Нід старшій групі сюжетне малювання. НОД з малювання у старшій групі. Розпис посуду: Гжель. «Майстерня чарівних перетворень»

Нід старшій групі сюжетне малювання. НОД з малювання у старшій групі. Розпис посуду: Гжель. «Майстерня чарівних перетворень»

Конспект інтегрованої НОД «В гостях у гнома» для старшої групи, дітей з обмеженими можливостями здоров'я (ЗПР)

Василенко Наталія Вікторівна, вихователь муніципального страченого дошкільного навчального закладу дитячий садок компенсуючого виду №18 (філія). м. Міас
Опис матеріалу:Пропоную вам конспект інтегрованої безпосередньої освітньої діяльності нетрадиційного малюваннята здоров'язбереження для дітей старшої групи (5-6 років) з обмеженими можливостями здоров'я (ЗПР) тема «В гостях у Гномів». Цей матеріал буде корисним вихователям старших корекційних груп для дітей з обмеженими можливостями здоров'я (ЗПР).

Конспект безпосередньої освітньої діяльності з нетрадиційного малювання та здоров'язбереження «В гостях у Гномів»
Цілі:
- сприяти зміцненню здоров'я через дихальні вправи, масаж вуха, загартовування,
- виховувати свідоме ставлення до свого здоров'я,
- розвивати пізнавальний інтерес, дрібну моторику рук;
- розвивати спілкування та взаємодії дитини з дорослими та однолітками;
- збагачувати активний словник; розвивати зв'язне мовлення,
- виховувати пізнавальний інтерес до неживої природи.
- удосконалювати технічні образотворчі навички, використовуючи нетрадиційне малювання на камінні.
- виховувати творчу активність та самостійність
Демонстраційний матеріал:зразки розмальованого каміння, ілюстрації кам'яних парканів, будинків, мостів, парашут, «сухий басейн».
Роздатковий матеріал:чисте, сухе каміння, фломастери, рюкзаки.

Хід безпосередньої освітньої діяльності

Діти заходять до групи, їх зустрічає Гном (з листом).
Вихователь:
-Хлопці, хто ж це?
-Гном.
-А Ви знаєте хто такі Гноми? - Це казкові чоловічки, які мешкають під землею. Гноми – це зберігачі підземних скарбів – каміння. Дивіться, біля Гнома лежить лист. Давайте прочитаємо його.
Лист Гномов:
Здрастуйте, маленькі друзі! Пишуть вам брати Гноми, з маленького гірського села. Поруч із нами, перебираючи камінці, тече прозора гірська річка. А найдорожче для нас знаходиться під землею – це наше каміння. Камені можуть бути дуже корисними. Ми, Гноми, запрошуємо вас у гори, де заховано багато різних каменів. Нехай кожен із вас знайде свій камінь і дізнається його секрет. Удачі вам!
Гноми, охоронці каменів.
Вихователь:
- Хлопці, ви хочете потрапити до гор, куди запрошують нас Гноми?
А тепер ми дружно, сміливо
Вирушаємо на справу.
Камені повинні ми знайти
Чекають на перешкоди хлопців.
Гра – імітація:одягаємо похідний одяг, рюкзаки.
- Полетимо ми з вами літаком.
Гра – імітація зі звуковим супроводом.
- «відкриваємо бак» (вжик, вжик)
- «закачуємо пальне» (С – С – С – С)
-«Заходимо в кабіну» (топ, топ)

- «заводимо мотор» (дик-дик-дик)
-Праве крило ( праву рукудіти відводять убік)
-Ліве крило ( ліву рукудіти відводять убік)
-Полетіли! (У-у-у-у). Діти переміщаються групою. Приземлятимемося на парашуті. Пропоную надути парашут.
Дихальна вправа «Надуємо парашут»:
Долоні щільно притискають. Носом набираємо повітря-тривалий видих, долоні розходяться, «перетворюючись» на кулю.
1,2,3 - вихователь дістає різнокольоровий парашут.
Гра на приєднання Каруселі»(Діти встають у коло, двома пальчиками притримуючи парашут, промовляють текст)
Ледве, ледве-ледве
Захиталися каруселі,
(повільна ходьба по колу)
А потім, потім, потім
Все бігом, бігом, бігом.
(швидкий біг по колу)
Тихіше, тихіше, не поспішайте
Карусель зупиніть…
(повільна ходьба по колу)
Вихователь:
Приземляємось на місце
Шукаємо скарб-граємо чесно!
Діти виконують кінезіологічну вправу «Бінокль»: великі та вказівні пальці зведені у кільце.
-Погляньте в бінокль, може ми побачимо каміння, яке шукаємо?
-Ні, зате ми побачили і почули, як дзижчать мухи.
Масаж вуха «Муха»
Муха-горюха
Села на вухо
Загинають уперед усіма пальцями вушні раковини)
Сиділа, сиділа
Нікуди не летіла
(Кінчиками великого та вказівного пальців тягнуть вниз обидві мочки вух)
Гучала, дзижчала
Вухо кусала
(Масують вушну раковину)
Пісню заспівала
"За-за-за!"
(захоплюють великим та вказівним пальцем козелок, злегка здавлюють і повертають у різні боки)
І по вуху поповзла
(пощипують край вушної раковини, спускаючись донизу)
Посиділа, посиділа
Далі полетіла
(тягнуть вниз мочку вух)
-Погляньте в бінокль. Я побачила доріжку із каміння. Цікаво, куди вона приведе? Давайте підемо нею. Діти, це і є секрет Гнома - кам'яний басейн. На дні «сухого басейну» заховані справжні скарби Гномів. Потрібно дістати їх.
Гра «Дістань камінь»
- Хлопці, розгляньте каміння.
-Які камені?
- Що у них є (смужки, крапки)
-Які камін на дотик? (Гладкий, шорсткий, твердий і т.д.)
-Прикладіть до щоки, відчуйте теплий камінь або холодний. Давайте зігріємо каміння своїм добрим серцем та теплим диханням.
-Хлопці, як ви думаєте, каміння може бути корисним для нас? (Показ ілюстрацій: будинків, мостів тощо зроблених з каменю.)
У мене є ще один секрет-камені можуть лікувати людину. Виявляється, якщо ходити босоніж по доріжці, на якій лежать каміння, то люди загартуватимуться і менше хворітимуть.
-Скажіть, яким кольором каміння? (сірі, нецікаві)
-Давайте зробимо наше каміння яскравим, різнобарвним. Прикрасимо їх і викладемо свою доріжку здоров'я, і ​​всі хлопці нашої групи ходитимуть по ній, гартуватимуться і менше хворітимуть. Покладіть свої знахідки у рюкзаки. Вирушаємо до майстерні, де прикрашатимемо каміння. Покотимося на лижах із гори. (Гра-імітація).
В майстерні.
Етапи розмальовування каміння:
- Розгляд зразка:
-Погляньте, якими візерунками прикрашений камінь? (колами, лініями, сніжинками)
-Яким кольором намальовані кола, сніжинки, лінії?
Візьміть різнокольорові фломастери і прикрасьте своє каміння, тому що ви захочете.
Вихователь під час роботи, індивідуально ставить запитання:
-Яким кольором ти прикрашаєш?
-Яким візерунком ти прикрашаєш?
Після закінчення роботи оцінка кожного каменю.
-Погляньте, які веселі, різнокольорові камінці у вас вийшли! Давайте помістимо їх у ящик для масажу. (Діти розкладають).
- А ви хочете пройтися доріжкою? Діти проходять коригувальною доріжкою.
– Наша подорож закінчилася.
-Де Ви сьогодні побували?
-Що цікавого ви дізналися?
-Для чого потрібне каміння в групі?
Нам час повертатися в садок. Молодці!

Цілі: Продовжувати знайомити дітей з усним народною творчістю, закріплювати знання дітей про російські народні казки
Завдання:
  • закріпити знання про казково-билинний жанр, особливості зображення, його призначення;
  • розвивати уяву, фантазію, творчу самостійність, вміння реалізувати малюнку свій задум;
  • вчити передавати у малюнку образи казкових героїв зі своїми характерними рисами;
  • вивчати вибирати матеріал для зображення, будувати композицію з окремих малюнків до епізоду з казки.

Матеріали: білий папір, гуаш, акварель, пензлі, воскова крейда, ілюстрації до російських народних казок.
Дидактичні ігри: «Дізнайся за профілем», «Підбери героїв до казок»
1. Організаційний етап.
Вихователь: На початку заняття хочу прочитати вам вірш В.А. Скловий
У світі багато різних казок
Сумних та смішних,
Але прожити у світі нам не можна без них.
У казці може все трапитися,
Наші казки попереду,
Казка у двері постукає –
Скаже гостя: «Заходь».
Ось сьогодні ми з вами і вирушимо в незвичайна подорожв країну казок. Давно люди ще не вміли ні читати, ні писати, а казки вже розповідали. А як же їх любили слухати, і не лише малі дітлахи, а й дорослі. Зберуться ввечері на посиденьках: потріскують поліни в печі, тісно в хаті, всі зайняті, хто пряжу пряде, хто в'яже, хто вишиває, а хто і просто казку слухає. Дійшла казка і до наших днів, бо розповідали її з покоління до покоління, передавали з вуст до уст. Ваші бабусі розповідали казку вашим мамам та татам, ваші мами – вам, а ви вже своїм дітям розкажіть. Ось так з давніх-давен і прийшла до нас казка. А які казки ви знаєте? Відповіді: «Колобок», «Теремок», «Три ведмеді», «Гусі-лебеді» та ін. А які це казки? (Російські народні) А чому вони так називаються? Відповіді: (Придумав і написав народ).
Проводяться дидактичні ігри «Дізнайся за профілем», «Підбери героїв до казок».
- Молодці!
- Хлопці, а у вас є улюблені казки? Відповіді. Ось героїв цих казок ми й з вами малюватимемо. Вибрані герої казок (ілюстрації) розміщуються на фланелеграфі.
2. Практична частина.
Подивіться уважно на героїв казок, і ви побачите, які вони різні. Мистецтво портрета дуже давнє. Художники, коли пишуть портрет, намагаються передати характер і внутрішній світ героя. Казкові герої можуть бути хитрими та довірливими, добрими та злими. Адже всі ми теж у своєму роді художники. Давайте намалюємо ілюстрації до своїх улюблених казок. Потрібно постаратися передати у портреті характер героя, його характерні риси, настрої. Не забудьте про зачіску, прикраси, головні убори. Усі дрібниці важливі. Вони також говорять про характер героя. Працювати треба дуже акуратно та уважно.
Як ви вважаєте, який у казці кінець? Відповіді (Завжди щасливий, добро перемагає зло). Правильно! Ну а тепер за роботу.
3. Самостійна робота.
Діти малюють.
4. Підбиття підсумків.
Після заняття викладач вивішує всі малюнки на видному місці – діти розглядають їх та розповідають якого казкового героявони намалювали, обговорюють характери героїв, які вони.

Конспект НОД з малювання в старшій групіпо темі "Золота рибка" .

Опис : Конспект НОД з малювання для дітей старшої групи (5-6років, на тему"Золота рибка" . У ході цієї безпосередньо освітньої діяльності діти знайомляться з нетрадиційною технікою малювання зубною щіткою, ватяними та поролоновими паличками.

Інтеграція освітніхобластей :

    "Пізнавальний розвиток"

    "Соціально-комунікативний розвиток"

    "Художньо-естетичний розвиток"

    "Фізичний розвиток"

Мета заняття :

Щеплювати інтерес до образотворчого мистецтва, розвивати сюжетне малювання нетрадиційними техніками зображення.( зубною щіткою, поролоновою паличкою, мильною піною)

Завдання :

Освітні :

    Познайомити дітей з технікою малювання: мильною піною, зубною щіткою, закріплювати вміння дітей малювати поролоновою та ватною паличкою;

    Вчити складати композицію підбирати колірну гаму;

    Закріплювати знання дітей про твори О.С. Пушкіна;

Розвиваючі :

    Розвивати колірне сприйняття, удосконалювати дрібну моторику пальців рук та кистей;

    Вдосконалити зорово-рухову координацію.

Виховні :

    Виховувати прагнення до активної діяльності та творчості;

    Виховувати акуратність.

Використовуване обладнання : Загрунтовані (кольоровою піною) альбомні листи. Трафарет рибки, гуаш, ватяні та поролонові палички, зубні щітки, ємності з водою на кожен стіл, серветки для рук за кількістю дітей.

Методичні прийоми : Ігрова ситуація, бесіда-діалог, проблемна ситуація, продуктивна діяльність дітей, читання художньої літератури, аналіз, підбиття підсумків.

Попередня робота: Читання казки А.С.Пушкіна «Казка про рибалку та рибку». Перегляд мультфільму «Казка про рибалку та рибку». Розгляд ілюстрацій до казки, картинок із зображенням спокійного та неспокійного моря. Виготовлення фону для майбутнього малюнка за допомогою нетрадиційної техніки "малювання мильною піною".

Хід НОД:

Вихователь : Хлопці, сьогодні до нас прийшла дуже незвичайна гостя

Я прочитаю уривок із казки, а ви її відгадайте.

Жив старий зі своєю старою

Біля самого синього моря.

Старий ловив неводом рибу,

Стара пряла свою пряжу.

Вперше закинув він невід -

Прийшов невід з однією тиною.

Вдруге закинув він невід -

Прийшов невід з травою морською.

Втретє закинув він невід -

Прийшов невід з однією рибкою.

Ви пригадали цю казку? Як вона називається?

Відповіді дітей:

Вихователь: Молодці, це "Казка про рибалку та рибку", а хто ж написав цю чудову казку?

Відповіді дітей - (А.С. Пушкін)

Вихователь : А ось і героїня цієї казки.

На дошці з'являється картинка золотої рибки.

Вихователь: Діти подивіться яка вона красива! А чому її називають золотою? Хлопці, а як ви вважаєте, золото якого кольору?

Відповіді дітей:

Вихователь: Та золото буває жовтого, червоного, оранжевого кольору. А як ви думаєте, жовтий, червоний, помаранчевий це теплі чи холодні кольори?

Відповіді дітей:

Вихователь: Правильно, це кольори теплі. Жовтого кольору буває сонце, червоний вогонь, тобто. те, що зігріває нас. А назвіть мені холодні кольори.

Відповіді дітей: Синій, блакитний, фіолетовий.

Вихователь: Так, синій, блакитний, фіолетовий – кольори холодні. А що вони вам нагадують?

Відповіді дітей:

Вихователь: (уточнює) Ці кольори нагадують холодний дощ, блакитний лід, снігові хмари.

Ось ми з вами, хлопці, і згадали, які кольори бувають теплі, а які холодні.

Вихователь: Де мешкає золота рибка?

Відповіді дітей:

Вихователь: Якого кольору найчастіше буває море?

Відповіді дітей:

Вихователь : Правильно Так у казці про нього і говориться:

Жив Старий зі своєю Старою

Біля самого синього моря”

Коли вітру немає, яке море?

Відповіді дітей:

Вихователь: А якщо здійметься вітер?

Відповіді дітей: Неспокійне і т.д.

Вихователь: Мабуть, неспокійне. Тоді на морі здіймаються хвилі.

Хлопці я пропоную намалювати "Золоту рибку".

А малювати ми будемо незвичайним способом. Подивіться на столи і скажіть, що на них лежить?

Відповіді дітей:

Вихователь: Малювати ми будемо різними методами. Хвилі малюємо зубною щіткою. Аркуш паперу подумки ділимо на дві частини. У верхній частині малюємо хвилі, бо рибки живуть у воді, під хвилею. Щіточки після того, як намалювали хвилі, кладемо на підставку. Мити її не треба. Промиватимемо її потім, під краном, коли закінчимо роботу.

Малюємо золоту рибку під хвилями за допомогою трафарету. Беремо трафарет, накладаємо його на аркуш паперу, притискаємо рукою. Беремо до рук палички з поролоновими губками, обмочуємо губку в фарбу. Але є одна умова: рибок ми малюємо лише теплим кольором. Яким?.. Я беру фарбу жовтого кольоруі починаю малювати рибку за допомогою палички з поролоном. Паличка тримається прямо. Я починаю їй трохи стукати по краях обведеної рибки, поступово переходячи до центру, середині, зафарбовуючи весь її простір. Нехай будуть невеликі прогалини. Це навіть цікавіше. Гуртки від поролону нагадують луску рибок.

Відкладемо поличку убік. Можна домалювати рибці око за допомогою ватяної палички.

Чим ще можна доповнити малюнки

Відповіді дітей:

Вихователь: Так можна намалювати водорості, камінці. А навіщо потрібні водорості рибкам?

Відповіді дітей:

Вмочивши ватяну паличку в зелену фарбу, малюємо морську траву, і різнокольорові камінці, щоб рибкам було що їсти і де ховатися.

Перш ніж приступити до роботи, потрібно підготувати наші ручки:

Пальчикова гра

Дві долоні візьму і морем попливу (ручки плавають)

Дві долоні, друзі – це човен мій (складаємо долоні човником)

А по буйних хвилях (показуємо хвилі)

Пливе рибки тут і там (імітуємо рухи рибок)

Вихователь: наші ручки розім'ялися, тепер можна приступати до роботи

Спочатку малюємо хвилі щіткою, потім рибок, за допомогою палички з поролоном та за допомогою трафарету. Потім домальовуємо ватяною паличкою траву, камінчики, око рибці.

Вихователь: поки ваші роботи висихають, давайте з вами пограємося в гру «Рибалки та рибки».

Діти діляться на 2 групи, одна утворює коло – це сіті, піднімають зчеплені руки вгору. Інша група дітей - "рибки" знаходяться за колом. Після сигналу вихователя «Рибки плавають», вбігають та вибігають із мереж. За сигналом «Хлоп» мережі закриваються, ті діти, які опинилися всередині кола, вважаються спійманими.

IV. Рефлексія

Вихователь: А що робила золота рибка в казці?

Відповіді дітей:

Ви також можете загадати бажання своїй золотій рибці і воно обов'язково здійсниться. (якщо діти хочуть, то загадують бажання вголос).

Дуже красиві малюнки ви отримали.

Якою казкою ми сьогодні малювали малюнок?

Відповіді дітей:

Хто написав цю казку?Відповіді дітей:

Лашманкіна Катерина Анатоліївна
МАДОУ "Дитячий садок №104" комбінованого виду
Республіка Мордовія м. Саранськ
вихователь

Конспект НОД з малювання «Димківська конячка» у старшій групі

СКАЧАТИ (з фото)

Марія Курилова
Конспект заняття з малювання «Димківська конячка» у старшій групі

Мета: вчити дітей прикрашати силуети виробів елементами димківського розпису, підбираючи колір при складанні візерунка. Формувати інтерес до малювання.

Завдання:

Освітні: продовжувати знайомити дітей з народно-ужитковим мистецтвом (розпис за мотивамидимківської іграшки ) . Закріплювати вміння дітей малюватинайпростіші елементи димківського розпису(кружечки, смуги, хвилясті лінії). Підбирати фарби (поєднання кольорів, щоб іграшка була яскрава, ошатна). Вправляти в вимальовуваннікругів безвідривними лініями всім ворсом кисті, кілець одним круговим рухом, малюваннікрапок і рис кінцем кисті.

Розвиваючі: розвивати творчість, почуття кольору, естетичні почуття, моторику руки, уміння виділяти гарні роботи, вміння уважно слухати вихователя та відповідати на запитання.

Виховні: виховувати акуратність, естетичний смак, любов до російського прикладного мистецтва, викликати бажання щось зробити самим, переймаючи у народних умільців нескладні прийоми.

Матеріал та обладнання: димківські іграшки(Для демонстрації, паперові силуети конячки, таблиці із зображенням елементів димківського розпису, малюнки - варіанти візерунків на іграшках, фарби гуаш, пензлі, тички, серветки, баночки з водою

Попередня робота: бесіди про димківській іграшці, про особливості візерунка, композиції, кольоропоєднання, розгляд виробів декоративно-ужиткового мистецтва, малювання елементів димківського розпису. Розучування віршів на тему.

Індивідуальна робота: вчити Діму Ф. малювати хвилясті лініїпродовжувати вчити Рому Р. малювати кінцем кисті.

Хід заняття

Вихователь: - Хлопці, сьогодні ми прийшли в майстерню іграшок, а яких відгадайте:

Коні глиняні мчать

На підставках, що є сил,

І за хвіст не втриматись,

Якщо гриву впустив.

Подивися, як гарна, ця дівчина-душа

Щічки червоні горять, дивовижне вбрання,

Сидить кокошник гордо

Панночка така гарна!

Як лебідка пливе.

Пісню тиху співає.

Про які іграшки йде мовау цих віршах?

Діти : - Про димківських іграшках.

Вихователь: - Правильно, діти, ці чудові вірші народ склав про димківських іграшках. Назвіть їх.

Діти перераховують: - Кінь, панночка, індик, олень, козлик, корова…

Вихователь: - Добре, молодці, майстри справді зображають у своїх іграшках, те, що бачать навколо себе, що здалося їм кумедним, веселим.

Хлопці, а які кольори використовують для розпису таких красивих іграшок?

Діти перераховують кольори: - Синій, червоний, помаранчевий.

Вихователь: - Молодці, всі відповіли правильно, а який найголовніший колір залишається у розписі?

Діти: - Білий колір.

Вихователь: - Правильно, біле тло іграшок ніколи не зафарбовується цілком, а завжди бере активну участь у розписі, змушуючи особливо яскраво звучати кольори фарб.

Кольори в розписі майстра використовують найрізноманітніші, а от елементів лише п'ять, назвіть їх.

Діти перераховують: - Коло, пряма та хвилясті лінії, крапки-горошини, ромб і клітина).

Вихователь: Молодці, хлопці, всі елементи назвали правильно. Зараз я пропоную у повітрі намалювати коло, Пряму і хвилясту лінію ...

Діти виконують завдання.

Вихователь: - А зараз ми з вами приступаємо до розпису димківського коня. Спочатку ми намалюємо дрібні деталі – це рот та очі. Чим ми будемо малювати очіі якою фарбою?

Діти. - Очі малюємо чорною фарбою, тонкою паличкою, використовуючи прийом "тичка".

Вихователь. Що ми ще намалюємо чорною фарбою?

Діти. - Ще чорною фарбою ми намалюємо копита, хвіст, гриву.

Вихователь. - А ще, якою фарбою можна намалювати хвіст та гриву?

Діти. - Можна використовувати коричневу фарбу.

Вихователь. - А чим ви прикрасите свого коня?

Діти. - Ми намалюємо різні кільця, кружечки, крапки, смужки. На грудях можна намалювати символ сонця.

Вихователь: - Молодці. Тепер я вам пропоную покласти собі силует конячки і розфарбувати йогояк майстри. Починайте роботу.

Звучить російська народна музика. У процесі роботи надаю дітям необхідну допомогу.

Фізкультхвилинка:

Я прошу піднятися вас – це раз.

Повернулась голова – це два.

Руки вгору, вперед дивись – це три.

Руки розведемо ширше на чотири.

З силою пальці стиснути, розтиснути – це п'ять.

Всім хлопцям тихо сісти – це шість!

Діти закінчують роботу, миють руки.

З розфарбованих силуетів складаю панораму « Димківська конячка » .

Вихователь: - Хлопці, подивіться, який у нас вийшов чудовий святковий ярмарок. Що гарна Димка!

Діти: - Так! Іграшки яскраві, святкові.

Вихователь: - Раз у нас вийшло справжнє свято, розкажіть вірші про димківських іграшках.

1 дитина:

Чим відомо Димкове?

Іграшкою своєю!

У ній немає кольору димного,

Що сірості сірки.

У ній щось є від веселки

Від крапель роси

У ній щось є від радості,

Гримить, як баси!

2 дитина:

Через гірські відроги,

Через дахи сіл,

Червонорогий, жовторогий

Мчить глиняний олень.

3 дитина:

Ось індик ошатний

Весь такий він складаний

У великого індика

Усі розписані боки.

Подивіться, пишний хвіст

Він зовсім не простий.

5 дитина:

Що за кінь!

Тільки чіпай -

З вершником разом

Заскочимо верст за двісті!

Підведення підсумків:

В кінці заняттявиставляються всі розписані силуети конячок. Вихователь пропонує помилуватися ними, вибрати, що сподобалася, сказати, чому вона сподобалася. При аналізі відзначити розташування візерунків, колір, акуратність роботи.

Вихователь: - Ось наші іграшки засвітилися. На душі ставати радісно, ​​святково. Дякую за вашу роботу, майстри.

На цьому заняття закінчено.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

«Дитячий садок № 64»

Конспект НОД

з малювання у старшій групі ,

з використанням нетрадиційних технік

(Свічка та гуаш, Пластилінографія, Малювання-відбиток ватяною паличкою, котушкою, восковими олівцями.)

Вихователь: Воронкова І.В.

2018 рік.

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: «Малюнки-подарунки для наших друзів.» (Інноваційні педтехнології в ІЗОдіяльності.)

Ціль: Виявлення та розвиток творчих здібностейу дітей старшої групи шляхом проведення цікавих занять.

Завдання: Навчальні:Ознайомити дітей із деякими видами нетрадиційної техніки малювання. Навчити створювати свій неповторний образ, у малюнках вибираючи матеріал для нетрадиційного малювання та вміло його використовувати.

Розвиваючі: Розвивати творчість, фантазію. Розвивати почуття колективізму, товариства, прагнення прийти на допомогу один одному.

Виховні: Викликати інтерес до різних образотворчих матеріалів та бажання діяти з ними;

Попередня робота: малювання різними способами, свічка, воскові олівці, пластилін, друкування за допомогою різних предметів.

Методи та прийоми:бесіда, використання нетрадиційної техніки малювання, музичний супровід.

Матеріали: ліст щільного паперу білого та різного кольорів, свічка, трафарет - зірки, дерев, ялинок, гуаш, шматочок поролону (на кожну дитину) пензлика, ватяні палички, котушки, пластилін, дошка для ліплення, серветки, аудіозапис.

Хід безпосередньої освітньої діяльності.

1. Організаційний момент.

Вихователь:Хлопці, подивіться, кого сьогодні немає і чому?

Відповіді дітей:Андрійки, Венери, Маші, вони хворіють.

Вихователь:Коли ви вболіваєте, який у вас настрій і як ви почуваєтеся?

Відповіді дітей:Погано та нудно.

Вихователь:А як ми можемо допомогти нашим друзям?

Відповіді дітей:Намалювати для них веселі та гарні картинкита передати їм.

Вихователь:Хлопці, а давайте сьогодні ми намалюємо незвичайні картинки різні за допомогою незвичайних предметів, а яких?

Відповіді дітей: Можна намалювати свічкою, восковими олівцями, друк, пластилін.

Вихователь: так цим можна малювати , а давайте згадаємо як можна цим малювати? Відповіді дітей. А тепер я пропоную вигадати вам картинки і чим ви малюватимете, присісти за столи і починати працювати.

Практична частина

Звучить тиха музика. Діти розсаджуються та виконують роботу. Проходжу між столами та питаю для кого він виконує роботу. (Під час роботи дітей, надається допомога).

Заключна частина

Після завершення робіт, малюнки розвішуються на спеціально підготовлений стенд (дошку).

Вихователь:Хлопці, ви молодці, дякую! Ми обов'язково передамо нашим друзям роботи та побажаємо їм швидше одужати та прийти до нас.

Доповідь Вихователя: Воронкова І.В.

від 10.01.2018р.

ТЕМА: «Одна з форм роботи з дітьми з ОВЗ.»

Тема роботи: «Розвиток дрібної моторикиу дітей з порушеннями опорно-рухового апарату у вигляді декоративного малювання.»

Я, Воронкова І.В. працюю в дитячому садкум. Таганрога №64 для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Актуальність обраної теми полягає в необхідності адаптації дитини до недостатнім розвиткомдрібної моторики рук до майбутнього життя, зокрема й у підготовки руки до письма.

Опанування різноманітних рухів рук способами дії різними інструментами має важливе значеннядля психічного розвитку. Розвиток моторики починається дуже рано і поступово ускладнюється з включенням все більш складних гарматних дій і серед них малювання має велике значення для розвитку мислення та різноманітних здібностей. (образно оповід. Сухомлинський «Здібності у дітей на кінчиках пальців.») Декоративне малювання може допомогти розвитку дрібної моторики і одночасно вирішити питання естетичного, морального виховання, розвитку мисленнєвої діяльності дитини Так технічні прийоми малювання допомагають у розвитку рухових відчуттів дрібної моторики руки - адже дітям доводиться промальовувати різні елементи розпису: Ритмічність у розташуванні елементів декоративного візерунка сприяє розвитку почуття ритму у дитини. Малюючи візерунок, діти навчаються тримати лінію. Малювання трави, крапок, коротких штрихів вчить обмежувати рухи, що буде необхідно дитині надалі при написанні букв, слів, рядка. Багато деталей візерунка нагадують фрагменти букв До того ж, малювання впливає на мисленнєву діяльність, оскільки малюнок є той самий розповідь, але не словами, а образотворчими засобами.. При малюванні - виникнення зображення приносить дітям задоволення. А також дитина бачить результати своєї діяльності, вчиться їх аналізувати та знаходити їм застосування. Народна іграшка та предмети побуту прикрашені народними майстрами, яскраві та барвисті викликають пізнавальний інтерес та емоційний відгук у дітей. Розпис іграшок і предметів побуту сприяє розвитку просторової орієнтування та розвитку дрібної моторики. Обігравання іграшок дає можливість спілкуватися, взаємодіяти один з одним розвивати мову, мислення фантазію. різноманітність та багатство культури народу, традицій та звичаїв, що передаються від покоління до покоління.

Значення формування здорового образужиття у дітей та безпеки здоров'я, здійснення необхідної корекціїції недоліків у їх розвитку підкреслюється у всіх державних стратегічних документах: новому Типовому положення про дошкільне освітній установі, Федеральні державні вимоги до структури основної загальноосвітньої програми дошкільної освітита інших.

Мета моєї роботи:

Розвиток дрібної моторики в дітей із особливими освітніми потребами шляхом ознайомлення з предметами народного декоративно - прикладного мистецтва та декоративного малювання.

Для реалізації цієї мети я визначила наступні

завдання:

1. Визначити рівень знань дітей про народне декоративно – прикладне мистецтво та технічні навички дітей у декоративному малюванні.

2. Створити умови для залучення дітей та батьків до народної творчості.

3. Ознайомити дітей із предметами декоративно - прикладного мистецтва.

4. Розвивати дрібну моторику рук, формуючи навички технічного виконання різних видів розпису.

5. Формувати любов до народного декоративно – прикладного мистецтва викликати емоційний відгук, збагачувати духовний світ дітей.

Робота велася за кілька етапів .

На 1 етапі я адаптувала та провела попередню педагогічну діагностикуосвоєння дітьми програми «Дитинство» у розділі «Образотворче мистецтво та художня діяльність дітей» автори Л.М.Гурович, Н.А.Курочкіна, А.І. Ходькова. Діагностика дозволила виявити: дітям подобаються предмети дек.прик.ис-ва але не завжди їх розрізняють, пізнавальний інтерес виражений слабо, виготовлення предметів і технічні навички знаходяться на низькому рівні.

На 2-му етапі

Модернізували розвиваюче середовище для залучення дітей та батьків до народної творчості.

Ми організували предметно - просторове середовище, що постійно змінюється:

  • Організовували виставки; дитячих малюнків та робіт;
  • ілюстрації та алгоритми малювання кожного виду розпису;
  • Придбали та виготовили дидактичні ігри:

"Обведи елемент" "Дізнайся вид розпису по елементу"

«Який елемент зайвий» «Вибери кольори, властиві цьому виду розпису» «Про що говориться» «Знайди пару» «Збери ціле» «Декоративне доміно» «На що схоже» «Допоможемо художнику» «Придумай казку, розповідь про народну іграшку»

  • Виготовили шаблони народних іграшок та предметів. Постійно виготовляли та змінювали посібники із загадками, кросвордами, ребусами.
  • Обновили матеріал для ігор – інсценувань та ігор – драматизації для імпровізації на основі літературного тексту.
  • У куточку ІЗО «Пензлик і олівець» створили «майстерню», де діти спільно з педагогом виготовляли іграшки та предмети декоративно – прикладного мистецтва.

На 3-му етапі

Була організована безпосередня робота з дітьми по:

1. Розвитку інтересу до народної іграшки

Завдання роботи з дітьми:

Розвивати інтерес до народної іграшки, вчити дізнаватися знайомі образи (птах, кінь, панночка, матрьошка), бачити їхню яскравість, ошатність, милуватися ними, виділяти деякі елементи, їх колір.

геометричних, рослинних візерунків, стилізацію знайомих форм (трава, ягода, квітка, лист).

Ми планували та проводили веселі ярмарки 2.Навчання декоративному малюванню на основі народного декоративно-ужиткового мистецтва, знайомству з деякими прийомами народних майстрівмалювання.

Завдання роботи з дітьми.

Вчити прикрашати зображення предметів, елементів візерунка, розташовувати їх на всьому аркуші, ритмічно заповнюючи аркуш однаковими елементами (за формою, величиною, кольором) або чергуючи їх. Технічні завдання ставилися з урахуванням психофізичних можливостей дітей та прямували на обов'язкове освоєння та створення ситуації успіху.

3.Формування дитячої декоративної творчості.

Завдання роботи з дітьми:

Вибирати вид народного мистецтва, його елементи, поєднання кольорів, композицій, створювати творчі композиції, визначивши лише призначення предмета (завдання діти вирішують по-своєму).

Був адаптований перспективний планпо ознайомленню з різними видами народно-декоративно-прикладного мистецтва на все вікові групи, спираючись завдання програми « Дитинство » , використовуючи методичний посібник Т.Г. Козакової «Розвивайте у дошкільнят творчість» та В.В.Гаврилової, Л.А. Артем'євої «Декоративне малювання з дітьми» з огляду на фізичні можливості дітей. До плану включили попередню роботу з дітьми, технічні хвилини, різноманітні ігри, вправи для оволодіння дітьми різними елементами розпису, художні твори.

Розроблено алгоритм ознайомлення дітей з декоративно-прикладним мистецтвом:

v Знайомство дітей із виглядом розпису (розмова, розповідь, читання художньої літератури, розгляд предметів).

v Дидактичні ігри Технічні хвилини

v Спеціально – організоване навчання у формі занять.

v Закріплення малювання у спільній діяльності у вигляді алгоритмів.

v Робота з батьками (консультації, спільне відвідування виставок)

У зв'язку зі слабко розвиненою дрібною моторикою рук визначено послідовність навчання технічним навичкам від простого до складного:

  • Намалюй елемент у повітрі Обведи елемент Обведи та розфарбуй
  • Малювання пальчиком Малювання тичком Малювання пензликом

Пальчикова гімнастика.

Особливістю нашої роботи було збільшення часу освоєння кожного етапу, технічного прийому - виходячи з можливостей дітей та створення ситуації успіху кожній дитині.

Розваги, що поєднують різні видимистецтва - музику, живопис, літературу, з наступним «продажем» предметів, виготовлених руками дітей. « Народні іграшки», «Золота Хохлома», «Блакитна Гжель».

Інтелектуально – мовні ігри: вікторини, конкурси за формою організації як телеігри «Розумники та розумниці», «Зоряна година», «Поле чудес», «Найрозумніший». Співпрацювали з музеєм містобудування та побуту – відвідували тематичні виставки з ознайомлення з предметами декоративно – прикладного мистецтва. Проводили батьківські збори, консультації, спільні дозвілля з батьками

Питання проблеми, що ми розглядаємо, постійно знаходяться в процесі вивчення та адаптації в дошкільному освітньому закладі. Проводились:

v - консультація «Народне декоративно-прикладне мистецтво як можливість патріотичного вихованнядітей»;

v семінар «Особливості ознайомлення з декоративно - прикладним мистецтвом у молодшому, середньому та старшому дошкільному віці»;

v семінар «Нетрадиційні образотворчі техніки в декоративному малюванні у розвиток дрібної моторики рук»;

v педрада « Розвиток творчого потенціалудітей засобами декоративного малювання»;

v майстер – клас «Декоративне малювання як розвиток дрібної моторики рук».

А також дана темапіднімалася на курсах ІПК та ПРО.

Результат:

За підсумками роботи я провела підсумкову педагогічну діагностику

освоєння дітьми програми «Дитинство» у розділі «Образотворче мистецтво та художня діяльність дітей» автори Л.М.Гурович, Н.А.Курочкіна, А.І. Ходькова.

Проаналізувавши її результати, наголосила на позитивній динаміці, яка проявилася в наступному:

Діти проявився стійкий інтерес до предметів декоративно - прикладного мистецтва;

Впевнені знання про декоративно-прикладне мистецтво;

Поліпшилася дрібна моторика рук, рука стала «твердішою», виявилася якість роботи з пензлем - 15% із високим, 50% із середнім, 35% дітей із низьким рівнем технічних навичок;

Збагатився словниковий запас дітей;

Майже в усіх дітей виникло прагнення подолання труднощів;

Діти навчилися використовуватиобразотворчий досвід у творчої діяльності, при створенні власних малюнків та виробів.

Нами систематизовано методичний матеріалі створено перспективно - тематичний планна всі вікові групи; модернізована постійно змінна предметно - просторове середовище; розроблено матеріали для консультацій батьків щодо прилучення дітей до народного декоративно – прикладного мистецтва.

Досвід моєї роботи використовується педагогами нашого ДНЗ.

Перспективи роботи:У старших групах припускаю продовжити розпочату роботу та приділити увагу ручної праціз виготовлення предметів народного декоративно - прикладного мистецтва на формування в дітей віком почуття приналежності до свого народу, його культури, розвитку моторики рук.

Консультація для батьків на тему: «Роль мистецтва у розвитку дитини»

Підготувала вихователь Воронкова І.В.

2018 рік
Мистецтво є унікальним явищем у житті суспільства. У давнину мистецтво було нерозривно пов'язане з магією, проте на пізніших етапах розвитку суспільства його призначення змінилося. У сучасному світімистецтво - це як спосіб передачі, а й своєрідний «будильник» для людської душі. Воно пробуджує у серцях людей усе найпрекрасніше, закликає до шляхетних вчинків, актуалізує моральні орієнтири. І, звісно, ​​мистецтво виховує. Його роль вихованні людини неможливо переоцінити.
Якщо говорити про мистецтво у додатку до дітей, воно як повітря необхідне для їхнього нормального розвитку. Долучаючись до мистецтва, дитина вчиться дивитися на навколишній світзовсім іншими очима, вчиться бачити та берегти його красу. У результаті зростаюча людина отримує вірні моральні орієнтири, та її особистість розвивається гармонійно.
Розвиваючись з допомогою мистецтва, дитина виступає як як глядач, а й як творець. Дітям доступні практично всі види образотворчої та декоративно-ужиткової творчості - малювання, ліплення, вишивка, плетіння та інші. Такий творчий вираз необхідний як повітря здібним, обдарованим дітям, він допомагає розвитку їхніх талантів, може стати покликанням і справою всього життя.
Але ще більше необхідне мистецтво як таке, а особливо творчість дітям із порушеннями розвитку. Давно вже відомо, що творчість здатна зцілювати, а також коригувати наслідки навіть найважчих уроджених захворювань. Невипадково всі реабілітаційні програми для дітей-інвалідів не обходяться без залучення малюків до мистецтва.
Роль образотворчого та прикладного мистецтва у вихованні дитини пов'язана з природною потребою людини до самовираження. Кожній людині, незалежно від віку, необхідно у будь-якій формі виплескувати нові враження, позитивні та негативні емоції, що виникають у зв'язку з тими чи іншими подіями.
Людина, обділений у дитинстві творчістю, відчуває труднощі у спілкуванні коїться з іншими людьми, важко створювати сім'ю і виховувати своїх дітей, важко знайти своє покликання у житті. Тому залучення дітей до мистецтва починається вже з самого раннього вікуі продовжується аж до дорослішання. Навіть якщо мистецтво не стане покликанням людини, і її майбутня професія буде слабко пов'язана з творчістю, воно все одно необхідне, тому що створює умови для гармонійного розвиткуособи.
У процесі виховання дітей мистецтво використовується як як еталон прекрасного, моральний орієнтир і спосіб самовираження. Велику роль вона грає і в процесі пізнання навколишнього світу. Зображуючи навколишні предмети та явища, дитина опановує такі поняття, як форма, колір, відтінок, розмір, масштаб, перспектива та інші. В результаті пізнавальна діяльністьдитини протікає активніше, швидше та ефективніше формується базовий понятійний апарат, розвивається образне мислення.
Не кажучи вже про те, що більшість видів декоративно-ужиткової творчості сприяють розвитку дрібної моторики, яка в свою чергу стимулює ті ділянки головного мозку, які пов'язані з пам'яттю, увагою, посидючістю та іншими якостями, необхідними для успішного навчання. Тому діти, які мали можливість творчого самовираження, найбільш успішні у навчанні та інших видах інтелектуальної діяльності.
Отже, мистецтво формує особистість людини, розвиває її інтелектуальний потенціал і чуттєве сприйняття, задає правильні моральні орієнтири та долучає його до свого культурного середовища. При цьому досить складно оцінити вік початку естетичного розвитку. На сьогоднішній день вважається, що мистецтво відіграє значну роль у розвитку людини, починаючи з її народження.
Але одне не викликає сумнівів – першими провідниками у світ мистецтва, як і наставниками, виступають батьки. Залучення до мистецтва та місцевих культурним традиціямпочинається в сім'ї і продовжується все життя. Від того, яким буде старт, залежить подальший розвиток дитини, повнота та краса її особистості, успішність у дорослому самостійному житті. Тому головним завданням батьків, їх обов'язком є ​​створення відповідних умов, в яких дитині буде доступне як ознайомлення з шедеврами, так і творче самовираження.

 

 

Це цікаво: