дитину до співчуття, співпереживання, виховуючи бажання допомагати справою.

2. Виступи батьків.

3. Обговорення.

У природи ми вчимося відчуття краси, почуття міри, добра, справедливості. А як долучити дитину до рідної природи? Як розвивати в нього пізнавальний інтерес до неї, виховувати кохання та дбайливе ставлення? Як Ви вважаєте, шановні батьки? Як Ви самі розвиваєте у своїх дітей пізнавальний інтерес до природи, як у сім'ї виховуєте у дітей любов до природи? (Відповіді батьків.)

4. Презентація ігор.

Я пропоную вашій увазі кілька ігор, які відповідають віку дітей. (Показ ігор та пояснення їх цілей)

5. Ігрова діяльність.

А зараз давайте з вами пограємось. Я пропоную зібрати панно з картинок і набагато поговорити про нього. (Проводиться гра)

6. Підсумок: Скільки б ми не проводили розмов, розмов з дітьми про природу, про дбайливе ставлення до неї, ми не досягнемо бажаного результату, поки не будемо виводити дитину на природу, поки самі не показуватимемо приклад дбайливого і дбайливого ставлення до неї.

Круглий стіл

на тему: «Правила дорожнього руху».

1. Вступне слово вихователя.

Привіт шановні батьки.

Сьогоднішній круглий стіл я хотіла б присвятити правилам дорожнього руху.

У наш час ми з вами спостерігаємо і в ЗМІ і часом бачимо самі, на жаль, на дорогах аварії, де часто-густо страждають і гинуть діти. Нашим завданням є, якомога раніше розпочати пояснення нашим дітям про небезпеку, які їх чатують на дорозі.

У нашому дитячому садку проводяться заходи, на яких діти здобувають знання відповідно до віку.

У молодших групахпедагоги знайомлять із елементарними правилами дорожнього руху використовуючи ілюстрації, сюжетні картинки, художнє слово, ігри як дидактичні, і рухливі, перегляд пізнавальних мультфільмів. У групах старшого віку педагоги з дітьми ходять на екскурсію на перехрестя та проводять спостереження. Після цього на прогулянках в ігровій формі створюється ситуація, яку діти мають намагатися вирішити правильно. Дитячий садоквідвідує інспектор ПДР та проводить навчальні бесіди з дітьми. Також проводяться розваги та свята з музичним керівником та з фіз. інструктором. У кожній групі педагоги оформлюють куточок правил дорожнього руху, де знаходяться навчальні елементи згідно з віком. Для батьків виготовляються різноманітні ширми, папки – пересування, брошури, буклети.

Завдання батьків так само має важливу роль у навчанні правилам дорожнього руху. Найчастіше самі батьки порушують ПДР, переходячи дорогу з дитиною на червоне світло або в недозволеному місці. Звичайно, це позначиться на розумінні дитини, тобто протиріччя між словами та дією батьків. Тому, щоб уникнути будь-яких ситуацій, рекомендується слова підкріплювати діями. Саме завдяки цьому ми з вами зможемо вкласти у дитину максимум інформації.

2. Виступ інспектора.

А зараз я надаю слово інспектору дорожньо-транспортних пригод по міському округу Чапаєвськ Шишкановій О.М., яка ознайомить нас, як все ж таки краще навчати дітей ПДР і з якого віку рекомендується це робити.

3. Обговорення.

А зараз, давайте поділимося досвідом, як ви знайомите дітей з правилами дорожнього руху (спілкування батьків)

4. Голкова діяльність.

Я вам пропоную пограти в гру «Знайди та назви». Для цього мені потрібна одна людина.

У мене на столі лежать дорожні знакиправильні та помилкові, ваше завдання переглянути їх уважно та відокремити правильні знаки від неправильних.

Тепер давайте перевіримо всі разом, чи правильно виконане завдання.

5. Підсумок.

На цьому я хотіла б закінчити наш круглий стіл.

Правила дорожнього руху

Це частина Таблиці Поваги:

Пішохода треба поважати,

На нього не треба наїжджати.

І прошу вас поважати шофера,

Кожен може стати шофером скоро

Якщо поруч шлях перебігати.

Можемо ми шофера налякати.

Потрібно всім учасникам руху

Дотримуватись Законів Поваги!

Вирости з дітей дисциплінованих пішоходів, уберегти їх від аварій, зобов'язані допомогти всі, хто безпосередньо спілкується з ними. Це обов'язок кожного дорослого. Тому дуже важлива у цьому напрямі робота з дошкільнятами та співпраця ДНЗ з батьками.

Круглий стіл

На тему «Улюблена іграшка мого малюка»

Ціль:

Показати батькам ступінь розуміння ними своєї дитини на ігровому змісті, показати значущість гри та іграшки у розвитку дитини, розвивати навички гри зі своєю дитиною, обговорити питання організації ігрового середовища в умовах сім'ї.

Попередня робота:

Батькам запропонувати вдома намалювати на аркуші, форматом А4, сюжетну картинку з улюбленими іграшками дитини, якщо батькам важко малювати, то пропонується виконати аплікацію, вирізавши картинки з дитячих журналів.

Проводиться індивідуально з кожною дитиною гра «Іграшка, яка мені подобається». Дитині з 10 іграшок пропонується вибрати іграшку, яка їй подобається. Набір іграшок може бути довільним. Коли дитина вибере іграшки, пропонується сфотографуватися з іграшкою.

Матеріал:

Різноманітність іграшок великих та середніх розмірів, ТСО магнітола CD, мультимедійне обладнання для показу презентації, геометричні фігури для гри.

Проведення заходу

Вед: Привіт шановні батьки. Рада бачити вас на нашому круглому столі. Тема, яку ми сьогодні з вами торкнемося, полягає в наступних загадках.

Зростанням малий, та удав,

Від мене поскакав. (м'яч)

Пляше крихта,

А лише одна ніжка. (Юла)

Дроб відбиває

Крокувати допомагає. (Барабан)

Поруч різні подружки,

Але схожі один на одного.

Всі вони сидять один в одному,

А лише одна іграшка. (матрьошка)

Ідеш у пісочницю грати

З собою щось треба взяти. (відерце)

Коли квітень бере своє,

І струмки біжать ланок,

Я стрибаю через неї,

А вона через мене. (скакалка)

Яким одним поняттям можна назвати всі ці предмети відгадані вами?

Іграшка – це предмет спеціально призначений для дитячих ігор. Іграшки допомагають дитині здійснити свої задуми, наближають гру до дійсності, розвивають у дитини спілкування з соціумом, пристосування до суспільства.

Щоб допомогти емоційно затиснутим дітям, ми використовуємо у своїй практиці ляльок. Психологічно ховаючись за іграшку, виступаючи від її імені, дитина стає більш відкритою і сміливою в контактах з оточуючими. Починає, як би приміряти на себе різні моделісоціальної поведінки

Без іграшки та гри немає щасливого дитинства, неможливо виховати здорову, емоційну, повноцінну людину.

Тренінг: "Моя улюблена в дитинстві іграшка".

Вмикається музичний супровід.

Вед: А тепер, я вас попрошу зручніше сісти і віддатися спогадам вашого дитинства. Коли ви були такими ж маленькими, як ваші діти. Уявіть собі, що вам п'ять, шість, сім років. Уявіть себе в тому віці, в якому ви краще пам'ятаєте себе. Ви граєте зі своєю улюбленою іграшкою. Згадайте, як вона виглядає, у які ігри ви з нею граєте. Ця іграшка для вас найдорожча, найулюбленіша. Ви до неї дуже прив'язані. Улюблена іграшка приносить радість, спокій. Ви по-своєму щасливі. А зараз, я хотіла, щоб ви розповіли про свою улюблену іграшку. І про ту іграшку, про яку, можливо, мріяли в дитинстві, але не було можливості її отримати.

Виступи батьків.

Вед: ми у підсвідомості розуміємо, що улюблену іграшку пам'ятаємо все життя і це дає нам позитивні емоції. При спогаді ми відчуваємо тепло, від якого так далеко віддалилися.

Як ви вважаєте, що повинні зробити дорослі, щоб наші діти через багато років із задоволенням згадували про свої іграшки?

Дискусія. У процесі дискусії батьки обговорюють питання:

Показ презентації "Улюблені іграшки малюка".

Вед: Ми сьогодні переконалися, у кожної людини є улюблені іграшки, які вона пам'ятає все життя. У ваших дітей вони також є. Зразкові батьки повинні знати, які іграшки любить їхня дитина, з повагою ставиться до її вибору. Адже його вибір розвинули, ви виховали самі.

Тренінг: «Іграшка у житті моєї дитини».

Вед тут перед вами виставлені 15 різних видів, розмірів іграшок. Як ви думаєте, яку іграшку вибрала б ваша дитина? Наскільки правильно ви зможете подивитися на світ очима вашої дитини.

Після проведення тренінгу пропонується переглянути презентацію з іграшками, які обрали діти.

Вед: А тепер я хочу запропонувати трохи пограти всім разом.

Гра з геометричними фігурами. «Побудуй за схемою» Дві команди. Молодці добре впоралися із завданням.

Вед: Від батьків не потрібні спеціальні знання та вміння. Головне – розділити почуття та враження дитини, виявити інтерес до її гри!

Нехай у вашій родині завжди буде радість та сміх, веселий настрій!


Мета: формувати у батьків почуття відповідальності за виховання та розвиток дітей; розвивати інтерес до пізнання своєї дитини; створити атмосферу емоційного зближення та спілкування батьків, взаєморозуміння, спільності інтересів, спрямованих на розвиток та виховання дітей; залучити сімей вихованців групи до активної взаємодії та співробітництва; провести опитування та виявити «плюси» та «мінуси» у роботі групи, визначити спільні шляхи вирішення спільних проблем; мотивувати та об'єднати батьків для створення комфортних умовна ділянці групи через спільну проектну діяльність «Наша ділянка просто диво – так затишно та красиво…».



«Кохаючий батько – хто він?» Дитинство – це унікальний період у житті дитини, саме в цей час формується здоров'я, розвиток, особистість. На початку шляху поряд з беззахисним та довірливим малюком знаходитесь Ви, найголовніші люди – його люблячі батьки. Завдяки Вашій любові, турботі, емоційній близькості та підтримці дитина росте, розвивається, у неї виникає почуття довіри до світу та оточуючих його людей. Мама та тато, а також інші члени сім'ї – формують особистість дитини з раннього дитинства. Усіх членів сім'ї поєднує спорідненість, кохання, спільні інтереси, відповідальність за виховання дітей.


Прислів'я про сім'ю: Вмій дитину народити, вмій і… (навчити) Куди матінка – туди… (дитина) Дитина – що віск: що хочеш, те й… (соліш) На світі все знайдеш, крім…(батька та матері) Батьки працьовиті , і діти … (не ліниві) Яка матінка, такі і … (дітки)


Роль сім'ї: Сім'я – це світ, де закладаються основи моралі, ставлення до людей. Велика роль сім'ї у вихованні у дитини культури поведінки, дисциплінованості та організованості, чесності та правдивості. Гідна поведінка батьків у сім'ї служить дитині прикладом наслідування, формує в нього моральні якості характеру.








«Кохаючий батько має бути талановитим у всьому…» У наш час батьки дуже талановиті, і зараз ми дізнаємося, які таланти мають наші батьки. Встаньте в коло і поміняйтеся місцями ті, хто: - любить зі своїми дітьми виїжджати на природу - грає з дитиною настільні ігри- читає казки перед сном - відвідує ляльковий театр - вирощує овочі та фрукти в саду - вміє складати вірші - добре володіє пензликом та фарбами - шиє або в'яже - вигадує та проводить розваги для дітей красиві квіти- вміє оформляти садок цікавими ідеями


Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок № 1

муніципального освіти Щербинівський район

станиця Старощербинівська

Конспект

Батьківські збори з батьками дітей

середнього дошкільного вікуу формі круглого столу

Тема: «Разом граємо – мова дітей розвиваємо».

Упорядник:

Демченка

Ольга Олександрівна,

вихователь

Ціль:підвищення батьківської компетенції у питаннях мовного розвиткудітей дошкільного віку

Завдання:

  • створення атмосфери емоційного комфорту та довірчої обстановки;
  • актуалізація ставлення батьків до проблеми мовного розвитку;
  • навчання батьків ігор та вправ, що допомагають удосконалювати усне мовлення дитини;
  • активізація мовного спілкування у ній.

Обладнання:ІКТ презентація на тему круглого столу "Розвиток зв'язного мовлення у дітей середнього віку"; мнемотаблиця Іграшки (2шт), м'яч (1); набір дрібних іграшокдля обігравання (2 набори); іграшки: пірамідка, лялька, дзиґа, неваляшка.

Актуальність обраної теми обумовлена ​​умовами розвитку сучасного суспільстваКоли інформаційні технології все глибше проникають у життя людей і, на жаль, це не завжди позитивно відбивається на наших дітях.

Хід заходу

Вихователь:Доброго дня, шановні батьки, сьогодні ми зібралися з вами в черговий раз, щоб поговорити спільно про розвиток мовлення дітей.

Мова відіграє важливу роль у житті людини, а мова наших дітей стає дедалі більшою. актуальною проблемоюу нашому суспільстві

Дитина у повсякденному житті, спілкуючись із усіма, говорить дуже багато. Але коли йому пропонують: «Розкажи, що цікавого ти побачив у зоопарку? Перекажи казку, розповідь ... », - відразу виникають труднощі. Дитина не вміє бачити і розуміти основний сюжет, визначати головних героїв, основну дію, час і місце події, що відбувається, не може чітко сформулювати питання і відповісти на нього.

Однією з основних завдань розвитку мовлення є розвиток зв'язного мовлення в дітей віком. Що таке зв'язне мовлення?

Зв'язне мовлення– це розгорнутий, послідовний виклад певного змісту, що здійснюється логічно, граматично правильно та точно.

Зв'язкова мова має дві форми:

діалогічну(розмова між двома чи кількома людьми) монологічну(Мова однієї людини).

Кожна їх має свої особливості.

Діалогічне мовленняспонукає до неповних, односкладових відповідей. Основні риси діалогічного мовлення - неповні речення, вигуки, вигуки, яскрава інтонаційна виразність, жест, міміка.

Для діалогічного мовлення особливо важливим є вміння сформулювати і поставити питання, відповідно до почутого питання будувати відповідь, подати потрібну репліку, доповнити і поправити співрозмовника, розмірковувати, сперечатися, відстоювати свою думку. Наприклад:

Удосконалюючи діалогічну форму мови, вам батьки необхідно багато спілкуватися зі своєю дитиною, обговорювати події її життя, життя сім'ї.

Монологічна мовавимагає вміння зосередити свою думку на головному, не захоплюватися деталями і водночас говорити емоційно, жваво, образно. А також, вимагає розгорнутості, повноти та чіткості висловлювання

Це дуже складна форма мови для дітей нашого віку і ми тільки вчимося розповідати поки що про іграшки. Чому іграшки? Тому що вони барвисті, яскраві, прості у будові та завжди привертають увагу дітей, якщо вони ще й нові. Ця розповідь складається з 3-4 повних пропозицій, побудувати логічну розповідь допоможе опора на мнемотаблицю. (Звернути увагу на таблицю). Щоб ви могли успішно і вдома закріплювати навички зв'язного мовлення я пропоную вам спробувати складе описову розповідь про будь-яку іграшку.

Запропонувати батькам описати іграшки(З використанням мнемотаблиці.)

Зараз я пропоную вам подивитися організовану освітню діяльність дітей з розвитку мовлення "Іграшки"

І ще діти середнього віку навчаються розповіді по картині з простим сюжетом (описують подію на ній, хто зображений, їхні дії, вигадують свої назви).

Зв'язне мовлення передбачає оволодіння багатим словниковим запасом мови, розвитком мислення, вмінням повно, складно, послідовно передати зміст готового тексту.

Шановні батьки, як допомогти поповнити словниковий запас наших дітей?Як ви думаєте?

Щоб продовжити роботу з розвитку зв'язного мовлення, розпочату в дитячому садку і виробляти здатність до зв'язкової розповіді, треба постійно стимулювати мовну активність дітей, поповнювати і розширювати словник дітей, щоб діти викладали свої враження і т. д. Але для цього зовсім не обов'язкові спеціальні заняття . Краще розвивати мовні навички у вільному спілкуванні з дитиною, у творчих іграх.
Для цього використовуйте все, що ваша дитина бачить довкола - вдома, на вулиці, в дитячому садку. Можна вводити у його словник назви як предметів, а й їх деталей і частин. "От автомобіль, а що в нього є?" - "Руль, сидіння, дверцята, колеса, мотор..." - "А що є у дерева?" - "Корінь, стовбур, гілки, листя..." До цього віку діти зазвичай добре засвоїли назви основних кольорів, отже, можна познайомити їх і з відтінками цих кольорів (рожевий, малиновий, темно-зелений, світло-коричневий тощо) .).
Коли ви разом з дитиною розглядаєте якийсь предмет, ставте йому найрізноманітніші питання: "Якій він величини? Якого кольору? З чого зроблено? Для чого потрібен?" Можна просто запитати: "Який він?" Так ви спонукаєте називати різні ознаки предметів, допомагаєте розвитку зв'язного мовлення.

Не забувайте, що вирішальне значення для розвитку розмовної мови дошкільника має спілкування з вами. - Розвиток мови ваших дітей відбувається не тільки в дитячому садку безпосередньо освітньої діяльностіабо при читанні художній літературі, але протягом усього дня.

Тому постарайтеся під час прогулянок з дітьми звертати увагу на значущі для людини об'єкти: магазини, школи, поліклініки, бібліотеки. Розкажіть дитині, навіщо потрібні ці установи, хто у них працює. Привертайте увагу дітей до краси навколишньої природи, рослин, тварин, комах. Не уникайте ніколи від відповідей на запитання дитини.

Знайомлячись з новими предметами, речами, об'єктами, називайте їх правильно, розкажіть про їхнє призначення. Запропонуйте детально розглянути предмет, виділити характерні особливості, властивості (цим ви поповните словник дітей), вчите спостерігати, порівнювати предмети та явища.

Дорогі батьки, не забувати, гра – основний вид діяльності дітей.Тому частіше граючи з дитиною в ігри вдома, у дітей розвиватиметься мова, мислення, фантазію. Т.к. у грі часто, і складне стає доступним. Не відмовляйте від прохання дітей пограти, запропонуйте гру самі. Гра з дитиною, безсумнівно, принесе радість та задоволення і вам, оживить вам інтерес до володіння безцінним даром слова.

Зараз ми з вами пограємося в ігри, які можна використовувати вдома, граючи, ви будете розвивати мовні здібності у ваших дітей.

Гра "Ланцюжок слів"допоможе збагатити словник дітей прикметниками.

Суть цієї полягає у доборі слів - іменників і прикметників - об'єднаних якоюсь ознакою. Тобто дитина з вашою допомогою складає своєрідний ланцюжок зі слів, які логічно поєднуються між собою за допомогою питань-переходів.

Виходьте на килимок, станьте в ряд. Кожен з вас – це ланка ланцюжка. Відповідаючи на запитання, можна взятися за руки і закрити ланку.

Наприклад, вихідне слово "іграшки". Я запитую:

Вихователь:іграшки, бувають якими?

Батько:яскравими, пластмасовими, різнокольоровими.

Вихователь:Що ще буває різнобарвним?

Батько:Веселка, калейдоскоп, телевізор...

Вихователь:Яким може бути телевізор?

Батько: чорно-білим, новим, прямокутним...

Вихователь:Що може бути прямокутним?

Батько:двері, стіл, подушка і т.д.

Гра "Скажи навпаки"розширить словник дітей антонімами

Для цієї гри вам знадобиться м'яч.

Кидаємо м'яч дитині та вимовляємо слово. Дитина, повертаючи м'яч, називає слово протилежне за значенням.

Зараз ви зробите коло і перетворитеся на упертих, які роблять все навпаки. Я кидатиму кожному з вас м'яч і називатиму слово, а ви, - говорити навпаки. Наприклад: темно, а навпаки – світло.

ІНШИЙ … ВОРОГ

ДЕНЬ НІЧ

РАДІСТЬ … Журба (СМУТКА)

СПЕКА … ХОЛОД

ЗЛО … ДОБРО

ПРАВДА БРЕХНЯ

ДОБРЕ ПОГАНО

ТЯЖКО … ЛЕГКО

ВИСОКО … НИЗЬКО

МОЖНА ... НЕ МОЖНА

Важко … ЛЕГКО

ШВИДКО … ПОВІЛЬНО

Говорити ... Мовчати

КУПУВАТИ … ПРОДАВАТИ

ПІДНИМАТИ … ОПУСКАТИ

КИДАТИ … ПІДНИМАТИ

ховати … Шукати

ЗАПАЛИТИ … ТУШИТИ

Гра « Пригощаю ».

Зараз поділіться на пари: мама та дитина.

Ви можете запропонувати дитині: "Давай згадаємо смачні слова та почастуємо один одного". Дитина називає «смачне слово» і кладе вам у долоньку, потім Ви йому «так до тих пір, поки все не з'їсте». Можна пограти в "солодкі", "солоні", "гіркі", "кислі" слова.

Перша пара згадує солодкі слова, друга – гіркі, третя – кислі.

Шановні батьки, підтримуючи роботу, розпочату в дитячому садку з формування зв'язного монологічного мовлення, складайте зі своєю дитиною казки та розповіді та вдома, дотримуючись структури тексту: початок, середина та кінцівка. Підтримуйте це прагнення, нехай ваша дитина розповість казку своїм рідним: сестричці, бабусі, татові, своїй улюбленій іграшці. Це вже перші кроки у оволодінні монологічною промовою.

Для придумування нових казок вдома разом підберіть кілька іграшок або картинок, що дозволяють побудувати просту сюжетну лінію (наприклад, дівчинка - ялинка - кошик - кролик, - будиночок...). Запитайте у дітей, що могло статися з дівчинкою в лісі, кого вона зустріла, що принесла додому. Спочатку можна запропонувати свій варіант розповіді, а потім надати свободу дій малюкові. Не страшно, якщо спочатку він просто повторить вашу розповідь. Поступово відводьте його від наслідування . Як інший варіант - можна спробувати скласти сюжетну логічну розповідь, якщо кожен граючий буде додавати за пропозицією. Цікаво, що у вас вийшло?

Перед вами набір невеликих іграшок для обігравання. Поділіться на 2 групи та створіть свій сюжет і розкажіть нам свою вигадану казку. Але кожен учасник має сказати свою пропозицію, щоб казка була послідовною, логічною.

Запропонувати батькам придумати казку

Також дуже охоче діти передають сюжети мультфільмів, лялькових вистав, циркових вистав, коли зміст захоплює їх емоційно. Тільки частіше питайте їх про це.

Запитання батьків.

Висновок-Мова не передається у спадок, дитина переймає досвід мовного спілкування у навколишніх його дорослих (і насамперед від батьків), тобто оволодіння мовою перебуває у прямій залежності від навколишньої дитини мовного середовища. Тому так важливо, щоб удома він чув правильне, грамотне мовлення.

Граючи зі своїми дітьми, ви можете багато чого досягти. Так що все у ваших руках.

Батьківські зборив середній групі
«Моя сім'я – що може бути дорожчим!»

Програмний зміст:

    Залучити батьків до участі в житті дитячого садка через пошук та впровадження найбільш ефективних формроботи;

    Підвищити рівень педагогічної культури батьків;

    Залучити батьків у дозвіл життєвих ситуацій, сімейних конфліктів;

    Використовувати освітній потенціал батьків для навчання та виховання дітей.

Форма проведення: круглий стіл + творча майстерня

Обладнання:Проектор, магнітофон, магнітні дошки, музика, відеосюжет, вірш, презентація, брошури «Поради на кожен день», листи подяки, папір А3, ножиці, клей, маркери, заготовки для будиночка, піктограми настрій, лист – опитування «інтернет», чаша гарна, серця паперові, листочки, олівці.

План проведення:

1. Вступне слово вихователя на тему

2. Бліц-опитування «Що таке сім'я?

3. Народна мудрість.

4. Творча майстерня «Будинок, який збудуємо ми!» (У мікрогрупах)

5. Аналіз анкет « Сімейні традиції». Пам'ятки батькам «Поради щодня 6. Презентація роботи групи «Цілий рік без турбот».

7. Рефлексія "Чаша".

8. « Гаряча лінія- обмін думками, обговорення, плани.

Підготовчий етап:

1. Провести анкетування батьків на тему "Сімейні традиції"

2. Підготувати разом із дітьми запрошення на збори кожної сім'ї.

3. Провести інтерв'ю із дітьми на тему «Що таке сім'я? » Записати висловлювання дітей на відео.

4. Підготувати виставку дитячо-батьківської творчості на тему: «Моя сім'я»

5. Запропонувати батькам взяти участь у обговоренні теми «Дитяче щастя» ( письмово)

6. Підготувати для батьків пам'ятки «Поради щодня»

7. Підготувати презентацію.

Основний етап:

Столи стоять півколом, по два однакового кольору– два сині, два жовті тощо. Поки батьки збираються, звучить тиха спокійна музика.

1. Вступне слово вихователя на тему

Доброго вечора, шановні батьки! Ми дякуємо Вам, що у кругообігу справ, роботи, зайнятості ви знайшли час і прийшли до нас на зустріч. Ми раді бачити вас за нашим круглим столом. Це означає, що нас усіх поєднує інтерес до теми батьківських зборів, а вона дійсно заслуговує на увагу.

Отже, тема нашої зустрічі «Моя сім'я – що може бути дорожчим!» невипадково, 15 травня святкувався міжнародний день сім'ї. І, звичайно ж, у кожного з нас є свої день сім'ї, який, напевно, всі пам'ятають і деякі навіть святкують його в колі сім'ї, залучаючи тим самим дітей до головних людських цінностей. Я думаю багато хто погодиться з тим, що людське щастя навряд чи можливе без сім'ї. Ні найцікавіша робота, ні друзі не можуть дати те, що може дати сім'я.

2. Бліц-опитування батьків «Що таке сім'я?»

У словнику Ожегова написано: «Родина - це організована соціальна група, члени якої пов'язані спільністю побуту, взаємною моральною відповідальністю та соціальною необхідністю». Погодьтеся, звучить сухо, офіційно та не дуже привабливо. Так що ж таке, на вашу думку, сім'я ? Пропоную пограти у гру «Веселий бубон». Поки звучить музика, бубон котиться по руках, музика закінчилася - у кого в руках бубон, той висловлює свою думку "Що таке сім'я?" ( 3-4 думки батьків).Ми поставили це питання кільком хлопцям, давайте послухаємо, що вони скажуть. ( відеосюжет думка 3-4 дітей). Пропоную об'єднати думки батьків та дітей, прочитавши чудовий вірш. (за рядком)

1. Сім'я - це щастя, любов і удача,

2. Сім'я – це влітку подорожі на дачу.

3. Сім'я – це свято, сімейні дати,

4. Подарунки, покупки, приємні витрати.

5. Народження дітей, перший крок, перший белькіт,

6. Мрії про хороше, хвилювання та трепет.

7. Сім'я це те, що ми ділимо на всіх.

8. Всім потроху і сльози, і сміх.

9. Зліт і падіння, радість, смуток,

10. Дружбу та сварки, мовчання друк.

11. Сім'я – це праця, один про одного турбота.

12. Сім'я – це багато домашньої роботи.

13. Сім'я – це важливо! Сім'я – це складно!

14. Але щасливо жити самому неможливо!

15. Сім'я – це щастя, сім'я – це дім.

16. Де люблять і чекають і не пам'ятають про зло.

3. Народна мудрість.

Довгі століття з покоління до покоління передавалася народна мудрість. Багато різних прислів'їв і приказок є про сім'ю, часто і ми їх вживаємо в мові, давайте зараз спробуємо їх згадати. А допоможуть нам у цьому підказки. Початок прислів'я або приказки буде запропоновано, вам треба буде згадати його закінчення. ( слайди)

Вся сім'я разом, і душа дома.

Дерево тримається корінням, а людина – родиною.

За загальним столом їжа смачніша.

Материнська молитва з дна моря дістає.

Не буде добра, коли в сім'ї ворожнеча.

При сонечку тепло, при матері добро.

Сім'єю дорожити – щасливим бути.

Хто має бабусю й діда, той не знає бід.

Разом тісно, ​​та нарізно нудно.

Людина без сім'ї, що дерево без плодів.

В гостях добре а вдома краще.

У своєму будинку та стіни допомагають.

4. Творча майстерня «Будинок, який збудуємо ми!» (У мікрогрупах)

Зараз ми з вами спробуємо самі стати будівельниками та побудувати будинок під назвою «СІМ'Я». Для цього нам потрібно розділитись на будівельні бригади по 3-4 особи – колір столу вам підкаже. Все необхідне на тацях. Кожна будівельна бригада має «фундамент», 4 цеглини – для будівництва стін, дах. Завдання: закласти фундамент, тобто вибрати те, що на вашу думку головне у будівництві сім'ї(Підписати, приклеїти), потім 4 цеглини – важливі поняття, які тримає і зміцнюють родину. Але будівництво будівлі закінчується, коли будується дах. Прислухайтеся до себе, свого внутрішнього емоційного стану. Виберіть піктограму настрою і приклейте його на дах - результат вашої роботи. І приготуйте кілька пропозицій, щоб розповісти про свій будинок. На будівництво 3 хв. Захист 2 хв.

5. Пам'ятки батькам «Поради щодня»

Отже, будинок наш збудований, сподіваємося, в ньому завжди будуть присутні і любов, і розуміння, і дружба, і гарний настрій! А ми продовжуємо далі! Проаналізувавши анкети «Сімейні традиції», які ви заповнювали, можна зробити деякі висновки. Увага на екран . (Коментарі з діаграм).Думаємо, ви самі побачили, що більшість батьків зацікавлені до залучення дітей і традицій, і до загальних захоплень. Але всі такі є на що звернути увагу. Брошури «Поради на кожен день» допоможуть у деяких питаннях. Ми часто користуємося цими порадами у своїй сім'ї. ( роздати)

6. Презентація роботи групи «Цілий рік без турбот».

Дитячий садок – це теж маленька сім'я. У ній теж бувають свята та веселощі, сварки та конфлікти. Краще 100 разів побачити, аніж 100 разів почути. Увага на екрані.

7. Рефлексія.

Підбити підсумки нашої зустрічі нам допоможе ось ця чаша. Уявіть, що ця чаша є душею дитини. У кожного з вас є серця - напишіть рису характеру, якість, яким ви хочете наділити вашу дитину, яка, на вашу думку, допоможе їй у житті, і помістіть її в чашу. Будемо дуже сподіватися, що всі побажання збудуться. (кладуть серця)Щоб ця чаша не розбилася, дорослі, які оточують дитину мають бути добрими та вимогливими, лагідними та терплячими. ( під час роботи звучить музика "Ми бажаємо щастя вам")

8. А зараз про приємне. Ми дякуємо всім батькам, за активну позицію в житті групи у навчальному році. І сподіваємось на подальшу співпрацю. Хочеться відзначити найактивніші родини – за підсумками Дерева Добрих Справ.

9. «Гаряча лінія» – обмін думками, обговорення, плани.

10. Підсумок. 1 хвДякую, що ви прийшли сьогодні до нас. Бажаємо, щоб у ваших сім'ях завжди були мир, спокій, порозуміння, щоб ви завжди розуміли своїх дітей, а вони коли виростуть, дбали про вас . Будь ласка, залиште відгук, напишіть кілька слів, вражень про сьогоднішню зустріч.

 

 

Це цікаво: